Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Törts rohkem õlist sai liiga palju õli.Temperatuuridest ja põlemisjääkidest ei taha keegi mitte midagi rääkida.Süüteküünal jätab vahele nii lahja segu, rikka seguga kui ka törst rohkem õliga.Miks süütesüsteem kuumeneb üle ja hakkab vahele jätma?Miks süüteküünal jätab vahele lahja seguga?
Palju kodukasutaja sael pöördeid võib olla umb. 60cm.läbimõõduga haava järkamisel laasimisel?Paganama hea kõrvakuulmine ikka kui kuuled seda, et umb. 130 pööret teeb mootor sekundis ja 3 korda jätab vahele.
Vasta

(13-04-2017, 15:59 PM)Ants80 Kirjutas:  Törts rohkem õlist sai liiga palju õli.Temperatuuridest ja põlemisjääkidest ei taha keegi mitte midagi rääkida.Süüteküünal jätab vahele nii lahja segu, rikka seguga kui ka törst rohkem õliga.Miks süütesüsteem kuumeneb üle ja hakkab vahele jätma?Miks süüteküünal jätab vahele lahja seguga?
Palju kodukasutaja sael pöördeid võib olla umb. 60cm.läbimõõduga haava järkamisel laasimisel?Paganama hea kõrvakuulmine ikka kui kuuled seda, et umb. 130 pööret teeb mootor sekundis ja 3 korda jätab vahele.

Sõber,keegi kuskil maal ei pane teadust vaid tegeleb puude saagimisega. Ja kui kõrv midagi ei seleta,on saag lihtsalt korras. Big Grin
Ma ei ole kuulnud,et mingi firma müüb oma saage ja seletab,et kuidas tema müüdud sael süütepooli säästa..... Big Grin 
Põlemisjäägid..... no kui seal midagi tekib siis vaevalt et seal midagi sellist tekib mille pärast saag kinni kiiluks. Sealt peaks kõik üleliigne korstna kaudu minema lendama.
Vasta

Kunagi ammu sain endale kasutamiseks sae Husqvarna 254, ilma XP-ta. Koos kasti ja juhendiga. Otsisin juhendit aga ei leidnud praegu. Aga seal oli kirjas üks tore lause, mis eesti keelde pandult kõlab umbes nii, et süüteküünla eemaldamiseks kasutage ainilt Husqvarna "special tool" võtit. Vale võtme kasutamisel firma ei vastuta tagajärgede eest või midagi umbes sellist. Ei pööranud sellele lausele tookord tähelepanu eriti ja kasutasin tihti ka Partneri küünlavõtit ja võibolla isegi mõnikord Jonseredi oma. Ja mida rohkem ma loen Ants80 postitusi, seda selgemaks mulle saab, et kasutusjuhend on ikkagi tarkade inimeste poolt tehtud ja sellest tuleb kinni pidada. Oleks ma õiget küünlavõtit kasutanud, käiks saag ehk tänase päevani, aga vale võtme tõttu pidas ainult 25 aastat vastu. Õli doseerimisest ei hakka ma siinkohal üldse rääkima, mis sest õlist enam jahuda, kui special tool-i ei kasutanud.
Vasta

(13-04-2017, 19:04 PM)Raudpats Kirjutas:  Kunagi ammu sain endale kasutamiseks sae Husqvarna 254, ilma XP-ta. Koos kasti ja juhendiga. Otsisin juhendit aga ei leidnud praegu. Aga seal oli kirjas üks tore lause, mis eesti keelde pandult kõlab umbes nii, et süüteküünla eemaldamiseks kasutage ainilt Husqvarna "special tool" võtit. Vale võtme kasutamisel firma ei vastuta tagajärgede eest või midagi umbes sellist. Ei pööranud sellele lausele tookord tähelepanu eriti ja kasutasin tihti ka Partneri küünlavõtit ja võibolla isegi mõnikord Jonseredi oma. Ja mida rohkem ma loen Ants80 postitusi, seda selgemaks mulle saab, et kasutusjuhend on ikkagi tarkade inimeste poolt tehtud ja sellest tuleb kinni pidada. Oleks ma õiget küünlavõtit kasutanud, käiks saag ehk tänase päevani, aga vale võtme tõttu pidas ainult 25 aastat vastu. Õli doseerimisest ei hakka ma siinkohal üldse rääkima, mis sest õlist enam jahuda, kui special tool-i ei kasutanud.

lihtsalt sportlik huvi mida see vale logoga võti saab pekki keerata?ok vales mõõdus võti keerad pikapeale nukid maha,aga nii tihti ka ei kruvi küünalt maha.
Vasta

No kui võtad spetsiaalse küünlavõtme asemel tavalise padrunvõtme, siis see jääb seest liiga lühikeseks ja vaadates et mis jama nüüd on ning peale surudes võib küünalt vigastada küll.  Sellepärast pidigi olema täpselt ära mainitud, millist võtit peab kasutama. Ei saa ju ka kirjutada lihtsalt "mootorsaagide küünlavõtit", Druzba küünlavõti vist ei sobi. Rolleyes
Vasta

[Pilt: DSCN3025_zpshfoubs3m.jpg]

Ärge kartke õli!!! Summuti on lihtne lahti põletada õlijääkidest, raskem variant... saate ise aru. Ma isiklikult soovitan kasutada vanematel saagedel 1:40le mitte 1:50le. Tossab jah aga kahju ei tee mootorile. Asoo odava otsa "autoole" seguõlisid mitte kasutada.

Veel pole maha löödud
Vasta

Nüüd Jaak võta kohe kolmnurkne viil kätte ja roogi kolvipealt kõik võõras sodi maha. Soon ka puhtaks ja löö asi tagasi kokku. Saab parem kui ennem. Muidugi silindril tee ka nii nagu eelmine kord.... 
Vanem vend ei luiska ju. Big Grin
T.
Vasta

Ega ikka pole suva küll. Näiteks Echo cs-600p ei ulatu hästi husq võtmega keerama kuna sae konstrui selline, või tuleks eemaldada mootori kate mis on paras keberniit. Dolmar ps420c puhul on sama lugu- küünlavõti on omajagu pikem ja tavalise suva saevõtmega ligi ei pääse, samas spets küünlapadruniga mis padrunikomplektis leidub ei ole probleemi...
Vasta

JaakH saele paneks puusalt diagnoosi ülekuumenenud isend.Segu tundub olevat lahja mingil põhjusel.Näha on , et põlemiskambri temperatuur on olnud liiga kõrge.
Vasta

(13-04-2017, 21:29 PM)Ants80 Kirjutas:  JaakH saele paneks puusalt diagnoosi ülekuumenenud isend.Segu tundub olevat lahja mingil põhjusel.Näha on , et põlemiskambri temperatuur on olnud liiga kõrge.

Pole hullu sõber. Tänu kõrvetajatele oleme oleme saanud omale head ja odavad saed. Jätkake samas vaimus,ärge jätke ennem,kui saag vaga! Big Grin
T.
Vasta

Vale küünlavõtmega võib rikkuda tõesti küünlakeerme ja keerajast endast oleneb ka muidugi palju kuidas keeratakse.

Raudpatsiga nõus, et manuaale tasub ikka lugeda, mis kirjas.Oma tarkusest võib korraliku jama kokku keerata kui puuduvad teadmised või arvatakse seda, et oldakse targemad teistest ja manuaalidest.

Milleks rohkem õli kui see lendab lihtsalt silindrist välja?Mille pagana pärast seda sinna rohkem vaja panna on?Siis peaksid süüdet ka varasemaks panema, et see soust ära põleks.
Kui manuaalis on kirjas tühikäik  2800p/min. Miks on vaja see tühikäik keerata 1500 peale või otsida seda piiri kus saag sisuliselt sureb välja?
Vasta

See liigne õli liialdamata võrdub sama hea kui visata peoga liivaterasid põlemiskambrisse.Need põlemata jäägid seiklevad ringi ja on kõike muud kui pehmed.Isegi kui keerad süüdet varasemaks ei põleks see rohkem õli soust  ära.
[Pilt: losilind.jpg]
Vasta

(13-04-2017, 23:10 PM)Ants80 Kirjutas:  See liigne õli liialdamata võrdub sama hea kui visata peoga liivaterasid põlemiskambrisse.Need põlemata jäägid seiklevad ringi ja on kõike muud kui pehmed.Isegi kui keerad süüdet varasemaks ei põleks see rohkem õli soust  ära.
[Pilt: losilind.jpg]

Millises sae poes härra töötab? Jubedamalt Stihli müüjate juttu hakkab meenutama.
Vasta

[Pilt: impul.jpg]
Vasta

[Pilt: hda199.jpg]
Vasta

Jääb arusaamatuks see Stihli jutt ausalt.Varasemas postituses kirjutasin selgelt, et ei tegele ühe brändi kritiseerimise ja teise kiitmisega turundus eesmärkidel vaid olen nagu  iga teinegi tehnikahuviline õiges foorumis ja kui asjad juhtuvad huvitab põhjus miks mitte pohh paneme uue varuosa ja laseme edasi.
Vasta

Ma siiski arvan, et kõigest, mis on juhendis kirjas, ei pea nii piinliku täpsusega kinni pidama, tööd on ka vaja teha. Kui lugeda Ants80 postitusi, siis ainuvõimalik variant tundub olema segubensiini ostmine tanklast, sest vastasel juhul võib ju mõni gramm õli olla rohkem kui vaja . Või siis vähem. Ja mõlemad variandid viivad sae vältimatu hukuni, kui uskuda Ants80 sõnu. Ei juhtu selle seaga midagi, kui tiba rohkem läheb õli. Ja kui ka on tiba vähem, isegi siis ei juhtu mõistliku kasutamisega midagi, pigem siiski eksida + poolele, et siis natuke rohkem panna, kui ei õnnestu apteegikaaludega kaaluda. Laboritingimustes me keegi ei tööta, ei ole metsas võimalusi seda segu milligrammi täpsusega paika panna, tööd tuleb taha. Ja ega see tanklast ostetud valmissegu on hea ainult värskena, seistes tekivad igasugused anomaaliad. Jah, juhendid on vajalikud asjad ja neid peab lugema, kuid endal peab ka mõistus peas olema. Ma siin eelnevalt üritasin natuke huumorit teha oma küünlavõtme jutuga, aga sellest ma sain ainult ise aru vist. 25 ja natuke rohkem aastat pidas see saag vastu vaatamata sellele, et kasutasin vale võtit ja enamuse ajast tegin ka segu "silma järgi". Kui tulid õli-dosaatoriga 1-liitrised kanistrid, siis hakkasin neid kasutama ja minule sellisest täpsusest piisab, enamusele saagidele tõenäoliselt ka. Ei ole mõtet lihtsaid asju raketiteaduseks ajada, siis tööd enam ei saagi teha. Karburaatori oskamatu timmimine viib sae kordades rutem vanarauda, kui tilk liigset õli bensiini sees.
Vasta

Mingit laborit pole vaja, mõõtudega süstlad igas apteegis vabamüügis. Dosaatoriga liitrine kanku on muidugi parim/mugavaim.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

puhas inseneriteadus.
iga loll saemees peaks ise aru saama, et parem on saagimine üldse harverimeestele jätta või siis väga äärmisel juhul tuleb palgata kõrgelt koolitet tehnoloog segu parajaks timmima. mõistagi tuleb segu teha spets anumasse ja spets kalibreeritud ja taadeldud mõõteriistadega mõõtes. 
ja iga paagitäie järel tuleb saag stendi panna ja õppind motoristil lasta korralik diagnostika ja peenhäälestus teha.

alternatiivina võib muidugi ka uuesti kahe jalaga maa peale tagasi tulla.
Vasta

Kas mingi saemeeste naljanurk?
Kui küsid mingi konkreetse küsimuse on kõik vait aga filosofeerijatest on lausa järjekord.
Ise ka metsas töötatud ja lõigatud nii vene kui lääne tehnikaga ja võin väita täie vastutustundega, et kui segu on vahemikus 1:40- 1:55/60 ei juhtu mitte kui midagi.
Ja NB- suvel segud kõik Husqu XP-ga.
Muidugi segu eelduseks on korralik õli mitte mingi nurgatagune "hüpersuper" odav moos.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne