Abipalve tagasideks

(23-03-2024, 17:54 PM)honkomees Kirjutas:  
(23-03-2024, 16:14 PM)metsakohin Kirjutas:  ... Nimetage üks erakond, kes praegusel ajahetkel jätaks mingi uue maksu kehtestamata, ehk üks ongi aga see laenaks riigi lõhki.
Praegusele ajahetkel ... majandust pole õppinud v.a. punast poliitökonoomiat, mida omal ajal kõigile anti aga ajaloolasena tean vaid ühte retsepti majanduskriisi ületamiseks: riiklike tellimuste järsk kasvatamine, ettevõtjate toetamine ja maksude mittetõstmine või langetamine. Ehk  kõik vastupidine praeguse valitsuse tegutsemisele. Jah, see tähendab riigi laenukoormuse järsku tõstmist kuid majanduskasv päästab riigi, mitte kriisis istumine ja maksude tõstmine.
Nii Eesti majandusteadlased kui ettevõtjad räägivad ühest suust, et meie kriisi suuremas sügavuses muu ilmaga võrreldes on süüdi valitsuse majanduspoliitika (mitte sõda jms), lisaks veel sellest tingitud majanduskeskkonna ebastabiilsus (Kirjanen viis suurinvesteeringu Eestist välja välismaaalstest rääkimata).
Miks te arvate, et tahetakse riiki päästa.
Äkki ongi plaan põhja lasta.
Vasta

See seisukohavõtt sobib paremini siia, mitte asjalikku teemat lörtsima.

https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid565288

Nii erinevalt me siis mõistamegi kirjapandut Sad

Üks näeb koomilist draamakuninga lahkumist, teine loeb välja nukra hüvastijätu.

Missioon täidetud, üks tülikas maakas vähem.
Vasta

See "ma enam siia ei postita" teavitamine lihtsalt mitte postitamise asemel on hiljutine trend?
Vasta

(29-03-2024, 13:34 PM)iisak Kirjutas:  See "ma enam siia ei postita" teavitamine lihtsalt mitte postitamise asemel on hiljutine trend?

On väga oluline vahe, kas sellise postituse teeb igas teemas "tark", kuid reaalset sisuväärtust mitteloov jutupaunik (tihti tehakse vastava teavituse jaoks lausa omaette teema) või teatab seda asjaliku projektiteema omanik omaenda teemas.

Praegusel juhul mina ei näe, et tegu oleks dramaatilise uksepaugutamisega vaid lihtsalt konkreetse teema lugejate teavitamisega, et edaspidi pole mõtet sealt värsket sisu otsida, koos põhjendusega.
Vasta

Tänan makf! mellpoissi suurepärase näite eest: https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid565300

   
Vasta

Misasi see makf on?
Vasta

Pakun puusalt tulistades, et mitteaustetkaashoorumlane
Vasta

(29-03-2024, 15:29 PM)stretch Kirjutas:  Misasi see makf on?
Mitteaustet kaasfoorumlane?
Vasta

vene muusik  Big Grin
 
Vasta

Tõesti kasutan minu arvates mühaklikkuse või pahatahtlikkusega silma paistnud mitteaustatud kaasfoorumlase kohta vastavat lühendust. Katsuge kuidagi üle elada.
Vasta

Eeskujulikult rahulik vastus teravale küsimusele.

Õppigem!

Cool
Vasta

(03-05-2024, 12:43 PM)v6sa Kirjutas:   Eeskujulikult rahulik vastus teravale küsimusele.

Õppigem!

Cool
Olen nõus, et mu endine kolleeg on mu küsimusele adekvaatselt vastanud, nii nagu peakski kõik tegema.
Ei ole nõus, et küsimus kusagilt nurgast terav oli ...
Vasta

Tea midagi. Rolleyes

Arvestades üldsuse aktsepteeritud soovi pöörduda tagasi juurte juurde, siis kõik kahtleval toonil esitatud küsimused on kurjast. Nagu ühest teistest teemast selgus, siis AMF peab saama jälle üks sõbralik koht, kus kõik üksteise ettevõtmisi kiidavad ja lõkke ümber vanu laule laulavad.

AKF! kasski on sõbralikumaks muutunud. See on hea.

Mõnele on siiski enam lubatud, aga nemad ilmselgelt kuuluvad Õigete Foorumlaste hulka.

Kiuslik küsimus siiski tekib akf! Jesperile  süvateadusliku anaal-lüüsi tulemi asjakohasuse ja eelkõige teemakohasuse kohta (tuletame meelde, näopeks algas küsimusest, kui tõenäoline võiks olla leida nõukaaegse paneelmaja köögist pistikupesa tagant leida töövalmis kaitsejuhti) ja selle haakuvuse kohta just viidatud materjalis toodud sektordiagrammiga, kus elektrile on omistatud vaid 30% tulekahjude algatamise au.
Vasta

(04-05-2024, 08:51 AM)v6sa Kirjutas:  Mõnele on siiski enam lubatud, aga nemad ilmselgelt kuuluvad Õigete Foorumlaste hulka.
Selle "Õigusega" ole päris rahulik, on ka minu postitusi siit eemaldatud Big Grin
Vasta

(07-05-2023, 17:50 PM)honkomees Kirjutas:  
(07-05-2023, 15:58 PM)mossepower Kirjutas:  
(07-05-2023, 12:49 PM)honkomees Kirjutas:  ....Algse väljaõppe lõpetanud lahingväeosad asuksid piiri lähedastes maakondades aga rühma/jao suuruste hajutatud üksustena (nt renoveeritud endiste kolhoosikeskuste tühjana seisvates elumajades), kes suunduvad õppustele samale ühele polügoonile. Sealjuures see õppustele minek ei tohi olla nagu sõit Luxbussiga, vaid samuti õppuse ülesanne, kus on antud ette ajalimiit ja tinglikult lõhatud-hõivatud sillad-teed, jooksvalt tuleb leida alternatiivsed marsruudid jms.

Selle soovituse idee ja eesmärgid on muidugi kaitsevõimest ja -valmidusest lähtudes täiesti arusaadavad, aga päriselus võib selline lähenemine kaasa tuua Nursipalu vol. 2 iga teise õppuste piirkonnas paikneva Eestimaa taluniku maadel. ... Nt. mehed jube üle nädala aja liikvel olnud, üleväsinud, magamata, meeletu vaimne pinge, omavahelgi juba iga teine väike asi ajab tülli. Nüüd aga tuleb keegi ennasttäis võõras veel meelega tüli normina. ...
Maaomanikuga mittekonfliktisattumine on ju elementaarne ülesanne, see on "vaenlase poolt hõivatud territoorium" ehk nagu off-roadi mehed peavad ka militaristid maa-ameti kaardirakendusi suutma kasutada.
Lisaks väsimusolukorras vaimse pinge all tegutsemine on ju väljaõppe eesmärk, kuidas siis sõjaolukorras nädalaid tule all tegutseda suudetakse. Jutt ei ole noorteaja väljaõppest, nö püssi tundmaõppimise ajast vaid ikka algväljaõppe lõpetanud väeosadest.
Ausalt öeldes tekitab mulle kui iga päev kasarmute juurest möödasõitjale kummastust see nädalavahetuste ja pühade aegu minev-tulev rahvamass - krt, üle 20% meestest ei tohiks kunagi korraga laiali olla, ei mingit lahinguvalmidust. Täielik lodevus.
Tundub, et ksf. honkomees möödunud aastal välja käidud idee on seekordsetel õppustel omamoodi tõeks/väljaõppe osaks saanud: Viide 
Sõdurid oskasid seekord muidugi probleemi lahendada äärmiselt professionaalselt, ega nad ise vabatahtlikult ja omatahtsi eramaale oma laagrit üles seadma ei sattunud: "Kui maaomanik sõduritele märkuse tegi ja ütles, et tegemist on erakinnistuga ning neil puudub igasugune luba seal toimetada, siis ei saanud sõdurid oma tegevust lõpetada, kuna neile oli antud kõrgemalt käsk, mida ei saa eirata."

Muidugi päris elus reaalse sõjaohu seisukohast, mille jaoks antud harjutusi läbi viiakse, on tegu pseudoprobleemiga kuna need tsivilistidest maaomanikud, kes rahuaja õppustel rind kummis oma õiguseid nõuavad ja kõvatama kipuvad on reaalse sõja olukorras oma maakeldris peidus või üldsegi juba välismaal paos. Ja kui nt. mõni hull peakski oma valge Berlingoga proovima sõjardite juurde kihutada, siis võetakse ta kui potentsiaalne vaenlase käsilane/sabotöör juba kaugelt eemalt maha.
Vasta

Praegu pole meil sõjaaeg ning kaitseväelastel peab olema mõistust niipalju, et suudavad oma asukohta määrata kaardiandmete järgi ning mitte keegi ei hakka seal asju jooksvalt ja suvaliselt korraldama.
Ülesanded ja paiknemine valmistatakse ette staabis lauataga.
See on üle peeee tegemine kui eramaale kaevatakse laskepesad ilma omanikku teavitamata.
Lastakse möödaminnes mõni välikäimla õhku.
Või nagu meil siin rajati mingi vahepunkt kohta kus sõideti otse üle värskelt mineraliseeritud ja täisistutatud raielangi. 
Inimloom peab ikka täitsa pime olema, et kuuseistikuid ei märka. Hiljem kui pretensiooni esitasin siis lahendus leiti buldooseri abil ja hakati raielangil istikute vagusid ära siluma. - no annab ikka nii loll olla. Paarikümne katkisõidetud istiku asemel siluti ära ikka mittusada puud.
Pärast ikka saadi aru ja istutati kõik ning tehti korda. Tehti isegi paremaks kui enne oli, nüüd ilus sile koht.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(13-05-2024, 20:03 PM)tõnn Kirjutas:  Praegu pole meil sõjaaeg ning kaitseväelastel peab olema mõistust niipalju, et suudavad oma asukohta määrata kaardiandmete järgi ning mitte keegi ei hakka seal asju jooksvalt ja suvaliselt korraldama ...
Või nagu meil siin rajati mingi vahepunkt kohta kus sõideti otse üle värskelt mineraliseeritud ja täisistutatud raielangi. ... lahendus leiti buldooseri abil ja hakati raielangil istikute vagusid ära siluma. - no annab ikka nii loll olla.  ...
Pärast ikka saadi aru ja istutati kõik ning tehti korda. Tehti isegi paremaks kui enne oli, nüüd ilus sile koht.
2 x lollus ja 1 x mõistus ning selle tulemusena
2x raisatud riigi (s.o. meie maksumaksjate) raha, mis oleks võinud kuluda kaitsevõime tõstmisele. See raha tuleb neilt lolluste korraldajatelt sisse nõuda ...

Ma kordan veelkord, et õppuste tingimustes/legendis peaks olema, et eramaavaldused on vastase ÜLEKAALUKATE jõudude poolt hõivatud alad, kus vastasega kontakti astumine (loe: sinna sattumine) tähendab sõjamängus kaotust.
Vasta

Päris nii ikka ei saa, et see oleks keelatud.
Hoopiski kasulik oleks kui KV suudaks kaasata eramaaomanikke vajadusel ning koostööd teha.
Minul näiteks pole midagi selle vastu kui nad küsiks ja jätaks hiljem kontakti, kelle poole pöörduda.

Aga välja kukub nagu alati.

Hiljem ise otsi ja tõesta.

Peldiku juhtum on vist siiamaani lahenduseta.

......

Aastaid tagasi rajati üks laskepesa teeäärde vanadest rehvidest mis metsaalt kokku korjati.

Hiljem hakkasin uurima, et kes selle ära koristab siis vastati et need rehvid olidki seal.
Pakkusin neile, et siis visake tagasi metsaalla laiali, ärge jätke hunnikusse. Õnneks koristati ära.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(13-05-2024, 20:33 PM)honkomees Kirjutas:  
(13-05-2024, 20:03 PM)tõnn Kirjutas:  Praegu pole meil sõjaaeg ning kaitseväelastel peab olema mõistust niipalju, et suudavad oma asukohta määrata kaardiandmete järgi ning mitte keegi ei hakka seal asju jooksvalt ja suvaliselt korraldama ...
Või nagu meil siin rajati mingi vahepunkt kohta kus sõideti otse üle värskelt mineraliseeritud ja täisistutatud raielangi. ... lahendus leiti buldooseri abil ja hakati raielangil istikute vagusid ära siluma. - no annab ikka nii loll olla.  ...
Pärast ikka saadi aru ja istutati kõik ning tehti korda. Tehti isegi paremaks kui enne oli, nüüd ilus sile koht.
2 x lollus ja 1 x mõistus ning selle tulemusena
2x raisatud riigi (s.o. meie maksumaksjate) raha, mis oleks võinud kuluda kaitsevõime tõstmisele. See raha tuleb neilt lolluste korraldajatelt sisse nõuda ...

Ma kordan veelkord, et õppuste tingimustes/legendis peaks olema, et eramaavaldused on vastase ÜLEKAALUKATE jõudude poolt hõivatud alad, kus vastasega kontakti astumine (loe: sinna sattumine) tähendab sõjamängus kaotust.
Vot siinkohal oli mul eesmärk hoopis valesti meelde jäänud, et justkui iga sõjardi ülesanne oleks maaomanikuga konflikti sattudes see jõu näitamise/asja teravaks ajamise asemel hoopis võimalikult diplomaatiliselt ja vajadusel "allaandlikult" ära lahendada. Tegelikult siis oli asja mõte hoopis eramaale mitte üldse sattudagi, kahjuks pole see vist päris elus eriti teostatav. Igasugu kaardirakenduste, mobiiltelefoni ja GPS orienteerumismängude kohta on üldine seisukoht, et igasugused sellised signaalid annavad sind vaenlasele sisuliselt otse kätte ja siis on mäng tõesti läbi. Sõjaolukorra jaoks harjutatakse ikka sisuliselt ainult "kaardi ja joonlauaga" orienteerudes selle järgi mis seal paberkaardil kirjas on.

Ega siin vist häid ja universaalseid lahendusi ei olegi. Kõik teevad asju nii hästi kui saavad ja seda otseloomulikult oma vaatepunktist ja oma võimete piires. "Paadunud sõjardid" paneks kõik ettejuhtuvad elujõulised mehepojad kohe tööle, nt. kraavi kaevama, moona ette kandma vms. viisil "oma eksistentsi õigustama" ja "päris mehi aitama". "Paadunud tsivilistid" samas paneks kõik sõjaplaanid, kaitseliinid ja sõjategevuse endast kuulmisraadiuse piirile ja võimalusel veelgi kaugemale ja kindlasti ainult riigimaale. Ja nüüd päris elus on vaja need maailmad kuidagi ühildada ühise eesmärgi nimel. Pole ime, et aeg-ajalt hõõrumiseks läheb Big Grin
Vasta

Ei saa aru, mille üle siin kurtmine käib. Kas tehti pöördumatut kahju, kas ei makstud kompi või mingi kolmas versioon? Mul tuli poisid õue peale, ütlesin neile, et näete, siin on kehvasti, minge 100m sinnapoole, masti aitan teil traktoriga püsti tõmmata sinnapoole, pange sepik rulliga jooksma. Sisuliselt tegin tsiviilobjektist militaarobjeki paugust ja täitsa legitiimse sihtmärgi. Arvake ära, kas tiblastani kotib see või ei, et ma olen tsiviilobjekt hoolimata kas annan poistele heast mastiasukohast ja lisaks tulepositsiooni või mitte? Tiblat ei koti, tuleb ja laseb maja pilbasteks nii kui nii, kui vaja ja ütleb, et oli militaarobjekt hoolimata sellest, et ei olnud. Parem las olla siis mul maja kaitse ümberringi, kui loota sellele, et tibla maja üle ei võta. Lubadega on lihtne, auto numbrid pannakse kirja ja nö pääslas elik koju sissesõidul vahitakse korra tahaistmele, et mõni tiblastani kodanik pole pagassi end peitnud. Ja see on normaalne, mitte minu privaatsuse rikkumine antud olukorras, kes vastupidist väidab, võib minna ja ennast süüdata. See osa ei kuulu diskuteerimisele ega arutusele. (vaadake ülevalpool seda rind kummis kommentaari)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne