Vanad bussid?

1980ndetel oli Kirovil veel alles Ikarus 60.Tollel oli reisisalongi edimene uks ära võetud.Buss ise oli alt punane ülevalt valge.Mis tollest bussist saanud on?
Vasta

Kirovi Ikarus60-e ostis keegi vanarauana ära ja müüs 11000ga mingile rikkale välismaalasele. Kes täpselt nii tegi - ei mäleta. Igal juhul kuluks sellise teo eest kerge ihulise kasvatuse seanss ära.
Vasta

Soobel Kirjutas:Kirovi Ikarus60-e ostis keegi vanarauana ära ja müüs 11000ga mingile rikkale välismaalasele. Kes täpselt nii tegi - ei mäleta. Igal juhul kuluks sellise teo eest kerge ihulise kasvatuse seanss ära.

Parem siiski välismaalasele, kui et lõpuni mädaneks või emexisse.

loll on loll olla.
Vasta

Siis läks natuke halvasti.Tolle juht elas Pirita-Kosel siis sai seda vaatamas käidud.Kui keegi soovib tõelist vene bussi siis üks KUBAN asub Päinurmes.
Vasta

Mis asi on Kuban? KAVZ vôi? Selline gaz53 ninaga buss on trammipargil ja täies lahingukorras. Hiljuti veel nägi8n liikumas.
Vasta

Ja Kuban on tehtud Stavropolis,miskis x tehases.
N.ajal liikus veel meil mõni säärane buss nagu Tšernigov (kujult natuke vanema TA-6 moodi) ning ka mõni Uralets (vt ka Autolehe artiklit Põhja-Eesti vrakkidest,sääl ka pilt).Olen kuulnud ka säärast bussinime nagu Progress ja vast oli neid GAZi juppidel baseeruvaid imemarke veel.
Vasta

Sellist kubanit nägin ka ise ja asi oli üsnagi heas korras ei teadnud ainult millega tegu. Tartus siis üks seisab välimuselt suht heas korras ja numbritel eelmise aasta ülevaatuse nr .. et siis seisab eelmisest aastast.
Vasta

Kui kedagi huvitab siis Albus oli veel talvel alles LAZ-TURIST uuema kerega.Tundub ilma mootorita olevat aga välimus suht korras.
Vasta

See Laz-Turist oli veel kevadel alles kui mina käisin seal seda kraz 255 kaemas, bussil oli üks klaas katki ja mootorit polnud peal, all oli vist ainult üks ratas, aga seest nägi veel enam vährm välja , õhtul võin pildid ka panna kui on soovi.
Vasta

http://www.pilt.ee/view/118775/
Vasta

Üks küsimus?Kas see ZIS-127 ,mis Pärnus seisab on sama ,mis sõitis aastaid Kuusalu kolhoosis.Kui see on sama buss siis oligi too viimane ZISidest , mis oma viimase sõidu liinil LENINGRAD-TALLINN tegi 1973 aastal.Saan arhiivist selle filmi varsti kätte(pidi alles olema) siis püüan mingid pildid siia üles panna kui keegi huvitatud on.
Vasta

Mina küll tahaks näha neid pilte.
Vasta

PETSS Kirjutas:Kui kedagi huvitab siis Albus oli veel talvel alles LAZ-TURIST uuema kerega.Tundub ilma mootorita olevat aga välimus suht korras.
Kas sellele LAZ 699-le ZIL130 mootor peale ka istutada õnnestub? \"Väiksematel\" LAZ-del on küll ZIL130 mootor peal...
Vasta

Minu teada neil vahet ei olnud, kõik LAZid olivad ZILi konega.Vene aja lõpul siis kui bensuga kehvasti oli aretati minu teada LAZidele KAMAZI koned pääle.
Vasta

LAZidele topiti nii KamAZe kui ka MAZe.Läänemaal Taeblas oli veel mõni aasta tagasi üks LAZ-695,millel 6-silindrine MAZi diisel ning siin foorumis on läbi käinud ka mitu sarnast ümberehitust Viljandimaal.Kindlasti oli neid hulganisti ka mujal Eestis.
LAZi mudelitel 695 ja 697 oli mootor ZIL-130,LAZ-699l (pikal Turistil) aga ZIL-375.
Vasta

Muide, kui kedagi huvitab, siis Jôgeval liigub üks LAZ liinil, selline kahe voldikuksega ja madalaseljatoeliste istetega. Alatasa seisab raudteejaama vastas bussipeatuses.
Vasta

See LAZ on valge,sinise triibuga ja sõidab enamuses 66 liini.Jõgeval vana bensuka taga on ka üks samasugune LAZ aga tooei sõida.
Vasta

Mulle meenusid mingid vôtted, kus Lazi sisu filmiti pealtpoolt (vist \"Mehed ei nuta\"). Kas seal sôitis mingi \"puldankatusega\" LAZ? Kuskil filmis olen sellist veelgi kohanud.
Vasta

Ma arvan,et see piltidel olev ZIS 127 on sama mis ükskord (umb 1986) Tallinnas Tondil sõitis ja seisis mingi aja.
Poisikesena sai seda vaatamas käidud mitu korda. Oli täitsa kobe siis veel. Punane värv oli kõik ilus ja puha.

Just a man!
Vasta

Soobel Kirjutas:Mulle meenusid mingid vôtted, kus Lazi sisu filmiti pealtpoolt (vist \"Mehed ei nuta\"). Kas seal sôitis mingi \"puldankatusega\" LAZ? Kuskil filmis olen sellist veelgi kohanud.

Mäletan ka sihukest stseeni, suure luugiga bussis. Kadunud Hardi Tiidus laulis sääl veel miskit. Pole päris kindel, oli ehk \"Keskpäevane praam?\"

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne