Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(24-02-2017, 23:47 PM)Marko Kirjutas:  http://www.kuldnebors.ee/search/search.mec?pob_action=show_post&pob_post_id=80698587&pob_cat_id=10792&pob_link_type=mypost

endiselt vaja huski pidurit koos kaanega

Talupojaga anname endast parima, võib olla saad selle kaane ainult valet värvi  Big Grin Mul on tunne et mu käes olev Partner on sama ehitusega. Ja kui sobib olen nõus aitähh eest annetama. Mida ma ikka teen 3 kaanega,. 27 veebruar saan ära mõõta su sae pealt Toungue eks siis näeb

Veel pole maha löödud
Vasta

(25-02-2017, 00:10 AM)JaakH Kirjutas:  Talupojaga anname endast parima, võib olla saad selle kaane ainult valet värvi  Big Grin Mul on tunne et mu käes olev Partner on sama ehitusega. Ja kui sobib olen nõus aitähh eest annetama. Mida ma ikka teen 3 kaanega,. 27 veebruar saan ära mõõta su sae pealt Toungue eks siis näeb

Täitsa rõõmus meel selle jutu peale.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kurat mind pangu!! unustasin ära Marko su asja. Aga kiirelt vaja ikka süütepooli

Veel pole maha löödud
Vasta

Ple ullu, kiiret pole ju, minu aeg käib viimasel ajal väga aeglaselt Big Grin
Kuda seda sobivust kontrollime?
On seal lõunas miski sobiv vrakk, millega võrrelda?
Võib muidugi siia saata ja ma siin vaatan, et kas sobib aga siis jälle siuke jama, et kõik saatmised ja käimised kokku kallimad kui uus tellida Sad

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(02-02-2017, 00:10 AM)hulgus Kirjutas:  ...
Mure stihl 170-ga, nimelt otsustas mingi aeg tagasi, vähendada oluliselt keti õli tarvitamist. Paagitäis kütet ja maks 60-70% õlist on alles. Õli vedel, talvine.
Küljekaas ja latt maha, käima-august ei tule miskit.
Pesin bensiiniga 3x läbi, loksutasin, gaasitasin, ikka sama.
Saag lauale laiali, paak-voolik maha, läbi puhutud, kõik terved, paigas, ehk pumpa sisenev voolik oli pisut ära nihkunud,
Sidur maha, õlipumba hammakas ok, ajam ok, ajad vändast käega ringi tundub nagu õlipump liiguks...

edit 4.02: kõik detailid tunduvad olema korras, uus õlipaak, toru, ajam terve, traadist ringi ajades pump käib ringi, trummel veab traati ringi. Pumba võtsin maha, terve, kuigi tundub pisut logisev. On  selline variant mõeldav, et pump lihtsalt nii hõre, et ei vea ette?
Õlipump vahetatud (16€), õlitus olemas ja kümmekond rm juppeks lõigutud.
Vaadates palju on juutuubis videosid "how to replace stihl oilpump/hose/tank, siis võib arvata, et see mingi levinum viga neil. HQ jt kohta ei leidnud miskit.
Hq õlikorgi sileda ümbruse lükkad kindaga puhtaks, Stihli korgi ümber rant ja kui õhuga ei puhu, või head pintslit ligi ei ole, siis on saepuru paagis. On see nüüd sellest, või muust, jääb teadmata.


Vasta

Toodi eemaltvaadates hiina saag kaubaga- käima saad- anna tagasi. Ei saa- jäta omale... Lähemal uurimisel hoopis USA`s sündinud. Et sealne rahvas käib jalad ülespoole, siis sael ka õlipaak gaasikäepideme juures ja kütuse oma lati-keti pool. Et täidetud oli nagu saagi ikka, siis tuleb karbuss kõigepealt ketiõlist puhtaks saada.  Kleepsud terved, alles, siis väga töötanud pole. Samas starterinööril rippuda ei taha- hõre? Paras raske, palju ccm võib olla? Ja segu tuleb galloni kohta X pinti õli?[Pilt: 1]
[Pilt: 1]
[Pilt: 1]
Vasta

(05-03-2017, 15:42 PM)pen.skar Kirjutas:  Toodi eemaltvaadates hiina saag kaubaga- käima saad- anna tagasi. Ei saa- jäta omale... Lähemal uurimisel hoopis USA`s sündinud. Et sealne rahvas käib jalad ülespoole, siis sael ka õlipaak gaasikäepideme juures ja kütuse oma lati-keti pool. Et täidetud oli nagu saagi ikka, siis tuleb karbuss kõigepealt ketiõlist puhtaks saada.  Kleepsud terved, alles, siis väga töötanud pole. Samas starterinööril rippuda ei taha- hõre? Paras raske, palju ccm võib olla? Ja segu tuleb galloni kohta X pinti õli?[Pilt: 1]
[Pilt: 1]
[Pilt: 1]
ära saa käima Big Grin mul sellist vaja 32 kuupi on moto, segu õli sellisele 1:40le isegi rohkem

Veel pole maha löödud
Vasta

USA McCulloch (umbes sama väike mootor, ei imestaks kui tegelikult ongi sama) juhendis on öeldud, et 2% segu juhul kui kasutada mingit spetsiaalset McCulloch õli, muul juhul 3% segu ehk 30 ml õli 1 liitri bensiini kohta.
Vasta

https://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=89749935&_src=desktop

Vaadake seda ka! Miks tean? Minu õuest läks sinnapoole, üsna sarnane ja see rippus ilusti nööri otsas, ei vajunud kuhugi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

https://www.stokker.ee/mootorsaag-mtd-gc...-331094943

mida targemad saespetsid sellise margi kohta ütlevad? kuulan huviga
Vasta

(06-03-2017, 17:10 PM)fm25 Kirjutas:  https://www.stokker.ee/mootorsaag-mtd-gc...-331094943

mida targemad saespetsid sellise margi kohta ütlevad? kuulan huviga

Suure tõenäosusega mootor jõuetu ning kehva kiirendusega,samas jälle hind on sellise tophandle sae kohta väga hea nii et mida maksad seda saad ilmselt Big Grin

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

mina soovitaks pigem pool juurde panna ja võtta echo, maksad rohkem, saad muretumalt tööd teha ja tööriist on pikaealisem. Nii palju kui olen lähikonnast kuulnud, siis mtd mark on pigem neile kes 1-2 korda aastas masina käima panevad ja mõne õunapuu oksa lõikavad. Minusugusele kes aastas saega 50- 100 liitrit bensiini põletab läbi siis on esimese aastaga ilmselt küpse. Kvaliteet on enamvähem sama hiina steel saega
Vasta

Fm25 hoidu MTD-st mul 1 ikaldus trimmer olemas.

Veel pole maha löödud
Vasta

Kunagi toodi mulle üks MTD trimmer, et vaataks miks käima ei saa. Masin oli just poest ostetud, aga kuna pood mitukend kilomeetrit eemal ei hakatud tagasi minema. Peale mõningast kuklakratsimist sai kütuse voolikud ringi tõstetud ja voila masin läks tööle. See masin kestis kolm kuud ja rohkem polnud sellest isegi ülearu varuosasid võtta. Seega kui ostad saja euri eest, saad ka saja euri eest. Mina isiklikult ostaks kas kallimalt echo või siis sellise: https://www.clientisking.eu/mootorsaag-hecht-45
Vasta

(06-03-2017, 19:13 PM)Inri Kirjutas:  Kunagi toodi mulle üks MTD trimmer, et vaataks miks käima ei saa. Masin oli just poest ostetud, aga kuna pood mitukend kilomeetrit eemal ei hakatud tagasi minema. Peale mõningast kuklakratsimist sai kütuse voolikud ringi tõstetud ja voila masin läks tööle. See masin kestis kolm kuud ja rohkem polnud sellest isegi ülearu varuosasid võtta. Seega kui ostad saja euri eest, saad ka saja euri eest. Mina isiklikult ostaks kas kallimalt echo või siis sellise: https://www.clientisking.eu/mootorsaag-hecPaku
Pakun et see hecht on sinna MTDga samasse auku.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Eks need 150-200 eur kandis maksvad saed sellised on, et nö. vähenõudliku keskmise koduse kasutaja jaoks peaks asja ära ajama. Kui kasutada aspen(vms)bensiini (ok, 98-t veel julgeks ka kasutada kui saag just pool aastat ei seisa, 95 küll ei soovita), siis vast vända simmerid peavad ka vastu normaalselt ja ei teki ülearu kiirelt mingeid kummalisi anomaaliaid mootori töös.
Vasta

arvasingi seda et ta siuke väga hea hinnaga korra saagimiseks saag ole.
aga jah kui kellegil ülearu siuke ühekäe saag norm tootjalt siis olen huvitatud!
Vasta

(06-03-2017, 18:30 PM)maisalup Kirjutas:  mina soovitaks pigem pool juurde panna ja võtta echo, ...

sealsamas lehel kõrval vaid paarkümmend rubla kallim Echo, ei tea kas laasimissaeks oleks OK? (noh ja vajadusel suurema sae päästmiseks puu küüsist)
Vasta

(06-03-2017, 19:20 PM)peeter11 Kirjutas:  
(06-03-2017, 19:13 PM)Inri Kirjutas:  Kunagi toodi mulle üks MTD trimmer, et vaataks miks käima ei saa. Masin oli just poest ostetud, aga kuna pood mitukend kilomeetrit eemal ei hakatud tagasi minema. Peale mõningast kuklakratsimist sai kütuse voolikud ringi tõstetud ja voila masin läks tööle. See masin kestis kolm kuud ja rohkem polnud sellest isegi ülearu varuosasid võtta. Seega kui ostad saja euri eest, saad ka saja euri eest. Mina isiklikult ostaks kas kallimalt echo või siis sellise: https://www.clientisking.eu/mootorsaag-hecPaku
Pakun et see hecht on sinna MTDga samasse auku.

Ma ei julge sae kestvust komenteerida aga trimmerid pidasid pool aastat igapäevast kultuuri ja valgustust vastu. Samas need jubilad mis otsa said maksid aint mõnikend juudirublit peale mida toimisid masinad jälle. Saage iseenesest olen ainult korra proovinud(oli vist 950) ja sellel oli rohkem jõudu kui stihl261'el. Üldjuhul valige saag tarbimis vajaduse ja hinna järgi mitte nime järgi. Kuna minu leiva toovad lauale saed ja võsakad reaalselt metsa tööd tehes siis elu on näitand, et paraku tänaseks maksabki ainult nimi. Stihl valgustuses esimene aasta remont 70.-€( garantii unusta ära alati on kõik enda viga ). Hecht esimeneaasta remont 30.-€ (kuna garantiisse saatmine võttis rohkem aega,kui juppide tellimine ei tundnud garantiivastu huvi). Soetamine  Stihl ca 900.-€ Hecht ca 220.-€
 Echo kettsaag 420ES toimetanud aasta. Lõikanud sellega ca 300-400 tm vahetatud sidurikorv ja kett.
Vasta

EMTEDE masinadi on erinevaid. Need odavaosta trimmerid olid jah sellised "lähen niidan sealt ära ja viin prügimäele", aga kallimad käisid vähe pikemalt.
Kuigi ühele uhkele lennukile sai kunagi külge üks MTD saag, siis ega tegelikult eriti ei julgeks soovitada ikkagi.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 11 külali(st)ne