MB 309D puksiir
(20-02-2018, 22:21 PM)wagoneer Kirjutas: ...
Pandi kindlasti tilgaga ja seal ees kraabiti ja kiruti vana asja,et märkke pole näha.

PS! kas need 210 pajad juba mingi elektroonilise pumbaga pole?

Kes need sepad olid, kes lubasid mersu KSP peale panna aga ei teadnud, et OM617 puhul tilgaga pannes märkidest tolku ei ole? Rahvas väärib oma kangelaste nimesid!

Elektriga pumbad tulid ka OM606 peale, kuid neid on võimalik rahulikult 603 lolli pumbaga käima panna. Tuleb lisada eelpritsenurga korrektor hammasmuhvile ja paigaldada hästiremonditud pump õigesti peale ning lippab wäggewwasti.

Omaette teemad on 5-silindriline 2,9 liitri peale puuritud "sprinterimootor" OM602.9xx, mida ka  üsna mitmel pool pruugiti. Vastikult lonkava käiguga (nagu enamus viiesilindrilisi), aga rammusalt flegma jõujuurikas täiesti mõistliku isuga. Meil oli  pereuniversaali peal aastaid   ja meie olime temaga tegelikult väga rahul. Aga me pole normaalsed ka, eksole.

Selle mootori suurim häda on jaoturpump, mis hakkab lekkima ja mille tihendivahetus eeldab kannatust ja häid peeneid näppe. Või umbes 250 € olemasolu Oisu meestele ulatamiseks. Iseloomult on ka flegma - tahab pea kahte sekundit enne, kui end liigutama hakkab. Asi, mida saab kerge kõrvitsavahetusega parandada. Big Grin

Ning tegelikult saab selle surnult sündinud pumba asendada tavalise ridaviie pumbaga, kui teha ülalmainitud täiendused.

CDI mootorid on täiesti omaaette teema, aga MB klubis  üks mõnusalt segane tegelane pani 145 kW 3,2 R6 W201 kutsika peale . Ja täitsa sõitis...
Vasta
(20-02-2018, 17:38 PM)zurik Kirjutas:  see nõuaks uurimustööd teemal   "tagasilla,käigukasti ja mootori omavahelisest sobivusest" just ülekande arvude vaatenurgast.
Kirjeldus ei klapi vale ülekandearvuga. Pöördeid oskab omanik ise ka kuulata või lugeda, siin ikka mootori mure. Kindlasti lisab negatiivset emotsiooni ka võrdlus muude olemasolevate autodega, mil kilovattide arv võib kahekohalise asemel peaaegu neljakohaline olla Smile
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
Tegelt peaks tagasilla ülekande välja selgitama küll. See info paha ei tee.
Aga süüde on hiline kohe kindlasti. Käis mul külas üks vene härra samasuguse puksiiriga. Sama mootor ja sama aasta ka. Tema mootor käis soojalt(mustamäelt tuli) ka rohkem diisli häälega kui mul just 24h õues miinuste käes seisnud vast käivitatud mootor. Vangutas ka pead ja arvas,et vana kooli diselistid(kes asju reaalselt paikka oskavad panna) hakkavad vist vaikselt välja surema Big Grin 
Ja nagu ka ksf Võsa mainis,siis tilk ja triibud ei pruugi alati parimat lahendust pakkuda. Kui oled tilga mees,siis pead ka kogemusi omama.
Mul oma cumminsiga dodgel on ka rivipump ja käinud peale maha lugematu arv kordi. Aga ma panen alati fikseeritult pumba peale. Pole kunagi tilgutanud. Eks peab uurima ja endale ka selle MB asja selgeks tegema ning pumba õieti peale panema. Lihtsalt lootsin pääseda kergemini ja lasin töö teistel teha.
Vasta
Puba lukud ja muud lukud peale peaks ju asja õigeks saama?!
Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
Saab kindlasti. Pole lihtsalt hetkel sellega aega tegeleda. Eks mingi hetk peab ära tegema. Lihtsalt fekaal tunne on teha ümber tööd mille eest tasutud sai. Aga las see jääb.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne