Omavalmistatud biomassi põleti(saepuru,hake pellet)
Miks nii vähe juttu pelletist? 
Näiteks: https://www.ostakatel.ee/et/pelletikatla...iopel-line
ja siis tehke pelletit, või on sellega probleem?
Vasta
(19-06-2018, 15:31 PM)art Kirjutas: ja siis tehke pelletit, või on sellega probleem?

milleks raisata energiat ja raha selle puidumassi peeneks purustamiseks(pellet tahab peent)ja siis see mass pelletiks pressida???saab kordades odavamalt hakke kujul samast algtoormest puidust toasooja kätte.
mes maksab too katel ja põleti?mina sain ca kiloga viadrussi ja tegin põleti ise.
Vasta
nüüd mingid sellid biodoom katlaid toovad sisse,kaminamõõdus katel kust mägrapeer väljub,saab telefoniga juhtida ja mega ökod pidavat olema,aga küsivad kõige väiksema junni eest uue auto hinna22 kilo ja ei mäleta kas tuiskas kõmm otsa veel.rakvere küttesalong vist ka müütab ja vist isegi näidis sees.
Vasta
seda muidugi, et pelleti tootmine lisa töö, kuid haket ja muud massi eraisikutel aastaringi käes pole jne. Kui teha pelletit, on võimalik varuda ka talveks. Kui veel rohkem satub kätte, siis pakud naabrile jne. Hakke hoiustamine võtab meeletu ruumi ja kuivana säilita...
Alg investeering mõistagi suurem. Oleneb muidugi inimestest ja võimalustest.

Tunduks mõistlik, kui on haket käes, teed pelletiks, hoiustad kuskil (nii, et kuivaks jääks) kuni kütmiseks läheb.
Vasta
art   Alles teine postitus ja puhta pärlid jooksevad!

Oled Sa teema ikka algusest lõpuni läbi lugenud?
Vasta
(21-06-2018, 13:46 PM)art Kirjutas: seda muidugi, et pelleti tootmine lisa töö, kuid haket ja muud massi eraisikutel aastaringi käes pole jne.

Tunduks mõistlik, kui on haket käes, teed pelletiks, hoiustad kuskil (nii, et kuivaks jääks) kuni kütmiseks läheb.

Huvitav mida eraisikutel siis käes on? Saepuru? Õunapuid aias? Oled sa natukenegi kursis puidu saepuruks purustamisega, selle massi kuivatamisega, et üldse pressida saaks ja seejärel pelleti seadmetega, nende maksumuse või isetegemisega? Mis ideega sa iganes järgmiseks välja ka ei tule, proovi enne tibake kodutööd teha.
Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
(21-06-2018, 13:46 PM)art Kirjutas: Hakke hoiustamine võtab meeletu ruumi ja kuivana säilita...
hakkega ei juhtu midagi,mul 40-50 kanti seisab õues katuse all,pane sama kogus pelletit küüni seisma ja siis tarvitame kumbki oma ja vaatame kellel probleemid ja jamad enne kui üldse hakkavad.....pellet niiskust ei kannata ja hakkele ei tee niiskus midagi...
pelletit hoiab koos puidus olev liimaine mis töötab teatud niiskuse juures ja kuivata oma toore sellele niiskusele...
Vasta
Ei teagi, millest see täpselt oleneb, aga kunagi kui hankisin pelletit, et küülikule alla panna (ühest kotist piisas vast 1-2 kuud), siis selline nurgatagune kodumaine pellet oli kuu ajaga küll juba oma neljandiku ulatuses saepuruks tagasi muundunud ja seda täiesti toas hoides. Ning ikka korduvalt ja korduvalt - ei olnud ainult üks vilets partii. K-rauta pelletiga seda probleemi polnud, aga kilohind poole krõbedam. Kipun arvama, et investeeringu poolest on päris kolossaalne samm sellise viletsa pelleti tootmisest korraliku toodanguni.
Vasta
lisaks lasin toorme läbi hakkuri ja julgen pakkuda niiskuse % võis jääda 40 kanti,ühte hunnikusse nii 2m kõrge ja ise kuivab seal edasi terve suvi ja talvel läheb kuiv kraam katlasse.mõtle nüüd ise kummaga vähem vaeva...
Vasta
õli tulle.
loomulikult on pelletiga vähem vaeva.
helistad.
tuleb auto ja puhub su punkri täis.
kütteperioodi alguses ütled katlale, et võib tööle hakata.
korra kuus võtad törtsu tuhka ka välja.

või siis minusugused, kel punkrit pole ja pean kotte tassima.
tuleb auto ja tõstab aluse kuuri ette maha.
tassin kümme minutit kotte kuuri.
kütteperioodi algusest pean siis ka paari-kolme päeva tagant koti või kaks kaenla võtma
ja tuppa tassima.

miinuseid on ka muidugi. premium maksab suvel 160 tonnist, talvel veidi rohkem.
Vasta
(21-06-2018, 23:32 PM)diesel Kirjutas: tuleb auto ja tõstab aluse kuuri ette maha.
Teerada rocla-kõlbulikuks ei anna teha? Saaks alused lahti pakkimata kuuri lükata. Mul selline kavatsus igatahes on. Kümne minutiga ma talvekütet küll sisse ei tassi, ei ole nii kõva mees.  Toungue
Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
kraavikaldal langetan,tõstukiga tüved peale ja kodu maha kuivama .kuiv kraam tõstukiga kärule ja käruga hoidla ette ja käsitsi otsapidi hakkurisse ja hakkur sülitab hoidlasse.hoidlast talvel ämbriga kotti ja tuppa,koti kaall ca 7-10 kg,koti valan punkrisse,ca korra nädalas kotte täita ja tuppa tuua..praegu ja esialgu vähemalt on ja jääb nii.
Vasta
(, 09:00 AM)Basilio Kirjutas:
(21-06-2018, 23:32 PM)diesel Kirjutas: tuleb auto ja tõstab aluse kuuri ette maha.
Teerada rocla-kõlbulikuks ei anna teha? Saaks alused lahti pakkimata kuuri lükata. Mul selline kavatsus igatahes on. Kümne minutiga ma talvekütet küll sisse ei tassi, ei ole nii kõva mees.  Toungue

Ühekordse investeeringuna paar vineeri ja olemas teerada. Mul kodus sama jama. Pellet garaasis,aga keldri ukseni natuke ikka minna ja talvel kuidagi ei roclata seal. Nüüd juba peaaegu andsin teeks kasutatud vineerid ära kui järsku lamp süttis. Mul jääb üks tahvel üle ka hr.diesel kui soovi on. 1200*2400*21

Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)

Vasta
oh kui keeruline on see vastamine vigase foorumisoftiga.
no ei suutnud mina mõistlikku tsitaati tekitada. a kõlbab ilma ka.

vineerile leiab muid mõistlikumaid kasutusvaldkondi.
kuurid on mul alt õhku läbi laskvad.
ühte näeb siit
[img]//static3.nagi.ee/i/p/679/47/16986827ef9a53_t.jpg[/img]
aga see hetkel kuhjaga puid täis. teine on sama konstruiga ja nähtav vanas rohelise sae maskeraadivideos juutuubis:
https://youtu.be/zZ29xfnKMSk
sisse siis roclaga ei sõida kuidagi. või noh, riigimetallile saan muidugi kahvli ka ette panna ja alused tõesti ühekorraga sisse tõsta.
aga kui virn ukse ees, siis kottide sisse viskamine on nagunii minutite teema. just mõtlen, et kas kahe tonniga venitan kevadeni.
Vasta
(, 23:26 PM)diesel Kirjutas: oh kui keeruline on see vastamine vigase foorumisoftiga.
no ei suutnud mina mõistlikku tsitaati tekitada. a kõlbab ilma ka.

vineerile leiab muid mõistlikumaid kasutusvaldkondi.
kuurid on mul alt õhku läbi laskvad.
ühte näeb siit
[img]//static3.nagi.ee/i/p/679/47/16986827ef9a53_t.jpg[/img]
aga see hetkel kuhjaga puid täis. teine on sama konstruiga ja nähtav vanas rohelise sae maskeraadivideos juutuubis:
https://youtu.be/zZ29xfnKMSk
sisse siis roclaga ei sõida kuidagi. või noh, riigimetallile saan muidugi kahvli ka ette panna ja alused tõesti ühekorraga sisse tõsta.
aga kui virn ukse ees, siis kottide sisse viskamine on nagunii minutite teema. just mõtlen, et kas kahe tonniga venitan kevadeni.
roklale saad ju ka kaldtee teha ja kuuri vints mis rokla ülesmäge sisse sikutab.kunagi sai tagaluuktõstukilt kiilasjääl kivialused 1200 massiga maha võetud ja õigesse kohta sikutatud.luugi pealt jooksis ise maha ja mööda konarlikku jääd tuli vintsitrossiotsas kenasti.
Vasta
kahtlemata saaks kaldtee teha. 
puusalt pakun, et paari tunniga ehk leiutaksin piisavalt tummise kaldtee ja vintsisiteemi.
täitsa jumekas mõte.

aga siiski mitu suurusjärku kehvem idee kui oluliselt kiiremini käsitsi viskamine või siis riigimetalli
"kun-iga" veelgi kiiremini ja lihtsamalt selle liigutuse tegemine.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne