Kuulge, ostaks selle Ikaruse 66 ära!
#21

OK, VilATP üks juhtidest ja omanikest on mu hea sõber, usun et vähemalt midagi ma saan tema käest küsida, kuid vaevalt et need nõustuvad asja rahastamisega.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#22

Ise oleks küll huvitatud.

Mina soovitaks selle bussi taastamiseks luua firma ... pisike oü ja buss kuuluks firmale ning firma siis bussi omanikele, siis on alati võimalik osta/müüa/vahetada oma osalus selles projektis.

Samuti oleks hiljem sõite parem organiseerida, sest eks seal EU-s hakkab maksuamet ka rohkem sissetulekute vastu huvi tundma.

Dad.
Vasta
#23

Ok, nõus, aga parem oleks SA - sihtasutus.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#24

Krt, ei saa TAKist aru nahhuj neid 260 taastavad, see on ju Venemaal igal pool saadaval ja kasutuses, paar nädalat tagasi võeti terve bussi täis pantyvange seal - oligi subj. just esimene variant ilma aknata uksega, vana Volga päikesesirmid esitulede ees.

Samal ajal seisab ja roostetab ZIL 127 mida maailmas on poolteist tüki ja keegi ei tunne asja vastu huvi.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#25

Mulle pakkus kunagi 90-ndate lõpus üks mees sellist linnaliini sinist Ikarus bussi. Oli teine olnud nõukogude sõjard Ida-Saksamaal ja evakueerunud peale müüri langemist Eestisse. Oma vajaliku tavaari vedamiseks oli ostnud ka nimetatud bussi ja sõitnud sellega siia.
Tänasin teda huvitava pakkumise eest ja soovisin edu kauplemisel, teen seda siingi...

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#26

Denis, Zil on eraldi inimeste käes, kellel pole TAK-ga vähimatki seost. Pärnu Unicu inimesed hoiavad asjal silma peal. Seal olid ka algselt entusiastlikud inimesed koos, aga see sai otsa.

Lugedes vene ajakirjandusest kommentaare sealse bussiliikluse kohta, on mul hea meel, et TAK on ühe 260 taastamise käsile võtnud. Parem nüüd, kui üldse mitte. Venemaalt ei hakata neid kunagi sisse tooma.

Mul oleks ka väga hea meel, kui see Ikarus, mille piltidest siin kogu jutt alguse sai, saaks taastatud. Minu praktiline meel meenutab mulle aga kolm aastat kestnud LAZ-i taastamist, kui seda tegid ettevõttes kaks kindlat inimest päevast päeva ja ettevõtte raha eest. Ajad on aga muutunud.

Ma olen nõus aitama ajutise seisukohaga sellele bussile Viljandimaal, samuti hiljem elektrisüsteemi taastamisega, kuid märgatava rahalise panuseni ma ei küüni. 1/20 ostuhinnast oleks mulle vastuvõetav, aga sellest kordi suuremad veo ja taastamiskulud on mu jaoks ülejõu käivad.

Asp





Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#27

Pigem võib teha FIE (füüsilisest isikust ettevõttja). See ajab ka asja ära.
Vasta
#28

FIE staatus on ju seotud ühe konkreetse füüsilise isikuga. FIE mõte seisneb selles, et saab maksude osas oma kulud tuludest maha arvata. Kui on vaja üks vehiikel juriidiliselt vettpidavalt mitmete isiku omanduseks teha, siis FIE ei aita karvavõrdki. Pigem ikka miski muu juriidiline isik, kellel (erinevalt FIEst) võib olla ehk reeglina ka on MITU füüsilisest isikust (või ka juriidilisest) isikust osanikku.

ARK registreerib vehiiklit ju alati ÜHE füüsilise isiku või juriidilise isiku nimele, mitmele füüsilisele isikule seda korraga registreerida ei saa.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#29

Ei tasu unustada et FIE vastutab kogu oma varaga alati.
MTÜ kahjuks räägib see, et seal ei ole oamniku staatus määratud ja aruandlust on samapalju kui OÜ puhul.

Dad.
Vasta
#30

On juu veel MTÜ (mitte tulundus ühing)ühing mille eesmärgiks pole tulu saada.Peab olema korralik raamatupidamine(samas on seda vaja ka osaühinhus,sihtasutuses)kuid maksesoodustused ja sponsorlus MTÜ puhul paremad.

Ehk siis luua \"Klubi\" või mis iganes MTÜ vormis olgu siis nimeks\"Ikaruse sõprade klubi\" või \"Hungari Buss\" noo mis iganes ja vormistada see buss MTÜ nimele.

M 411 60.a.,M410 60.a.,M401 56.a.,M403 64.a.,
M 424 64.a.,M423 62.a.,GAZ M20 48.a.,Opel Kadett B 71.a.,
Vasta
#31

Ausalt öeldes näeb et siin on veidi nutune olukord. Ilmselt oleks parem asja kolme peale ära osta ja siis hakata teisi inimesi otsima.
See et ZIL 127 peale keegi silma hoiab on väga tore.
Mis need kaks LUXi mis Tartus aia taga seisavad? Kas need on ´restaureeritud LUXi jaoks doonorid.
Mis Selja Ikarusest sai?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#32

denis23 Kirjutas:Ausalt öeldes näeb et siin on veidi nutune olukord. Ilmselt oleks parem asja kolme peale ära osta ja siis hakata teisi inimesi otsima.
See et ZIL 127 peale keegi silma hoiab on väga tore.
Mis need kaks LUXi mis Tartus aia taga seisavad? Kas need on ´restaureeritud LUXi jaoks doonorid.
Mis Selja Ikarusest sai?

Seljakas molutab veel Türil, mul on tast ints-i tehtud pildid (2004) kah .
Vasta
#33

On avastatud veel üks Ikarus620. Paikneb raudtee lähedal Olustvere ja Sürgavere peatuste vahel viljandimaal. Kui viljandisse sôitsin, tundus, et roheline buss lihtsalt vedeleb keset vôsa, Tagasi sôites selgus, et vôsa pole eriti paks ja teisel pool vôsa bussi kohal on siiski ka mingi majapidamine.
Maanteelt ei tohiks teda üldse näha olla ja veduriaknast hakkas ta paistma tänu metsaraiele raudtee äärest. Kui vôsa lehte läheb, kaob buss sellestki vaateväljast.
Vasta
#34

Kas sa tahad öelda, et see läks viimase 9 tunni jooksul emexisse vôi? Minu info pärineb kahest vaatlusest rongi 241 ja 242 kabiinist 29.aprillil kell 11.25 ja 15.45 käesoleval aastal.
Vasta
#35

Tundub, et siin ona kaks erinevat bussi jutuks. Kuigi teist ma olustvere ja sürgavere vahel ei tea. Üks, mis seal kindlasti oli, läks siiski juba ligi kaks kuud tagasi.

Soobel, kus kohas see täpselt on? Vasta mulle privas.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#36

Veel üks küss: Kas see vanarauda läinud Ikarus oli raudteelt nähtav? Olen sellel liinil liikunud 10aastat ja selline asi poleks kindlasti kahe silma vahele jäänud.
Vasta
#37

Minu teada mitte. Buss oli ligi poole kilomeetri kaugusel raudteest.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#38

Soobel Kirjutas:On avastatud veel üks Ikarus620.

Arvata võib, et neid ikka veel peaks olema siin-seal. Aprilli keskel nägin ühte Tartu lähedal, aga tegevus selle ümber lubas arvata, et läheb joonelt emexisse (laaditi metallikola täis).
Netist võib lugeda ka ühe Luxi kohta Harjumaal, mida peremees saunaks või millekski tahab ehitada (hoidku selle eest).
Vasta
#39

Kas need punased mis Tartus seisavad oli doonorautod taastamiseks? Mitu neid seal on? Kuulge, mitu LUXe teada on?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#40

Ühistegevusest OT, mis peaks kuuluma jokes´i alla.
Sattub peetrus põrgut inspekteerima, käivad koos vanakurjaga, näidatakse üht ja teist, kuni jõutakse katelde juurde.
Esimeste ruumis seisavad katelde juures kuulipildujad, vahitornid. ümberringi on okastraat ja kari vanakurjasid. Peetrus ei tee imesatamagi.
Järgmises ruumis on iga katla juures üks väike saadananahk, hark käes ja valvab. Peetrusel kerkivad kulmud, kuid talitseb end ja on vait.
Kolmandas ruumis pole kedagist, kateldel suur tuli all ja kaaned kindlalt paigas.
No ei kannata Peetrus välja ja nõuab seletust.
Vaata, seletab vanakuri, esimestes kateldes keedame moslemeid ja juute koos. Seal on asi karm, saab keegi sõrmed kaane vahele, siis sõltumata usutunnistusest, aidatavad teised ta välja. Sealt pääsevad kogu aeg minema.
Teises ruumis on koos jänkid ja venelased, esimestel on pohhui ja teised loodavad ikka oma advokaatidele.
Aga kolmas ?
Vaat kolmandas on asi lihtne, seal hoiame eestlaseid. Kohe kui kellelgi paremaks läheb või välja hakkab pääsema, tõmbavad seesolijad ta tagasi. Ja ei ole sealt veel keegi pakku pääsend.

Loodan, et keegi ennast solvatuna ei tunne..., aga nii see on.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne