Gaz 11
Sai täna Tartus käidud ja muidugi külastasin Olevit, et vaadata mis GAZ 11 rindel ka toimub. Olev head tööd teinud. Kuskilt varjatud kohast oli saanud õige värvitooni kätte ja selle järgi lasknud värvi segada ja kohe peale ka. Lasi starteriga ringi ja juba sellega lõi õlirõhu üles 4-ni.
Igatahes asi hakkab ilmet võtma.

Vasta
Gaz 11 oli siis esimene Vene mootor, millele paigaldati õlifilter. Samasuguse sisuga aga veidi erineva korpusega õlifilter pandi ZIS 110 R8 mootorile alates 1946. GAZ võttis selle kasutusele 1940. Nagu eelmise postituse piltidelt võib näha oli tegu jämepuhastus filtriga, mida tuli aeg ajalt käsitsi keerata, kusjuures element ise on umbes 2x pikem, kui hilisematel Gaz 51-del. Papp elementidega peenpuhastus filtrid debüteerisid alles Pobedadel.
Vasta
Lugesin kuskilt mitteusaldusväärsest allikast et kui Gaz 11 mootorit Dodge D5 oma pealt ma viksiti siis kanti kõik mõõdud meetermõõdustikku üle. Kas on ka nii või on ikka toll mõõdus asjad?
Vasta
(14-02-2018, 13:14 PM)Taaviw126 Kirjutas: Lugesin kuskilt mitteusaldusväärsest allikast et kui Gaz 11 mootorit Dodge D5 oma pealt ma viksiti siis kanti kõik mõõdud meetermõõdustikku üle. Kas on ka nii või on ikka toll mõõdus asjad?
 Kõik on meetermõõdustikus.
Vasta
Nii käigukasti ots, kuhu kinnitub kardaani toru ja spidomeetri tross jõudis ka Maanteemuuseumi elektrolüüsi vannist tagasi. Suur tänu ksf. Honkomees, kes selle asja ära korraldas. Raha ei tahetud, sooviti ainult, et ma mõne oma liikuriga vahel neil üles astuksin. Happevann tegi oma töö, poldid tulid kõik lahti ja spidomeetri võll hakkas isegi ringi käima. Arvan, et sellest saab isegi pärast 75 a. maapõues lebamist asja. Tuleb teist veel natuke lihvida.

Vasta
(14-02-2018, 16:11 PM)Formika Kirjutas:
(14-02-2018, 13:14 PM)Taaviw126 Kirjutas: Lugesin kuskilt mitteusaldusväärsest allikast et kui Gaz 11 mootorit Dodge D5 oma pealt ma viksiti siis kanti kõik mõõdud meetermõõdustikku üle. Kas on ka nii või on ikka toll mõõdus asjad?
 Kõik on meetermõõdustikus.

Aga vaata neid käigukasti otsajubina vannis lahtiloetatud polte ja mõõda keermed üle - mu kvalifitseerimata ja taatlemata silma jaoks tunduvad olema väga imeliku sammuga.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne