trossile uus ots
#1

vett ei joo ja jala ei käi
sport käib kah tugitoolis Toungue

nüüd häda - diivan katki
diivani jalatoe avamiseks kasutatav tross otsustas poolduda.
tellisin hiinast uued aga liiga hilja s.t. siis kui kaup kohal selgus, et neid kuramusi on kahte pikkust ja saingi nagu kiuste endale liiga pikad trossid

paar velopoodi tegid suured silmad, et ei nemad trossidele uusi otsasid ei pane ehk kui katki siis pannakse uus asi aga ei remondita.

nüüd siis küsimus kus ja kuidas trossile uus ots panna/teha

tross ise selline tavapäarane
alljärgneval lehel siis nt. esimene pilt.
ja otsa tegemise all ma mõtlen seda 5mm. silindrilist otsa mitte seda kõverat "S" otsa.

http://www.recliner-repair-parts.com/partspage.php?id=1

ehk mul on siis tross mis on ~5cm liiga pikk ehk mida annab lühemaks lõigata ja uus ots panna.

vanasti sai punnvõrril kasutatud kodara otsa ja 6mm polti milles auk sees aga siin pole sellisesks asjaks võimalusi/ruumi Big Grin

viiteid ? vihjeid ?
Vasta
#2

Elektrikud kasutavad kiudjuhtmete otsa pressitavaid hülsse.
Kas need sobivad, ei tea, aga ehk väärib uurimist.
Vasta
#3

sul kolb on ja tina paned ?

?
Vasta
#4

(02-06-2014, 20:51 PM)tcumen Kirjutas:  Elektrikud kasutavad kiudjuhtmete otsa pressitavaid hülsse.
Kas need sobivad, ei tea, aga ehk väärib uurimist.

need käivad originaalis pikuti
või mõtlesid neid risti kasutada ?
tegelikult jah toorikuna võimalik kui auk risti sisse lasta

(02-06-2014, 20:53 PM)iceman Kirjutas:  sul kolb on ja tina paned ?

kolb on ja tina panen aga selle kolviga kardan, et ei pane sellist tina
mul on pisike ja lahja kolb.
Vasta
#5

Kolb, saltser, tina ja 5 minutit tööd.

Lisasooja saab kasvõi välgumihklist.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#6

OK OK Big Grin
eks ma siis pean ikka ise tegema
kuigi jah lootsin, et keegi suunab kuskile teenust pakkuva bisnessisse
ah jah vigane diivan ja kahe vasaku käega omanik on muidu Tallinna piirkonnas Toungue
krd. hiinlased on neid süsteeme siis teinud kahe pikkusega nagu minu kiusamiseks kohe.
Vasta
#7

Laseb mingist sobiva läbimõõduga poldist augu läbi vastavalt trossi läbimõõdule 3...misiganes millimeetrit ja sinna tross sisse siis kingsepanael trossikiudude vahele, naelal ots maha lõigata ja võibki asuda tina panema.
Väikse kolvi puhul mul on kasutuses sõrmkübar, mis käib pliidi, leeklambi, põleti või misiganes asja sooja ja kui tina vedel läheb saltseriga trossiots sinna sisse seniks, kui tina hakkab üles ronima.
Vasta
#8

trossiotsa saab siit:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

Pakuks mõnevõrra lihtsama ja vähem riistu nõudva lahenduse kasutades neid liiga pikki trosse: trossiklamber vahele. Ega diivan pole tsikkel... aga kui tahad pressida hülsi otsa, siis on selline koht nagu Certex, nemad mõistavad seda tööd.
Vasta
#10

Tsitaat:kolb on ja tina panen aga selle kolviga kardan, et ei pane sellist tina
mul on pisike ja lahja kolb.
Võin laenata suuremat vene kolbi kui vaja on Wink
Vasta
#11

Mine Tondi tn. motopoodi ja osta kruvikeerajaga keeratav ots, alles ise ostsin. tross kaasa ja näitad müüjale ja küll lahenduse koos leiate.
Vasta
#12

(02-06-2014, 21:25 PM)aavu Kirjutas:  trossiotsa saab siit:

Kui väntotsa asemel kannatab avast läbi pannes aas teha, on elektriku kruviliides üsna töökindel asi.

Muide, ülalviidatud motopoest saab kahemeetrise peene trossi euro eestWink Asendasin "auto" gaasitrossi sellega ja sõidab juba mitmendat aastat.
Vasta
#13

(02-06-2014, 20:22 PM)MeelisV Kirjutas:  diivani jalatoe avamiseks kasutatav tross otsustas poolduda.

Mul samasugune tugitoolil ja kaks korda elektriklemmiga remonditud. Jääb juba lühikeseks, sest murdub alati ühest ja samast kohast. Vaevu lukustab ja kui vastu tooli lähed, kargab lahti. Trikkel juba nii äärepeal. Ots, mis murdub on ikka lingi juures, mitte see kõverik uss.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#14

kas jootmise soovitajad on ka praktikas trossi nii otsastanud ja asja kestma saanud? Tina on üpris pehme metall, aga nt jalgratta pidurite või käiguvahetaja puhul on jõud päris suured. Ehk siis kas tinaga jootmine saab sellises kohas ikka kesta?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#15

Jalgratta piduritrossiotsad kestsid küll.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#16

(03-06-2014, 14:27 PM)13piisab Kirjutas:  kas jootmise soovitajad on ka praktikas trossi nii otsastanud ja asja kestma saanud? Tina on üpris pehme metall, aga nt jalgratta pidurite või käiguvahetaja puhul on jõud päris suured. Ehk siis kas tinaga jootmine saab sellises kohas ikka kesta?

no ikka, küll sääreka puhul. egas tina üksi , mingi koor peab andma junnile kuju ja tugevuse , tina vaid liidab.
Vasta
#17

(03-06-2014, 12:20 PM)aavu Kirjutas:  
(02-06-2014, 20:22 PM)MeelisV Kirjutas:  diivani jalatoe avamiseks kasutatav tross otsustas poolduda.

Mul samasugune tugitoolil ja kaks korda elektriklemmiga remonditud. Jääb juba lühikeseks, sest murdub alati ühest ja samast kohast. Vaevu lukustab ja kui vastu tooli lähed, kargab lahti. Trikkel juba nii äärepeal. Ots, mis murdub on ikka lingi juures, mitte see kõverik uss.

kui ma nüüd pikema trossiga oma mure lahendatud saan siis võin vaid ÜKS kord katki läinud trossi ära loovutada Big Grin
läks siis katki samuti täpselt selle 5mm silindrilise otsa tagant
on ehk pikem kui su praegune.
aga kas sul on lühike või pikk tross s.t. rüüst välja ulatuv tross on kas 8 või 12 cm

ise plaanin ehk isegi kannatab hoopis sealt teisest otsast "S" lähedalt tross pooleks lõigata ja siis selle sama suhkrutüki sisuga lühemaks kokku lappida. jääb selle otsa jootmine ehk ära ehk mõlemasse otsa jääb "tehase" ots.

teine tross ja paar käepidest jäävad veel tagavaraks.
huvitav oli, et originaalis oli käepide plastikust aga hiinlane saatis varuosa mis tehtud alumiiniumist.
Ning selgus et diivanil on mul 8cm käiguga trossid aga tugitoolil on 12 cm - ühest ja samast seeriast tooted/mudelid
seega sobib teine tross täpselt tugitooli varuosaks tulevikus.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne