Võsasae ost
#41

(02-06-2014, 07:29 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  Mul hoopis teine küsimus, võsakas kestab aga stihli traksid on selle puusaplaadi aukude kohalt praktiliselt läbi kulunud ... mis teha?

Siis on sul eeldatavasti mootorimark GX200.Need mootorid on automaatse dekompressiooniga.

Mina panen nendel klapi vahed niimoodi paika,et näpuga katsudes jääb väike lõtk sissse.Siis ajan mootorit käega ringi ja kontrollin kas muul ajal kui deko rakendub või klapp avatakse on väike lõtk olemas.

Kaliibriga pole seal midagi teha.Nookurid kuluvad otsast ebaühtlaseks.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#42

Tänu, aga klapi avamisel ju lõtku enam olla ei tohiks? Kaliibrit tõesti pole kuskile pista, sest nookur on üks plekist stantsitud kõverik. Kuidas, kus automaatne dekompress töötab? Kaane all midagi ebatavalist pole.
Vasta
#43

(02-06-2014, 11:41 AM)pen.skar Kirjutas:  Tänu, aga klapi avamisel ju lõtku enam olla ei tohiks? Kaliibrit tõesti pole kuskile pista, sest nookur on üks plekist stantsitud kõverik. Kuidas, kus automaatne dekompress töötab? Kaane all midagi ebatavalist pole.

1) Keerad mootorit senikaua ringi kuni klapp avatakse ja suletakse.
2) Siis natukene edasi ja siis sätid väikse käega tuntava lõtku
3) Seejärel keerad mootorit uuesti ringi ja vaatad selle vältel kuidas lõtk on ning kas deko. rakendub ja surub klappi 2-3mm lahti.
4) Kui oled tiirud ära teinud ja veendunud,et lõtk on kenasti olemas va deko ja klapi avanemise korral võid lugeda klapi vahe seadmise õnnestunuks.

Hondadel on nookurid pehmed ja väga umbmääraselt loksuvad. Kulunud klapid ja klapipesad ning juhtpuksid teevad asja hullemaks.

-------

Deko süsteem asub nukkvõlli sees. Kui mootor pöörleb väga väikse kiirusega siis dekompersiooni nukk rakendub ja selle abil avatakse klappi veidi,et silindrist vurtsu välja lasta.Mootori käivitamisel tsentrifugaal jõuga liigub nukk minema ja töötamise ajal see ei rakendu.

Minu mäletamist mööda Hondal mõjus ainult deko ühele klapile. Osadel mootoritel mõjub mõlemale.

Igatahes käivitamine muutub kergemaks kui klapivahed korras.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#44

10 kanti pumpas ära- ju sai iseoma tarkusest õieti tehtud ja ei puutu rohkem? Ilmselt teeb väljalaske lahti, sest käivitusnöörist sikutades polnud mingit vahet tunda. Deko teeb elu lihtsaks. Kuiväga oleks seda autorolleri Zid 4,5 peal vaja olnud.
Vasta
#45

(02-06-2014, 15:31 PM)pen.skar Kirjutas:  10 kanti pumpas ära- ju sai iseoma tarkusest õieti tehtud ja ei puutu rohkem? Ilmselt teeb väljalaske lahti, sest käivitusnöörist sikutades polnud mingit vahet tunda. Deko teeb elu lihtsaks. Kuiväga oleks seda autorolleri Zid 4,5 peal vaja olnud.

Ju siis läks õigesti. Kui deko absoluutselt ei mõika siis on suht ebamugav käivitada. Meelitades saad ikka tööle aga tuimalt nööri sikutades võib hakata tagasilööma. Mingi põhjus ikka oli,et see vidin külge pandi.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#46

(30-05-2014, 19:10 PM)deeremees Kirjutas:  Ütleks ka sõna sekka. Olen igati rahul Stihl FS 90ga. Kodukasutuses juba 3 aastat. Peamiselt niidan rohukettaga loomadele heina, jõhviga marjapõõsa aluseid, aiaääri. Ostes sai ka kaasa võsaketta, aga seda pole jõudnudki veel proovida.
(Pilt illustratiivne)
[Pilt: fs90_groot.jpg]

Kuna see nädal olude sunnil sattusin maakodus ja venna juures rohtu niitma siis mõtlesin ka teistele infoks postitada.

Esmalt maal oli FS100 ja venna juures FS130.Mõlemad Stihl 4Mix mootoriga.

Mitme aasta kogemusele tuginedes olen loobunud tamiili kasutamisest.Orginaalis 4Mixile ei pane jämedamat tamiili kui 2.4mm ja see sobib ainult madalale ning puhtale heinale ilma oksarisu/umbrohuta. Katsetasin ka,et võtsin isegi trimmikaitse ära ning lasin tamiili pikaks. Alguses tundus küll,et jube hästi lõikab.Samas nii kui korra üks tamiil läheb katki on kogu asi tasakaalust välja ning ei lõika enam.Siis peab seisma jääma ja tangidega tamiili ühepikkuseks lõikama.Tohutult tüütu. Lisaks olin üleni heina sodiga kaetud.
Kasutades trimmikaitset siis suure heina sees mähkis kõik ümber ja töö polnud päris sujuv.

Nüüd olen jäänud valiku juurde kus on 2 teraga heinanuga ning ilma alumise ääreta trimmikaitse,et saaks madalalt lasta. Vähemalt ühe seadega lõikan kõike VA tihe võsa. Noor võsa pole probleemiks,sest on pehme. Tulevikus kavatsen proovida 4 ja 8 lõikeservaga nuga ,et veel universiaalsem oleks.

Noaga lõigetes ei pritsi heinasodi üldse.

---------

Soojalt soovitan 4Mixi puhul vähemalt korra aastas klapivahesid kontrollida kuna tõukurvarda väljahüppamine võib pahasti lõppeda. Oleneb kas lahtine varras kiilub kinni kuskile või jääb mootor lihtsalt seisma.

Kõige lihtsam on osta Stihli orginaal komplekt.Seal on klapikambri kaane tihend,kaane poldi alune vaskseib ning spetsiaalne lehtkaliiber.

Huvitav oli see,et komplekt maksis vähem kui eraldi osta kaanetihend.
Klapivahe mõlemal klapil on 0.1mm Seadmisel otsi ülesse koht kus dekomresioon ei mõju .

Ja FS130 oma 1.4kw tundub,et kodukasutajale pole tarvis rohkem võimsust ning väändemomenti on tal mõnusalt palju. Võsa hea lõikuda erinevalt 2 takt masinatest millega töötamine ajas närvi kuna iga kord oota millal pööre tuleb ülesse selle asemel,et kohe hakata saagima.

PS nipp on ka see,et Stihlil saab gaasikäepideme teispidi keerata.Võta ainult üks polt lahti. Ise keerasin teistpidi kuna pikapeale näpud väsivad ennem ära kui peoga gaasi vajutamine.Aga eks see ole maitse asi.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#47

(09-06-2014, 00:54 AM)Gravity Kirjutas:  ...
Võsa hea lõikuda erinevalt 2 takt masinatest millega töötamine ajas närvi kuna iga kord oota millal pööre tuleb ülesse selle asemel,et kohe hakata saagima.
...

See väide hakkas huvitama.

Mul on küll kogemusi vähem, kui kümne erineva mudeliga, kuid ühelgi pole jäänud saagimine mootori kiirenduse taha. Ikka mehe taha...

Kui kiiresti 4-mix tööpööretele siis kiirendab? Alla sekundi? Minu D igatahes 25 cm pikkade 4mm Oregni hammasjõhvidega võtab pöörded tühikäigult tööpööretele sekundiga. Piisavalt kiiresti, et niites kiirenduse puudumise tõttu oma liigutusi küll aeglustama ei pea. Eriti nüüd, kui uus pool sädeme eest hoolitsebBig Grin

Aga võib-olla olen ma lihtsalt liiga aeglane...Rolleyes
Vasta
#48

(09-06-2014, 08:59 AM)v6sa Kirjutas:  
(09-06-2014, 00:54 AM)Gravity Kirjutas:  ...
Võsa hea lõikuda erinevalt 2 takt masinatest millega töötamine ajas närvi kuna iga kord oota millal pööre tuleb ülesse selle asemel,et kohe hakata saagima.
...

See väide hakkas huvitama.

Mul on küll kogemusi vähem, kui kümne erineva mudeliga, kuid ühelgi pole jäänud saagimine mootori kiirenduse taha. Ikka mehe taha...

Kui kiiresti 4-mix tööpööretele siis kiirendab? Alla sekundi? Minu D igatahes 25 cm pikkade 4mm Oregni hammasjõhvidega võtab pöörded tühikäigult tööpööretele sekundiga. Piisavalt kiiresti, et niites kiirenduse puudumise tõttu oma liigutusi küll aeglustama ei pea. Eriti nüüd, kui uus pool sädeme eest hoolitsebBig Grin

Aga võib-olla olen ma lihtsalt liiga aeglane...Rolleyes

Ma pigem pidasin seda silmas,et kui masin on tühikäigul ja hakkad järgmist puud lõikama. 4Mix jõub ka väiksema pöördega lõikama hakata.See tähendab,et pole vaja ennem lasta kettale suured pöörded peale ning siis asja kallale. Muidugi üle 2KW 2takt on "igas asendis" võimsam kuid kaal ja üldine käsitlemine minu jaoks tähtsam.

Võib olla olen lihtsalt Stihli-pede aga saan nende masinatega hästi läbi.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#49

Pakuks puusalt tulistades et võsakate asi on on mul ülimalt selge. Ma ei lugenud teema algust kuid kiren kui kukk siiski. Mul selja taga 12a võsa töid ja põhiline mida ma soovitan: Võsasaag olgu ikka vähemalt 42cc (ülejäänud on rohulõikurid) korralikud traksid kahest kohast kinnituvad.
(selg püsib terve). Ja nüüd on valida uuemal sael ka pikkus! Vähemalt Stihlil!
See ei puutu küll teemasse aga õpetlik siiski. Kraapisin oma raha natukese kokku ja trimmerit vaja aga millist? Lesbinat või espinat tra seda hiinakat teab aga hind oli täitsa bro aga ohooo! Al-ko 155 euri mõeldav, lähen leti ette et näed see Al-ko... Üllatus-http://www.stokker.ee/p:1579990/metsatehnika/vosaloikurid-ja-metsahooldussaed/vosaloikur-echo-srm-222es pakuti 220-.ga mitte Stokkeri kaudu vaid ühe poe avamishindadega! Vedas mul!

Veel pole maha löödud
Vasta
#50

Neljataktilistest rääkides, siis olen Partner B552M omanik. Hull või loll nagu mulle otse öeldi, "asjatundjad" kui Asjatundjad, kõik kellega rääki, on öelnud, et igavesti jama riist peaks olema. Et ei õigusta ennast. No ei tea, ise ei saa nagu väga aru, et midagi valesti oleks: 4takti B552 on mul kasutuses 5 aastat ja olen väga rahul. Minuarust käib kenasti ja popsub tasakesi mõnusalt tühikäigul.

Tal on 2 väga head omadust minu silmis: 52cm3 juures on jõudu mõnusalt palju ja müra on mõõdukas. Kasutan teda ülekasvanud heina niitmiseks ja võsalõikuseks - rahulik kodukasutus, vb 30-40h teen aastas.

Kui päris aus olla, siis olen teda ühe korra ka tõsisemalt remontinud, üks klapitaldrik otsustas irduda ja rikkus ühes sellega kolvi kui ka silindri. Remondiks kulus ~200EUR, eelmainitud põhjustel pean kulu õigustatuks.
Vasta
#51

mu Partner B341 hakkab surema ja mõtlesin, et miskit asemel võtta. See oli 1.3Kw ja alla selle ei tahaks väga näha.
Sõelale on jäänud hetkel see, hea alega https://www.stokker.ee/vosaloikur-srm-36...14251-echo
või peaks hoopis selle võtma? Päris muidu ju! https://www.stokker.ee/vosaloikur-bch520...5903-schep
Profitööd ei ole plaanis teha. Samas peenikest võsa võiks ikka jõuda.
Mõte oli ka MAKITA 18+18V akukal, aga kui nad on sama nadid, kui saed, siis see ei ole vist ikka mõistlik.
Vasta
#52

Echo.Kestab ja töötab kaua.Erinevalt teistest palju kiidetud asjadest,on tal metall tugev ja karburaatori probleeme ei esine.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#53

Partneril vist ka mingi karpajama, küünal must ja pöördesse ei lähe. 
Aga tal ka muud kulumist, a'la starteri konnad jms. remontida enam 20a vana pilli vast ei tasu.
Vasta
#54

(08-07-2023, 23:13 PM)diselist Kirjutas:  Echo.Kestab ja töötab kaua.Erinevalt teistest palju kiidetud asjadest,on tal metall tugev ja karburaatori probleeme ei esine.

JAMA!

Kolm Echot on minu käest läbi käinud, millel on tulnud vahetada membraanid. Viimane alles kaks nädalat tagasi. See on ikka rohkem kütuse (kõik kolm on tanklabensu peal) teema.

Samas on ECHO suht tugev tükk küll, võib osta.

Pannkook, võta ikka korralik riist manu, ega need kolmekümnekuubised ühed mänguasjad on kõrvuti akukatega. See peaks hakkama looma: https://xn--aiatht-eua.ee/vosaloikurid-v...ries--echo
Vasta
#55

(09-07-2023, 08:10 AM)v6sa Kirjutas:  
(08-07-2023, 23:13 PM)diselist Kirjutas:  Echo.Kestab ja töötab kaua.Erinevalt teistest palju kiidetud asjadest,on tal metall tugev ja karburaatori probleeme ei esine.

JAMA!

Kolm Echot on minu käest läbi käinud, millel on tulnud vahetada membraanid. Viimane alles kaks nädalat tagasi. See on ikka rohkem kütuse (kõik kolm on tanklabensu peal) teema.

Samas on ECHO suht tugev tükk küll, võib osta.

Pannkook, võta ikka korralik riist manu, ega need kolmekümnekuubised ühed mänguasjad on kõrvuti akukatega. See peaks hakkama looma: https://xn--aiatht-eua.ee/vosaloikurid-v...ries--echo.
Ja jah,loomulikult....Membraan ei ole probleem,4 kruvi lahti.Räägin kogemuse pinnalt , saage ,võsakaid 1000+ tk läbi käinud käest.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#56

(09-07-2023, 08:10 AM)v6sa Kirjutas:  Pannkook, võta ikka korralik riist manu, ega need kolmekümnekuubised ühed mänguasjad on kõrvuti akukatega. See peaks hakkama looma: https://xn--aiatht-eua.ee/vosaloikurid-v...ries--echo
Eks ta õige oleks, aga raha ei kasva kahjuks puus, sellele vaatamata, et Stokkerist saask selle praegu kuuepoole sotiga Toungue https://www.stokker.ee/vosaloikur-bcls-5...48205-echo
Vasta
#57

(09-07-2023, 10:40 AM)pannkook Kirjutas:  
(09-07-2023, 08:10 AM)v6sa Kirjutas:  Pannkook, võta ikka korralik riist manu, ega need kolmekümnekuubised ühed mänguasjad on kõrvuti akukatega. See peaks hakkama looma: https://xn--aiatht-eua.ee/vosaloikurid-v...ries--echo
Eks ta õige oleks, aga raha ei kasva kahjuks puus, sellele vaatamata, et Stokkerist saask selle praegu kuuepoole sotiga Toungue https://www.stokker.ee/vosaloikur-bcls-5...48205-echo
Kui kangemat hakkad vaatama on koju see maa ja ilm ja rohkem ka.
 https://www.stokker.ee/vosaloikur-srm-42...47245-echo 
Esimene sai vennale ostetud äkki 7 aastat tagasi teine aasta tagasi, äkki läheb vaja Big Grin . Läkski enam ei pea trimmipead ja ketast vahetama Cool .
Vasta
#58

või osta algatuseks see https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...t-163profi
ja pärast ECHO? 
Mõlemad punased Big Grin
Vasta
#59

(09-07-2023, 18:54 PM)pannkook Kirjutas:  või osta algatuseks see https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...t-163profi

Mõlemad punased Big Grin


Ostsin suveks sellise.  Hiljem oli plaan kobedam osta. Rsk, seitsmes aasta läheb. Ei tea kuna see hiljem tuleb?

Aquila captas non muscas.
Vasta
#60

(09-07-2023, 18:54 PM)pannkook Kirjutas:  või osta algatuseks see https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...t-163profi
ja pärast ECHO? 
Mõlemad punased Big Grin

Ära seda 163-e küll osta. Odav on ja töö teeb ära aga raske kobakas ja kasutamisel tundub nagu traktoriga teeks metsa. Ei jõua sellisega lihtsalt vehkida. Selle võid unustada, et naine või lapsed seda käima jaksavad tõmmata. Võsaketta jaoks puudus ka väiksem kaitse. Profid viskavad selle poole tunni kasutuse järel ise võssa.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne