K-650 1971 aasta.
#21

Tinapasta?Et puhastad pinna,määrid pasta peale,leeklambiga kuuma kuni tina sulama hakkab,sulab kenasti siis kaltsuga üle ja jahtuma?Nii vähemalt tinatatakse vaske elektritööstuses.
Poes müügil mingi kahe komponentne metall,kas sellega ei saa teha?Kaupmehed soovitavad igaljuhul.
Vasta
#22

Just seesama. Ma tegin ühe auto paagi nii korda, kestis ilusti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

(03-08-2016, 15:40 PM)Marko Kirjutas:  Ma võin sulle tinapastat eraldada, ise teed.
Loodan, et leian üles Sad
Süsteemi loomine isast jäänud virnades ei edene kohe üldse.
Inimesed, ärge koguge asju, mille kasutamise tõenäosus on alla 50% !!!

Vot ei ole kunagi teinud tinaga parandusi aga kas tõesti saab paagi külje sellega korda?
Minu nägemus oleks tükk välja lõigata, uus plekk TiG keevitusega lisada ja siis põlve kummi kinnitus plaat punktidega kinni lasta.
Või see on ulme valdkond ?
Jootekolb on olemas aga 60Wattine ja sellega vist ei tee midagi. Lisaks ei ole endal TIG keevitust millega ilusti keevitada ja heameelega jätaksin selle töö vähe pädevamale kodanikule.
Vasta
#24

Kui samasse kohta peab pärast põlvekummi hoidja keevitama, siis on tinaga paikamine välistatud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#25

(03-08-2016, 16:47 PM)Marko Kirjutas:  Just seesama. Ma tegin ühe auto paagi nii korda, kestis ilusti.

Kumb kas tinapasta või keemiline metall?
Vasta
#26

(03-08-2016, 17:46 PM)Marko Kirjutas:  Kui samasse kohta peab pärast põlvekummi hoidja keevitama, siis on tinaga paikamine välistatud.

Kunagi üks tegelane ütles,et paagikumm silikooni taolise liimiga külge peale värvimist,ma ei tea kui tõsiselt seda uskuda.
Vasta
#27

(03-08-2016, 17:55 PM)muska71 Kirjutas:  
(03-08-2016, 17:46 PM)Marko Kirjutas:  Kui samasse kohta peab pärast põlvekummi hoidja keevitama, siis on tinaga paikamine välistatud.

Kunagi üks tegelane ütles,et paagikumm silikooni taolise liimiga külge peale värvimist,ma ei tea kui tõsiselt seda uskuda.

Igasugune silikon on täielikult välistatud ja keemilist metalli ei usalda kohe üldse.
Põhjaalt võiks jah tinaga või hõbedaga joota aga mina ei julge küll gaasiga seda asja soojendama hakkata Big Grin
Vasta
#28

Kütusepaagi keevitamise nipid:

Korduv läbipesu nõudepesuvahendiga ja siis keevitus
Keevitamise ajal väljalaskegaaside juhtimine paaki.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#29

Asp - väljalaskegaasid paaki ikka, ma tegin ka nii.
Muska - tina kestis ilusti, loomulikult ei piirdunad ma pastast jääva kirmega, jootsin pärast kirveskolviga leeklambi toel üle.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

Ikkagi otsin kedagi kes keevitaks ja joodaks.
Minu keevitamis oskuste juures on see paak pärast sama kandiline nagu telliskivi.
Vasta
#31

Hei,
Mina keevitasin(lasin keevitada) paagile paigad. Just nimelt nende kummide alla, muuseas on neid uusi kummihoidjaid  ka eraldi saada. Selleks tuleks külastada laatasid.
Paak oli peale liivapritsi nagu sõelapõhi Big Grin 
Mul oli valida nelja paagi vahel, kuid paraku peale puhastamist olid kõik auklikud.
Keevita ära , kindlapeale minek.
Vasta
#32

(03-08-2016, 21:01 PM)Qunts Kirjutas:  Minu keevitamis oskuste juures...

Vii siis Obadusse, minu teadmiste järgi teab Heikki keevitamisest kõik ja natuke pealegi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#33

(03-08-2016, 22:33 PM)Marko Kirjutas:  
(03-08-2016, 21:01 PM)Qunts Kirjutas:  Minu keevitamis oskuste juures...

Vii siis Obadusse, minu teadmiste järgi teab Heikki keevitamisest kõik ja natuke pealegi.

Pean eelnevalt korralikult terve paagi liivaga ära puhastama (eelmine kord sai liiv otsa) siis parem ülevaade mida peab keevitama jne.
Samas võiks talle mõnda asja veel näidata mis vajaks võibolla väheke tööd.
Vasta
#34

Liiv ei saa otsa, liiv tuleb kokku korjata Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#35

(03-08-2016, 21:01 PM)Qunts Kirjutas:  Ikkagi otsin kedagi kes keevitaks ja joodaks.
Minu keevitamis oskuste juures on see paak pärast sama kandiline nagu telliskivi.

Mind aitas lekkiva paagi tinaga lappimisel isand Stihl. Aga võib-olla ta peale seda enam ei viitsi...
Vasta
#36

Küsin veel tarkadelt, et äkki oskate öelda mis võiks olla värvikoodid ?
Mõtlen, et mis värvi ratas peaks tulema  Rolleyes ja võite oma soovitusi jagada.
Helesinine ??? Tumesinine ??? või must ???
Helesiniseid olen viimasel ajal mõnda näinud ja musta värvi isendeid on ka väga palju liikvel aga hakkas kummitama nimelt see tumedam sinine värv ja ei tahaks teha ratast mis oleks nagu iga teine aga samas peaks olema originaali lähedane.
Nagu paagi pildi pealt võis ka näha: siis allpool oli mingi tumedam sinine ja peal heledam sinine mis kindlalt kellegi poolt sinna kunagi hiljem pintsli või rulliga peale määritud ja seda suht paksult.
Raamil oli ka sedasi tumedam all ja heledam peal aga tagumine porikas oli juba asendatud mustaga millel veel originaal värv jne.
Kokku olen leidnud 4 erinevat tooni Big Grin
Vasta
#37

nu 61 aastal veeresid tumesinised tehasest välja ja tumesinist pole nagu eriti näinud küll.
Vasta
#38

Mul naabripoisi onudel olid tumesinine ning tumeroheline - tumesinine meenutas RAL5003 tooni mälujärgi. Müüdi eestiaja algusaastatel soome(peale omaniku surma).
Tumeroheline sõidab sama omaniku käes siiamaani nagu antsu viiul - vahepeal muidugi korduvalt üle värvitud ning mootorit vahetanud.

Ats.
Vasta
#39

(04-08-2016, 15:31 PM)muska71 Kirjutas:  nu 61 aastal veeresid tumesinised tehasest välja ja tumesinist pole nagu eriti näinud küll.

No järsku tead ka värvikoodi ?
Ise proovisin googlega midagi leida aga vot ei leia midagi peale mõne pildi.
Vasta
#40

Kahjuks ei tea,kõigil värvitud detailidel tumesinine viimaseks kihiks.Hetkel mustana arvel ja minu silmad mäletavad ka mustana teda.Korvivannilt ja paagi toruõõnsusest vast saaks veel orginaali näha,aga numbrit vaevalt tuvastada saab.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne