Vanad bussid?

smolin Kirjutas:Tavalised uksed olid LAZ-Turistidel, sellega kaasnesid ka kõrgete seljatugedega istmed. Tavalistel LAZ-idel olid voldikuksed. Ega eraldi linnaliini-LAZi ei olnudki, olid universaalsed mida kasutati nii linnaliinidel kui ka maaliinidel. Halva õnne korral võis tavalise LAZ-iga ka Tartust Tallinna sõita.
LAZ-id(\"tavalised\") sõitsid Viljandimaal,ma mäletan. \"Turist\"-LAZ-699-ga sõitsin korra millaski 80-aastate teises pooles Tallinnast Viljandi,oli mingi valge,roheliste triipudega buss. LAZ 699-l oli tavaline uks,voldikuksed olid \"tavalistel\" LAZ-del(695). Omalajal,ma mäletan,oli ka Jüri EKE EMV-l paar LAZ bussi,üks 695N ja \"turist\" 699R(sellel oli \"699R\" ka taha mootoriluugile kirjutatud),mõlemad bussid olid valged siniste triipudega.
Kas LAZ 699R-l olid ees tehase poolt taolised rattad,nagu Ikarustel,Kamaz-del,Maz-del jms.? Vähemasti Jüri EKE EMV 699R omal oli küll.
Millal Viljandist LAZ-id ära kadusid ja kas kusagil veel liigub LAZ 699R-e?
LAZ 697 on ka vist \"turist\"-tüüpi,aga lühema kerega.
Vasta

LAZ-699R olid jah tehase poolt samasugused rattad nagu Ikarustel. Üks LAZ-697 ,millele peale aretatud MAZ-i mootor ,sõidab praegugi Viljandi kandis ühe eraettevõtja käes (Alles eile näginWink). Viimati oli endal juhus LAZiga sõita 1999. aasta jaanuari lõpus ning tegu oli tollasele Suure-Jaani bussiettevõttele \"Transport\" kuulunud LAZ-695-ga. Tollelsamal ettevõttel oli sel ajal veel käigus ka üks LAZ-699 ,millele samuti MAZ-i mootor paigaldatud.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Sillu Kirjutas:LAZ-699R olid jah tehase poolt samasugused rattad nagu Ikarustel. Üks LAZ-697 ,millele peale aretatud MAZ-i mootor ,sõidab praegugi Viljandi kandis ühe eraettevõtja käes (Alles eile näginWink). Viimati oli endal juhus LAZiga sõita 1999. aasta jaanuari lõpus ning tegu oli tollasele Suure-Jaani bussiettevõttele \"Transport\" kuulunud LAZ-695-ga. Tollelsamal ettevõttel oli sel ajal veel käigus ka üks LAZ-699 ,millele samuti MAZ-i mootor paigaldatud.
Originaalmootoriga LAZ-id on juba haruldused või kuidas MAZ-i mootor sellele peale istub ka? Muuseas,kuidas LAZ-del käigud käivad(käigukangi peale vaadades),kas täpselt tagurpidi,kui ZIL 130-l? LAZ 695M(ümara taguotsaga)) on see küll nii,aga 697 ja 699,neil on originaalis ZIL 375 mootor. Kas MAZ-i mootorile pandi siis LAZ-i käigukast külge,või seegi oli MAZ-i oma? Mis käigukast LAZ-i erinevatel mudelitel üldse on?

Minu küsimusi tuli ülearu palju...
Vasta

Et kuidas LAZidel käigud käivad?

Logistad kangi tükkaega igas võimalikus asendis ja siis lükkad kavalalt... lups selle pealtnäha suvalises suunas. Kui üliväga veab, läks mingi käik ka sisse, ainult milline, seda ma kardan et ei tea keegi Wink Wink

Ehk - ülipikk ja ülipaljude vaheliigenditega hoovastik kulges kangi alt taha kasti ja need liigendid olid kõik puksidel. Ja kui need ekpluatatsiooni käigus kulusid, siis teadis vaid suurim proff, millise suunas ja millise nõksuga käike sisse sai lükata. \"Tavalise\" kastiga harjunule oli sealne maailm üks suur loksudemeri ja tühjalt logisev valits seal...

Osad muidugi võtsid ette elevanditöö ja ehitasid täienisti uue hoovastiku mis põhines... nõeltel veerevatel kardaaniristidel. Siis sai ka inimese moodi hakata käike vahetama. Olen kuulnud seda ristijuttu kolmest eri allikast.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Jube peenike teadus ikke see mis Valdo ütles, see uus hoovastik, ise mäletan lapsepõlvest tõsisemaid drivereid just sellise tegevuse juures: Meetripikkune käigukang peos, vastupäeva ringe tegemas ja krõnks käik kohale ning wrooommm............... kooliteel tuli talve ajal muidugi vahel metsade keskel ka bussi all lõket tehtud, et bensatorusid sulatada aga see juba teine jutt....

Terv. Ivar

loll on loll olla.
Vasta

Mäletan titepôlvest sôitu, kus keegi onu oli pôranda, käsipidi luugis ja bussijuht hüüdis \"Esimene\" \"Teine\" jne ja onu liigutas seal pôranda all midagi. Bussi marki ei mäleta.
Vasta

Üks asi, mida vähemalt Viljandi ATB-s veel tehti, oli see, et LAZi juhtmekimp tõsteti põhja alt salongi vasakpoolsesse soojaõhu kanalisse. Siis ei hakanud see mädanema.

Viljandi MAZi mootoriga LAZ kuulus varem Viljandi KEK-le ja toodi sinna kasutatuna Lätist. Kap-remondile kulus kolm aastat ja alles siis sai selle kasutusele. Isegi olen selle keevitamist omal ajal vaatamas käinud. Mootorivahetus oli hiljem.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Kas Viljandi kandis mõni LAZ liigub ka veel? Eile Viljadis käisin,kuid selle aja jooksul silma ei hakanud midagi.
Vasta

küsiti: Mis käigukast LAZ-i erinevatel mudelitel üldse on?
ja et kuidas käigud käivad?

LAZ il kasutati siis eriliselt \"ökonoomset\" Zil i mootori toodet 375 mida paigutati ka URAL veokatele. Tavalise 150 hj asemel siis 180 hj (AI 93 bens., kütuse kulu alates 40l/100km)
Koos mootoriga siis ka sama k.kast mis Ural´il. peast täpselt ei mäleta aga Urali kast oli vasakult ja ülevalt vaadates R,1; 2,3; 5!,4. Seega, keerake need käigud peegelpilti ümber punkti, lisage eelpoolmainit lõtkud ja saate ainult käiguskeemi tükk aega pähe õppida. pärast siis harjutada.

al, LAZi roolis, nii õpilase kui juhina.


Vasta

Nägin täna Raasikul mingit erilist bussi.
Pilti ei jõundnud teha.
Tundus olevat volditavate ustega TA6, aga seda vist ei olnud.
Oli hall teine.
Vasta

Juba raasikul. Hôbehall PAZi suurusjärku 60-date buss tuli mulle vastu 12paiku Liivalaia tänaval. Pakiraam, katusenurga aknad, disain selline, et kuku perseli. Uksi ei näinud, number oli pisike, kolm valget tähte ja numbrit mustal taustal.
Vasta

Soobel Kirjutas:Juba raasikul. Hôbehall PAZi suurusjärku 60-date buss tuli mulle vastu 12paiku Liivalaia tänaval. Pakiraam, katusenurga aknad, disain selline, et kuku perseli. Uksi ei näinud, number oli pisike, kolm valget tähte ja numbrit mustal taustal.


Ja vott see sama.

Sommisi oli täis see.
Masin on tegelikult Wiima ja soomlaste oma.
Nägin täna ka Tagadi laadal seda.
Vasta

EdR Kirjutas:Kas Viljandi kandis mõni LAZ liigub ka veel? Eile Viljadis käisin,kuid selle aja jooksul silma ei hakanud midagi.
Liigub ikka. LAZ-697 ehk \"lühike Turist\" ,mida viib edasi MAZi mootor. Kavatsen millalgi üritada seda pildistada.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Sai siis täna digikas näpus KEK-ist mööda sõidetud ja mõtlesin ,et teen sest Zis-127-mest pildi ära Regardman tahtis seda ja ma arvan ,et ehk pakub see huvi teistelegi kahjuks oli kile all ja eriti näha ple ,aga bussile see ju kasulikum. Veel võis välja lugeda seda ,et buss oli osalenud mingil 1990 aasta Unic klubi üritusel -=ZIS=-
Vasta

mossepower Kirjutas:Sai siis täna digikas näpus KEK-ist mööda sõidetud ja mõtlesin ,et teen sest Zis-127-mest pildi ära Regardman tahtis seda ja ma arvan ,et ehk pakub see huvi teistelegi kahjuks oli kile all ja eriti näha ple ,aga bussile see ju kasulikum. Veel võis välja lugeda seda ,et buss oli osalenud mingil 1990 aasta Unic klubi üritusel -=ZIS=-

Ja siin siis masin 1999. aastal:
[Pilt: ht_1710_est.jpg]
Vasta

Kui siin varem palju juttu olnud ZIS-127st ja veidi ka ZIS-155st,siis oleks selline küsimus,et kas ja kui palju liikus meil ZIL-(LiAZ-)158-id ning kas äkki on mõni selle vrakk ka kuskil meie maa pinnal alles?
Vasta

kust endale ühe uunikum bussi saaks ärida (SAURER vm.) ja kui palju selline võiks maksta (ei pea eriti korras olema tahaks ju ise ka nokitsedaWink ... aga mootor võiks töödata ja asi võiks ikka sõita ka)
Vasta

Regardman Kirjutas:
sanderaits Kirjutas:kust endale ühe uunikum bussi saaks ärida (SAURER vm.) ja kui palju selline võiks maksta (ei pea eriti korras olema tahaks ju ise ka nokitsedaWink ... aga mootor võiks töödata ja asi võiks ikka sõita ka)

Kui tahad siis on enampakkumisel Ikarus 66.
kuidas enampakkumisel see pidi ju lihtsalt müüa olema või on tahtjaid nii palju
Vasta

Ikarus 180 oli Kirovis juba vene ajal ainult vrakina

Landy Kirjutas:Tea kas kusagil Eestis Ikarus 180-t ka veel vedeleb. Sai lapsepõlves sellisega isegi linnvahel sõidetud.
Viimti olevat üks selline liikunud Kirovi kolhosi automjandis.:???

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta

helitehnik Kirjutas:Ikarus 180 oli Kirovis juba vene ajal ainult vrakina
Vene aeg väga laialivalguv mõiste. Kahekskümendate alul olen selle Kirovi omaga sõitnudmitmeid kordi.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne