Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Opsti, täitsa saetav neiu Big Grin

Ega mul endal ka saed seisavad jupa pikemat aega, küll aga sai sügisel istutatud kuuskede ümbert trimmerdamas käidud, väga meeldiv just ei olnud Big Grin
Enamus aeg läheb hetkel küttepuude lõhkumisele.
Vasta

(19-06-2019, 13:12 PM)Xtreme Kirjutas:  Opsti, täitsa saetav ….

Vana Tambovi vanasõna ütleb, et "Julgus võrdub kauguse ruuduga".

Aquila captas non muscas.
Vasta

(19-06-2019, 14:10 PM)Daff Kirjutas:  
(19-06-2019, 13:12 PM)Xtreme Kirjutas:  Opsti, täitsa saetav ….

Vana Tambovi vanasõna ütleb, et "Julgus võrdub kauguse ruuduga".

Vasta

Vaja oleks vahetada trmmeril HQ 244 vända simmerid-oskab ehk keegi mõõtusid öelda.Lahkamisel selgus,et vaja kolbi silindrit ja rõngast.Ise pole suurem asi netist otsija ehk keegi paneb mõne lingi kust saab?
Vasta

Kiire otsinguga uusi ei märganud, kasutatud, koos saatmisega u. 50 eur, väidetavalt korralikud.
https://www.ebay.com/itm/GENUINE-HUSQVAR...Swxc5cp05R
Vasta

(21-06-2019, 11:05 AM)ahtos Kirjutas:  Vaja oleks vahetada trmmeril HQ 244 vända simmerid-oskab ehk keegi mõõtusid öelda.Lahkamisel selgus,et vaja kolbi silindrit ja rõngast.Ise pole suurem asi netist otsija ehk keegi paneb mõne lingi kust saab?

Kui kavatsed uued jupid panna, pead väntvõlli ka uue panema.
Vasta

Miks uut vänta on vaja?
Vasta

Sest vb on vända tihendi pinnad kulunud ning uute tihenditega pole võimalik saavutada vajalikku tihedust...
Vasta

(21-06-2019, 23:38 PM)Inri Kirjutas:  
(21-06-2019, 11:05 AM)ahtos Kirjutas:  Vaja oleks vahetada trmmeril HQ 244 vända simmerid-oskab ehk keegi mõõtusid öelda.Lahkamisel selgus,et vaja kolbi silindrit ja rõngast.Ise pole suurem asi netist otsija ehk keegi paneb mõne lingi kust saab?

Kui kavatsed uued jupid panna, pead väntvõlli ka uue panema.

Võib olla on see HQ eripära, aga Stihlil on paar korda vaid kolb ja rõngad vahetatud, (kriimud kraapsud katkisest rõngast), silinder jäi vana ja pinnad peegel. Küll on vända otsa tihendid ja laagrid vahetusse läinud, lihtsalt... igaks juhuks, kui juba mootor laiali. Üks käib siiamaani, teine uue omaniku käes.


Vasta

(22-06-2019, 08:19 AM)hulgus Kirjutas:  
(21-06-2019, 23:38 PM)Inri Kirjutas:  
(21-06-2019, 11:05 AM)ahtos Kirjutas:  Vaja oleks vahetada trmmeril HQ 244 vända simmerid-oskab ehk keegi mõõtusid öelda.Lahkamisel selgus,et vaja kolbi silindrit ja rõngast.Ise pole suurem asi netist otsija ehk keegi paneb mõne lingi kust saab?

Kui kavatsed uued jupid panna, pead väntvõlli ka uue panema.

Võib olla on see HQ eripära, aga Stihlil on paar korda vaid kolb ja rõngad vahetatud, (kriimud kraapsud katkisest rõngast), silinder jäi vana ja pinnad peegel. Küll on vända otsa tihendid ja laagrid vahetusse läinud, lihtsalt... igaks juhuks, kui juba mootor laiali. Üks käib siiamaani, teine uue omaniku käes.

Kolvi ja rõnga võid vahetada, kui silindri ka vahetad, siis kipub keps eralduma.
Vasta

Kui väntvõll on ilma lõtkuta ja näha ka miskit häda pole siis võib ju vana mootorisse jätta. Ei pea vahetama. See kunas keps või laager laiali lendab,seda aega ma arvan ei suuda keegi ette ennustada.Kui muidugi on panna uusi osi ja rahakott kannatab siis andke minna. Ja üldse pole nagu ette tulnud,et mõnel vanemal asjal keps pooleks oleks olnud. Venna Stihl MS-260 l oli küll väntvõll kaelast pooleks läinud(laager täitsa korras) aga see juhtus palksauna ehitusel... rohkem olen näinud ikka lõtkuga väntvõlle,sel juhul kolin sees mis varakult märku annab omanikule,et midagi on tulekul....
T.
Vasta

(22-06-2019, 10:17 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Kui väntvõll on ilma lõtkuta ja ....
T.
+1
Vasta

Mul näiteks hq 450 pani keps keskelt pooleks,laagritel oli 0 lõtku aga läks ikka... Enamus mootorit oli pudi.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Silindri otsingud pole vilja kandnud,tuleb vist uus rõngas panna ja edasi niita.
Vasta

Ma olen nüüd siis echo 362 wes-i kätte saanud ja kaks paaki läbi põletanud. Ütleks nii, et ilmselt saab sellest saest mu lemmik. Kodukasutajale on see 1.5 kw täiesti piisav. Kaalusin ära koos plaadi , keti ja ketikattega ning kaaluks tuli 4,6 kg tühja paagiga. Stihl 241 oli kilo jagu raskem, aga tal oli natuke kütust ja õli sees ja saepuruga ka koos, nii et päris õiglane see mõõtmine ei olnud. Sellise pisikese punniga lihtsalt on kuidagi lahe saagida. Üks asi, mis alguses natuke oli harjumatu, et ketipinguti asub kaane küljes ja mulle oli ebamugav lehte ja ketti paika sättida, kuid kui juba kord paigas on, siis ei ole enam probleemi.
Vasta

Kas kellelgi on lihtsat võimalust ära kaaluda komplektne Družba? Vajalik võrdlusmaterjaliks ühe teise rauatüki meerikasse saatmise hinna analüüsimiseks. Tänk ju veri meni!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(04-07-2019, 22:33 PM)Marko Kirjutas:  Kas kellelgi on lihtsat võimalust ära kaaluda komplektne Družba? Vajalik võrdlusmaterjaliks ühe teise rauatüki meerikasse saatmise hinna analüüsimiseks. Tänk ju veri meni!

Tsitaat:Бензопила «Дружба» была разработана в начале 1950-х годов и к концу века уже существенно устарела. Пила имеет большую массу — 12 кг.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%...%BB%D0%B0)

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Huvi pärast küsiks ,et on keegi siin omale juba Husqvarna 550xp Mark II soetanud?
Vasta

Dolmaritel vist lõpumüügid. Makservist sai 5105c kätte 200 euriga, pisemaid pidi veel letis olema, netis juba tühjus.
Vasta

Õhtust!

Kas kellegil on selline saag töötamas või seismas nagu- Dolmar PS-420 C

Täpsemalt oleks vaja korra vaadata hooratast. Tuli siia saag millel süüde valel ajal.... kas keegi on vahetanud hooratta või väntvõlli ringi. Kuuldavasti ennemalt ka remondimehe käest läbi käinud aga jagu polnud saadud.

tel.56956013
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 29 külali(st)ne