Üks hoopis teistsugune projekt- HHR woody wagon
#41
(29-09-2018, 14:38 PM)viplala Kirjutas: Nitrovärvi tolm suudab enne filtrisse jõudmist ära kuivada

Talupojamõistus ütleb, et see väide on õige. Ehk on jutt sellest, et kahekomponentse kaasaegse kuivamisaeg on sarnane nitroga ja kaasaegne ühekomponentne kuivab ära järgmiseks päevaks, ahjus kiiremini?

Olemasolevad nitropurgid võtsin jutuks seepärast, et sellest materjalist saaks kaasaegsele värvile võrdlusmaterjaliks suht lihtsalt originaalse põhjatu läikega proovitüki meisterdada.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#42
Discovery pealt trehvasin nägema Wheeler Dealerit kus võeti ette Jeep Wagoneer. Originaal vinüül imitatsiooni asemel maaliti pintslitega paneelid peale:

https://www.youtube.com/watch?v=0kfC1l9rCi4

Täispikka episoodi kahjuks ei leidnud, aga see klipp jätkus nii, et Mike Brewer võttis pintsli pihku ja näitas kuidas tulemus jääb kui sa teed seda esimest korda. Teles tundus enam-vähem OK, aga vanameister pani muidugi kõrval lõdva randmega puhast kulda.
Lõpptulemust näeb siit:

https://www.youtube.com/watch?v=Bt0diHhw-Ks
Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z 
Vasta
#43
Krt kahetsen jubedalt,et kunagi Edeku käest samasugust Grand Wagoneeri ära ei ostnud. Aga noh,kõike ei suuda ka omada. Minu kunagine enda oma oli Soomes ratsitud Valmeti dislaga. Ja ilma ühegi mugavuslisata.

Sai ka lõpuks aega oma autoga tegelemiseks. Täna siis suurem lihvimine ja järgmise nädala alul uus lakikiht selga.
Väga suure tõenäosusega aga ei pääse vaid selle lakkimisega. Aga eks see paistab järgmine nädal.
Vasta
#44
Ega piltide lisamine hetkel väga midagi ei loe,kuna järjekordselt on auto lihtsalt ära lihvitud. Ja egas eriti aru saada pole kas teine,kolmas või neljas lihvimine Big Grin
Vahepeal sai taha alla pandud ka madaldusvedrud. Selle käigus avastasin,et amordid on märjad. Ning selle tulemusena tellisin USA-st terve uue amordi ringi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#45
Kuna peale lihvi oli selge,et ühe korraga ei pääse,sai vastu võetud otsus natuke eksperimenteerida kihtide paksuse/koguse ja kambri temperatuuriga. Õnneks on õues suht jahe ning põleti piisavalt võimas(295kw),et tagada piisavalt kiire temperatuuri muutus vajadusel.Ütleme nii,et piire annab nihutada nii temperatuuri osas kui ka kihtide arvu ja paksuse osas üksjagu ikka. Ja nagu mingi ütluski on" julge hundi rind on rasvane või haavleid täis". Siis täna võiks öelda,et katsetamise tulemusel sai VÄGA vajalikku infot hulgim ja rind on suht rasvane Toungue  aga üks kannikas on ka natuke ikka haavleid ka täis. Ehk leidis aset järgmine tarkusetera " ahnus ajab upakile" Big Grin  Kui niigi 1,5 normaalse paksusega kihile mõeldud lakki on peale lastud juba 2 oluliselt rasvasemat kihti ei ole mõtet enam rohkem seda torkida. Ei aita isegi natuke pikem ajaline vahe kihtidel ega natuke alandatud temperatuur kambris.
Aga suurtes piirides võib rahule jääda ja lugedada katsetused edukaks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#46
HHR-läks oma aega ootama jälle. Aga sisse hiilis hoopist teisest puust auto.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#47
Eks kuivanud pruun raagus puu tuleb ikka asendada halja rohelisega.  Big Grin

Aga jätkata võime teises teemas.
Vasta
#48
Viies kord siis. Kui nüüd pilli lõhki ajada,siis on puidumustri alal kergelt veel mustrit tunda. Muidu servad ja jooned on siledad. Ehk suure tõenäosusega rohkem enam ei laki Smile
Aja tekkides saab siis vaikselt hakata kokku panema.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#49
Nii, nüüd siis said esitiivad ja stanged ka lisakihid lakki peale. Ametlikult on selle auto lakkimine nüüd lõppenud(vist Smile )
Kokku kulus 16L lakki. Seda siis peale põhitoone 1x ja paele maalinguid 5x. Iga kord 2 rasvast kihti lakki. Katust nagu ka esitiibasid/stangesid sai lakitud ka vaid ainult 2x. 
Alla sai proovitud ka mooncapse. Ja üks mis kindel,kas peab rehvile tegema valge randi või proovima selle kilbist välja ulatuva velje serva mingit mustast erinevat tooni teha. Aga ilmselt ikkagist valge rant. Vaikselt saab ka meenutatud kuidas ta kokku peaks käima Smile
Ja no ei pääse ka probleemidest. Nimelt ei tahtnud kuidagi ukse välimise käepideme ühele osale kinnituskruvi sisse mahtuda. Küll nuputasin,et miks väljas eraldi proovides läks,aga vot külejes ei lähe. GM insinöörid on seal tolerantsi nii pisikese teinud,et nüüd koos natukese lakiga jääb 0,5mm puudu. Ehk pidin sisemist käepideme vastust natuke õhemaks tjuunima. Siis sain lingid külge Smile  Kahjuks pole USA-st amordid tarnida lubanud tegelane neid 5 nädala jooksul veel kohale toimetada suutnud. Aga noh,eks paistab mis saab. Enne ei tahaks esitiibasid külge panna kui amordipüstakud vahetatud saab.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta
#50
Veljed punaseks  Cool
[Pilt: 36-8-im-Main_Image-2833.jpg]
Vasta
#51
Ei punast ei tule. Pistsin täna prooviks esitiiva ja astmelaua ka külge ning ratastele mooncapsid peale. Ma olen rohkem kui kindel,et mingit laadi whitewoolid sinna tulevad. Kas kõrge või madala valge randiga,seda peab veel katsetama.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne