Kosmoseteema

(02-03-2018, 00:23 AM)motamees Kirjutas:  Olgu selle Putini provokatsiooniga kuda on, ag siiski on maakera lapik ja asetseb kolme kilpkonna seljas. Arusaamatuks jääb ainult, kuskohast kilpkonnad süüa saavad?

Tahtsin nimelt tänase Putini uudisvideoga näidata  ,et ei peagi lendama orbiidile ,.Üles ,vasakule ,ja üle serva alla,üles ,poole. Big Grin
Vasta

(02-03-2018, 00:27 AM)Marko Kirjutas:  
(02-03-2018, 00:24 AM)viplala Kirjutas:  Kuula alates 

Seesama.
Kurat, selle siit ma kustutan nüüd küll ära, ma ei kujutagi ette kuidas see tekst siia tekkis, oli teine mul teises aknas suleprooviks, kuid millegi pärast näen seda praegu siin... Enam ei näe Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Tuduaeg
.
.
.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Krdi keeruliseks on tehtud lühikese postituse tegemine Sad
Eks ma olen ise ka natuke süüdi et võimalikest tehnoloogiatest pajatasin.
Igaljuhul - respect!!!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Aeg on suhteline mõiste, kassi jaoks on inimese eluiga väga pikk, inimesele jällegi kilpkonna eluiga kordades pikem, looduse jaoks on kilpkonna elu justkui hetk, universumi jaoks on elu maal justkui liivatera ookeanis ja kes teab, ehk suur pauk pole ka veel ära lõppenud, ehk on universumi paisumine suure paugu lööklaine, mis on meie jaoks justkui lõputu, kuid siiski nagu lainetus ookeanis.

Mis oli ookeanis enne lainetust?
Vasta

Suur pauk = tuumapommi plahvatus Koreas.
Areng praeguseni = Ühe aatomi teekond atmosfääris Korea plahvatusest kuni ookeani langemiseni vihmana.
Siis tuleb pikk vaikuse periood kuni see aatom järgmise tuumapommi plahvatuskohale on sattunud.
Seal aatomituuma ümber tiirlevatel elektronidel võib aga ei pea vahepeal mingiks meile kättesaamatuks jääval aja viivul tekkida meiega sarnane elu, ainult me ei näe nende püstitatud püramiide selle elektroni pinnal. Me ainult saame mingis kiirendis seda elektroni pommitada teise osakesega. Maa mastaabis nimetatakse seda näiteks tunguusi komeediks või nibiruks. Samas kellegi maailmas olemegi ühe aatomtuuma ümber tiirlev elektron ehk meie keeli Maa. Ka nemad ei näe parimagi tahtmise juures püramiide maal ega elu maal.
Olen harimatu ja see on minu kujutlus maailma ehitusest.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(02-03-2018, 12:11 PM)aavu Kirjutas:  Suur pauk = tuumapommi plahvatus Koreas.
Areng praeguseni = Ühe aatomi teekond atmosfääris Korea plahvatusest kuni ookeani langemiseni vihmana.
Siis tuleb pikk vaikuse periood kuni see aatom järgmise tuumapommi plahvatuskohale on sattunud.
Seal aatomituuma ümber tiirlevatel elektronidel võib aga ei pea vahepeal mingiks meile kättesaamatuks jääval aja viivul tekkida meiega sarnane elu, ainult me ei näe nende püstitatud püramiide selle elektroni pinnal. Me ainult saame mingis kiirendis seda elektroni pommitada teise osakesega. Maa mastaabis nimetatakse seda näiteks tunguusi komeediks või nibiruks. Samas kellegi maailmas olemegi ühe aatomtuuma ümber tiirlev elektron ehk meie keeli Maa. Ka nemad ei näe parimagi tahtmise juures püramiide maal ega elu maal.
Olen harimatu ja see on minu kujutlus maailma ehitusest.

Just nii ongi minu meelest ka.

Do'nt panic
Vasta

(02-03-2018, 12:11 PM)aavu Kirjutas:  Suur pauk = tuumapommi plahvatus Koreas.
Areng praeguseni = Ühe aatomi teekond atmosfääris Korea plahvatusest kuni ookeani langemiseni vihmana.
Siis tuleb pikk vaikuse periood kuni see aatom järgmise tuumapommi plahvatuskohale on sattunud.
Seal aatomituuma ümber tiirlevatel elektronidel võib aga ei pea vahepeal mingiks meile kättesaamatuks jääval aja viivul tekkida meiega sarnane elu, ainult me ei näe nende püstitatud püramiide selle elektroni pinnal. Me ainult saame mingis kiirendis seda elektroni pommitada teise osakesega. Maa mastaabis nimetatakse seda näiteks tunguusi komeediks või nibiruks. Samas kellegi maailmas olemegi ühe aatomtuuma ümber tiirlev elektron ehk meie keeli Maa. Ka nemad ei näe parimagi tahtmise juures püramiide maal ega elu maal.
Olen harimatu ja see on minu kujutlus maailma ehitusest.

Igatahes pole Sa selle mõttekäiguga üksi Big Grin
Vasta

(02-03-2018, 21:25 PM)v6sa Kirjutas:  Igatahes pole Sa selle mõttekäiguga üksi Big Grin

Mõttekäik on kahtlemata huvitav, ja kaunis levinud. Minu piiratud teadmiste järgi tuli selletaolisega esimesena välja Ray Cummings oma 1919. aasta jutus "The Girl in the Golden Atom".
Ainult ma nii selguse huvides märgin, et reaalses maailmapildis ei ole meil ühtki tõendit sellise hierarhilise maailma olemasolu kohta. Nii et -- unistagem, kuid käitugem realistidena. 
Wink
Vasta

igasugu teooriaid on. multiversumit arvatakse võrdlemisi reaalne olevat.
mulle meeldib teooria, et ruumimõõtmeid on isegi meie oma universumi sees uhkemate väidete järgi lausa mitmeid kümneid.
paugu ja kiireneva paisumise kohta võiks ehk pädeda võrdlus pendliga. hakkab pendel ühest surnud punktist (pauk) liikuma ja esialgu muudkui kiirenevas tempos (meie praegu). poole tee peal ei paisu ei kahane. ja teisel poolel siis tõmbub mühinal kokku kuni viimases lõpus tekib singulaarsus, mis siis kohemaid jälle uue pauguna laiali lendab.
Vasta

Kui ma vaatan ükskõik millist süsteemi, siis kõikjal käib asi nii, et on ringlus. Puu sureb, kukub maha, temast saavad uued taimed eluks vajaliku toitaine. Lisana on päike. Suure paugu teooria aga jätab minu meelest selle punkti vahele, kuda tekib energia, mis viib kõik alguspunkti tagasi. Või üldse, kui vaadata universumit...kus või kuhu on peidetud aku? Energia ju ei ole lõpmatu allikas. Ükskõik millises süsteemis, peaks saabuma null punkt kus igasugune liikumine seiskub. Kui universumis selline punkt olemas on, siis kuda sellest punktist üle saadakse? Vaevalt universum esimest korda ringi käib. Mis on see jõud, mis eirab universumis energia jäävuse seadust?

Iga asi areneb millestki, samuti peaks arenema universum millestki aga igasuguse arenguga käib kaasas väljast tulev energia. Ka jumala puhul peaks see nii olema, kui ta olemas on ükskõik kuidas keegi jumalat ette kujutab. Kusagilt peab tulema väline energia, et rattad pöörleksid. Juhul kui see ei ole nii, ja me vaatame asju ainult enda mätta otsast (mis on kuradi tõenäoline) Siis ei pruugi suurte poiste mängumaal energia jäävuse printsiip üldse toimida.
'

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Energia jäävuse seadus on siin meie liivatera peal leiutatud. Ehk pole see laiendatav SUURELE SÜSTEEMILE?
Mastaapide suhtelisust on isegi populaarteaduslikult? propageeritud. Mäletame kõik koera kaelarihma peidetud galaktikat.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

See energia on äkki mass ja sellega kaasnev gravitatsioon? On ju üsna tõenäoline see variant, et kui praegu toimub Suurest Paugust hoogu saanud paisumine, siis ilmselt Universumis on massi piisavalt, et gravitatsioon hakkaks kogu seda kupatust kunagi jälle kokku tõmbama. Ja tõmbab nii kokku ja aine muutub nii tihedaks, et käib uus Suur Pauk, jne... Rolleyes
Vasta

(03-03-2018, 00:09 AM)Marko Kirjutas:  Mäletame kõik koera kaelarihma peidetud galaktikat.

Kas see polnud mitte kass? Big Grin
Vasta

Jälitad mu postitusi vä? Oli vist tõesti kass, mis siis? Kujund, nagu kogu teema siin, paras utoopia viimases otsas. Tehnika osa on devalveerunud, puhas teooria aint.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(03-03-2018, 00:16 AM)Marko Kirjutas:  Jälitad mu postitusi vä? Oli vist tõesti kass, mis siis? Kujund, nagu kogu teema siin, paras utoopia viimases otsas. Tehnika osa on devalveerunud, puhas teooria aint.

Ei jälita,pigem vaatan mida targemad siin jahuvad. Big Grin
Vasta

Uue tehnika eel tatsab just nimelt utoopia raja sisse Smile

Mass ja gravitatsioon on ju ka null punkti teema. Lükkad pendlile hoo sisse ja see kõigub. Aga lükkama pead nii ehk naa ja see vajab energiat. ükskõik mida siin universumis ka ei tehta, vajab see energiat materjali liigutamiseks. 

Aga kust sai universum alguse? Kas seal oli mitte midagi või oli seal midagi aga seisvat? Kas algust ei olnudki? Kusagil ju pidi olema algus. Kui oli mingi algus, siis kust sai see algus energia käima minemiseks, kasvamiseks, loomiseks?

Suur pauk on nagu jumal teaduses. Seda aga kuidas või miks, eiratakse. Võibolla põhjusega, sest teema ajaks kaardipaki liiga sassi ja kui asjad on sassis, siis on üldse raske edasi minna.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(03-03-2018, 00:49 AM)viplala Kirjutas:  Aga kust sai universum alguse? Kas seal oli mitte midagi või oli seal midagi aga seisvat? Kas algust ei olnudki? Kusagil ju pidi olema algus. Kui oli mingi algus, siis kust sai see algus energia käima minemiseks, kasvamiseks, loomiseks?



Seda on küll raske mõista, aga panustaksin selle peale, et algust ei olnud, Universum on koguaeg olemas olnud. Rolleyes Sama raske on mõista ka seda, et kuidas saab Universum olla lõplik (arvatakse, et vist on lõplik), et kusagil on mingi piir. Sel juhul mis seal piiri taga on? Vastus oleks vist- mitte midagi. Toungue
Vasta

Tooks siia teemasse ka pimeda selgeltnägija Vanga mõned ennustused.


2100 – kunstpäike valgustab Maakera varjus olevat poolt
2111 – inimesed muutuvad elavateks robotiteks
2125 – Ungaris võetakse vastu signaalid maailmaruumist
2179 – Esimene kontakt maavälise eluga
2183 – Inimeste Marsi-koloonia saab tuumarelva ja nõuab iseseisvust Maast
2221 – Maavälise elu otsinguil kohtuvad inimesed millegi kohutavaga
2256 – Kosmoselaevaga tuuakse Maale õudne haigus
2302 – Uued universumi toimimise seadused ja saladused saavad avalikuks
3797 – Elu Maa peal hävib, kuid inimkond suudab mujal uut elu alustada.
3803 – Asustatakse uut planeeti. Inimestevahelised kontaktid vähenevad. Uue planeedi kliima mõjutab inimesi ja nad muteeruvad
4599 – Inimesed saavutavad surematuse
4674 – Tsivilisatsiooni arengu haripunkt. Erinevatel planeetidel elab umbes 340 miljardit inimest. Segunemine maavälise tsivilisatsiooniga.
5076 – Universumi piiride avastamine.
5078 – Tehakse otsus minna piiride taha, 40% on selle vastu.
5079 – Maailma lõpp.
Vasta

Oot, nüüd oleks tiba abi vaja... Energia jäävuse seadus on ajaga piiritletud. Kui me võtame sealt valemist ära aja, kas siis saab energia jääda ringi ratast käima? Kiirus on ajaga seotud...aga kui ei ole enam ruumi ja aega, siis kaob ka kiirus, kaob see füüsika mida me teame ja tekib üsna imelik universum kus on võimalik välistada energia jäävuse seadust, ehk suure paugu algus?

Aeg ja ruum on ju sellised nähtused millest oleks võimalik mööda minna vastavate tingimuste olemasolul. Ehk siis null punktis kustustatakse mälu ja kõik algab otsast peale. Mis muidugi ei vastaks küsimusele, kust kõik alguse sai.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne