Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg
(15-11-2017, 08:52 AM)maisalup Kirjutas: http://www.aiatehnikaeksperdid.ee/lehepu...-460394886

tahakski ju teada, kellel miskit kogemust asja töökindluse, toimimise, remonditavuse ja teeninduse kvaliteedi kohta. Kas valida Echo, Stihl, Husku, kas ca 2+kW või korralik 3+ kW, õhuhulk ca 15m3/min või sihuke ligi 30m3/min??? Väiksemad allla 2 kW ei tule vist üldse kõne alla.
*Saagide kohta on infot piisavalt, milline kuidas remonditav on jne aga luudadest?
Vasta
(15-11-2017, 16:36 PM)JaakH Kirjutas:
(15-11-2017, 00:09 AM)Mihkus Kirjutas: Välimus "ilus" aga sisu nii hullus seisus, et isegi parandada ei viitsinud

[Pilt: 23626986_185496788670863_964495532_o.jpg]

Akupuhur on heal jhul 600W... Korralik bensiinipuhur ligi 2kW

Ja mis edasine plaan sellega oleks?

Tundub, et jõudis osaliselt minu teadmata prügimäele. Küljekaan koos ketipiduriga, karter koos silindriga ja karburaatoriga on ainult alles... Muid osi enam ei leidnud.
Siduri andsin koos ujuva tähikuga ära.

Endal echoga selline lugu, et kui midagi ära lõhud siis maksad kinni... Ei teagi kuidas nad seda garantiis vaatavad...
Igaljuhul kirjutasin neile, et selline asi juhtus ja kohe hakati raha nõudma. 40€ plastikdetaili eest... Ei hakanud tellima, tegin ise korda.
m10 muter mis plastikusse valatud lihtsalt tuli sealt välja, eks ma päris julm oma riistade vastu aga see oli küll kehv disain.
Keermestasin 6mm vanasse höövliterasse keerme sisse ja lõikasin täpselt sobiva tüli välja, sobis sinna nagu valatult, nagu olekski see sinna vahesse mõeldud...
Pilti sisse zoomida siis näeb ära, et pragu sees

[Pilt: 20171115_161430.png]
Vasta
(13-11-2017, 22:14 PM)honkomees Kirjutas: kalduks uue küsimuse poole, nimelt on hakanud kahju naisukesest, kes minu mäenõlvadel rehaga lehti roobitseb ning sellega seoses olen mõelnud lehepuhuri peale. Töö juures on husku, teeb aastaringselt tööd juba pikki aastaid. Samas millised on ksf kogemused, millist tasuks osta kodusse tarvitusse, kui puhutavat pinda on ca 1 ha ja olud rasked, palju põõsaid, vahel on ka kõrgemat rohtu, kuna trimmeriga ei jõua pidavalt kõiki kaldeid üle käia. Seega tuleb puhuda üsna kaugele, kust on võimalik traktoriga lehed ära vedada. Olen mõelnud teda kasutada ka talvel lumepuhurina, nagu töö juures kojamees teeb.l

Tere
Mul on isiklik kogemus on selline

2 kW elektriline imur/puhur -- sarnane ksf! aavu lingil olevale, aga lahjem. Seda ma kasutasin ainult väikesel platsil kivide vahelt lehtede ära puhumiseks. Puudused: liiga väike kott imuri režiimis, nõrk puhumise võimsus (põhjuseks ilmselt tiiviku ehitus, mis peab välja kannatama ka sisse imetavate lehtede ja muu sodi koormuse) ja muidugi tüütu pikendusjuhte. Positiivne -- odav. Kokkuvõte: puhub enam vähem normaalselt ainult suhteliselt kuivi lehti.

0,9 kW käe otsas kantav bensiinimootoriga puhur.  Täpset marki ei mäleta, võtsin korra proovimiseks sõbra käest. Puhumisvõimsus ligilähedane eelmisele, st majandab normaalselt suhteliselt kuivade lehtedega.  Käe otsas rohkem tasakaalustatud kui elektriline ja selle võrra mugavam, ei ole ka juhet, aga selle võrra mürarikkam. Kokkuvõte: sobib väikes pinna puhastamiseks. Eriti siis, kui mingit ala riisuda ei saa. Suure pinna puhul suhteliselt mõttetu.

3 kW seljas kantav "professionaalne" puhur. Suhteliselt raske (11 kg) ja mürarikas (tingimata tuleb kõrvaklappe kasutada). Tegelikult olin täiesti positiivselt üllatunud. Käima läheb kenasti, selga istub mugavalt ja suudab vajadusel kokku puhuda ka oksad ja väiksemad kivid, rääkimata siis märgadest lehtedest. ca 1000 ruutmeetrise aia lehtedest puhtaks koristamine koos nende kottidesse ajamisega võttis kahel inimesel aega umbes 2,5 tundi. Üks majandas puhuriga, teine toppis lehti kottidesse ja tõmbas viimased jäägid rehaga kokku. 200L kotte umbes 15 tk. Võimalik, et tuntud brandid on (veel) etemad, aga arvestades seda, kui vähe seda riistapuud aastas vaja läheb, ma ei näe põhjust rohkem raha kulutada.
Lume puhumist ei ole proovinud.
Vasta
Kogumiskastiga muruniiduk korjab ka lehesodi üsna edukalt kokku.
Vasta
Kellegil stihl 036 varuosi on vaja? Vana made in germany. Ülejäänud suht prügi, katted ketipinguti, küljekaan koos embleemiga ja starter koos made in germany sildiga?
Vasta
Leiunurga post rohkem, aga sihtgrupp siblib just siin.

http://soov-ee.postimees.ee/4108425-moot...tails.html
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
(18-11-2017, 21:26 PM)Mihkus Kirjutas: Kellegil stihl 036 varuosi on vaja? Vana made in germany. Ülejäänud suht prügi, katted ketipinguti, küljekaan koos embleemiga ja starter koos made in germany sildiga?

ma oleks huvitatud, kuid finantsseis veidi räbal. Kirjuta PS-i
Veel pole maha löödud
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne