Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Suur veli jälgib ja nüüd kui ostsin metabo akutrimli viskas ette mingi tundmatu tootja reklaami. https://www.youtube.com/watch?v=oJC1qMVH2SY&ab_channel=David%27sEasyTutorials%26Reviews Tundub väga huvitav konseptsioon jõhvi vahetamiseks pudinäppudele. Profikasutajate peale ka mõteldud. Akupaki saab selga võtta ja 28 ah akuga saab teha 5 tundi juttu - ideaalne näiteks matkaraja hooldamiseks kus muidu kõnni ühte vahemaad mitu korda bensukanistri järgi. Hind muidugi kuulub müstika valdkonda https://egopowerplus.ee/tooted/akud-ja-laadijad/bax1501
Vasta

Echol on ka selline seljakott ja maksab alla 700 euro.
16ah 50.4v peaks ka saama sellega ca 6 tundi tööd teha ning trimmerid ka selle pingega on täitsa olemas...
Vasta

(08-06-2022, 20:55 PM)ak75 Kirjutas:  Päris eraldi võsalõikajate teemat ei leidnud. Seega siia. Kui on vale koht, vabandan ette ja palun pädevatel teha vajalikud liigutused.
Niisiis. Suurema otsa võsalõikaja järele on vajadus tekkimas. 2,3+kw. Kas Stihl või Husqu? Või mõni kolmas? mida keegi eelistab ja miks?
HPG-d ja muud tundmatu looma nahad jätame palun jutuks võtmata!
 Kui kõige suuremat vaja, kas see tähendab selle 2.3kw ümbruses on midagi juba kasutuses olnud ja lahjaks jäänud?
 Suures pildis profi markidel vahet pole, võta see mis kõige rohkem meeldib ja paremini kätte istub. Varre pikkused, reduktori nurk, ketta läbimõõdud, pöidla- vs sõrmegaas jne on iga ühel oma maitse ja sõltub kasutamise harjumustest. Pole õiget ega vale.
Vasta

(10-06-2022, 11:08 AM)Mats metsast Kirjutas:  
(08-06-2022, 20:55 PM)ak75 Kirjutas:  Päris eraldi võsalõikajate teemat ei leidnud. Seega siia. Kui on vale koht, vabandan ette ja palun pädevatel teha vajalikud liigutused.
Niisiis. Suurema otsa võsalõikaja järele on vajadus tekkimas. 2,3+kw. Kas Stihl või Husqu? Või mõni kolmas? mida keegi eelistab ja miks?
HPG-d ja muud tundmatu looma nahad jätame palun jutuks võtmata!
 Kui kõige suuremat vaja, kas see tähendab selle 2.3kw ümbruses on midagi juba kasutuses olnud ja lahjaks jäänud?
 Suures pildis profi markidel vahet pole, võta see mis kõige rohkem meeldib ja paremini kätte istub. Varre pikkused, reduktori nurk, ketta läbimõõdud, pöidla- vs sõrmegaas jne on iga ühel oma maitse ja sõltub kasutamise harjumustest. Pole õiget ega vale.
Ma alustaks ikka sellest, et MILLEKS on seda võimsust vaja? Sealt tuleb reduktori nurk, võlli läbimõõt ja varre pikkus. Muidu on see mõttetu paugutamine, et "vajan edevat nime ja pritsin ajuvabalt pappi laiali". Kui on jutt, et on VAJA võsaSAAGI, millega minna kümneid hektareid noorendikke hooldama ja valgustust tegema, ei olegi muud pakkuda, kui kahe ja äärmisel juhul kolme kallima otsa tootja vahel! Echol ei olegi 10-millist võlli olemas. Ja kuna ollakse mägedes oma 2,3 kW nõudega, siis 545FXT oma "jõutetu" 2,2-kilojavatise mootor ning soodukaga 900-eurose hinnaga ei kvalifitseeru! 
Küsija on ju nii faking kõva mees, et alla selle ju polegi mõtet midagi soovitada! 555FXT on "mööndusega" - odav ju! Wink

Edit: video ka kahest kõneks olnud pillist võrdlusena! Ainuüksi füüsiline suuruste vahe on röögatu ja iga vend ei saagi suurega tööd teha, kui pikkust on antud jupatsi jagu... Sealt alt on ka üks asjakohane kommentaaar sedasorti lolluste kohta:

Tsitaat:Minä on viisastellut joskus että yli 45 kuutioista raivuria ei sais edes myydä kun energiapuuta saa niistä joita isolla sahalla maahan kaadetaan.
Lihtõlge: nii võimsaid võsasaage ei tohisk müüa sest nendega lastakse pikali ja jäetakse metsa kütteks kõlbav puu. RAISKAMINE!
Ja jälle küsimus - MILLEKS?


Vasta

(10-06-2022, 13:53 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(10-06-2022, 11:08 AM)Mats metsast Kirjutas:  
(08-06-2022, 20:55 PM)ak75 Kirjutas:  ...
...
...
Küsija on ju nii faking kõva mees, et...

Sa ikka ise saad aru, et selline suhtlus tundub kõrvaltvaatajale imelik? Mina ei tea, vb olete parimad sõbrad ja räägitegi nii. Aga kui suvalisele postitajale nii vastata, jätab see üsna halva mulje ikka.
Vasta

Kedagi miskit hammustas nüüd, aga las ta jääb..

Tegelikult ma ei osta tööriistu liiga tihti, vana võsakas on miskine Stiga, alla 2kw ja pärit nullindatest. Lihtsalt mingist hetkest on tekkinud arusaam, et pole mõtet igasugu tundmatu looma nahkadega jännata – osta, katsetada ja kahetseda, siis ära müüa ja jälle samale ringile minna. Pigemini siis juba uurida veidi maad ning osta esimese hooga hea pill, aga eks ta ole maailmavaate küsimus, mistap seda mõttelõnga ei jätkaks.
Elatist ma nendega ei teeni, mistap peaksid olema suht eluaegsed pillid. Kui kunagi müüa, siis põhjusel, et aeg on niipalju edasi läinud, et on igas mõttes paremaid asju turule tekkinud. Või üldse uusi tehnoloogiaid (näiteks elekter).
Püüan vastata tekkinud küsimustele – olen grammijagu lühem kui kaks meetrit, kaalu 100 ja veidi peale kilo. Kinni vast jõuan hoida suurt võsakat. Kasutaks teda alusmetsast puhastamisel, samuti põllu ja päris metsa vahel oleva võpsiku hävitamisel. Maha mädanema ei jäta midagi, iga kõrs saab rahaks muuta. Mis ei sobi kütteks, sobib hakkeks.
Vasta

Selge pilt, mu küsimuse mõte oligi selles, et tegelikult ntx 2.2kw husqvarna 545 võsasaag ei jää väga suurele 555-le alla. Suure saega saab lihtsalt natuke jämedama risu sama hooga läbi lüüa. Aga kütust kipub ka rohkem võtma.
 Teiste markide kohta minul võrdlust pole.
Vasta

(11-06-2022, 09:12 AM)Mats metsast Kirjutas:  Selge pilt, mu küsimuse mõte oligi selles, et tegelikult ntx 2.2kw husqvarna 545 võsasaag ei jää väga suurele 555-le alla. Suure saega saab lihtsalt natuke jämedama risu sama hooga läbi lüüa. Aga kütust kipub ka rohkem võtma.
 Teiste markide kohta minul võrdlust pole.
Väga hea info, tänud!
Mis pikkusega kasutajale Husqu 545 ja 555 kõige käepärasemad on?

Mis puudutab jõudu ja lõikevõimet, siis võsakaga võiks saada niimoodi tööd teha, et üks lõikab ja kaks korjavad hunnikutesse. Täna on see mul nii käinud, et Stigaga päris peenike ära ja sealt edasi ca 4-8cm laseb Makita väikese elektrikaga (DUC254). Paraku on kirjeldatud viisil tegutsedes protsess liiga aeglane, sobilik pigem maja lähiümbruses mõne nurga korrastamiseks. Põllule ringi peale tegemiseks üritan leida lahenduseks kiiremaid meetodeid.
Vasta

555-e puhul oli probleem ikalduvate reduktoritega. Metsas kipus aastas korra vähemalt vahetust/remonti tahtma, garantiisse ei tahetud ka pigem võtta. 545-el sellist probleemi pole täheldanud. Stihlid kipuvad viimasel ajal õige palju garantiis käima.
Vasta

FS 560 / 561 on mõistlik kasutada kui lastakse enamasti jämedamat kui 5 cm rinnasdiameetriga võsa. Muul juhul FS 460 / 461 / 490 (460 varuosad odavamad ja rüüpab vähem). Viimastele saab panna kolme erineva pikkusega varsi vastavalt lõikaja pikkusele, kuid mida pikem vars, seda kergemini läheb too kõveraks. Ühed bandiidid vahetasid Husqvarnad Stihlide vastu ümber siis kui lobjakat hakkas okstelt pudenema ning Husqvarnad lõpetasid koostöö (täpset mudelit ei tea).
Peamine puudujääk võsalõikuses ei seisne mitte masina võimsuses, vaid saeketta teritamise oskustes. Näiteks selle sitaga pole mõtet lõikehambaid räsada, sest saetee jääb liiga kitsas ning jämedam kraam hakkab pooma. Õige on see.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Ole hea ja võrdle kahe viidatud priboori räsamisnurkasid. Ei ole need nii erinevad ühti, et ühega "ei tee sittagi" ja teine "on õige". Rolleyes Sellega olen nõus, et paksemast metallist plaadiga on lihtsam opereerida ja seda ei vääna kogemata kõveraks kiiruga tehes.

Sellele kirjutan küll alla, et teritada (ja räsada) peab oskama ning saeketta piisav räsa on väga oluline.
Vasta

Hendrik ilmselgelt tegeleb Stihli müügiga. Võin rahumeeli öelda, et sinu jutt on p..k . Stihl ei tööta sinu kirjeldatud tingimustes vastupidiselt Husqvarnale. See hiinlaste ehitatud toode ei ole kindlasti profitöörist, kui just tänapäeval ainult ilusate ilmadega tööd ei tehta. On ta juba ehitatud valesti, vihmase ilmaga tihedamas võsas peab sul olema ca. kümme õhufiltrit kaasas, et tööd teha. Mul olemas nii Stihl, Husqvarna kui ka Hecht. Valgustus, kultuurihooldus, trimmerdamine need põhitööd mis leiva lauale toovad ja seda juba ligi kümme aastat sinu viidatud fekaal räsa on olnud kasutuses terve selle aja ja ainuke viga on see, et soon kulub ajaga laiaks.
Vasta

(16-06-2022, 08:43 AM)Inri Kirjutas:  Hendrik ilmselgelt tegeleb Stihli müügiga.

Üks vana siin samas foorumis juba kirjutas, et mul on hoopis suur Husqvarna otsa ees. Ma tegelen Husqvarna robotniidukitega, Stihl'i müügiga ei tegele.

(16-06-2022, 08:43 AM)Inri Kirjutas:  See hiinlaste ehitatud toode ei ole kindlasti profitöörist

Mitte ühtegi M-tronicuga Stihl'i (näiteks FS 560, 561, 460, 461, 490) ei toodeta Hiinas, kuid odavama otsa asju küll (näiteks MS 170, 180).

(16-06-2022, 08:43 AM)Inri Kirjutas:  On ta juba ehitatud valesti, vihmase ilmaga tihedamas võsas peab sul olema ca. kümme õhufiltrit kaasas, et tööd teha.

Sellistel puhkudel tuleks kasutada teistsugust õhufiltrit, mis läbi ei vetti, näiteks tootekoodiga 41471404400.

(16-06-2022, 08:43 AM)Inri Kirjutas:  sinu viidatud fekaal räsa on olnud kasutuses terve selle aja ja ainuke viga on see, et soon kulub ajaga laiaks.

Allpool oleval pildil on Stihl'i räsaja vasakul ja Husqvarna oma paremal.

[Pilt: 8zPqzrt.jpg]

Mõlemad on umbes sama paksud, kuid Husqvarnal on keskel soon. Selle soone olemasolu tähendab, et räsaja paindub kergemini läbi (seetõttu saetee jääb kitsam) ja kontaktpind saehambaga selle painutamisel on väiksem, mistõttu libiseb räsaja kergemini saehambalt maha. Ka mina kasutasin Husqvarna räsajat aastaid kuni üks kogenud võsalõikaja naeris mu välja ja tutvustas Stihl'i räsajat.

Vahel on tõde endale raske tunnistada, eriti veel siis kui oled aastaid enda arvates õigesti teinud.

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

Kasutuses olnud mõlemad räsad seega tean väga hästi kuidas välja näevad ja kas on erinevus kasutamisel või mitte. See õhufilter päästab tuhk lumepuhul veidi aga mitte vihma/lörtsi puhul millest mina rääkisin, eriti kuuse valgustust tehes. Äkki tõesti ei tehtagi Hiinas, aga näiteks reduktori laagritel ilutseb MADE IN PCR ja kaupluses teemat tõstatades oli vastuseks, et toodetakse Hiinas Saksa nõuetele vastavalt. Kodukasutusse mõeldud Stihl-e pole omanud nende teemal ei oska sõna võtta. Nagu arusaan siis oled müügimees, minul on 10+ aastat reaalset töökogemust nii riigimetsas kui ka erametsas seega ka mingi pilt teiste meeste võsaka kestvusest kui ka ise erinevaid kasutanud. Kuna 90% juhtudest ei võeta ka garantiisse (alati oma viga) siis olen reeglina ka remontinud ise ( jutt Stihl-ist ).
Vasta

Garantii puhul tasuks lugeda seadust ning kui vaba aega palju on siis võiks ka tarbijakaitse poole pöörduda.

Siinkohal on vägagi suur erinevus müüjate suhtes.
Mõni annab kohe riiulist uue ning saadab vana toote utiili kuna tootja maksab selle jama kinni.
Teine näeb, et lihtsam on klient minema saata kuna kõik ei viitsi tarbijakaitsesse pöörduda, kui veab siis ostab uue toote ka.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Tarbijakaitse tegeleb eraisikutega, kui ostjaks on arve peal mõni OÜ (nagu profitehnikal vist sageli on), siis pole nende rida.
Vasta

Tihka küsidagi, kartes naerualuseks saada, kuid... esindusse pole veel jõudnud. On kellelgi kogemusi HqV 555FXT käepideme kinnitusmutriga? https://www.lsengineers.co.uk/nut-genuin...jldeBvSIow . Sai teisele haiget tehtud ja tahaks ära vahetada. BB ja teised butiigid seda ei paku, on tunduvalt kitsamaid, mis avas pöörlema kipuksid. Kui õige tellida, siis miinimumkogus karp elik tükki 1000. Sinna peaks õige poldi ka otsa saama. Mõõtude ja mutri järgi tundub tollmõõdus olevat? https://www.lsengineers.co.uk/screw-ehhm...pddhhdjPwo
Sellest murest koorub välja ka äriidee, nimelt on selle mutri paigalhoidmiseks olemas vastav detail https://www.lsengineers.co.uk/plug-genui...YiwtQ3jfqc , mida kummivollat lõikudes kätte saab.
Vasta

mul oli vaja miskikt vidinat millegile ja kartsin ka pöörduda esindusse. Tegelikult aga oli üliodav ja olemas. Reginetist siis jutt.
Aa, vist trimmeri ketta polti, see oli tagurpidi keermega ja polt, mitte mutter, nagu enamustel. Big Grin
Vasta

Niipalju kui mina väiksemaid jublakaid husqvarnale otsinud olen siis siiani on kõik margipoes leti seest sahtli kaup olnud. Ja enamasti sentide eest. Tasub julgelt küsida.
Vasta

Võtsin siis Hiiult hoopis selle trimmipea - https://oregon.ee/trimmeripead/1422-trim...saal-.html - ja esimene ring on maal tehtud. Tundub jube hea olevat! Laadimine imelihtne, hästi annab jõhvi välja jne. Kinnitus originaal ehk 4 erinevat adapterit kaasas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne