KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Ei ole küll profitasemel klaasi lõiganud, kuid sirge lõike jaoks on tavaline kuue rattaga asi täiesti piisav.
Asi taandub pigem väga hea ja sileda aluse leidmisele mis surve avaldamisel läbi ei paindu ja omab sirget ja siledat serva klaasi murdmiseks.
Kindlasti ei tohi klaasi lõikamisel ühte joont mitu korda lõigata sest see rikub lõikaja rulli pinna ära.
Kui kuhugi jääb katkestus sisse siis parandamiseks jätta mõni millimeeter lõikamata et lõikajat säästa ja see ei sega ka murdmist.
Õliga on kaval lõikejoon ja ratas kokku teha küll sest see teeb asja lihtsamaks.
Vastu latti lõikajat tõmmates tuleb lõikajat hoida esiservaga vastu latti.
Siis ta ei saa latist eemale keerata.
Niipalju asjaarmastaja targutusi siis.
Vasta
Näpuga tõmmati tolm maha. Klaasi on parem lõigata soojas. Teemantnoaga ei tohi kõvasti suruda. Kui kriips peal, siis juba küll. Harjuta väheke juppide peal ja läheb ludinal. Tee kena sile lõikamise alus.

Vasta
Mina ostsin omale espakist kõige kallima rullikutega lõikaja, saksa nuga ei mingit õli, ennem lõikamist lasen wd40 peale rullile ja lõikab ilusti nii vana kui uut klaasi ja sirgeks lõikeks kasutan loodi või rihtlatti. Sellest õliga masinast oli omajagu soodsam ja minul meeletus koguses klaasi lõigata pole ka
Vasta
Alus on tähtis küll. Ma otsisin kuuri alt kõige sirgema vana lauaplaadi välja ( ok ok täiesti sirge on) ja klammerdasin sinna 2 või kolm kihti mingit suvalist kangast peale, lausa lust toimetada.
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
(23-04-2017, 17:41 PM)mlsluik Kirjutas: Räägiti mingist õliga klaasinoast? Mäs see veel um?

Varre sisse käib õli. Sirget lõiget tehes nagu eriti vahet polnud minu arust kas õliga või ilma. Vitraažide jaoks kujundeid pidi aga lihtsam õliga lõigata olema.
Vasta
Veneaegset klaasi lõikab hästi veneaegne klaasilõikamise nuga. Selline puu varrega ja alumiiniumist kerega,väiksed teemantkettad mida sai  vahetada kolme varianti. Sai proovitud ka tänapäevast aga see kooles kohe mõne klaasi lõikamisega ära,ei kõlvanud kuhugi. Ikka hea vana asi teeb tööd.
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
Paar aastat tagasi oli vajadus suurem kogus vana klaasi lõigata. Leidsin netist 2 tarkust: klaas peab lõikekohalt puhas olema ja võimalikult soe.
Pesin siis lõikeosa Fairy'ga puhtaks ja tõstsin paariks tunniks ahju najale sooja.
Noa leidsin (vist 10-15 raha eest) Punase tn. rauapoest - õli käib varre sisse (soovitati võimalikult vedelat, ise panin lambiõli).

Vähemalt omaarust kummutasin küll müüdi, et vana klaasi lõigata ei saa, üsna edukalt.
Vasta
(24-04-2017, 11:04 AM)rulli Kirjutas: Vähemalt omaarust kummutasin küll müüdi, et vana klaasi lõigata ei saa, üsna edukalt.
Oleneb klaasist, sõber. Õndsal vene ajal oli klaasitahvel vahel nii laineline, et murdus sealt kus ise tahtis. Minu kadunud vanamees vandus aknaid klaasides nii et maa must.
Kui klaas sile ja ühtlane, ei tohiks vanus väga rolli mängida.
Iga töö tulemus, nagu ka inimene, on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
Lainelisus ei tohi mõjutada klaasi murdumist, sest spets lainelist klaasi lõigati ka juba vene ajal.  Kuid 1980 aastal oli majavalitsuse puusepal vaja lõigata väike õhuakna ruut ja avasime värske klaasikonteineri, Mille tõin Järvakandist.  Käisid kõiksugu spetsialistid  nii vene rullide, kui ka väljamaa über - super nugadega lõikamas, kuid tervest konteinerist ei saanudki õhuakna klaasi välja lõigatud.  Räägiti karastamistehnoloogia praagist. Täis mõõtudega oleks saanud kasutada.
Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
Ega siis üüber nuga ei tee teistsugust kriipsu. Lõikamisel on tähtis lihtsalt kriips peale saada. Murdmine on kunstükk. Tegelikult vist polegi, lihtsalt seal peab olema jõhker. Vaikne murdmine toodab praaki.
Olen ka kuulnud, et osa klaase olid lõikamatud (praagid). Olen ka kuulnud, et tehases kukub klaastahvel umbes teise korruse kõrguselt pakki, katki ei lähe. Soe klaas on vastupidav.

Vasta
pole küll ehitusmeister, kuid mu taat lõikas aeg ajalt klaase, mille ma palliga sisse lõin. nii 30a tagasi ja õpetas mind ka, kas sest tänapäeva klaasidel kasu on on ise asi. Jutt järgmine... lõige -kriips-olgu ühene algusest lõpuni ja siis koputa klaasinoaga õrnalt mööda lõiget vastaspoolt. Varsti käib plõks ja TEHTUD... Olen oma tarele mitmedki klaasid akendele nii ette lõiganud. Mul veel saksa aegne klaasinuga Toungue
Vaikselt nokitseda ja mõelda
Vasta
(24-04-2017, 17:24 PM)h2rra Kirjutas: Lainelisus ei tohi mõjutada klaasi murdumist, sest spets lainelist klaasi lõigati ka juba vene ajal.  Kuid 1980 aastal oli majavalitsuse puusepal vaja lõigata väike õhuakna ruut ja avasime värske klaasikonteineri, Mille tõin Järvakandist.  Käisid kõiksugu spetsialistid  nii vene rullide, kui ka väljamaa über - super nugadega lõikamas, kuid tervest konteinerist ei saanudki õhuakna klaasi välja lõigatud.  Räägiti karastamistehnoloogia praagist. Täis mõõtudega oleks saanud kasutada.

See on väga tuttav teema. Olin tol ajal ka ühes majaviletsuses tööl ja just puusepana. Selle „olümpialaineklaasiga“ ujutati vist kõik majaviletsused üle. Algul sain sõimata, et poiss ei oska lõigata... ...siis hakkasid juba vanad tegijad ka proovima. Laineklaasi lõikamine muutus päris võistluseks – kes saab vähemate tahvlite kulutamisega/purustamisega mõõdu järgi tüki lõigatud!

Olen ka arvamusel, et vana/kasutatud klaasi lõikamisel tekivad samad probleemind ja head nahka sellest ei tule. Vana klaas hakkab murduma mingit oma joont mööda, mitte lõike järgi.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne