Mõistusevastased manöövrid liikluses

Tjah, kui me juhilube teeme, siis ikka nende reeglite järgi, mis vähemalt Euroopas kõikjal kehtivad ning "Anna teed" märki võiks ikka tunda. 
Siinkohal ei ole võõras linn küll argumendiks, see ei õigusta tuimalt ettekeeramist.
Kuid kuna Saabi roolis oli 24-aastane tüüp, siis ma ei imestaks, kui tema meelest oli tiktokis midagi olulisemat kui liiklus.

Muuseas, ka artikkel ise on eksitav- Saab ei tulnud mitte Tammiste teelt, vaid Rääma tänavalt.
Vasta

(28-09-2023, 23:17 PM)Roomik Kirjutas:  Mingi märtin oma saabiga üritas perekonda 2 väikelapsega loojakarja saata ja siin moodustatakse lause "Galaxy juht poleks justkui ilmselge ettekeeramise ohuga kursis, samas võibolla ka võõras linnas, tähelepanu hajunud vms. " ???
Justnimelt ettekeeramise oht antud konkreetses kohas on täiesti teada tuntud asi ning selle tõestuseks on ka konkreetne ohukoht kuu aega tagasi siin samas foorumiteemas välja toodud minu ja ksf. Aare R. poolt, pean siinkohal muidugi silmas tervet originaalselt mammutpostitust ja mitte ainult ühte ksf. poolt tsiteeritud lauset. Aga emotsioonide tekitamine on tegelikult omamoodi hea kuna niimoodi võib ohukoht paremini kõigile meelde jääda ja tulevikus ehk võimalikke avariisid ära hoida. Sealt puude vahelt võimaliku ettekeerava auto jälgimine võib olla kohalikele juba rutiinne tavapraktika, aga võõrad juhid selle ohu peale vaevalt ise juba esimesel korral mõelda oskavad. Korrutan veel igaks juhuks üle, et konkreetse ja ka teiste analoogsete avariide korral on ikkagi ettekeeraja (siinkohal Saabi juht) 100% süüdi ja selles osas polegi midagi vaielda.

Küll aga igaks juhuks kirjutan veel seletuseks, et minu seisukoht on selline, et võimalusel tuleks avarii vältimiseks ka oma eesõigusest taganeda ja ettekeeraja läbi lasta. See võib küll riivata sisemist õiglustunnet, aga kogu kindlustuse ja autoremontimise jama, oht inimeste tervisele jms. kaasnevad ebamugavused kaaluvad selle tegelikult kuhjaga üle. Lisan siia näitlikustamiseks ka ühe enda pardakaamera video, kus on näha kuidas ma 2019. aastal Tartus tänaval Kesk Kaar oleksid saanud ühe e36 BMW banaaniks sõita kui oma eesõigusele oleksin kindlaks jäänud:

Alati pole muidugi avarii vältimine ka endapoolse 100% valmisoleku puhul võimalik, aga proovida tasuks ikkagi.
Vasta

(29-09-2023, 10:34 AM)mossepower Kirjutas:  ...et võimalusel tuleks avarii vältimiseks ka oma eesõigusest taganeda ja ettekeeraja läbi lasta...
Lgp kf. Antud Pärnu näitel pole ju tegemist ettekeeramisega. Saab sõitis peateel liikujale KÜLJELT sisse, mitte vastupidi. Fordi juht poleks ka parema tahtmise juures saanud/jõudnud oma ''eesõigusest'' taganeda.

See jutt, et tegu teada-tuntud ettekeeramise kohaga ei päde ja pole mõtet jutuks võtta. Sarnaseid kohti on tuhandeid, mis eeldabki liikluses vaid ja ainult tähelepanelikkust. Sellisel viisil avarii põhjustajatelt tuleb juhtimisõigus pikemaks ajaks ära võtta koos hilisema uuesti kooli saatmisega. Riigikassa täitmise kohustus loomulikult peale selle.
Vasta

meenutab anekdooti kus punsega sõidetakse üle ristmiku ja rohelisega jäädakse seisma sest äkki kõrvalt tuleb keegi punasega üle  Big Grin
krt. selliseid kõrvalteelt peateele koos anna teed märgiga ristmikke on ju lugematult palju ja ei saa ju eeldada et iga juures võtan hoo maha kartuses et äkki tuleb loll.
Vasta

(29-09-2023, 11:05 AM)Aare72 Kirjutas:  
(29-09-2023, 10:34 AM)mossepower Kirjutas:  ...et võimalusel tuleks avarii vältimiseks ka oma eesõigusest taganeda ja ettekeeraja läbi lasta...
Lgp kf. Antud Pärnu näitel pole ju tegemist ettekeeramisega. Saab sõitis peateel liikujale KÜLJELT sisse, mitte vastupidi. Fordi juht poleks ka parema tahtmise juures saanud/jõudnud oma ''eesõigusest'' taganeda.

See jutt, et tegu teada-tuntud ettekeeramise kohaga ei päde ja pole mõtet jutuks võtta. Sarnaseid kohti on tuhandeid, mis eeldabki liikluses vaid ja ainult tähelepanelikkust. Sellisel viisil avarii põhjustajatelt tuleb juhtimisõigus pikemaks ajaks ära võtta koos hilisema uuesti kooli saatmisega. Riigikassa täitmise kohustus loomulikult peale selle.
Täiesti 100% jätkuvalt nõus, et Saabi juht on süüdi, pole midagi teistpidist kunagi väitnudki. Kui spekuleerima hakata küljelt sissesõitmise põhjuste üle, siis võis Saabijuhi peas olla plaan sujuvaks ja ühtlaseks sõiduks peateele ning selle käigus keerata täpselt Galaxy tagant kiire hooga ilusti ära nii, et BMW-le ette ei jääks ja BMW ei peaks tema pärast pidurdama. Kahjuks arvestas Saabijuht Galaxy kiirust valesti ning läkski sujuvalt ristmiku läbimise plaan vett vedama. Samas võis ka Saabijuht keskenduda 100% ainult BMW-le ettejõudmisele unustades vasakult tuleva liikluse üldsegi ära. Spekuleerida võib ka lõpmatuseni selle üle, et kas Galaxy juht võis või üldse saigi puude vahelt peateele lähenevat Saabi märgata. Igaljuhul on Saabi juht jätkuvalt süüdi olenemata sellest, et kas ja kuidas Galaxy juhil oleks olnud või poleks olnud võimalust avariid vältida.

Kirjutan veel igaks juhuks üle, et Saabijuht 100% süüdi, Galaxy juht 100% õige, et vältida mõttetu arutelu edasiarengut.

Avariikoha juurde tagasi tulles, kuigi väidetavalt on selliseid ettekeeramise kohti tuhandeid, siis millegipärast tõuseb see üks ja konkeetne ikka ja jälle esile, vähemalt Pärnu liikluses. Seega muidugi mina ootaks ka ülejäänud 999 koha eest hoiatamist lisaks sellele ühele. Endal esimese hooga rohkem selliseid konstantselt tuimalt ettekeeramise kohti Pärnus pähe ei tule.
Vasta

Siia näiteid lükkima hakata oleks mõttetu. Kes rohkem liikleb see teab neid peast. Õnneks sääraseid kohti tehakse ka ringi. Mõni hästi, mõni kehvemini. Siiski ühe näite võin panna, mis kohe meenub. Seal lõppesid ettesõidud päris traagiliselt: https://saartehaal.postimees.ee/6633396/...akse-umber

Kes seda kohta teab siis mõlemalt poolt on/oli kena sirge tulek...
Vasta

Mõlemalt poolt kena sirge ,kuid artiklis mainiti ,et pealesõit oli terava nurga all (ühele poole on vaade  raskendatud ja vanadel meestel on kaelad kanged).Ehitati täisnurkseks.
Vasta

Terav nurk selles mõttes, et juht nägi vasakule hästi, mis toimub, paraku paremalt tulijaid mitte (need jäid n-ö. selja taha). Teine oht oli see, et sirgel lõigul paljud ei pannud ristmiku lähenemist üldse tähelegi. Tegevuskoht paiknes metsa vahel. Lühidalt öeldes - peatee saabus paljudele ootamatult.
Vasta

Ettekeeramistest rääkides- täna oli olukord, mis paneb arvama, et noori juhte õpetatakse algusest peale ette keerama. Nimelt Raplas keeras mulle vahetult nina ette üks Škoda pargimaastur, kollane õppesõidumärk küljes, et 300 meetri pärast uuesti ära keerata.
Vasta

Las ma pakun - eee, vassakule  Smile
Vasta

Õnneks mitte vasakule, aga arvestades, et tegu oli õppesõidumärgiga autoga, tehti see parempööre hästi ettevaatlikult, erinevalt teele keeramisest.... Ma hakkasin just enne seda koormaga hoogu üles saama, pidurdasin, kui ta ette keeras ja siis peale kerget kiirendamist jälle pidurdasin, kui ta ära keeras.
Vasta

Pole jälle otseselt manööver aga ...
Taheti paremat aga juhtus midagi vastupidist.
Mis siis valesti läks ? 


https://auto.geenius.ee/eksklusiiv/tee-k...uste-arvu/
Vasta

Mis seal ikka juhtus . LKF i andmetel kasvas kahjude arv 20 korda. Olen seal ise kummikus istunud kui rekka risti teel. Ei saanud edasi ega tagasi. 
Kõik need sinised ja punased dildod on ka kilulinnas kadunud. Kaob ka see Tagadi müür.
Vasta

Kas seal Rapla teel see mingisugune katselõik ei pidanud olema? Nüüd saadi siis kinnitus, et asi mõjus majandusele hästi ja pilbastatakse ka ülejäänud tee ilusti ära.

Aga eile õhtul, kujutage ette Järvevana teel liiklejate üllatust, kui teega paralleelselt jooksval raudteel sõitis pesuehtne rong killustikukoormaga. Kunagi kümneid aastaid tagasi olen seal ühte vedurit ukerdamas näinud, aga selline vaatepilt võttis suhteliselt sõnatuks.
Vasta

Ilmselt ma pole ainus, kes mitte ühtegi geeniuse (vms reeglina tasulist) linki (enam) mitte kunagi ei kliki, siis igaks juhuks ka sama teema piiranguteta ligipääsuga keskkonnast:
https://www.err.ee/1609130996/parast-maa...mitu-korda

Oksendamiseni piinlik on lugeda järjekordset süüdimatut vastutuse mittevõtmise iba.

Connecting technologies
Vasta

Õhtust!
Lihtsalt infiks, et mulle isiklikult see teema ei meeldi, minu, kui mitteliikleja jaoks on kõik siin postitatu suvaline mõttetu infomüra (ma saan aru, et siin on inimesed, kes tahavad omi mõtteid ja negatiivseid emotsioone teistele jagada ja vb nad, lollikesed, isegi loodavad, et midagi muutub peale nende postituse (kuigi vaevalt, ilmselt lihtsalt tahetakse oma panus anda kuhugi ? kuhu, siia voorumisse ?) trükkimist.
Arvan, et lihtsalt inimesed, kes liiklevad, tahavad ka kirjutada ja see on minu arvates väga paha! Tahad - liikle ja ole vait või liikle või ära liikle ja ka ole vait! Mida, Sa liikleja, kaebled kogu aeg, läheb kergemaks või saad lihtsalt suhelda ja omasugustega muljetada?
 Miks Sa ei sõida mööda kergliikusteed vaikselt ja rahulikult kuni Konsumini, on midagi viga või jalgevahel hõõrub midagi? Pidevalt on mingi hala, kusagil ristmikul on mingi teema, keegi sõitis liiga aeglaselt, keegi liiga kiiresti... ma seen aru, probleeme on, aga vähemalt vanasti oli selline asutis nagu Jämejala Psühho... kliinik vms, miks Te ei kirjuta otse neile ja abi tuleb? Ja automuusikat lastakse Teile ka ja üldse saab kõik tore olema, maksate oma automaksu ära ja võite edasi siin kvaliteetvoorumis jõmiseda, kui just lõimevader ära ei kustuta! Aga selle vasta on projekt,  kas Sinul juba on projekt, on vä?
Palun mitte kusta, mul on mitu projekti, ise valin Rehvormierakonda, olen automaksu (aga mitte mootarrattamaksu poolt) ja üldse olen muidu tore mees (arsti tõend olemas)!
Tervitades, Priit Näljakülast.
Hea voorum, mina midagi halba ei kosta, mina olen rahul, moderaatorid on tasemel, kustutavad ja modereerivad hästi, K700 sõidab kiiresti ja aeglaselt, oleneb kirjutamisest, MAZ-isillla reguktorid on ka hea leid, tore on, et on kirjutajaid, lugejaig on vist niigi... hea voorum, juba varsti ca 20 aastat loen ja kirjutan (saan ise ka aru, et peaks arsti manu nimema)! Aga kirjutage ikka, äkki keegi kusagil liikles ja automuusika ei toetanud, äkki läheb kergemaks, aga vaevalt, kui juba oled õige liikleja, siis muu ei aita, kui siia kirjutamine, siis läheb ikka kergemaks ja maailm muutub paremaks, ma loodan....
Vasta

(12-10-2023, 21:33 PM)hobiautod Kirjutas:  Kõik need sinised ja punased dildod on ka kilulinnas kadunud. Kaob ka see Tagadi müür.
Oled sa kindel - mine vaata mis näit. Pärnu mnt. Hendriksoni küüru ja Vabaduse platsi vahel toimub.. Raua ja Ahtri kanti pole veel jõudnud piiluda. Need dildoalleed levivad nagu viirus.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Oligi pikalt vaikus Järvevana teel.
https://www.delfi.ee/artikkel/120243878/...tu-suletud
Vasta

Äkki ehk 21....22 oktoober sai see poom sinna püsti.
Püsis siis nädala jälle.
Vasta

See poom ilmselt lubatud kõrgus pluss eksimise koefitsent. Sild ise aga 4.3 ja märk kutsubki poomi maha sõitma.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne