Abipalve tagasideks

Vaatasin just, seal oli just nii nagu ma mäletasin, et ma korrigeerisin enda postitust neutraalsemaks ja eemaldasin sealt emotsionaalsema osa, mis ma turris olnuna olin varem postitanud, sellega seoses oleks see postitus täiesti mööda. See vastus, mis enne seda oli, ei olnud küll midagi konkreetset, vaid juba suht isiklik- siis oligi juba tegu nö ühemeheshowga (mitte minu).
Ja üleüldse, me räägime ühest (!) postitusest, mille ma kustutasin kuu aega tagasi ja pean sellest ei tea kellele aru andma!

See pole koht, kus seda arutada nagunii.
Vasta

A kus siis veel arutleda erineva kombekusastme talumisläve üle, kui mitte siin?

Kurb muidugi, et me ei oska viisakalt eriarvamusele jääda, vaid kipume ikka isiklikult lahmima.

Rääkimata sellest, et hoolimata moderaatori kiiduväärsest vastutulekust ja automaksuteemast eraldi maailmavalulõime lõhastamisest hoolimata jagasid pooled ikka oma maailmavalu "vales teemas" edasi. Sigadus mode pingutuse suhtes, hoolimatus teiste suhtes.

Krt, ma kiitsin praegu moderaatorit... Sad
Vasta

No päris nii ikka ka ei saa, et regab uus kasutaja ja kirjutab kuu ajaga 48 poliitilist ning 2 suht juhuslikku tehnilist postitust. Kas kogu vabariigi võrguruumis tõesti pole ühtegi poliitilist foorumit, kus neid teemasid arutada?

Viige oma maailmavalu Formika FB lehele kui mujale ei mahu, sealse kaadri taustal olete kõik paduliberaalid Big Grin
Vasta

(31-08-2023, 21:35 PM)Jesper Kirjutas:  No päris nii ikka ka ei saa, et regab uus kasutaja ja kirjutab kuu ajaga 48 poliitilist ning 2 suht juhuslikku tehnilist postitust. 

Märkasin minagi seda veidrust ja esitasin sama küsimuse, tõsi küll, endamisi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Eile-täna kadus kaks minu postitust, täiesti poliitikavaba. Enda arust vajutasin "postita" aga paistab, et mulle on eraldatud ekstra nupp "send to space".

Edit: sati pildid ja inglise luure vihjab, et hoopis kolmteist on "asjal" käinud. Mis see point on, jääb hetkel arusaamatuks.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

 Nii ilus persega näkkuhüppamine lausa nõuab õppematerjaliks jäädvustamist...

Kopeerime siia ka, et oleks hiljem ka olemas:

   
Vasta

Ma toon oma vastuse pigem siia, mitte ei solgi automaksuteemat.

(13-10-2023, 23:12 PM)Mahno Kirjutas:  No kes käseb panna põllumajandusrehvid alla, kui ainus eesmärk on teed mööda rallida. On ka kohasemaid susse.

Aga see traktor on rämedalt suur kuskile suvilakooperatiivi teele ukerdama.

Väga tabav. Cool

Enne kalade lendamaõpetamist võiks auväärne multitalent võtta mõne kraad väiksema veduri pilarussi klassist ja sinna taha pisem, näituseks kaheksatonnise kesktelikhaagise kõrgete portedega ja püüda seda rongi kümne kandi puudega keerata sisse suvilakooperatiivi olematult teel 2,48 cm laiast väravast ainulaadse ja ülihinnalise vitraažklaasist kasvuhoone ja Eesti ainueksemplarist roosa elupuu vahele nii, et behmele ja kordumatult tasasele õuemurule ei jääks jäljepoegagi. Kui see tehtud ja varem kokku lepitud kogus raha puude eest kätte saadud, vat siis võime isegi uskuda, et jutul on mingi jume taga. Praegu on puhas Superministeeriumi eluvõõras ekseldamine. Samal viisil "tehakse riiki korda".

1500 eest saab odava jäiga rehvi. Munakujulisi rehvilaadseid tooteid idapiiri tagant saab veel odavamalt. 360/70R38 hea põllurehv maksab 2800 tükistSad  Klotsmustriga teerehv samas mõõdus jäme 2000, kui just mingit Tyrexi plastmassi ei võta.

Kaupade vedu traktoriga on mujal levinud kas:
A: autoga on maksude tõttu väga hinnaline või
B: maastik on autole liiga ränk mingis osas trassist. Või teistpidi: auto lõhub liigselt mingit osa teekonnast. Näiteks põldu.
Vasta

Laitse koperatiivides ei keera isegi VW saravellega väravatest sisse. Ja kui muru ka rikkuda ei tohi saab aint jalgrattaga Big Grin
Vasta

   

Hea ksf! Jesper, palun viita oma sõnade kinnituseks mõnes 2715 postituses tigedusele. Mina seda ei näe. Näen solvumist riigi ja seda juhtima petnud sulide peale, näen arusaamatust rahva tuimuse üle, näen ettevalmistusi isikliku elu ümberseadmiseks ja kardetavasti ühe hea inimese lõplikku kaotamist.

Aga ette heidetud tigedust ma ei näe.
Vasta

Ma pakun, et jätkame naljateema solkinud arutelu selle üle, kas tiblade keele pruukimine täna Eestis on mõistlik või kohatu idalembus siin ja praegu.

Teema on iseenesest oluline ja üsna kõnekas ka inimese maailmavaate seisukohalt. Kustmaalt ollakse nõus tegema mööndusi oma põhimõtetele, kui neid üldse eksisteerib.

Kuivõrd mode on oma tööd teinud, siis pisuke jäädvustus kadunukesest:
   

Ma ei arva, et kedagi peaks peksma tema põhimõtete eest, aga neid tasub teada ja oma tegemistes ja väljaütlemistes arvestada. Siis teab, kellega saab minna luurele igale poole  ja keda on targem hoida vaateväljas... Toungue

Või siis ei jätka arutelu, kui tahame olla vanade peerude lasteaed.
Vasta

Privet!
Ma tahaks nüüd konkreetset vastust, kas tohib siis meil nüüd ja praegu vene keelt kasutada, või ei tohi? Teie eesti keelsest vilosohveerimisest ma midagi aru ei saa, peale selle, et Te vilosohveerida tahate!  Sad 
Meil on siin tööl terve posu ukrainamaalasi, kes nii omavahel kui ka minuga kipuvad vene keeles suhtlema. Kas ma võin neile julgelt teatada, et mina tiblade keelsele jutule ei reageeri (positiivselt) ja mingu nad ülepeaüldse naahhui kohta? Lätimaalastega sama teema...

tšau - pakaa
Vasta

Ja teema edasist arengut silmas pidades veel üks küsimus: Kas on mõistlik siin foorumis üldse kirjutada Venemaal toodetud autodest, mootorratastest ja mootoritest? Võib-olla oleks mõistlikum eelnimetatud asjad ümberasustamisele saata ja siis v6saga luurele minna?
Vasta

(21-11-2023, 11:18 AM)jaan mmc Kirjutas:  Mõned ei ela hetkes vaid hoomavad ka ajaloolist ja laiemat tausta. Aga nende või selle mõistmiseks tuleb kõigepealt lähivaatest eemalduda, et saaks laiemalt näha. Kui ikka kangekaelselt ühe valguse ja nurga alt jõllitada siis jääb mõndagi nägemata.
Muuseas sa oled siin foorumis ise tunnistanud, et ega sul nende taustade hoomamisega kõige paremini ei ole. 
Suures kirjas venekeelseid nalju postitada on üsna tobe. Kuigi tõenäoliselt peaks jätma need kellele see kibedasti vajalik on, sinna teemasse ja mitte selle üle ohkida - naljateemad kipuvad foorumites peldikuseinteks muutuma ja las nad siis olla.

Vene tehnikast kirjutamine on kahtlemata edaspidigi mõistlik, see on ju meie ajaloo osa. Kuigi minu suhtumises on õhkõrn muutus toimunud. Vene värk...
Vasta

Saunas üks sõber rääkis, et neil on tööl nii:

Mõned aastad tagasi tuli Eestisse koos perega ära veremaalt üks kutt, nooremapoolne. Selline edumeelne ja lahtise peaga. Leidis juba ammu enne seda sõda, et veremaa tulevik ei saa hea olla ja tema näeb paremat tulevikku siin. Vaevu aasta sai siin olla, kui juba üllatas teisi tööl sellega, et suuresti purssis Eesti keelt. Hetkel temaga enam veremaalaste keeles rääkima ei pea. Äärmisel juhul, kui on väga keeruline teema. Aga kogu suhtlus muidu käib Eesti keeles. Ja kui hakkad temaga vere keeles rääkima, siis ta ei taha. Tahab õppida ja rääkida.
Kui temalt küsiti, et kuidas nii kiirelt nii raske keele ära õppisid, siis ta vastas: Ma tahan seda keelt osata. Ma elan nüüd siin ja siin elades tuleb rääkida kohalikus keeles.

Samuti on tööl mitu Ukraina põgenikku. Venemeelsed nad just ei ole, aga tundub, et Zelenski toetajad nagu ka ei ole. Võib-olla siis natuke venemeelsemad, kui võiks oodata. Natuke vanemad, vast keskealised.
Ühelt küsiti peale aastat, et "Kas plaanid Eesti keele kursustele ka minna?". Selle peale hakkas mölisema, et see on ahistamine ja tema ei pea midagi sellist tegema. Ja talle on siin pakutud varjupaika sõja eest, tema eest peab hoolitsema, mitte sundima ja ahistama.
Teiselt küsiti sama asja, siis ta ütles, et pole ju vaja. Kõik saab vene keeles aetud ja Eesti keel on väga keeruline ka. Aga siis peale vestlust selle esimese, lahtise peaga kutiga, pani ennast kursustele kirja siiski. Ja üritab. Mitte väga kõvasti, aga siiski.

Seega - kes tahab ja hinges tibla ei ole, räägib meie riigis nagunii Eesti keelt. Selleks, et aga nendele tibaldele, kes vene keeles siin hakkama saavad, elu raskemaks teha, võiks suures plaanis siiski vene keele rääkimist siin vältida. Kui see mentaliteet levib, küll läheb ka "hakkama saamine" raskemaks ja tuleb natuke keelt õppida.

Slava Ukraini!
Vasta

(21-11-2023, 11:18 AM)jaan mmc Kirjutas:  Mõned ei ela hetkes vaid hoomavad ka ajaloolist ja laiemat tausta. Aga nende või selle mõistmiseks tuleb kõigepealt lähivaatest eemalduda, et saaks laiemalt näha.
...

Huvitav, kui kaugele ajalukku tuleks minna, et sealt ei paistaks järjekordne röövretk idapiiri tagant?

Palun mitte valesti aru saada, aga Moskva russ on meile ajalooliselt oluliselt ebameeldivam, kui Kiievi russ. Kumbki paraku ei hiilga viisakuse ega arusaamisega väikerahvaste eluolust. Mistap meil väikerahvana tulebki teha valikuid, kuhumaani oma põhimõtetes tuleb minna ja kustmaalt tuleb ellujäämiseks painduda.

Muide, samal ajaloolisel põhjusel on mul tõrge ka saksa keele vastuSmile

Inglastega on ajalooliselt rohkem positiivseid mälestusi meie rahval Cool 

Ilmselt on minu silmaring kitsavõitu, aga ma ei leia midagi naljakat arvuti ähvardamises suguühtega. Samas sarnastel naljadel põhinevate  püstiseisukomöödiaõhtute peale jookseb rahvas amokkiSad Ju ma rumal olen, katsuge kuidagi ära kannatada.

Küsimus pole selles, et me peaks nüüd Lermontovi teoseid põletama hakkama või ühe ksf! V8 padadega idaautosid metalliveskisse toppima. Küsimus on selles, kas me igapäevaselt ja vabatahtlikult oma valikuid tehes toetame "russkij mir" mõtlemist või leiame endas tahtmist oma elu enda  tahtmistmööda seada. Meie all mõtlen rahvast laiemalt.

Mulle tundub, et vist ei taha - peaaasi, et endal oleks mugav ja saaks talveks palmi alla. Ka endal on ajuti väga raske öelda ära mõnele heale pakkumisele ainult seepärast, et tibla ei suvatse isegi vabandada oma keeleoskamatust ja eeldab mind tema keelt oskavat. Vat ei oska, kui Sa ülbitsed! Pöördu viisakalt ja siis äkki tuleb meelde...

Küll peame me rahvana lõpetama meie keelt mitte eriti hästi oskavate inimeste vigase keelekasutuse mõnitamise! Asi, mida paljud teised rahvad ei harrasta.

Ühtlasi rõhutan, et minul ei ole mingit voli siin foorumis kedagi käskida ega keelata. Mul on vaid õigus enda arvamusele ja selle esitamisele. Mul pole mingit probleemi sellega, kui ksf! Raudpats peab idapiiri tagant tulevat infot endale sobivaks seni, kuni tema valikud ei hakka mõjutama minu vabadusi teha valikuid. Siitmaalt selgroog jäigastub... Seni on lugemisväärset leidnud kiiduväärselt ja džotileviskumine kaitset mittevajava keele kaitseks tundub imelik. Aga ma ei peagi kõike mõistma.

Tuletan meelde: selle teema eesmärk on vaielda läbi need vaidlused, mida teistes teemades näha ei taheta, et ma saaks lõpuks aru, mis on siin parketikõlbulik ja mis mitte.

Andke minna!
Vasta

nojah, vene või inglise keel? Siinmaal olid ikka kohalikud keeled lisaks eesti ja läti keelele ka saksa ja vene keel, nii et neid võiks/peaks oskama. Mina nii tubli ei ole, tsaariajal kasvanud vanaisa oli selline kohalike keelte oskaja, eelmises EW kasvanud isa ei osanud ka võõrkeeli.
Kui aga lihtsalt statistikasse süveneda, siis vene keelest arusaajaid on tänases eestis tunduvalt rohkem kui inglise keele oskajaid. Miks? Kuni nõuka lõpuni oli esimeseks võõrkeeleks vene keel, st lastel kes sündisid kuni 1983? või umbers nii. St 40 aastakäigu a' ca 20 000 last õppisid vene keelt ja mehed said lisakoolituse kroonus ehk siis 800 000 inimest oskavad enam-vähem vene keelt. Järgneva 25 aastakäigu jooksul kukkus sündivus katastroofiliselt, lõpuks alla 10 000. Kui arvutaame 25x nt 12 000 ehk 300 000 inglise keele oskajat (samas 90-ndatel õpetajana töötades sain aru, et ega need lapsed tol ajal küll seda keelt selgeks ei saanud nii nagu meie omal ajal vene keele). Muidugi mõlemast arvust tuleb maha arvata vene emakeelega inimeste arv aga proportsioon peaks olema selge.
Seega võiks postitada enamusele arusaadavas keeles nalju vms. ...
Vasta

(21-11-2023, 13:54 PM)honkomees Kirjutas:  nojah, vene või inglise keel? Siinmaal olid ikka kohalikud keeled lisaks eesti ja läti keelele ka saksa ja vene keel, nii et neid võiks/peaks oskama. 
Kui aga lihtsalt statistikasse süveneda, siis vene keelest arusaajaid on tänases eestis tunduvalt rohkem kui inglise keele oskajaid. Miks? Kuni nõuka lõpuni oli esimeseks võõrkeeleks vene keel, st lastel kes sündisid kuni 1983? või umbers nii. St 40 aastakäigu a' ca 20 000 last õppisid vene keelt ja mehed said lisakoolituse kroonus ehk siis 800 000 inimest oskavad enam-vähem vene keelt. Järgneva 25 aastakäigu jooksul kukkus sündivus katastroofiliselt, lõpuks alla 10 000. Kui arvutaame 25x nt 12 000 ehk 300 000 inglise keele oskajat (samas 90-ndatel õpetajana töötades sain aru, et ega need lapsed tol ajal küll seda keelt selgeks ei saanud nii nagu meie omal ajal vene keele). Muidugi mõlemast arvust tuleb maha arvata vene emakeelega inimeste arv aga proportsioon peaks olema selge.
Seega võiks postitada enamusele arusaadavas keeles nalju vms. ...

https://rahvaloendus.ee/et/uudised/rahva...-voorkeelt
Vasta

+1 eelkirjutajale.
Janoh see isiklik maitse, mille üle kakeldakse, aga sedastaks kuidagi nii:
Meil lähinaabritena ja kahjuks 300+50 aastat ühise ajalooga, on tõesti tekkinud mõningane kontekstitaju mattide ja kolmetähelise  tüvisõna osas. Samas selle leksika rõhutatult pruukimine avalikus ruumis on midagi, mis võiks pigem ajalukku ja idapiiri taha jäädagi.

Kadunud vanaisa armastas öelda, et fraki kandmist õpitakse kolme põlvkonna vältel. 
Kuigi me oleme vahepeal pidanud kolm põlvkonda hoopis puhvaikades käima, äkki prooviks selle vatijope siiski minema visata, mitte ajaloole viidates seda edasi kanda?
Vasta

Ma kohe ei saa ja pean ilmselt paljude meelehärmiks teid valgustama eesti ja vene keele suhtest.
Valgas on klass kus õpetatakse ukrainlastele eesti keelt. 
Klassis tegi põhjapaneva avalduse puhta vene nimega ukraina keelt mitte rääkiv noorhärra kes avaldas, et milleks nad peavad eesti keelt õppima. Eesti keelt pole ju olemas. See on mingi metslaste dialekt. 
Nagunii räägite varsti kõik vene keelt.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Tänan eelkirjutajat nii ilmeka "russkij mir" näite eest.

Just selle tõttu ma kiunatasingi. See on ainult MEIE ASI, kedagi teist meie olemasolu ei rõõmusta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne