Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(10-03-2017, 16:54 PM)JaakH Kirjutas:  
(10-03-2017, 16:25 PM)Marko Kirjutas:  
(10-03-2017, 15:07 PM)JaakH Kirjutas:  Tulemas on Husqvarna 137 lammutusse! Soovijaid on juppidele?

mina mina!!!!!!!!
küljekaas koos pidurilindi ja hoovaga

Sina sina oled mul punaselt ja suurelt töötoas kirjas
Big Grin

Ma veel ekstra helistasin Jaagule üle,et kes tahab seda küljekaant.
Vasta

Loeme mind meelitatuks Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Sina sina oled mul punaselt ja suurelt töötoas kirjas!!


Järelikult võlglane või muidu masuurik?
Vasta

(10-03-2017, 10:54 AM)hulgus Kirjutas:  Kuna kohalikus kaubanduses müüdav King vms ketiõli keeldus -10 juures kanistrist väljumast, siis selle talve puud on kõik hüdroõli abil tehtud. Voolavus on niipalju parem, et kui spets õliga (soojal ajal) jäi 1/3-1/4 ketiõli alles, siis nüüd tõmbab paagi pea tühjaks. Igaks juhuks ei tangi bensiini silmini.


Pidavat olema nii paksemat ketiõli soojade ilmadega kasutamiseks kui ka külmade ilmadega kasutatavat vedelamat.
Vasta

Siin oli enne juttu Stihlidest ja et kuskohas neid tänapäeval tehakse.
Minule väitis Uuemõisa Profikeskuse letis olev tegelane, et odavaimad, MS170-d tehakse Hiinas, teised saksas.
Küsisin, et ehk laotakse saksas saage kokku hiinamaistest juppidest?
Seda ta ei teand kinnitada ega ümber lükata enda sõnul, aga arvas, et see võib olla tõenäoline, hinnates kogu seda muud ümbritsevat. Ja et see on tema isiklik arvamine. Cool
Vasta

(10-03-2017, 19:12 PM)pen.skar Kirjutas:  Sina sina oled mul punaselt ja suurelt töötoas kirjas!!


Järelikult võlglane või muidu masuurik?

kahtlustan viimast varianti

Veel pole maha löödud
Vasta

(10-03-2017, 20:14 PM)veix__ Kirjutas:  
(10-03-2017, 10:54 AM)hulgus Kirjutas:  Kuna kohalikus kaubanduses müüdav King vms ketiõli keeldus -10 juures kanistrist väljumast, siis selle talve puud on kõik hüdroõli abil tehtud. ...
Pidavat olema nii paksemat ketiõli soojade ilmadega kasutamiseks kui ka külmade ilmadega kasutatavat vedelamat.

Vaat kui mul ka keeldus see va lahtine ketiõli kanistrist väljumast, vast nii -25 juures kuuris seisnud, ja meenutas punni august sisse vaadates nn suhkrustunut mett siis uurisin sealt Mahta ladu-kauplusest, et kas neil ka talvist on ja sain vastuseks, et ketiõli on universaalne, igailma oma.
Vasta

Mina olen ostnud koguaeg nn.talvist ja on seisnud ka 2 aastat vahest ning voolab ilusti iga ilmaga, talvel keeran keti õlituse põhja, suvel maha ja käib kõik selle ühe õliga
Vasta

(10-03-2017, 20:55 PM)honkomees Kirjutas:  Vaat kui mul ka keeldus see va lahtine ketiõli kanistrist väljumast, vast nii -25 juures kuuris seisnud, ja meenutas punni august sisse vaadates nn suhkrustunut mett siis uurisin sealt Mahta ladu-kauplusest, et kas neil ka talvist on ja sain vastuseks, et ketiõli on universaalne, igailma oma.

Ühe tootja piires vahet pole. LOTOS-e rohelise kanistriga ketiõli oli külmaga päris hea, aga otsa sai ja uut pole leidnud.


Vasta

https://www.farron.ee/blog/mootorsaekasutamine/
Vasta

(10-03-2017, 20:55 PM)honkomees Kirjutas:  
(10-03-2017, 20:14 PM)veix__ Kirjutas:  
(10-03-2017, 10:54 AM)hulgus Kirjutas:  Kuna kohalikus kaubanduses müüdav King vms ketiõli keeldus -10 juures kanistrist väljumast,
Pidavat olema nii paksemat ketiõli soojade ilmadega kasutamiseks kui ka külmade ilmadega kasutatavat vedelamat.

...
uurisin sealt Mahta ladu-kauplusest, et kas neil ka talvist on ja sain vastuseks, et ketiõli on universaalne, igailma oma.

Eks üks universaalne superdupermegagigahüva õli on ikka müüjale kulutõhusam, kui õiget manti laos pidada. Seda enam, et väg apaljud ei oska isegi küsida hooajalist.

Jah, ketiõlid on hooajalised. Talvine voolab -25 juures kenasti, aga suveks on liiga vedel.
Vasta

Ma enda tarbeks tehes -25ga metsa nagunii ei roni. Või noh, palju meil seda -25 siin üldse enam olnud on. Ja +25ga ka enam väga ei sae. Suurem enamus tööd vast -10 kuni +5 vahel ja siis toimib universaalne rahuldavalt.
Vasta

(11-03-2017, 12:08 PM)olli Kirjutas:  Ma enda tarbeks tehes -25ga metsa nagunii ei roni. Või noh, palju meil seda -25 siin üldse enam olnud on. Ja +25ga ka enam väga ei sae. Suurem enamus tööd vast -10 kuni +5 vahel ja siis toimib universaalne rahuldavalt.

noh, ega üle -20 väga metsa ei roni oma tarbeks küll aga ... meil ju sihuke ilm, et öösel -30 ja päeval -15 -20 ning kuuris seisnud saed ja kanistrid üles veel ei sula. Küttega töökoda mul ei ole ja tuppa sellist manti kah ei too (korra esikusse tõin ööseks, pärast ikkagi tungis hais tuppa ka).
Aga vaat kui siin mõni aasta tagasi olid need üle -30 ilmad ja midagi üle nädala, siis meil saekaater jäeti küll seisma, kuna külmunud puidu saagimine oli väga kulukas.
Vasta

Üks teemaväline küsimus... Kes need debiilikud on, kes tahavad  perses ja juppideks võetud saagi 180 euri eest? Kas tegemist on mingi müüja poolse kavala lükkega, kus pakkumisse on kaasatud omad sõbrad ja sugulased või on tõesti terve ilm pehmeks pekstud ajudega jahupäid täis? https://osta-ee.postimees.ee/husqvarna-2...rc=listing

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

See HQ-mudel on kui helesinine unistus. Isegi mul ei ole veel töötavat isendit. Vast vanad metsamehed teavad täpsemalt pajatada,miks see saag nii hea on. 
Hinnakergitamist ei tea. See mõte tekib alati kui pead midagi kallimalt ostma. Ise müües korjan kopikaid. Big Grin 
T.
Vasta

Lugege selle kuulutuse kommentaare, mis Ostas on. Müüja peab olema ikka väga loll, kui sellist p*aska ajab. Kuigi ta seda ise ka tunnistab.

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

Meil 70ndate keskpaigas tehasest väljunud 254 endiselt varusaena metsas iga kord kaasas. Kunagi minu vana-vanaisa oli metsnik ja temal õnnestus see omale sehkendada. Muidu tol ajal kasutamata saag, aga mingi väike jama olevat küljes olnud, seepärast kõrgema koha onudele vist ei kõlvanud. Hulka aega kasutas vanaisa ja pärast seda mu isa päris aktiivselt. Paar palkhoonet, hulka metsa, küttepuu jne. Põhisae kohalt taandati alles eelmisel aastal kuna oli üsna raske käivitusega. Hiljuti sai aga uue süütepooli ja nüüd jälle paugupill.. Ega ma ei väida et Stihlid ja Echod kehvemad oleks, aga millegipärast just 254ga selline kogemus siis endal.
Vasta

(12-03-2017, 01:32 AM)olli Kirjutas:  Meil 70ndate keskpaigas tehasest väljunud 254 endiselt varusaena metsas iga kord kaasas. Kunagi minu vana-vanaisa oli metsnik ja temal õnnestus see omale sehkendada. Muidu tol ajal kasutamata saag, aga mingi väike jama olevat küljes olnud, seepärast kõrgema koha onudele vist ei kõlvanud. Hulka aega kasutas vanaisa ja pärast seda mu isa päris aktiivselt. Paar palkhoonet, hulka metsa, küttepuu jne. Põhisae kohalt taandati alles eelmisel aastal kuna oli üsna raske käivitusega. Hiljuti sai aga uue süütepooli ja nüüd jälle paugupill.. Ega ma ei väida et Stihlid ja Echod kehvemad oleks, aga millegipärast just 254ga selline kogemus siis endal.
254 tuli minu mäletamist mööda välja 86, omasilmaga arvan, et nägin teda siin umbes aasta hiljem.
Vasta

Minu käes olnud 254 oli alati mingi jamps, randmed õhtuti valutasiid ikka kõvasti, husqvarna 55 oli teine selline saag. Peale tööpäeva randmed lõid tuld ja näpud valutasid. Praeguse echo 6kilose kärakaga nagu sellist jama pole peale pikka tööpäeva. 
Helesinisest unistusest rääkides vaatasin ka, et dolmar toodab siiani oma tippsaagi mis konkureeris 254-ga selleks siis 115i, hakkas tootma 1980ndate lõpukoole ja siiani vuravad uued saed tehasest välja.
 http://www.dolmar.de/produkte/benzin_-_m...index.html- kõigile kes vanakooli töökindlust ihalevad
Vasta

(12-03-2017, 04:24 AM)pat1 Kirjutas:  254 tuli minu mäletamist mööda välja 86, omasilmaga arvan, et nägin teda siin umbes aasta hiljem.

Meil 254 SE ehk kõige esimene selles seerias. 254 tuli hiljem ja siis järgmisena juba 254 XP. Huvi pärast peaks järgmine kord maal täpse aasta järele vaatama küll. Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne