Vanad bussid?
#81

Kui Sa Perlile juurde pääsed, siis otsi märgusõnaga Kavz-651/PAZ-651/GZA-651.

Asp
Vasta
#82

Ei pääse mina ei Perli ega mingi muu EV seadusega keelatud andmebaasi juurde. Lihtsalt hoian silmad lahti ja trennin mälu.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#83

Mis asi on perl?
Vasta
#84

Perli oli ilusate autode ümmardaja nagu enamik siinseid klubilisi lühidalt väljendudes. Üks keelatud hobidest riiklike registrite levitamine ,sh. lp ja ark registrid.Sad
Vasta
#85

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: unic
Mingis teemas Ma juba kirjutasin Ida-Virumaal olevast LAZ bussi vrakist.Tegin tast ka mõned pildid. (Aga ma ei oska mitut piltti korraga üles panna.)
Pole juba pikka aega kirjutanud ,aga see pole teema.Vaadake millised rattad on sellel bussil all.Vat see on parasjagu tähtis.Kere,niipalju kui tast on säilinud,selle järgi ei saa eriti selle Laz-i konkreetse modifikatsiooni üle otsustada.
Veidi saab küll infi selle kohta just rataste järgi.Sealt paistab esisillal olevat SIS/ZIL-i tavalised veljed(konkreetsel juhul küll ZIZ-150/ZIL_164 veljed(põhimõtteliselt samad,igatahes vastastikku vahetatavad ZIL-130 omadega).Veidi hiljem tuli modifikatsioon millel küll samad sillad,aga rummud juba sellised mille otsa sai panna vaid hoopis teisi velgesid näit LIAZ-158 omasid,aga mitte Zil 158 omasid.Rattad ratasteks,veljed veljedeks.See fekaal polegi nii oluline ja kui päris täpne olla siis üldsegi mitte.>Oluline oleks teada,milline mootor seal algupäraselt oli.Kas ZIL-i R6,või V8.See on tähtsaim,kõik muu on ebaoluline.
Flanagan
Vasta
#86

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Aspelund
Kui ma ei eksi, siis üks Büssing sõitis vahepeal Unicu tehnilist, 90-ndate alguses seisis ta pikka aega Tallinnas Paide tänaval ning nüüd peaks ta olema restaureerimisel taas.

[Pilt: bussing.jpg]

Võib olla sama masin.

Asp

vot see sama masin seisis ja täpselt seal nimetatud kohas ja nii palju kui mina mäletan siis 10 aastat kindlasti, selles masinas sai oma esimesed plärud tõmmatudCool

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#87

tegin ühest bussist pildi (pole kunagi ennem näinud) äkki keegi võiks aidata, palju neid on ja kui keegi huvitatud siis võiks selle isendi päästa sest olen 100% kindel et varst võib seda emexsi poole liikumas näha...... infot annan u2u kaudu teada... http://album.ee/?o=201148200
http://album.ee/?o=201148174
sorry pildi halva kvaliteedi pärast

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#88

See peaks mingi Ida Saksa vai Poola buss olema. Kui Ida Saksa, siis vist mingi IFA.
Vasta
#89

Ei usu,et see masin idabloki toodang on,pigem ehk mingi vana Jaapani väljalaske masin.Ida-Saksa (Barkas), Poola(Zuk ja Nysa), Tšehhi (mingi Skoda mudel),Rumeenia (T.V.,Rocar) pisikaubikud nägid kõik hulka arhailisemad välja.Võib-olla aitaks see ARKi SMS-päring,number pildilt ju näha?


Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Alts
See peaks mingi Ida Saksa vai Poola buss olema. Kui Ida Saksa, siis vist mingi IFA.
Vasta
#90

Ja veel;ühe 51 ninaga bussi kerejäänuseid tean asuvat ka Läänemaal.Järgi on sõrestik+katuse ja aknaäärte plekid.Ühe sealkandis elava sõbra jutu järgi umbes 20 aastat seal kivihunnikus seisnud.Lisaks on kuskilt lapsepõlvest meeles selline mälestus,et omal ajal eksisteeris vist Keilas täiesti sõitev 651.Värv oli vist hall.
Vasta
#91

See kollane liikur peaks olema Fiat. Pead ei anna, aga üht sellist punast olen ma ise tihti piilumas käinud.

Mis Lazi puutub, siis tema versioone on suht lihtne eristada. Eest ilma katuse\"nokata\" ja kuni tagaakendeni minevate katuseakendega on R6 kindlasti. Kui juba ees nokk ning katuseaknad lõppevad enne tagaaknaid, on tegu juba tõenäoliselt V8-ga isendiga.

Unicu piltidel on R6 variant. Aga nagu näha, pole sõrestikust suurt midagi alles. Tegemisel tähendaks see täielikku väljavahetamist.

Asp

Asp
Vasta
#92

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: k2rpman
tegin ühest bussist pildi (pole kunagi ennem näinud) äkki keegi võiks aidata, palju neid on ja kui keegi huvitatud siis võiks selle isendi päästa sest olen 100% kindel et varst võib seda emexsi poole liikumas näha...... infot annan u2u kaudu teada... http://album.ee/?o=201148200
http://album.ee/?o=201148174
sorry pildi halva kvaliteedi pärast

Fiat Mira 238 aastast 82 on siis seal pildil
Vasta
#93

[quote]Niimoodi kirjutas: Aspelund

Unicu piltidel on R6 variant. Aga nagu näha, pole sõrestikust suurt midagi alles. Tegemisel tähendaks see täielikku väljavahetamist.
[quote]

Selle LAZ -iga on kiire, üks vanarauamees läks juba poest relakakettaid tooma.Sad
Vasta
#94

Aga uuemad nn. Gaz53 ninaga bussid?
Kas need kah Tartu toodang?
Kunagi kolhoosi ajal liikus meil ringi kah mingi imemasin, vist TA-6, mida meie \"sardelliks\" hüüdsime. Oli teine tipp-topp korras veel 90-ndatel. Praegust saatust ei tea. Mingi sell sai selle endale ja olevat kuulu järgi kanalaks muutnud. Lähen uurin nädalavahetusel. Äkki saan mõne pildi kah. Sama ka ühe LAZ-ga. Seisab teine juba ammu Saaremaal Pöide vallas Unguma külas ühes väikeses paadisadamas. Kasutati kunagi vist mingi baarina suvehooaegadel. Minu mäletamist mõõda olid sillad all ja enamus klaase kah. Tegu siis ikka selle vanema, kumera mudeliga. Katsun ka seal ära käia kui sinnapoole satun ja mõne klõpsu teha.Smile
Vasta
#95

Niipalju kui mina olen aru saanud, siis gaz veoauto ninaga busse on kolm erinevat - KAVZ 651 (GAZ51 baasil) KAVZ965 (GAZ52 baasil) ja KAVZ 3270 (GAZ53 baasil)

PS, kellel soovi, siis on pakkuda üks KAVZ651

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#96

gza-651 on ka veel
Vasta
#97

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: kris
Niipalju kui mina olen aru saanud, siis gaz veoauto ninaga busse on kolm erinevat - KAVZ 651 (GAZ51 baasil) KAVZ965 (GAZ52 baasil) ja KAVZ 3270 (GAZ53 baasil)

PS, kellel soovi, siis on pakkuda üks KAVZ651

Oleks küll huvi selle bussi vastu..saada u2u kus asub ja mingi tel. nr.
Vasta
#98

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: audifan
gza-651 on ka veel

Mis gza651-l ja kavz651 vahet on?

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#99

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: kris

Mis gza651-l ja kavz651 vahet on?

Ega väliselt erilist vahet ei tee, pisemaid erinevusi detaides muidugi on, näiteks GZA-651-l olid ees kumerad nurgaklaasid, KAvZ-651-l sirged. Autobuss GZA-651 oli aastatel 1954-1957 väikeseeriatootmises Tartu Autoremonditehases. Täpsed andmed tootmise mahu kohta puuduvad kuid see peaks jääma 300-500 tk. piiresse. KAvZ-651 on pärit Kurganski Autobussitehasest, seal alustati mudeli tootmist aga alles 1967. a. Bussi marginimeks sai seal KAvZ-651 ja neid toodeti kuni 1977. aastani.
Vasta

Peamine vahe Gza ja Kavzi vahel on tootjas. GZA on Gorkovski Zavod Avtobusov ja Kavz Kurganskii AVtobusnõi Zavod. Muide, sama mudelit 651 tootis veel ka PAZ ehk Pavlovski Avtobusnõi Zavod.

Asp
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne