Mure d8 mootoriga
#81

(18-02-2015, 20:05 PM)RaudseppArmin Kirjutas:  No ma usun et alumine tihend silindril peaks korralik olema nüüd ja ma vaatasin üleeile silindripea tihendit ka,ei mäleta küll mis seisus se oli aga lahtine ta oli ja tundus suht kulunud seal,silindripeal 1polt keeras küll üle natuke aga ülejäänud teised said kinni kõvasti keeratud.Aga kas silindripea tihendit ise ei saa teha või sellest Gasket Maker tuubist lasta sinna väike ring?
Silindripea all tõuseb temperatuur silikoonipõhise hermeetiku jaoks veits kõrgele, ma arvan. Ka surved on seal teisest puust. Metalltihend ei ole sinna nalja pärast pandud. Tihendi paksust peast ei mäleta, aga joogipurgi plekk jääb vast õhukeseks. Veterani märkus kasutatud vasktihendi kuumutamise vajaduse kohta pane kindlasti kõrva taha. Läheb edaspidises elus vaja, sest vasktihendeid kasutatakse mujalgi, eeskätt hüdraulikas. Tänapäeval on küll igasuguseid tihendeid poest võtta ja maksavad sente. Kasutatud vasktihendi lihvimine ja kuumutamine on vanakooli meeste rida, kes mäletavad aegu kui muud võimalust ei olnud. Vahel võib hädaolukorras sellest teadmisest siiski abi olla.
Tikkpoldid peavad raudselt pidama. Kui üks üle viskab, võib põhiviga seal ollagi. Silindripea jääb irvakile. Jääb vaid kaks varianti:
a) vigase keermega karteri poole vahetus(kallim ja töömahukam, aga kõik jääb originaalmõõtu)
b) ava ülekeermestamine järgmisele mõõdule. Võrril olid vist 6mm tikkpoldid, kui mälu ei peta. No 8mm peale tuleb siis see vigane ümber teha. Ühtlasi tuleb üle puurida vastav ava silindripeas ja vist ka silindris, muidu ei mahu jämedam tikkpolt läbi. Tööd võiks teostada metallitööga vähekegi sina peal olev inimene ja hoiduda tuleb metallipuru sattumisest karterisse.
Targemad ae! Kas võrri karteri tikkpoldi ava kannatab suuremaks puurida, palju seina ümber jääb? Ise pole võrri mootorit vähemalt 25 aastat enam käega katsunud ja mälu hakkab alt vedama... Poissi tahaks aga aidata.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#82

Kas nn. punnvõrri karteripooli võib-saab vahetada?125-se ehk Moskva karteripooled olid poldiavade poolest vahel erinevad , ühel juhul õnnestus võtta erinevad ja sai ka mootor kokku. kui silindriava oli veidi "aidatud" ja paari alumise poole poldi ava ning poldipea pesa töödeldud.Tegu oli küll esimese otsa mootoriga, võibolla on täpsus ajapikku paranenud ja käib ka kõnesoleva  jõuallika kohta.

Tervitab Veteran.
Vasta
#83

Saan aru, et jutt silindri küljes olevatest keeretest ,kas sul on seal ikka  tikkpoldid? Mis seal üle keeras kas mutter tikkpoldi peal või  silindri seest keerme?
Vasta
#84

Need tikkpoldid pane 10 või 12 tugevusgrupi poldid, soov. poldiliimiga sinna silindri külge kinni.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#85

 oot-oot  pidage  nüüd  hoogu oma  õpetustega ,  katsuge  manada  silmeette  sääru  silinder  ja  kinnitus  karteriga.

  praktika  ütleb  et kannatab  panna pead  tihendama punast +300  kannatavat  mitte locteiti , mina ise  eelistan  locteidi halli  või  victor reinsi musta.   kui  sattub mingi osa  silikooni  pea pingutamisel põlemiskambrisse  ,  no  ikka  juhtub  ,  siis  mootorit  poolitades  pole  täheldanud   mingit  deformatsiooni  ega  põlemist , näeb  välja nagu  uus .
  mida  õhem  tihend  seda  suurem  surve  silkus  tekib  , kuid  see  üks  lihtsamaid  jõutegemise  nõkse ,  eeldusel  muidugi  , et  jutud  tihedad . kui  pinnad  on  siledad  pole  tihendit  üldse  vaja , eeldab  pisut  lihvimist.
 tikkudega  on  nii , et  tavaliselt   venib  tikkpolt  silindriseest  välja, võttes  kaasa  paar  keerdu  alumiiniumi . kuna avad pole tavaliselt  lõpuni keermestatud on  võimalik  seda   asja veel  arstida  , üldiselt  . tuleks  siis  võtta  pisut pikemad  tikud  ja   kõik  neli  keeret lõpuni ,  haigetsaanud  tiku  võib  tõesti  keermeliimiga  stoperdada  ,  kuid  ...    hiljem   kui  juhtub  sama  silindrit  vajaolema töödelda  või  hoonida  näiteks  , on    pisut  komplitseeritud  olukord  , sest  mõnel  puhul  eeldavad  need  manipulatsioonid  tikkpoltide   eemaldamist.
  alumised  , silindrit  kinnihoidvad  tikpoldid  on teoreetiliselt  kõik  ühe joonise  järgi , nipalju  kui  vene värk  võimaldab  . silinder  võib  peale minemast keelduda  , kui  karteripoolte  vaheline tihend on  liiga paks   või  puudub  hoopis . samuti  on  võimalik  mutrialuseid seibe  mitte  kasutades   avaservad  trugida   mittepiisavateks tikpoldi  läbimahtumiseks .
Vasta
#86

nii igatahes ma ütlen ühe asja ka aga se pole kindlasti tähtis mul pole isa ja kui soovitate siin kalleid asju siis pean piirduma oma tasukarhaga ja relakaid värke ka pole vaid hoopis kasutan rauasaagi Wink Big Grin (polnud küll vajalik info aga igaksjuhuks kirjutasin

Igatahes täna ostsin siis hermeetiku,küünla,küünlavõtme.Esimese korraga ostsin sae küünlavõtme ja se jäi väikseks ning ostsin uue aga se sobis minu küünlale.Hermeetik on mingi punane ja kannatas mingi 315kraadi kuumust.

Õhtu poole hakkasin tihendama ja tegin kõik tip top ära ja siis sõber ütles kas rõngad on ikka õieti et üks ühel pool ja teine teisel pool,aga ma torkasin silindri lihtsalt peale ning hiljem pidin paika panema rõngad ja uue hermeetiku

Homme mõtlen siis mis selle ühe tikkpoldiga teen,ehituspoest küsisin aga ei saanud,ise mõtlesin osta keermelati pika kui on nii peenikest ja siis lõikan rauasaega parajad tükid 

Ja küsimus se hermeetik mis pressis silindri ääre alt välja kas selle võib ära lõigata noaga?

Paar pilti ka:

http://www.upload.ee/image/4530279/20150219_204032.jpg

http://www.upload.ee/image/4530280/20150219_203945.jpg

http://www.upload.ee/image/4530284/20150219_202548.jpg

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta
#87

(19-02-2015, 22:04 PM)RaudseppArmin Kirjutas:  nii igatahes ma ütlen ühe asja ka aga se pole kindlasti tähtis mul pole isa ja kui soovitate siin kalleid asju siis pean piirduma oma tasukarhaga ja relakaid värke ka pole vaid hoopis kasutan rauasaagi Wink Big Grin (polnud küll vajalik info aga igaksjuhuks kirjutasin
See küll mingi vabandus pole, et sul isa pole. Mul endal pole ka isa jne. Vanust tundub ka meil 1,5 a olevat vahel jne. Igatahes kerge soovitus sulle, et nsm ema vms taskurahaga sa väga midagi ei ehita ja korda ka ei saada elus midagi erilist......seega loe mõnda kuulsa ärimehe raamatut (kui endal mõte ei jookse) ja teeni ise raha. Mul endal ntks kooli kõrvalt veidi nokkides jne kuus omateenitud puhas taskuraha 200-500( oleneb kuus, hooajast, vabast ajast jne). Minu töö on veidi arvutis klõbistada ja garages paar asja ühelt kohalt teisele tõsta ja ongi kõik. aga põhimõtteliselt kõige tähtsamat ei tohiks unustada: Haridus, sest paljalt riga võrri mootriteadmistega sa küll midagi saavuta. Tee järgi või lükka ümber.
Vasta
#88

 kui  mõtled  seda  silikooni  . mis  ümber  silindri  ripub  , siis  loomuselgelt  see roogi kõik maha  , kui  oled  silindri  karterikülge  pingutanud ,  pole  oluline  mida  selle  protseduuri  läbiviimiseks  kasutad .
  ehituspoe  keermelatt on  kehva lahendus   , kui  siis  roostevaba  . ei tea  , kus asud , aga  tööriistamarketis  on letikaup . parem  lahendus  oleks  baltikpoldist  näiteks  võtta mustad  tikkpoldid , umbes  5mm originaalsetest  pikemad , võib  ka gramm rohkem olla .  seal  popid  sisekuuskandiga  tikud , hea installida . arvatavasti  tuleks  soodsam ka  kui   500mm  roostevaba. oluline  oleks   need  silindri keermed  üle  ja  lõpuni keerata , seal on  sügavust  veel   mitu  mm .  põhiline  teed  asja  rahulikult , ilma  rapsimata , koguaeg  katsud   arusaada   miks ja milleks  teed .
Vasta
#89

See silikoon seal on ikka liiast, ta võib sattuda küljepeale läbipuhumiskanalitesse ja tekitada pahandust. Ise mäletan et mul oli paroniidist tihend silindri ja karteri vahel, üks ja sama tihend kestis aastaid, silinder käis maha ikka kümmeid kordi ja mingeid probleeme sellega polnud. Kas see küünal on ikka õige hõõgarvuga või mingi suvaline, vene tehnikal töötas mu kogemuste järgi kõige paremini ikka vene küünal.
Rõngad panin ikka nii peale et nende pilud ei satuks silindri kanalitega kohakuti, ja ikka erinevas suunas, kuidas tehas seda ette nägi ei teagi ja polnud vahet, töötas ilusti.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#90

Tikkpoldid on reeglina üsna kõvast terasest, keermelatt on selline pehmeke. Võrril ehk ei ole tikkudel nii hirmus pinge peal, võib olla peab latt vastu. Soovitus proovida pikema poldiga ja keerata põhjani võib isegi aidata. Pingutada tuleb siis väääga tundeliselt. Kaotada vast midagi pole ka, saad vähemalt kogemust juurde.
Kui hermeetik ääre vahelt välja punnitab, siis sai palju. Välised konnud võib ära lõigata või mitte - maitseasi. Küsimus on selles, kas sissepoole ka konnusid tekkis ja kas nad pahandust teevad. Läbipuhkekanalis tekitavad nad keeriseid, mis võrri minekule mitte hea ei ole. Poisid omal ajal(mina ka  Big Grin) poleerisid lausa pindu et akendes-kanalites takistust vähendada. Õnneks on tegemist kahetaktilise mootoriga ja lahti pääsenud konnu vast sees midagi väga kurja ei tee. Neljataktilisel võib mõne õlitusava sulgeda ja siis on jama.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#91

ma arvan et lähen homme espaki ja üritan sealt saada õige tikkpoldi aga kui tikkpoldile läheb 10nene mutter otsa siis mis tikkpoldi number vms on?

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta
#92

Kui tikkpoldile läheb "kümnene mutter" otsa on tegemist M10 keermega. Kui kasutad mutri keeramiseks 10mm võtit on suure tõenäosusega M6 keere.

EDIT: kirjaviga

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#93

Võrril olid ka minu mäletamist mööda 6mm tikkpoldid. Kui peab hädaga siiski keermelatti kasutama, siis see venib vist aja jooksul järele.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#94

Ma loodan et saan räna siis espakist 6mm tikkpoldi aga kuidas tervet tikkpolti ära võta?kasutasin otsingut aga andis tulemuseks kuidas võtta murdunud tikkpolti,ise mõtlesin saeks kuidagi rauasaega tikkpoldi otsa soone ja kruvikaga keeraks kui võimalik nii

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta
#95

Vanasti tehti nii, et keerati kaks mutrit tikkpoldi otsa ja teineteise vastu kõvasti kinni. Siis alumisest mutrist keerates hakkas tikkpolt ennast lahti kruvima.  Wink Edu!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#96

Seib kahe mutri vahel lisab süsteemile ilu ja efektiivsust.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#97

Nii türil polnud 2ehituspoes tikkpolte ja nüüd ei ole kuskilt saada ostsin muidu keermelati aga proovsin vana tikkpolti ära võtta panin 2muttrit omavahel kõvasti kinni ja alumisest hakkasin lahti tegema ja siis keerleb ka üle se polt nagu seal nii pehme mul enam polegi seal keeret niiväga,Mul on 1silinder millel korralikud tikkruvid silindripeal kas võtan hoopis selle ja pean uuesti hermeetikuga tihendid tegema? Big Grin

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta
#98

Kui see teine silinder on korralik siis pane peale, aga kui ülevalt kulunud  siis proovi sealt tikkpolt kahe mutri abil välja keerata. Jälgi, et vigase keermega mutreid ei kasuta!
Vasta
#99

Nii võtsin uue silindri seest tundus korralik olevavt ja leidsin sellise silindriepa kus olid sealt alt ära lihvitud need sooned ilusti et saaks äärde natuke hermeetikut panna ning seda tegingi,praegu siis just lõpetasin kruvisin kõik mutrid kinni aga krt arvan et mul olid jah mutrid vigased vms lõpus läksid veits kergemaksk kui keerasin

Lapse suu seletab rohkem, kui mehe.
Vasta

 kui  sul seal  mitu  silindrit  valikus  , siis  proovi  rõngast    silindrisse , hea  kui  oleks  uus   rõngas  . jälgi  rõnga pilu  üleval  ja  akende  kohal ,   kui    pilu  muutub  keset  hülssi  suuremaks  , siis   pütt   tünniks  kulunud . rõngas  peaks   ka  võimalikult  täie  pinnaga  hülsiga  kontaktis  olema , sellejärgi  näed  ära    võimaliku  ellipsi .  kui  mõlemad  silindrid  on  ilma  nähtavate  defektideta  , vali see milles   rõngapilu  jääb  väiksem .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne