Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(24-04-2023, 16:03 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(24-04-2023, 10:05 AM)PlyVal64 Kirjutas:   Mis ol iSaare mõte: lühem latt ja peenem kett ning tihu tuleb olulislet kergema vaevaga! Eelkõige iseendale aga ka saele! Lõpuks on ka sae kulumise ja bensukulu vahe määravad, kui senti saagida. 
... 
 PS. Keti teritus saab ka kiiiremini tehtud... Toungue

Õige märkusSmile

Kelle jaoks 13" latt on lühike, see kas tegeleb ilmselgelt eestis harvaesinevate tümikatega või ei taipa jämeda langetamisel langetussälgu poolt südamikku läbi uuristada.

Husq 353 igatahes kaotab selgelt lõikekiiruses 13" vs 20" latt, aga mugavus teha langetuslõige ühe korraga sirgelt läbi maksab ka midagi. Nimelt iga kord lisakütus pluss Priidu rehkendatud lisakilod.
Vasta

(24-04-2023, 16:34 PM)v6sa Kirjutas:  
(24-04-2023, 16:03 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(24-04-2023, 10:05 AM)PlyVal64 Kirjutas:   Mis ol iSaare mõte: lühem latt ja peenem kett ning tihu tuleb olulislet kergema vaevaga! Eelkõige iseendale aga ka saele! Lõpuks on ka sae kulumise ja bensukulu vahe määravad, kui senti saagida. 
... 
 PS. Keti teritus saab ka kiiiremini tehtud... Toungue

Õige märkusSmile

Kelle jaoks 13" latt on lühike, see kas tegeleb ilmselgelt eestis harvaesinevate tümikatega või ei taipa jämeda langetamisel langetussälgu poolt südamikku läbi uuristada.

Husq 353 igatahes kaotab selgelt lõikekiiruses 13" vs 20" latt, aga mugavus teha langetuslõige ühe korraga sirgelt läbi maksab ka midagi. Nimelt iga kord lisakütus pluss Priidu rehkendatud lisakilod.

Absoluutselt muidugi! Päris suurte asjade tarbeks nagunii spetstehnika, aga tava metsatöös nisukesi nagunii vastu ei tule. See mõni harv kord saab ka vähemaga ära nüsitud. Ise pole 20" latti küll kunagi kasutanud, kõikse suurem olnd 17" Partneri P70 küljes veel entusiastliku noorukina. Jutuks olnud teritamine oli ka jube tüütu, edasi kerides tunne, et see kett ei saagi kunagi otsa... Rolleyes Täna nisukest ronti ei viitsiks metsa kohalegi tarida, rääkimata päev läbi sikutamisest. Endal aastaid kasutusel Varna 346XP, olenevalt oludest 13" või 15" latiga ja ülirahul. Kerge ja kiire, megamõnus!

loll on loll olla.
Vasta

Neljapäeval olid Maamessil ju raiespordi MMi langetusvõistlused ja hääled olid ägedad Big Grin Ja ei ole keeg iseal kollidega... Ma kõlaritest kuulsin et miskil japsil olla midagi erilist pilli olnud aga ise ei näinud. 
20-tollisega on meetrist jalakat hea teha, täiesti nõus. Jälle arboristide ja harveri järelt haabade lõikajate riist. Arboristid käivadki tihtipeale neid eriliselt jämedaid linnapuid maha võtmas, erinevad vanad paplialleed jms. Ja haavad metsades. Neid jämedaid 60+ cm metsi on ikka nii väheks jäänud, kus veel raiet tehakse. Sinnani on 13 küll ja enam ja suuremal 16! Klassika on ju see 2511WESiga 50-sendist kuuske teha! Kuskohas on suur asi omal kohal, ongi küttepuude tegu! Seal ju teed iga tüve kohta mitukümmend lõiget! Ma polnud lugenud, praegu lugesin: tegin 30 lõiget. Isegi paberipuud lõigates on see ju 30 3-meetrist kaigast mis on päris palju! Koos latvadega 100 kasvumeetrit puud. Jah, võimsus peab olema piisav aga pigem kaalu maha. Kusjuures ka see ketiterituse aeg on huvitav tähelepanek Big Grin Laupäeval saagisin törtsukese jälle GTA26'ga ja peab ikak omale ka muretsema. Sellega on isegi laasida mõnus Big Grin Ja selle keti teritus oli küll naljakale kiire Big Grin Kabuuriga vööl ja oksa oli ülihea tükeldada. Toomingat rüsada ideaalne.
Vasta

(24-04-2023, 20:37 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(24-04-2023, 16:34 PM)v6sa Kirjutas:  
(24-04-2023, 16:03 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(24-04-2023, 10:05 AM)PlyVal64 Kirjutas:   Mis ol iSaare mõte: lühem latt ja peenem kett ning tihu tuleb olulislet kergema vaevaga! Eelkõige iseendale aga ka saele! Lõpuks on ka sae kulumise ja bensukulu vahe määravad, kui senti saagida. 
... 
 PS. Keti teritus saab ka kiiiremini tehtud... Toungue



Kelle jaoks 13" latt on lühike, see kas tegeleb ilmselgelt eestis harvaesinevate tümikatega.
...
...
Absoluutselt muidugi!  Endal aastaid kasutusel Varna 346XP, olenevalt oludest 13" või 15" latiga ja ülirahul. Kerge ja kiire, megamõnus!
Paar lk tagasi oli sama teema arutlusel. 20" latt on vältimatult vajalik, kui lähed võõrale õuele ja on soov ennast "prohvesjonaalina" üles näidata. Sellele vastava läbimõõduga puude langetamine on soovitavalt lasta spetsialistil teha.
Muudel juhtudel sobib ka ms170 oma 12"-sega täiesti 90% juhtudel. Kui kütet teha, siis lõikab piisavalt jämmeid, mida 50cm paku pikkuse juures normaalselt tõsta jaksab.


Vasta

Pole ammu postitanud aga, loen siin ja mõtlen, et olete hobimetsamehed, kes korra aastas kütet omale lõikavad, mis teie selg teeb kui te 13 tolli latiga küürutate neli tundi puhast lõikus aega seal metsas ja nii nädal aega jutti teha? Oma saele panin kohe 16'' külge, et ulatuks enamvähem sirge sejaga maast lõikama ja laasima kui peaks vaja olema.A ma ka pikem inimene vist kui keskmine, 1.85. Iga talv, ma praeguses eluetapis enam puid ei tee, varemalt küll. Ehitusel tarbimiseks ja tihti saasta saagimiseks on üks 12 tolli latt. MS212
Vasta

Hallooo!
Mina postitan ka ainult siis, kui...
Ja mida siin "exremendid" postitavad, seda mina eriti ei usu enam ammuuuuuu...! Vb neil ongi  enamasti õigus, aga kui neil on lintsalt oskus ja vajadus aeg - ajalt midagi trükkiga, siis mina enam ei usu, olgugi, et neil võib õigus olla...

palun mitte kusta, mul on ka projekt, tervitades,
Priit, 3 posituse mees
Vasta

Praegast küll sihuke igakevadine harrastaja jah, aga tatimast peast metskonnaski raietööline olnud. Siis oli 15" kasutusel, pikemat 17" sai P70 pääl proovitud, ei imponeerinud sugugi. Räme ront raip.

loll on loll olla.
Vasta

(27-04-2023, 22:21 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Praegast küll sihuke igakevadine harrastaja jah, aga tatimast peast metskonnaski raietööline olnud. Siis oli 15" kasutusel, pikemat 17" sai P70 pääl proovitud, ei imponeerinud sugugi. Räme ront raip.
P70 kaalub ise juba 10kg Smile

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(27-04-2023, 22:07 PM)huvi5 Kirjutas:  Pole ammu postitanud aga, loen siin ja mõtlen, et olete hobimetsamehed, kes korra aastas kütet omale lõikavad, mis teie selg teeb kui te 13 tolli latiga küürutate neli tundi puhast lõikus aega seal metsas ja nii nädal aega jutti teha? Oma saele panin kohe 16'' külge, et ulatuks enamvähem sirge sejaga maast lõikama ja laasima kui peaks vaja olema.A ma ka pikem inimene vist kui keskmine, 1.85. Iga talv, ma praeguses eluetapis enam puid ei tee, varemalt küll. Ehitusel tarbimiseks ja tihti saasta saagimiseks on üks 12 tolli latt. MS212


Mina näiteks järkan ahjupuid Uraliga. Peenema ladvaosa jätan raamita sae jaoks aga jämeda materjali kallal pakuks, et oled isegi ajaliselt võidumees võrreldes moodsate saagidega. Oma 1.96 juures ei viitsi ka kummardada.  Aga selle aparaadiga saab saele toetada ja seistes tükelduse tehtud.
Ja riiulis on varuks kolm saage mis on ekipeeritud 13, 15 ja 20 tolli plaatidega. 20 tollisele on varustuses ka kõvasulam kui vaja maa alt lõikus teha. Et siis vastavalt hetkevajadusele.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Palun soovitusi võimsama uue sae ostuks (3+ kw). Plaanis Logosoli F2 kettsaeraami ost ja sobilik saag puudu.
Teenust pakkuma ei hakka sellega, enda tarbeks ja olen nõus natukene kulutama (~1k euri), et asi sujuvamalt läheks.

Kuidas kellegil uute võimsamate saagidega kogemused on ja mis mudeleid soovitaksite?
Vasta

(02-05-2023, 12:59 PM)HiTek Kirjutas:  Palun soovitusi võimsama uue sae ostuks (3+ kw). Plaanis Logosoli F2 kettsaeraami ost ja sobilik saag puudu.
Teenust pakkuma ei hakka sellega, enda tarbeks ja olen nõus natukene kulutama (~1k euri), et asi sujuvamalt läheks.

Kuidas kellegil uute võimsamate saagidega kogemused on ja mis mudeleid soovitaksite?
Ma kahtlustan et ÕIGE Logosoli lisanimetusega pill võiks olla ikkagi sobivaim? Odavam MS391 või kallim "loom" MS661. Ise mõtleks, et 391 on omale kodus hobiks piisav ja pigem ostaks raamile juurde mingeid abividinaid, nagu palgikraana, kiirstopperid vms. Miskipärats ütlevad kõik kui ühest suust, et Stihl on ainus allesolev, kes vähegi ka koos püsib... peale "nonamede".
Vasta

500i ka päris hea aga alla tonni ei saa vist kusagilt. Soovitaks veel hiina 1:1 kloone holzforma või farmertecilt. On juppidena kui ka kokku pandult. Endal MS360 päris kaua juba tööd teinud. Iga kord kui kasutan, siis arvestan, et lendab laiali. Siiani pole eriti lagunenud peale paagi korkide. Kehvad tihendid neil

Pigem teen kõik, et lendaks laiali, sest uus sisu sai naljapärast ostetud. Maksis ainult 16€ tol ajal ja saag ise oli 158... Kett ja latt maksid saest rohkem
Vasta

Kuidas oleks õige käituda, kui bensusaagi läheb harva vaja - vb 1-2x aastas?
Kütuseks biolisandita Neste 98. Kas kasutada lisandina kütuse stabilisaatorit (nagu tsiklitele soovitatakse talvitumiseks), lasta süsteem kuivaks või kasutada nt Aspen-it?
Vasta

Aspen. Kasutuses 4 saagi. 20 tolli latiga läheb harva vaja. Iga kord läheb käima ja töötab muretult. Puulõhkuja: viimati kasutasin oktoobris, eile käivitus teisest tõmbest (muljumispumpa pole).

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

(24-05-2023, 10:44 AM)rulli Kirjutas:  Kuidas oleks õige käituda, kui bensusaagi läheb harva vaja - vb 1-2x aastas?
Kütuseks biolisandita Neste 98. Kas kasutada lisandina kütuse stabilisaatorit (nagu tsiklitele soovitatakse talvitumiseks), lasta süsteem kuivaks või kasutada nt Aspen-it?

Rahaliselt soodsaim on kasutada iga kord värsket tanklabensiinist segatud kütust, mille kasutamise lõpetamisel lõpuni ära töötad: valad paagi tühjaks ja siis lased sael väljasuremiseni töötada.

Aspen on kallis ja kui selle hind ikka põhimõttetele vastu käib, siis valikut ei ole.

Isiklik kogemus soovitab samuti Aspenit. Null probleemi läbi viie sae seitsme aasta pealt.
Vasta

(24-05-2023, 12:07 PM)v6sa Kirjutas:  Rahaliselt soodsaim on kasutada iga kord värsket tanklabensiinist segatud kütust, mille kasutamise lõpetamisel lõpuni ära töötad: valad paagi tühjaks ja siis lased sael väljasuremiseni töötada.

Enda kogemus sama käitumisega oli see, et paak hakkas lekkima. Kork, millest voolikud läbi lähevad kuivas kokku ja polnud enam tihe. Õnneks nädalake seismist koos kütusega ja probleem kadus taas. 

Aspen eeldab vist ka radiaatori reguleerimist, kui ise katsetasin, siis saed hakkasid tühikäigul välja surema ja trimmer keeldus käivitamast. 98-saga probleemid kadusid.
Vasta

(24-05-2023, 12:23 PM)sugraM Kirjutas:  Enda kogemus sama käitumisega oli see, et paak hakkas lekkima. Kork, millest voolikud läbi lähevad kuivas kokku ja polnud enam tihe. Õnneks nädalake seismist koos kütusega ja probleem kadus taas. 

Aspen eeldab vist ka karburaatori reguleerimist, kui ise katsetasin, siis saed hakkasid tühikäigul välja surema ja trimmer keeldus käivitamast. 98-saga probleemid kadusid.

Märkus võiamliku reguleerimisvajaduse kohta on õige, ka mul on üks vana Stihl, mille L-reguleering erineb 1/6 pööret Aspeni ja tanklabensiini vahel. Uuemate asjadega häirivat vahet ei ole, kuigi tahhomeeter ilmselt näitaks erinevust.

Kuiva paagi tihendite lekkimisega pole kokku puutunud, aga meie tanklabensiinide puhul ei pea üldse võimatuks.
Vasta

(24-05-2023, 10:44 AM)rulli Kirjutas:  Kuidas oleks õige käituda, kui bensusaagi läheb harva vaja - vb 1-2x aastas?
Kütuseks biolisandita Neste 98. Kas kasutada lisandina kütuse stabilisaatorit (nagu tsiklitele soovitatakse talvitumiseks), lasta süsteem kuivaks või kasutada nt Aspen-it?
Ise kasutan Aspenit ja pikemaks seismiseks lasen tühjaks töötada. Siiani pole probleeme olnud.

P.S. minu meelest Neste 98 ei ole biolisandi vaba, vaata püstolilt kui järgmine kord tangid. Peaks olema E5.

Pähkliajude hirm
Vasta

Ma kardan karbussi membraani pekkiminekut kuivalt seismisel. Seega olen sihilikult seismajäetud asjadel, nt trimmeril või lehepuhuril sügisel pannud paaki suts Aspenit ja lasknud tal sellega natuke käia, et karbussi jõuaks. Kui möödaminnes silma jääb, siis olen ka lutist aeg-ajalt karbussi täis pumbanud. Saed töötavad küll vähe, aga ikka kord kuu või paari jooksul tuleb midagi lõigata, nii suvel kui talvel, sel puhul jääb ka vahel 98 segu sisse.
Vasta

ma aastaid 98t kasutanud
isa saag jäi 2ks aastaks seisma.
Tõmbasin käima ja käis.
Aspeni hinna eest võib omale iga hooaeg uue sae osta, kui see peaks tavabensuga pekki minema, aga ei lähe ju.
Saed, muruniidukid, murutraktorid, igal pool 98 sees, uuel hooajal võtit ja käib Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 11 külali(st)ne