#21

(13-06-2014, 16:27 PM)Qunts Kirjutas:  Vilin võib tekkida summuti kehvadest ühendustest või kusagilt vahelt imeb lisaõhku.
Väga vähestel sellistel ratastel oli leegitorudes väike turbo vint Big Grin (et paremini pöördesse läheks nii umbes 10000 r/min )
Võtta lahti ja uuri kas sinu omal on midagi leegitorus Big Grin
OT: Kuule sa võid varsti seda turbo-vinti mõnest muust avausest otsima minna Big Grin Big Grin ja sinna avausse lendab see vähemalt 10000 r/min.
Aga nüüd asja juurde: Mida mõtled summutite kehvade ühenduste koha peal? miskised kulunud seibid vms rõngad on seal jah...
Vasta
#22

Kust mina enam mäletan kuidas need asjad K-175 käisid aga sa kuula oma hääli peas ja toppi kõrv mootorile ligemale Big Grin
Minul ei ole hääli peas kes vilistavad või räägivad minuga Big Grin Big Grin Big Grin
Võtta taskust käed välja, vaata, uuri ja remondi.
Enamus selle aja mehi kes poisikestena sõitsid selliste ratastega remontisid ise ja ei olnud netti kust küsida, vaid võeti raamat ja uuriti/vaadati pilte sealt kui lugeda ei osanud.
Vasta
#23

Ühendustele proovi vahele toppida tavotiga määritud takunööri.
Enne muidugi tee vanast sodist puhtaks.
Bensiini sega 25L kohta 1 Liiter õli ehk 5 liitri kohta 200ml
Vasta
#24

(13-06-2014, 21:33 PM)Qunts Kirjutas:  Kust mina enam mäletan kuidas need asjad K-175 käisid aga sa kuula oma hääli peas ja toppi kõrv mootorile ligemale Big Grin
Minul ei ole hääli peas kes vilistavad või räägivad minuga Big Grin Big Grin Big Grin
Võtta taskust käed välja, vaata, uuri ja remondi.
Enamus selle aja mehi kes poisikestena sõitsid selliste ratastega remontisid ise ja ei olnud netti kust küsida, vaid võeti raamat ja uuriti/vaadati pilte sealt kui lugeda ei osanud.
enamus selle aja mehi, kes ei osanud remontida, lükkasid ratta aastakümneteks kuuri alla vedelema, et keegi vägeval netiajastul selle korda teeks Big Grin Big Grin

(13-06-2014, 21:34 PM)tõnn Kirjutas:  Ühendustele proovi vahele toppida tavotiga määritud takunööri.
Enne muidugi tee vanast sodist puhtaks.
Bensiini sega 25L kohta 1 Liiter õli ehk 5 liitri kohta 200ml
Tänud vastuse eest, eks ma lähen otsin kuskilt seda takunööri ja üritan jamada ja küttesegu teen ka samamoodi- eks näis, kas midagi muutub...
Vasta
#25

Viliseda võivad laagrid.
Vasta
#26

(14-06-2014, 10:22 AM)b-902 Kirjutas:  
(13-06-2014, 21:34 PM)tõnn Kirjutas:  Ühendustele proovi vahele toppida tavotiga määritud takunööri.
Enne muidugi tee vanast sodist puhtaks.
Tänud vastuse eest, eks ma lähen otsin kuskilt seda takunööri ja üritan jamada ...

Huvitav soovitus! Ma saan aru, et takunöör on väga öko ja kodumaine ning roheline lahendus! Aga ehk sobiks siis selle juurde tavoti asemel männitõrv või kasetohutökat, sea- ehk hanerasv, taluvõi? Ning et kooslus oleks täiuslik ning toimiks hästi, siis peaks vb ka tuletorud painutama kadakast või sarapuust? Rolleyes
Vasta
#27

Kui kasutatda mingit määret siis ikka grafiit määret ja aspest nööri.
Ja jah see on hea soovitus puidust sump, siis ei mürise ka niipalju ja kui juba tegemiseks läheb siis ikka vanad puidust vankrirattad ka kohe alla, kui pole võtta siis kasuta vokki rattast Big Grin
Soovitavalt paju oksast ka raam välja painutada ja tammepuust kolvid sisse siis on eriti öko Big Grin
Vasta
#28

60-datel oli meil üks veidi imelik mees, kes tõesti ehitas vankriratastest ja punnamootorist tsikli. T...rahiinlaseks kutsuti, tõeline nimi ei tule meeldegi.

Hanerasva küll ärge soovitage! Mul sugulane Ott oli Viljandi autoteeninduses veismeister. Kord tulnud vaz`i külgkarpe vahetada, mis olid hanerasvaga proovitud roostekindlaks teha. Keevitas, oksendas, tuulutas, keevitas ja oksendas...
Vasta
#29

(14-06-2014, 13:12 PM)kass Kirjutas:  
(14-06-2014, 10:22 AM)b-902 Kirjutas:  
(13-06-2014, 21:34 PM)tõnn Kirjutas:  Ühendustele proovi vahele toppida tavotiga määritud takunööri.
Enne muidugi tee vanast sodist puhtaks.
Tänud vastuse eest, eks ma lähen otsin kuskilt seda takunööri ja üritan jamada ...

Huvitav soovitus! Ma saan aru, et takunöör on väga öko ja kodumaine ning roheline lahendus! Aga ehk sobiks siis selle juurde tavoti asemel männitõrv või kasetohutökat, sea- ehk hanerasv, taluvõi? Ning et kooslus oleks täiuslik ning toimiks hästi, siis peaks vb ka tuletorud painutama kadakast või sarapuust? Rolleyes

Kassisabast ja tärpentiinist saab ka igasugu huvitavaid trikke teha.
Vasta
#30

(14-06-2014, 13:12 PM)kass Kirjutas:  
(14-06-2014, 10:22 AM)b-902 Kirjutas:  
(13-06-2014, 21:34 PM)tõnn Kirjutas:  Ühendustele proovi vahele toppida tavotiga määritud takunööri.
Enne muidugi tee vanast sodist puhtaks.
Tänud vastuse eest, eks ma lähen otsin kuskilt seda takunööri ja üritan jamada ...

Huvitav soovitus! Ma saan aru, et takunöör on väga öko ja kodumaine ning roheline lahendus! Aga ehk sobiks siis selle juurde tavoti asemel männitõrv või kasetohutökat, sea- ehk hanerasv, taluvõi? Ning et kooslus oleks täiuslik ning toimiks hästi, siis peaks vb ka tuletorud painutama kadakast või sarapuust? Rolleyes
leidsid kuskilt palderjani üles v Big Grin?

(14-06-2014, 13:59 PM)Qunts Kirjutas:  Kui kasutatda mingit määret siis ikka grafiit määret ja aspest nööri.
Ja jah see on hea soovitus puidust sump, siis ei mürise ka niipalju ja kui juba tegemiseks läheb siis ikka vanad puidust vankrirattad ka kohe alla, kui pole võtta siis kasuta vokki rattast Big Grin
Soovitavalt paju oksast ka raam välja painutada ja tammepuust kolvid sisse siis on eriti öko Big Grin
NO kui juba voki teema peale läks, siis saagu ratta nimeks Voki-Pann? Big Grin Big Grin

Tänud kõigile vastanutele, ma lähen nüüd sobivat puidu otsima, et vägevat ratas ehitada-ei tea kas sadulat on üldse mõtekas panna, etem oleks vast tavaline puupulk? Rolleyes
Vasta
#31

(14-06-2014, 17:59 PM)b-902 Kirjutas:  Tänud kõigile vastanutele, ma lähen nüüd sobivat puidu otsima, et vägevat ratas ehitada-ei tea kas sadulat on üldse mõtekas panna, etem oleks vast tavaline puupulk? Rolleyes

http://elu24.postimees.ee/898458/veebire...ootorratta
http://forte.delfi.ee/news/auto/fotod-me...d=64604906
Tehtud!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#32

Ise teate, targad mehed! Kui puidust sumps ja hanerasv ei meeldi, eks jääge siis klassikalisele lehmasarvele truuks nagu Ungaris kombeks. Ja ärge taku ja tavotiga koonerdage, Kui tavott on liiga paks, siis tärpentiniga võite lahustada ja paremaks järellõhnaks sorts palderjani ka sekka.
Vasta
#33

(14-06-2014, 22:10 PM)kass Kirjutas:  Ise teate, targad mehed! Kui puidust sumps ja hanerasv ei meeldi, eks jääge siis klassikalisele lehmasarvele truuks nagu Ungaris kombeks. Ja ärge taku ja tavotiga koonerdage, Kui tavott on liiga paks, siis tärpentiniga võite lahustada ja paremaks järellõhnaks sorts palderjani ka sekka.
Kogu see kompott tuleks sulle lehmasarve abiga saba alla toppida Big Grin ja siis teha märkmeid, kas mõistus tuli koju või mitte. Juhul kui mõistus koju ei naasnud, tuleks sama protseduuri korrata Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne