4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele

(25-01-2024, 18:13 PM)isandpauk Kirjutas:  mina isiklikult ei soovi sellelt müüjalt enam ühtegi autot osta. Sealt ei ole siiani midagi head tulnud.

Huvitav, et tal ikka jagub kliente.
Juba aastaid müüb igasugu ronte.
Ilustatud prügi enamasti.
Vasta

See on jah huvitav, et neil kliente on. Mul tõmbab ka kuidagi ploki peale kui see ES Autod ette tuleb. Sealt pärit H1 bussi remontisime aasta aega. Üks varjatud viga teise otsa. Üks Mazda kastikas seisab hoovi peal, millel raamist on alles vaid mälestus. Ühte Terracani käisid mu sõbrad vaatamas. Küsisid enne, et kas nelivedu töötab? Vastati, et töötab. Läksid proovisid. Ei tööta ju! Vastati, et ei tööta jah. selle pärast ka odav hind. Nomaeitea.
Ühe sõnaga kui keegi viitsib üle vaadata ja heaks kiidab siis mõtleme selle asja peale aga ise ilmselt aega ei kulutaks, kuna tundub lootusetu.
Vasta

(23-01-2024, 18:49 PM)41Degree Kirjutas:  Suur aitäh kõigile, kes seda üritust toetada võtavad! :)
Nii, head kaaskodanikud! Eile õhtul jäi korjanduse hetkeseisu postitus tegemata ning klaarin selle võla nüüd ära. Konto väljavõte on järgmine:
   
Tegin oma matemaatikat edasi ja tagasi ning sain tulemuseks, et praeguseks olete seda üritust toetanud 1450,41€‐ga. On selge, et sellega on loodetud summa koos ning, vähe sellest, lausa 15%-ga ületatud! Vägev!
Tulenevalt sellest, et summa tuli oodatust-loodetust suurem, saame esiteks iga põletiga rohkem balloone kaasa panna ning teiseks selgus vahepeal, et ka wagoneeril on Viimsi sektsioonis teatud kogus põleteid, nii et saame ka sinna balloonid juurde osta ja rinde poole ära saata. Minu ülesandeks jääb nüüd tarnija(te)ga kokkulepped ära teha ning esmaspäeval läheb tellimus teele. Seega, kui kellegi makse on veel laekumata, siis küllap see jõuab tänasega kohale, ja kellel on huvi ja võimalust, saab veel fondi nädalavahetuse jooksul täiendada - küll lisaballoonidki ära kuluvad!

Suur aitäh kõigile toetajatele - ilma teieta poleks see võimalik!
Vasta

Kogu aeg ei jõua ega viitsi suuri ja rauast tehtud vigu remontida. Eile tekkis kahe tööampsu vahele lahja tunnike vaba aega, mille sisustamiseks ei osanud paremat tegevust leida kui, et vahetasin ära X-Traili armatuurlaua pirnid. Mõnus väike ja lihtne nokitsemine oli.
   
Vasta

Väike abipalve. Kuna vaja teha paar 4x4 autot meedikutele,siis oleks vaja pildil nähtavat päästekorvi. Võib olla vana ja kulunud ja igasugu sertifikaadid ei ole üldse olulised. Ainuke tingimus,et oleks kasutatav,ehk tõste kohad korras ja ilma pragudeta.
Uued maksavad 400..600.- eur-i nii,et selle jätaks viimaseks võimaluseks.
Esimese auto doonoriks saab siis eelmise aasta lõpus soetatud Galloper. Kuna tegu evakuatsiooni autoga meedikutele,siis saab auto oluliselt rohkem remonti kui võib olla muidu teeks. Galloper ise suht ausalt öeldes si**s seisus. Ehk sain natuke pügada,aga kuna raha on kulutatud,siis peab oma töötunde lihtsalt rohkem panustama. Oma viga ja kedagi peale enda pole süüdistada  Big Grin
Teise auto doonorit veel ei ole. Sobilikud on kõiksugu kandilised ja pikema kerega maasturid. Põhimõtteliselt kui kaassõitja iste täitsa ette lükata,peab tagant sisse mahtuma pildil olev kandekorv pikkusega 2160mm. 
Aga katsub esimesega kõigepealt kusagile jõuda  Cool


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Seda võiks vast päästjatel olla ?
Vasta

https://www.postimees.ee/3415495/fotod-j...redelautot 
Siin näha.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Jah päästjatel kõigil vist sellised. A vot mul pole kusagil sellise koha peal kahjuks ühtegi tuttavat,et uurida kas oleks mõnda kasutatud aga korras asja võimalik soetada soodsamalt kui poest uut.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Meie autopargil on läinud nii, et neljapäeval jõudsid Tallinnasse aasta lõpus 600.- € eest ostetud Hyundai Terracan Kiltsist ja sellel nädalal ostast 1210,33 € eest ostetud Kia Sorento Sillamäelt.
       
Sügav kummardus ksf Von ees, kes vahetas Terracanil tagarattalaagri ja absi anduri ja vaatas üldse auto selle pilguga üle et ta sõidukorras oleks.
Nüüd vaja veel üks plekiauk kinni neetida, airbagi tuli kustutada ja ülevaatus.

Oksjonilt ostetud Sorento osutus juhi sõnul üllatavalt kobedaks. Tagunime tiivakaar on isegi alles.
   
Aga nagu oksjonil lubatud siis peale sõitma hakkamist või gaasi vajutamist tagumine käik enam sisse ei lähe. Väike lootus on, et kastiõli pole piisavalt aga varukast on meil ka olemas. Ise pole ma veel autot näinud, sest olin Eestist ära. Teine variant on kaasa anda juhised, et selle autoga ei taganeta!

Üks ksf pakkus oma abi ka virumaadel autode üle vaatamisega aga selle oksjoni avastasin napilt päev enne lõppemist ja üldse läheb oksjonite hind tavaliselt liiga kõrgeks. Nii et see kord me seda tänuväärset pakkumist ei kasutanud aga tulevikus kindlasti. 

Reede öösel maandusin Eestis ja eile oli oodatust tihedam päev. Hommikul kell 10 startisin Põltsamaale, et vaadata seal üle Sorento. Eks tal olid oma head (nelivedu töötab, ülevaatus, raam kena kõva, ei kolise ega logise) ja vead (pagassil roosteauk, üks jahutusvoolik tuleb vahetada ja üks auk tuleb keevitada) aga ära ma ta ostsin 1700.- eest. Põhimõtteliselt kui üks silm kinni pigistada siis võiks otse Ukrainasse ka sõita aga teeme ikka korda. 
Ootab nüüd Põltsamaa bussijaamas, et keegi ta sealt Tallinna sõidaks.
   
Pärast seda sõitsin Mulgimaale, kust Ants Punningu kaudu annetati meile katkise raamiga Ford Ranger
   
Sinna tuleb millalgi järgi minna ka seal olevale tervele raamile.
Üldiselt ma proovin talvel raskehaagisega ohutuse mõttes mitte sõita. Aga ettevaatlikult liikudes jõuab ikka kohale. Igatahes lootus peale lõunat tagasi jõuda osutus naivistlikuks ja sellest sain aru juba siis kui teeviidad hakkasid Valgat näitama. 
Peale maha laadimist koju jõudsin kell 9 õhtul. Nii et tubli 11 tundi rooli keeramist jm võmlemist.

Nüüd tuleb remondid, hooldused ja värvimised ära teha ja siis jälle masinad ära viia. Väike probleem on, et garaaži on hõivanud Isandpaugu oma auto, mis osutus oodatust suuremaks remondiobjektiks. Aga eks vahepeal tulebki hoolitseda selle eest ka, et endal ka rattad all oleksid ja proovime siis vahepeal leida remontimiseks alternatiivseid pindasid.
Vasta

   
Kus on, sinna antakse juurde. Igapäevast odavmaasturite turuülevaadet kerides, hakkas silma tund aega vana sorentomüügi kuulutus. Vahelduse mõttes mitte teises Eesti otsas vaid Tallinnas ja täpselt kodu-ukrainagaraaž marsruudil.

Ksf Nastik teostas ostueelse ülevaatuse. Müüja näoilmet oli hea jälgida kui autoostjad kraamisid välja tõhusa garaažitungraua, auto üks külg tõsteti üles ja auto sai põhja alt inspekteeritud.
Vasta

Vaadates kapotil ilulevat muhhaboikat, siis ilmselt saanuks näoilme veel paremaks selgitusega, et läheb rindele orkide ridade harvendamiseks Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Eile läks jah nii, et panin hommikul suusariided selga ja suusad autosse. Suusarajale sõitmise asemel läksin aga läbi ehituspoest ja hiljem garaažist, kus kinnitasime ksf Linnukesega õues seisvale Sorentole ette stange ja tuled ja siis sadas nagu välk selgest taevast kohale Telc võimalusega minna proovisõitu tegema.
Igatahes võin öelda, et suusapükstega autot remontida on OK ja Sorento osutus täitsa viisakaks. Paak on katki (see ongi erandjuhus kui paak terve on aga Põltsamaal oli näiteks terve), paar ukselinki logisevad aga muid vigu ei tuvastanud. Nii pidime loovutama 1500.- raha ja sellega jõudis nulli ka meie kontoseis nii et natuke tuli omast taskust juurde panna. Aga mulle tundubki raha kasutamise kõige õigem kriteerium see, et kui endale ostaks siis võib toetuskontolt ka osta.
Õhtul tõstsin suusad tagasi keldrisse ja hoolimata rajale mitte jõudmisest lugesin päeva siiski korda läinuks.
Vasta

(29-01-2024, 00:08 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Vaadates kapotil ilulevat muhhaboikat, siis ilmselt saanuks näoilme veel paremaks selgitusega, et läheb rindele orkide ridade harvendamiseks Smile

Haa! Sellega veel see nali, et venelasega kaupa hõõrudes me üldiselt auto sihtotstarbest eriti ei räägi. Eriti kui kaup on meie jaoks soodsa kursiga.

Sedapuhku müüjaga tiblakeeles suheldes kuulan, et vääääga kaaaahtlase hääldusega mees. Lõpuks tuligi välja, et Volõõniast pärit mees ja auto uue sihtkohaga igati nõus.
Seibike oli hinna otsast selleks ajaks juba maha saetud ka nagunii.
Vasta

https://www.facebook.com/groups/saarlast...4870845222

Pajero Muhus.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(28-01-2024, 09:47 AM)nastik Kirjutas:  Hommikul kell 10 startisin Põltsamaale, et vaadata seal üle Sorento. Eks tal olid oma head (nelivedu töötab, ülevaatus, raam kena kõva, ei kolise ega logise) ja vead (pagassil roosteauk, üks jahutusvoolik tuleb vahetada ja üks auk tuleb keevitada) aga ära ma ta ostsin 1700.- eest. Põhimõtteliselt kui üks silm kinni pigistada siis võiks otse Ukrainasse ka sõita aga teeme ikka korda. 
Ootab nüüd Põltsamaa bussijaamas, et keegi ta sealt Tallinna sõidaks.
Sai enda logistika tehtud nii, et tänase Tartus toimetamise päeva prelüüdina sõitsin eile liinibussiga Puhu-Risti ja kakerdasin poolteist kilti mööda libedat kergliiklusteed autoni.

Selgus ka üks oluline miinus auto juures. Mingi kahtlane suure ekraaniga raadio-telekas-plaadimängija, milles eelmise omaniku pärandusena Britney Spearsi plaat. Pimedas kobamisi sõidu ajal nuppe näppides õnnestus raadiojaama vahetamise asemel hoopis see plaat mängima panna. Ja jupp aega ei leidnud seda nuppu üles, mis olukorda parandaks. Ei olnud tegu hea autos kuulamise muusikaga.
Vasta

Avastasin, et eile läks kõigega nii kiireks, et siia unus gaasiballoonide korjanduse lõpparuanne lisamata.

Heade kaasfoorumlaste annetuste toel õnnestus kokku koguda 1550 eurot ja veel 41 senti takkapihta ning vastav konto väljavõte on siin:
   
Loodetavasti "igaüks leiab oma" ning ei ole kusagilt midagi kahe silma vahele jäänud. Kui esialgseks summaks oli planeeritud 1261,44€, siis korjanduse lõpptulemus oli 23% üle eesmärgiks seatu - vägev värk!  Cool

Erinevate osapooltega arutelusid pidades jõudsime järeldusele, et suurte balloonide gaas on kg hinna mõttes sedavõrd palju odavam, et on mõistlikum rahapaigutus ainult suuri balloone Ukrainale eraldada. Hinnavaheks kujunes lõpuks ligi 1,8 korda, mis tähendab, et 100g väikese ballooni gaasi vastu sai lõpuks 179g suure ballooni gaasi. Ühe 450g ballooni ostuhinnaks kujunes turu-uuringute tulemusel esialgu planeeritud 4,67€ asemel 3,99€, mis jämedalt võttes tähendab seda, et kui maksime viie eest, siis saime kuuenda peaaegu tasuta - mina nimetaks ka seda töövõiduks. Kuna balloone oli 12 tk kastis, siis kandsin ise viimase pooliku kasti jagu raha veel MTÜ kontole juurde ning tulemuseks oli kokku 33 kasti ehk 396 ballooni tellimus, mis kinnitati järgneva arvega:
   
Raamatupidajahariduse või -kalduvustega inimene paneb tähele, et terve sent on veel lisaallahindlust ümardamistest saadud - raha seegi Smile

Kokkuvõttes on ära tellitud 288 planeeritud ballooni asemel 396tk ning 108kg gaasi asemel 178kg. See kõik võimaldab mitte ainult minu poolt siia tellitud põletid balloonidega komplekteerida, aga ka wagoneeri varudest leitutele gaas juurde panna ja seda ikka nii, et vähemalt kolm ballooni põleti kohta!

Aitäh panustajatele ning järgmiseks tulevad pildid sellest, kui balloonid käes on! Cool
Vasta

Täna algasid terve nädalavahetuse kestvad roheliseks-võõpamise talgud nissan ikstreili töökotta paigutamisega. Samal ajal käib juba järgmiste patsientide ettevalmistus.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Oli jah täna selline tõhus töine õhtupoolik, mil sügasime hr. Mihkliga minu pool kõigepealt X-traili, viisime selle põhitöökotta ja seejärel jõudsime veel ka ühe soo-rondi ("Kristiine") värvimiseks ette valmistada.
   
Ettevalmistamise hulka kuulusid siis:
- isepurevate kruvidega kapotile kinnitatud tuulesuunaja utiliseerimine
- küljeraudade kronsteinide mahalõikamine.
- eemaldasime sanitaarsilikooniga külge kleebitud tuulesuunajad ustelt. Seejärel eemaldasime ka silikooni.
- Avastasime kapotil kobrutava värvi alt läbiva rooste. Kleepisime selle mulgu kinni.
- Ja siis see lõbusam nühkimine karukeelega.

Ja rahvas räägib, et ka ksf! Nastik on salaja ühte sorentot süganud.
Vasta

Ma tegin jah üleeile. Hakkasin oma kasutatavasse lattu jalutama õhtul kell 8. Sõber A tuli ka. Nühkisime auto üle, lasin survepesuriga puhtaks ja kell 11 olin kodus tagasi. Päeva tulemus oli 16000 sammu ja minu käekell kiitis mind!
       
Vasta

Lisan jaanuari Põhja-Tallinna garaaži toetuskonto väljavõtte.
EE387700771008885941
Toeta Ukrainat MTÜ

           

Kollasega märkisin enda kande, mis viimase auto ostust puudu jäi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne