Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

mai saa ka aru miks osta mingit HEA HINNAGA rämpsu mida müüakse igas poes eri nimega Sad

Jaak mõne õlle eest see emmi häälega hiinlane ikka ootab sind Smile
Vasta

Olen teemast maha jäänud, ja ei saa aru mida siin rämpruks nimetatakse? Echo cs600 puhul pole tegu kindlasti mitte rämpsuga... pigem on seda uued stihl ja husku isetimmivate karpadega saed ja nende firmade hiinas toodetud odavsaed... Oli mul ka husku ja see koinis mu ajusid tunduvalt rohkem mudeliks oli vana hea ja palju kiidetud 55
Vasta

(23-01-2017, 18:28 PM)fm25 Kirjutas:  mai saa ka aru miks osta mingit HEA HINNAGA rämpsu mida müüakse igas poes eri nimega Sad

Jaak mõne õlle eest see emmi häälega hiinlane ikka ootab sind Smile

No ilmu kohale! Õlli leiab ikka! Muidugi mitte täna. asoo selle rämpsu kohta. Igale idioodile oma hobi. Mu jaoks jäävad vanad kokku jooksnud saed ja musa keskused

Veel pole maha löödud
Vasta

Õhtust!

Parasjagu tuhlasin oma varudes ja otsisin pulki oma HQ varnale, leidsin jupid mida endal vaja ei lähegi.

https://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=88894429

https://osta-ee.postimees.ee/partner-moo...src=search

Mudelit ei mäleta aga võibolla on ühe sae küljest isegi.

T.
Vasta

(23-01-2017, 20:42 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Õhtust!

Parasjagu tuhlasin oma varudes ja otsisin pulki oma HQ varnale, leidsin jupid mida endal vaja ei lähegi.

https://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=88894429

https://osta-ee.postimees.ee/partner-moo...src=search

Mudelit ei mäleta aga võibolla on ühe sae küljest isegi.

T.

 viimane link kui selline sobib kõigile Varnale Jonsile ja Partnerile

Veel pole maha löödud
Vasta

Jõudu!
Kas kellegil on osadeks pakkuda 3.seeria Husqvarnat 346,351,353 mis iganes.
Vaja tagumist käepideme osa ja pidurilinki. Ideaalne oleks kui leiaks esimese
käepideme kah. Ühesõnaga jäi puu alla,mootoriosa õnneks terve.
Vasta

Pole mina veel näind ja kuulnud, et mõni metsamees Echot kasutaks Smile kindlasti mõni on, lihtsalt jutu jätkuks mainisin ja samas usun et kodus aastase küttevaru tegemisel äkki isegi toimib Smile
Vasta

(23-01-2017, 23:07 PM)fm25 Kirjutas:  Pole mina veel näind ja kuulnud, et mõni metsamees Echot kasutaks Smile kindlasti mõni on, lihtsalt jutu jätkuks mainisin ja samas usun et kodus aastase küttevaru tegemisel äkki isegi toimib Smile

Siis sa ilmselt ei tea metsamehi.
Stihl=made in china
Husqu=veidi liiga peenhäälestatud
Echo=hind,kvaliteet omavahel paigas. 
Kuna ma olen laisk kirjutaja siis kes tahab viskab ps oma nr ja tutvustan oma nägemust, kirjutagu ise. Big Grin
Vasta

võibolla tõesti Sad
Vasta

(23-01-2017, 16:15 PM)v6sa Kirjutas:  
(23-01-2017, 15:55 PM)saarrand Kirjutas:  Seda muret mul pole olnud, et karbussis mingid detailid oma elu hakkaks elama, küllaga on nii, et suvise bensiiniga (ehk siis suvel tanklast ostetud kanistritäiega) ei ole võimalik alla null kraadi tööd teha, lihtsalt sael puudub tühikäik, nii kui käe gaasilt võtad jääb seisma. Sama lugu ka võsalõikajaga. Tanklast nö talvine bensiin ja siis seda muret ei ole. Sael (saagidel) ning võsalõikajal põletan aastas 100+L bensiini....

See on huvitav tähelepanek. On kellegi kütuseserti suvise ja talvise 95 kohta tõenduseks tuua? See pagana bensiin on ju erinevate süsivesinike segu Big Grin

Statoili väitel on erinevuseks kütuse aururõhk:
https://www.statoil.ee/et_EE/pg133409151...inist.html


Nii see on, talvine aurustub paremini. Talvisel on ka tihedus veidi väiksem.

98 erineb 95-st päris tuntavalt. Erinevus on suurem kui näiteks talvisel ja suvisel 95-l. 98 on igal juhul parem valik "peenikestesse" mootoritesse.
Ma hooajal kasutan tavalist bensiini (loomulikult 98), aga hooaja lõpul panen paagi Aspenit täis ja lasen sellega veidi töötada ning siis niimoodi jääb järgmist hooaega ootama.
"Tavaline" bensiin muutub mõne kuuga praktiliselt kasutuskõlbmatuks, apsenit võib hoida mitu aastat. Cool
Vasta

(10-01-2017, 18:05 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   vajadus tekkis Husqvarna 136,137 plaadikinnituse kaane järgi

Varuosamüüjate väitel sobib see jupp nelja sae küljest - HUSQVARNA 136137 141 142

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

No nii. Tänase seisuga hakkas jälle podisema siis see echo, sai vahetatud kõik voolikud kaasa arvatud karbussi impulsi voolik või kuidas iganes seda nimetatakse mis karterist tuleb. See karteri voolik tundus kuidagi lõdvalt seal otsas olla ja viga võis selles olla küll, et mida soojemaks mootor läks seda pehmemaks voolik ja impulss kadus ennem karbussi jõudmist.
 Lisaks sai veelkord leotatud karburaatori puhastus spreiga seda. 
Kuna soovitati ka nõela päästikut vaadata, siis hindasin oma talupoja mõistusega, et seda oleks ka vaja umbes 0,5 mm üles poole painutada.  
Kui suurem lahkamine juba ees oli, siis eemaldasin karburaatorilt ühe soojaga ka piirajad ja sai vähe rohkem kütet peale keeratud. Varem nagu oli veidi vähe kütet. 
Nüüd kodus podises saag ilusti ühtlaselt ja ei kõikunud pöörded, ning ei pidanud need nii kõrged enam olema kui varem. 
Jääb üle veel metsas reaalsel tööl katsetada.
 Teiseks jõudsid makservist tellitud dolmari võsaka osad. Vahetusse läks küünla kõrgepinge juhe ja küünla piip mis andsid voolu kui käsi peale panna. Mootori töö paranes tunduvalt ja nüüd podiseb seegi ilusti. 
Kuna juba tellimiseks läks ja aastaid on mind painanud see, et 200mm kettaga jääb vähe puudu, siis tellisin ka uue võsaketta kaitse 225mm kettale. Ilma kaitseta kippus igasugust manti näo suunas lendama.
 Seega kui kellegi dolmari või makita võsakal on see metallist kaitse puudu siis saab minult 200mm kettale mõeldud kaitse ja t asus jõuame kokkuleppele. Peaks see sobima siis 4010 ja 4510 võsakatele
Aitäh kaasa mõtlejatele.
Omal olid juba ideed otsas kuid tagant järgi mõeldes oli täitsa loogiline lahendus kõigele.
Vasta

Õhtust!

Panin ühe oma töötava sae turgu:

https://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=88981771&_src=desktop

T.
Vasta

Kui suur peaks olema magneeto ja hooratta vahe (stihl)? kokku puttu ei tohi, aga väga laiali on kah vist paha, kiire otsing annab 0,3mm?


Vasta

(26-01-2017, 20:53 PM)hulgus Kirjutas:  Kui suur peaks olema magneeto ja hooratta vahe (stihl)? kokku puttu ei tohi, aga väga laiali on kah vist paha, kiire otsing annab 0,3mm?

Sinnakanti need on. 2 koopiapaberi paksust...
Vasta

(26-01-2017, 20:53 PM)hulgus Kirjutas:  Kui suur peaks olema magneeto ja hooratta vahe (stihl)? kokku puttu ei tohi, aga väga laiali on kah vist paha, kiire otsing annab 0,3mm?

Võta suvaline plastpudel(vesi,coca,mõmmi limonaad,bock jne)lõika sobiv tükk sellest,
pane hooratta ja süütepooli vahele.Magnet tõmbab süütepooli vastu hooratast.
Keera süütepooli kruvid kinni,võta pudelitükk vahelt ära ja ongi valmis.
Vasta

No kui juba paberid ja pudelid mängu tulevad, siis võiks juba pigem iidse mõõteabinõu: "putsukarva" ka taas kasutusele võtta. Big Grin
Vasta

(26-01-2017, 21:21 PM)tcumen Kirjutas:  No kui juba paberid ja pudelid mängu tulevad, siis võiks juba pigem iidse mõõteabinõu: "putsukarva" ka taas kasutusele võtta. Big Grin

Tänapäeval pidavat kitsas käes olema nende abinõudega. Big Grin
Vasta

(26-01-2017, 21:21 PM)tcumen Kirjutas:  No kui juba paberid ja pudelid mängu tulevad, siis võiks juba pigem iidse mõõteabinõu: "putsukarva" ka taas kasutusele võtta. Big Grin

Nu ma kah siiani tundega kokku pannud, lased vastu hoorata st ja siis karvakese tagasi. Aga nüüd oli vaja teaduslikult läheneda. Mõõdaks kaliibriga ja paneks paika, kui üles leiaks..


Vasta

Putsukarvaga tänapäeval keeruline jah.Plastpudeli värk pole minu leiutis.
Tartu legendaarse saemeistri õpetus.Võite paksuse ära mõõta!
Kui kellelgi käib kätte spets tööriist vahe panemiseks,sisaldub näiteks
Stihli töökoja komplektis,ilmselt ka teistel tootjatel,võite võrrelda!
Lisaks veel mugavam kasutada sest magnet jõuab plastpudeli tüki
ilusti hooratta kaare järgi painutada kui süütepool vastu lasta. Õige asi on
mingist vedruplekist ja peab süütepooli käega litsuma vastu hooratast.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne