Abipalve tagasideks

(21-03-2024, 17:36 PM)Envir Kirjutas:  Mulle igatahes meeldib! Ma mäletan lapsepõlvest Leopoldi saadet, seal näidati korduvalt super-hiire multikaid. Superhiir teadagi tegi väärilisi kangelastegusid, aga see pole siinkohal oluline. Oluline on, kuidas temast superhiir sai? No kõigepealt oli tavaline hiir. See sõi super-juustu, super-suppi ja veel mingeid super-asju, nii saigi superhiireks.

Käesolevas kontekstis on olemas suur analoogia. Ma valin õige partei poolt, usun õigeid asju, räägin õigeid asju, käin läibi õigete inimestega ja nii olengi kokkuvõttes õige inimene. Õige inimene on teadagi intelligentne ja võib ka kõigis muudes aspektides endast hästi arvata.

Need teised, kes ei ole õige partei poolt, ei usu õigeid asju või käituvad muidu teist moodi kui õige, on lollid. Asi on väga lihtne, pole mõtet keeruliseks ajada!

Parteidega on Eestis s*tasti. Pole ühtegi, mille poolt võiks normaalne inimene puhta südamega hääletada.
Ja see arvamus on mul juba aastaid, ammu enne reformikate viimaseid sigadusi. 
Kes üritab ekre, kesikute või muude amööbide kohta halvasti ütlejale kohe oravasilti külge kleepida, võib rahus istmikku siirduda.
Vasta

Ilus ohutu arvamus, mis kindlasti ei saa vale olla.
Vasta

Mis juhtus,  mind pidite maapõhja tampima aga läksite ära poliitikasse?

Aquila captas non muscas.
Vasta

(21-03-2024, 20:31 PM)Daff Kirjutas:  Mis juhtus,  mind pidite maapõhja tampima aga läksite ära poliitikasse?
Vähemalt on sul veel töötav konto alles või pole sõnavabadust piiratud. 
Ma täiesti mõistan praegusel ajastul seda olukorda, kui ebameeldiv tõde saab kriitika osaliseks. Seda on meie ühiskonnas metsikult palju.
Peavoolumeediaga mittehaakujad üritatakse ära tühistada või kremlikäpikuks, putinistiks või tont teab kelleks liigitada. Eks see on mõnele kodanikule
mugav viis kaagutada kellegi kallal, kuna see vasakpoolselt "POPP"  Sad

Ksf PlyVal64 bänniti ka ära. Tõenäoliselt mõnele juhile mittesobiva sõnavõtu eest.
Vasta

Justjust. Kõikjal on "juutide vandenõu". Parem ära arvutit-telekat-raadiot-telefoni avagi: kõik ahistavad ju Sind ega lase kõikjal poliitikast tuututada! Big Grin

edit: aga poe taga on ju sõnavabadus ja need, kes teavad, mis tegelikult toimub? Seega...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Nii , nüüd ei jää muud üle kui tekitada autojuhtide + autoomanike partei , kas sellest asja saaks , pole kindel , kui juba siin käib omavaheline mõõduvõtt siis võib arvata et tuleb teha automaksu pooldav ja automaksu vastu olev partei , valimised on umbes 3 aasta pärast , jõuab veel ...
Vasta

(21-03-2024, 20:31 PM)Daff Kirjutas:  Mis juhtus,  mind pidite maapõhja tampima aga läksite ära poliitikasse?

Pole mõtet mossitada, su vaenulikkus torkas juba liiga palju silma. Miks selline suhtumine vale on, see põhjendati ka ilusti ära. Ehk aitab nüüd? Ma ei arvagi, et sa käigupealt oma arvamust 180 kraadi muudad, aga tõesti, pole vaja seda pidevalt toonitada! 
Kõigil meil on mingid oma seisukohad, mis mainstreamiga ei haaku, aga sellel põhjusel kaaskodanikele jalgupidi selga ronida ja peale pressida, on ka üsna vilets programm....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(21-03-2024, 22:37 PM)Marko Kirjutas:  
(21-03-2024, 20:31 PM)Daff Kirjutas:  Mis juhtus,  mind pidite maapõhja tampima aga läksite ära poliitikasse?

Pole mõtet mossitada, su vaenulikkus torkas juba liiga palju silma. Miks selline suhtumine vale on, see põhjendati ka ilusti ära. Ehk aitab nüüd? Ma ei arvagi, et sa käigupealt oma arvamust 180 kraadi muudad, aga tõesti, pole vaja seda pidevalt toonitada! 
Kõigil meil on mingid oma seisukohad, mis mainstreamiga ei haaku, aga sellel põhjusel kaaskodanikele jalgupidi selga ronida ja peale pressida, on ka üsna vilets programm....


Ei, ma ei mossita. Pole minu moodi.  Olen rohkem  kakleja tüüpi.  Mulle meeldib lahing.
Mõtlesin, et jään vait ja ei võta enam sõna aga tänahommikune vahejuhtum eilse madina taustal sundis uuesti  sulge haarama. 
Ilmselt olen mingi sitamagnet kus kõik ebameeldiv leiab mind ise üles.

Sõin hommikust. Kuniks käisin uut kohvi  toomas istusid kaks tüüpi, dressid seljas ja sibulakotid üle õla, minu lauda, tõstsid nõud kokku ja hiljem deklareerisid, et neile meeldib siin istuda.  "A mõ dumali...bljää  bljäää..." Seda kõike vene keeles ja  aktsendiga kus K oli asendatud rõhutatud H  tähega. 

Mis te nüüd arvate, et ma käin päev aega rõõmsalt ringi ja ülistan neid tüüpe.


Vahepeal jäi kirjutamine pooleli ja mõttelõng läks sassi. 
Üks vene keelt  rääkiv meesterahvas leidis mu üles ja üritas vabandada nende kahe lontkõrva eest.  See millest ta rääkis oli suht huvitav. 
Põhimure oli selles  et koos  nende Donbassi venelastega on uksest aknast sisse murdmas "nahhui-pohhui"  mentaliteet mis tänu vene keelele laieneb kõigile vene keelt rääkijatele. Aga nüüd aitab. Muidu arvate, et ülistan kedagi-midagi. 

Kirjutasin selleks, et näeksite mis ilmas toimub. Muidu arvate, et kõik ongi nii ilus nagu Postimees kirjutab.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kus k*rat sa kogu aeg ringi tuiad, et sellised tüübid pidevalt ette jäävad? 
Sulle sai juba siin korduvalt selgitatud, et mõne kaabaka põhjal kogu rahvuse kohta järeldusi teeb ... noh mitte just kõige teravam aju, kui viisakalt väljenduda. 
Ikka on vaja möliseda.
Vasta

Aidake mul palun meelde tuletada, kelle ja kuidas see ütlus käis, mis oli ka kunagi Kuldvillaku lõpuküsimus, et iga interneti vestlus jõuab lõpuks sinna punkti kus üks pool hakkab teist natsiks ja teine ..... nimetama. Oleme ikka sinna jõudnud, kus saadetakse poe taha, sinna kus isand kass on, räägitakse midagi ajupotensiaalist, järgmine väljend on haritus ka vo. No on ju tobe kui käib siuke lapsik teineteise lolliks nimetamine. Seda teemat või kolida kuhu tahes.

Ford Granada
Vasta

No kui sa ikka järjekindlalt teisi nende vaadete, ameti, elukoha, telefoni tootja või sõiduki rataste arvu põhjal sõimad, siis ei maksa suuri silmi teha ja "ühiskondliku lõhe" teemal krokodillipisaraid valada, kui varem või hiljem kasvõi põhimõtte pärast sama puuga vastu saad.
Vasta

kas siis rumalaid inimesi ei ole olemas või ei tohi seda välja öelda?

...et oleme kenasti poliitkorrektsed, hoiame sõbralikult käest kinni ja kuulame, kuidas ilmselgelt mitte just kirkamad kriidid (tehnikafoorumis) alatasa poliit-tuututavad?

automoto ei ole see koht. Asju võib kuigipalju tolereerida, aga mingil hetkel on s*tahunnik liiga suur ja aitab s*ta juurdetootmisest.

üks "puhtalt automaksuhuviline", läks hiljuti kenasti siinsest "represseerivast keskkonnast" ära: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=66827
ka siin teemas represseerimist kurtva kodanik KertP huvi ja postitused (millest ca veerand on prügikastis - tsiteerin all täies mahus viimase 4 kustutatu hulgast 2 markantsemat. Olid loomulikult automaksu-teemas) piirduvad igapäevase poliit-kirumise või kurtmisega: https://forum.automoto.ee/search.php?act...a71dea2e9b

kui mees teab kõigist paremini, kuidas riiki (ja-või eelarveid) juhtida, siis pideva kirumise asemel juhtigu mees riiki. Räusata oskab igaüks, enamasti piirdub lärmajate juhtimiskogemus auto juhtimisega: me ei näe neid organisatsioone (st inimesi) ja-või suuremaid rahasummasid juhtimas. Huvitav, kas "juutide vandenõu" tõttu või hoopis seepärast, et lärmajate tegelik võimekus ei vasta lärmi detsibellidele?

ehk siis peeglid näppu ja kas de facto riiki (paremini) juhtima või kui ikka see inimene peeglist vastu ei vaata, siis garaaži mutreid keerama ja hoopis sellest postitama - see on automotos kohane.


(28-02-2024, 10:51 AM)KertP Kirjutas:  Valitsev viletsus koos kliimatotalitaristidega tõesti tahab algatada Eestis kodusõja. Arvamus otsekohene, aga kas keegi loeb nende eesmärkidest midagi muud välja?
Siin toimuv jõhkrus on paraku osaliselt rahva enda süü. Rahvas ei hakka ju vastu ja hääletavad jälle nende poolt, kes neile päriselt halba teinud. 
Idanaabril polegi mõtet siia tulla oma armeega. Meil juba sõda on teisel kujul, alati ei pea sõda olema füüsiliste relvadega. Tõsiselt kahju, et meie riik ja rahvas peab nii räigelt kannatama.

(29-02-2024, 00:46 AM)KertP Kirjutas:  Praegune jõhker olukord on ühel põhjusel - Võimul on kolmikliit ja koosneb tervenisti vasakliberaalkommunistlikäärmuslastest ja nüüd neile selgeks saanud teadmine, et lähitulevikus enam koos võimule asja pole, siis lammutavadki ja hävitavad kõike, milleks veel võimalus on. Ei lähe sellele kambale korda Eesti tulevik ega rahvas, vaid võetakse viimast, kraabitakse rahad ja hüved kokku, ning tõmmatakse uttu seitsme tuule poole. Muidugi oravapartei e-hääletuse programm võib igasugu üllatusi tekitada. 
Eestis ja üldse maailmas läks olemine kibedamaks koroonaga. Sellel hetkel paljud poliitikud keerasid rahvale selja ja saatsid isegi armee oma kodanikele peale, samuti meil siin pisikeses riigis. Alates sellest perioodist mõned vandenõuteooriad hakkavad reaalsemaks muutuma ja tundubki, kuidas sihilikult eesmärk inimestele halba teha. Ei mäleta eriti kauges perioodis rohepöörde hullust, vaid see hakkaski just sellel ajal aktuaalsemaks muutuma. Hakka või uskuma onuklauside ja majandusfoorumlaste ähvardusi "Meie tuleme!" 

Kui varamaks täiega läbi rammitakse, siis kollektsioonide omanikel tasuks mõelda alternatiivina võtta masinad mujal riigis arvele, aga jätta Eestis garaazidesse seisma. Naaberriigid igatahes omamismaksu ei nõua. Oma territooriumil võib ju seista kasvõi FIN, LV, LT vms numbrimärkidega autod. Lihtsalt üks alternatiivne mõte, kui enam muud moodi ei kannata.
Loomulikult võiks rahvas hakata häält tegema enne, kui liiga hilja on. Ennetamine on tagajärgedega tegelemisest toredam.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(22-03-2024, 14:29 PM)13piisab Kirjutas:  kas siis rumalaid inimesi ei ole olemas või ei tohi seda välja öelda?

...et oleme kenasti poliitkorrektsed, hoiame sõbralikult käest kinni ja kuulame, kuidas ilmselgelt mitte just kirkamad kriidid (tehnikafoorumis) alatasa poliit-tuututavad?

automoto ei ole see koht. Asju võib kuigipalju tolereerida, aga mingil hetkel on s*tahunnik liiga suur ja aitab s*ta juurdetootmisest.
...

Ma nüüd täpsustan, et poleks valesti mõistmist.

Siin foorumis on moderaatori soov näha sõbralikult üksteisel kätest kinnihoidmist ja poliitika vältimist iga hinna eest? Meil juba on üks säärane foorum: vanatehnika.ee , uusim postitus 11.03 (ehk 11 päeva tagasi).

Ei õnnestu inimestega, võib-olla inimestega kokkupuuteta arenenud AI-dega õnnestuks. Iseküsimus, kuidas peaks välja nägema nende viljeletav füüsikaline auto-mototegevus, mida samuti siin nõutakse Big Grin

Akf! Daff kirjeldab nii ilmekalt tiblat. Eestimaalt või Ukrainamaalt või hoopis kuskilt Osseetiast tulnud, tibla on tibla, vaikka voissa paistais. Sõimata kõiki ukrainlasi tibladeks vaid siia põgenenud hõlpeluotsijate tõttu pole kohane. Saame ehk ilma selleta, eks?
Vasta

(22-03-2024, 21:27 PM)v6sa Kirjutas:  
(22-03-2024, 14:29 PM)13piisab Kirjutas:  kas siis rumalaid inimesi ei ole olemas või ei tohi seda välja öelda?

...et oleme kenasti poliitkorrektsed, hoiame sõbralikult käest kinni ja kuulame, kuidas ilmselgelt mitte just kirkamad kriidid (tehnikafoorumis) alatasa poliit-tuututavad?

automoto ei ole see koht. Asju võib kuigipalju tolereerida, aga mingil hetkel on s*tahunnik liiga suur ja aitab s*ta juurdetootmisest.
...

Ma nüüd täpsustan, et poleks valesti mõistmist.

Siin foorumis on moderaatori soov näha sõbralikult üksteisel kätest kinnihoidmist ja poliitika vältimist iga hinna eest? Meil juba on üks säärane foorum: vanatehnika.ee , uusim postitus 11.03 (ehk 11 päeva tagasi).

Taavi! Mind üldse ei huvita, mis kanad teil Teeduga kitkuda on ja miks need juba kontideni paljad pole, aga pane tähele kui kiiresti toodi sinu ukrainlaste teemal algatatud arutelusse sisse EKRE-oravad mustvalge polariseerumine. Ja need mustvalged tüübid isegi ei seosta oma plärtsumist algse küsimusega rohkem kui väites "kes vastu vaidleb, on X/Y partei pooldaja".

Mul oli eile kuradikiire päev. Mõtlesin näpistada kümme minutit, et teha autoteemasse postitus sellest, kuidas T4 Zaporižžjesse jõudis. Selle asemel postitasin siia teemasse veidi pikema vastuse. Veidi nukker oli seda kirjutada. Veel nukram on see, et kuigi ma püüdsin kirjutada nii, et saaks jätkata sisulist arutelu, ei ole mitte keegi mulle midagi sisulist vastanud.

Ma tõesti ei näe põhjust, miks peaks säilitama ühe või teise kasutaja kümneid postitusi, mille ainus sisu on tema poliitilise seisukoha  väljendamine minimaalsete erinevustega sõnastuses.

Kui see poliitpläma või päevas lisanduvate postituste-baitide arv on ainuke, mis tehnikafoorumit elus hoiab siis võib selle foorumi lastagi välja surra. Olekski aus.
Vasta

(22-03-2024, 21:57 PM)Telc Kirjutas:  
(22-03-2024, 21:27 PM)v6sa Kirjutas:  Ma nüüd täpsustan, et poleks valesti mõistmist.

Siin foorumis on moderaatori soov näha sõbralikult üksteisel kätest kinnihoidmist ja poliitika vältimist iga hinna eest? Meil juba on üks säärane foorum: vanatehnika.ee , uusim postitus 11.03 (ehk 11 päeva tagasi).


Kui see poliitpläma või päevas lisanduvate postituste-baitide arv on ainuke, mis tehnikafoorumit elus hoiab siis võib selle foorumi lastagi välja surra. Olekski aus.

See küsimus, et kas mula ja pläma ikka on vaja foorumi elushoidmiseks, sai mäletamist mööda 3-4 aastat tagasi selgeks vaieldud, resümee oli, et jah on vaja. Praegu pole küsimus selles pläma hulgas, pigem ikka suunas. Iga krdi vaidlus keeratakse poliitiliseks ja see on lihtsalt nõme! Kuskil jäi juba silma uus omadussõna - kajakallaslik. Mis sa oskad kosta selle peale? Veel nõmedam on, et inimesed ei oska vait jääda õigel hetkel, jauravad edasi ka siis kui ammu on selge, et vait jäädes oleks lootus mingigi nägu säilitada.
Poliittrollid vallutasid suuremate lehtede kommentaariumid juba ammu, neid jagub siia ka.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tulen jälle oma joruga siia : Vähem solvamist ja lahterdamist oleks kena ja selle juurutamiseks asendame pöördumisel  vormi "SINA" sõnaga "TEIE".

 Näited võiks austatud kaasfoorumlane "Kass" siia tekitada .
Vasta

Miks peab automaksust olema mitu teemat, kus kõigis ainult jahutakse ja kirutakse? Kas on midagi paremaks sellest muutunud, ehk kas tänu sellele jahumisele,siin ja teistes keskkondades, jääb automaks tulemata? Kuna automaksu kehtestavad poliitikud: valitsus, erakonnad, riigikogu, siis muutub ju teema ka poliitiliseks kirumiseks. Nimetage üks erakond, kes praegusel ajahetkel jätaks mingi uue maksu kehtestamata, ehk üks ongi aga see laenaks riigi lõhki.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Lugesin kunagi teismeeas Dostojevski novelli “Ülestähendusi põranda alt”, mille peategelaseks oli üks tõre meesterahvas, kes suutis rõõmu tunda vaid siis, kui sai kellelegi sitasti öelda või mõnele möödujale kingale sülitada. Kord hakkas vanamehel hammas valutama, kuid ta keeldus põhimõtteliselt hambaarsti külastamast - tulgu või surm. Hambavalu andis talle aga harukordse võimaluse jälle rõõmu tunda, kuna sai valjusti oiata ja valu üle kurta. Mitte, et see oleks tema valu kuidagi leevendanud, vaid seda võimalikult valjusti ja kõrvulukustavalt tehes oli ka teistel ruumis viibijatel halb, mis pakkus mehele suurt rõõmu ja südamerahu.
Vasta

(23-03-2024, 16:14 PM)metsakohin Kirjutas:  Miks peab automaksust olema mitu teemat, kus kõigis ainult jahutakse ja kirutakse? Kas on midagi paremaks sellest muutunud, ehk kas tänu sellele jahumisele,siin ja teistes keskkondades, jääb automaks tulemata? Kuna automaksu kehtestavad poliitikud: valitsus, erakonnad, riigikogu, siis muutub ju teema ka poliitiliseks kirumiseks. Nimetage üks erakond, kes praegusel ajahetkel jätaks mingi uue maksu kehtestamata, ehk üks ongi aga see laenaks riigi lõhki.

Ei hakka ümber trükkima, loe siit:

https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid564920

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(23-03-2024, 16:14 PM)metsakohin Kirjutas:  ... Nimetage üks erakond, kes praegusel ajahetkel jätaks mingi uue maksu kehtestamata, ehk üks ongi aga see laenaks riigi lõhki.
Praegusele ajahetkel ... majandust pole õppinud v.a. punast poliitökonoomiat, mida omal ajal kõigile anti aga ajaloolasena tean vaid ühte retsepti majanduskriisi ületamiseks: riiklike tellimuste järsk kasvatamine, ettevõtjate toetamine ja maksude mittetõstmine või langetamine. Ehk  kõik vastupidine praeguse valitsuse tegutsemisele. Jah, see tähendab riigi laenukoormuse järsku tõstmist kuid majanduskasv päästab riigi, mitte kriisis istumine ja maksude tõstmine.
Nii Eesti majandusteadlased kui ettevõtjad räägivad ühest suust, et meie kriisi suuremas sügavuses muu ilmaga võrreldes on süüdi valitsuse majanduspoliitika (mitte sõda jms), lisaks veel sellest tingitud majanduskeskkonna ebastabiilsus (Kirjanen viis suurinvesteeringu Eestist välja välismaaalstest rääkimata).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne