[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust
#1

Offtopicu jätkuks, et äkki viga on siiski hetke valitsuse ja eelmiste valitsuste korralikud möödapanekud? Lisaks kasutjaskonna vananemine ka, noorena oli savi, kes valitsuses, peaasi et karpat timmida sai, nüüd tahetakse see rõõm ka käest ära võtta.
Kui E200 tegelane rahandusministriks oleks saanud, siis näiteks nende plaan oli mitte autode maksustamine vaid hoopis tervishoiule maksu juurde panek, sest meie tasuta tervishoid on väga karm rahaauk. Lihtsalt üks näide, mis plaanid olid nüüd on aga nii nagu ta on...
Vasta
#2

(29-07-2023, 10:13 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(29-07-2023, 09:48 AM)Jesper Kirjutas:  
(29-07-2023, 08:58 AM)v6sa Kirjutas:  Sa räägid iseendale vastu: kuidas saab maa/autode/nugade/... maksustamine takistada maksualuse vara koondumist üksikute rikaste suguvõsade kätte? Kui nad juba on rikkad, mis häda neil siis makse maksta on?
Ma ei tahaks hakata siin teemas seda diskussiooni pidama, selle üle on majandusteoreetikud vaielnud sajandeid, et kas see tegelikult töötab jne, lihtsalt tahtsin ära mainida, et selles konkreetses tiigis on põhi palju sügavamal kui "valitsus röövib". Näe loe ise läbi, saad üldpildi ette: https://en.wikipedia.org/wiki/Land_value_tax . Automaksuga pole sel suuremat pistmist.

(29-07-2023, 08:18 AM)vant Kirjutas:  Ma ei saa aru, miks see 30 k kastikas hambusse jääb.
Ei see ei jää hambusse, omage kasvõi mitu tahate, lihtsalt veider on, kui seda endale lubada saav inimene kurdab, et elu on halb ja riik on perses ja kõik valitsused on lollid ja nii edasi. Oleks kõik valitsused lollid olnud, siis oleks sul viis korda väiksem palk, räme korruptsioon ja pommid kukuks pähe, nagu ühes meiega samalt joonelt startinud riigis olukord on. A mis see teise äärmuse näide olla võiks, seda ei tea, sellepärast küsingi, et kus maailmanurgas vaene ja raskustes inimene uue kastikaga sõidab?

Miskipärast ma ei arva, et sul funktsionaalne lugemisoskus puudub, sestap nimetagem seda teksti endiselt esmaklassiliseks demagoogiaks. Kastika näitel käis ja käib pahameele väljendamine selleüle, et sihiteadlikult rikutakse õiguspärase ootuse printsiipi. Aga jahud muudkui edasi vaesest ja raskustes inimesest ennekuulmatult kalli kastikaga sõitmas. Demagoogitseda oskame me kõik - vaeseid ja raskustes inimesi sõidab uute kastikatega eri kontinentidel päris palju ringi, paljudel kastis raskekuulipildujad või õhutõrjekahurid.

See, et meie elatustase on viimaste kümnenditega jõudnud kehtiva kvaliteedini, ei ole sündinud mitte tänu eelnenud viletsuste ennastsalgavale "tööle" vaid pigem nende kiuste - maapiirkondade majade katused ja aknad ja soojuspumbad on soetatud suuresti välisriikidest siia suunduva rahavoo tulemina. Ja ma ei räägi siinkohal mitte mingitest illusoorsetest välisinvesteeringutest, vaid Soome kipsimeeste, Iirimaa kalkunikitkujate, Austraalia põllutööliste ja paljude teiste töökate inimeste palgarahadest.

Keskmine kipsiahv või mandlikoorija nüüd küll see ei ole, kes maa rikkaks on teinud. Millest selline arvamus?
Erand kinnitab reeglit, aga seal on põhjus, miks "kalevipoja" maine üldse stereotüübina olemas on.

Uus auto, katus ja soojuspump on ikka selle õue peal, kel õnnestus metsa müüa. Kalevipojad raiskavad rahaniisama ära.
Vasta
#3

Kui kõik autod,katused ja pumbad oleks metsaga kinni makstud siis näeks Viljandist Pärnusse. Big Grin
Vasta
#4

Kohati kisub jutt juba mölaklikuks. Need "kipsiahvid" ja muud võõrsil tööl käijad pole sugugi kõik mingid joodikud, kes raha maha lakuvad ja koju pennigi ei too. Selliseid avaldusi teha ei maksaks. Isiklikult tunnen väga palju tublisid mehi, kes on mujal teenides ja hästi teenides siin palju kulutanud ja see tähendab ka maksuraha.
RE valijast ka. Keegi siin ütles, et mingid elus pettunud kibestunud virisejad kritiseerivad praegust võimu(erakonda). On ikka nii või? Ma ei tea, kuidas siin kellegi majanduslik seis ja elujärg on, aga oletan, et mitmetel "kriitikutel" ikka väga hea. See, et sa oma huvide ja varade kaitseks välja astud, ei tee sinust veel mingit virisejast kibestunud tagurlasest paremäärmuslast.
 Aga seda trummi on aastaid taotud tolle päikesetõusuerakonna poolt. Kui sa pole meie poolt, oled sa kremlimeelne, elus mitte hakkama saav vanamoodne ja ühiskonda pidurdav element. Lõpuks pidevalt korrutades see mantra ju töötab, eriti nooremate ja elus kogenematumate peal. Kui lisaks poliitikute ruuporile ka meedia omalt poolt pasundab sama noodilehte, siis hakataksegi uskuma. Nii lahe ja moodne on ju olla võitjate paadis, mis siis et need võitjad su esimesel võimalusel üle parda lükkavad ja aeruga pähe ka veel lajatavad Smile
Mis seal salata, on minulgi nende valimise patt hingel, kunagi tundusid nad justkui tööka ja ettevõtliku inimese parteina ja kes siis ei tahaks ettevõtlik ja tubli olla. Eks ma olin noorem ja lollim ka, uskusin Jürksi ja neid teidsi ka. Nüüd paraku on neist saanud poolpunased ümberjagajad, kes ettevõtliku inimese tasku tühjaks tahavad teha ja ta enda linnaplatsile saamatuse näitena üles riputadaSmile
 Kõige hullem on see, et mõistlikku alternatiivi ka pole. Võib- olla ongi parempoolsuse aeg ümber saanud ja vanadelt torisejatelt tulebki kõik ära võtta.
Vasta
#5

(29-07-2023, 18:10 PM)vant Kirjutas:  Kohati kisub jutt juba mölaklikuks. .........

Õhtust!
Hea ja vajalik teema! Aga tegelikult ikkagi head A-M foorumi tava järgides kisub jutt pigem mölaks, mitte ainult mölaklikuks. Muidu teema elas ja arenes, nagu viimati ka "Mõistusega midagi liiklemise vms" teema, aga ka seal lõpuks ma ei saanudki aru, kas peaks Konsumi parklasse sõitma nina või perse ees. 
Tore on jälgida tolerastide ja heiterite väitlemist, aga jutt kipub juba jah jamaks või lausa mölaks minema. Ise ka suure linna elanikuna valisin seekord rehvormi erakonna esindaja, rohkem valisin tuttavat tüdrukut kui maailmavaadet, aga ikkagi pigem valisin mitte konservaate, kuigi ise olen pigem täielikult mittelibaraal. Aga elu on näidanud, et mul on halb käsi ja ebaõnn nende valikutega, eelmine aasta suvel lõpuks valisin elektrienergia börsipaketti ja kohe läks börs hulluks, õnneks sain järgmisest kuust kohe tagasi fikseeritud hinna juurde.
Niipalju siis minult siia teemasse asjalikku sisu juurde!  Cool
Vasta
#6

(30-07-2023, 10:26 AM)honkomees Kirjutas:  
(30-07-2023, 00:09 AM)hobiautod Kirjutas:  Mis te siis värvite neid museaale riigi(meie) rahadega üle? Lasete neid restaureerida jne...
Järelikult ei ole tegu ju muuseumiga vaid restaureeritud sõidukite hoidlaga.
Restaureeritud ehk eesti keeles ennistatud masinad on ka museaalid, kuid museaalid on ennistatud vastavalt museoloogistele reeglitele, mitte tehaseuude seisundisse jne. Allpool väljavõtteid nn kogude poliitikast (A collection policy is a detailed statement that explains why a museum is in operation and how it goes about its business. The policy articulates the museums' professional standards regarding objects left in its care and serves as a guide for the staff and as a source of information for the public.).
Tsitaat:Eelistatud meetodiks on konserveerimine. Suurte masinate eksponeerimisväärtuse tõstmiseks võib kasutada ennistamist.

... Aktiivne konserveerimine on objektide stabiliseerimine originaalsel säilinud kujul nende keemilise ja füüsikalise töötlemisega.

Ennetav konserveerimine tähendab kaudset tegevust kultuuripärandi seisundi halvenemise ennetamiseks s.o. korrektset käsitsemist ja kasutust, transporti, hoiustamist (sobiva kliima tagamine ja kontroll hoidlates, hooldus ja puhastamine, ümbristega kaitsmine) ja väljapanekut. ...  

Restaureerimisel objektide töötlemise käigus kasutatud protsessid peavad olema pööratavad, st tekitatud muutused objektis peavad olema kergesti originaalist eemaldatavad. Eelkõige kuuluvad ennistamisele kasutuskogu museaalid, mida kasutatakse ... muuseumikülastajatele elava ajaloo kogemuse andmiseks haridusliku funktsiooni täitmisel. ...

Parandused ja töötlemisjäljed ei tohi objektil silma torgata, kõik ennistatud lisandid peavad vastama originaalile, kuid olema samas selgelt eristatavad. Kahjustatud osade asendamine dokumenteeritakse ja on lihtsate meetoditega avastatav. Muuseumi seisukohalt on objektide väljanägemine vähemoluline kui nende keemiline ja füüsiline stabiilsus.
Tänan selgitava vastuse eest.
Vasta
#7

Asi pole mitte tingimustes vaid selles et on vaja "pestud , triigitud ja kammitud" välja näha .
Vasta
#8

(30-07-2023, 19:59 PM)edvard Kirjutas:  Asi pole mitte tingimustes vaid selles et on vaja "pestud , triigitud ja kammitud" välja näha .
Ei, Ei ja veelkord EI. Kogu praegune kampaania on puhtalt meie endi viletsuse kätetöö ja mõttelõng! Ei Brüssel ega ka EU pole meile mitte midagi sellist ette kirjutanud ega nõudnud! Kui sellekohane tekst käib, siis on see meie endi viletsuse ette visatud VALE või kellegi välja mõeldud luul, et ennast kuidagi välja vabandada lasteaia tasemel, et "aga nemad ise ju ...."
Vasta
#9

Aga kaudselt tuleb kliimakommunism ikkagi Euroopa Liidust. Rohepööramine teatud sorti vasakäärmuslaste poolt. Eesmärgiga "müksata" kodanikke nende utoopilisse maailma.
Minu arust paljud kaubad ja vedelikud oleksid tunduvalt odavamad, kui eurokate otsa surutud maksud jõuga eemaldada. 
EL otseselt automakse ei tee, aga "kass ümber pudru" hiilivad nad ikkagi teisel viisil ligi. 

Vt linki, millest tulevad tagajärjed kõigile, kes siin foorumis eksisteerivad.

https://www.err.ee/1608951653/euroopa-pa...iimapaketi

Huvitav tähelepanek viimasel ajal - Inimesed, kes julgevad natukenegi EL rohepööramist kritiseerida, siis tavaliselt "närilisepartei" valijad/liikmed hakkavad kohe reageerima, ning süüdistama neid kremli või venemeelsuses. Lühinägelik seltskond, kelle arust on ainult kaks äärmust. 
Nad võiksid mõista, et eksisteeribki reaalselt ka kolmas grupp inimesi, kes tahavad olla täielikult eestlased, aga ei taha rohepööramises osaleda.
Vasta
#10

(30-07-2023, 14:29 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Te raisad veel julgete mainida, et valisite Reformierakonda Big Grin
Kas klapid olid peas või?
Hoiame riigi rahanduse korras, püsikuludeks laenu ei võta!
https://reform.ee/riigikogu-valimised-20...tes-kates/

Ja nüüd käsi püsti, kellele tähendab aastas 30 € maksmine rohkemat, kui kärpsemusta?

Õhtust!
Mina valisin, see vanaema, kelle juures ma elan, valis, tema tütar valis, tütre mees valis. Esimest ja ilmselt ka viimast korda minu poolt. Olles rumal ja laisk, siis see ei ole ikkagi minu erakond, olen eelnevalt valinud ka sotse, isamaalasi jms jama. 
No tõstan käe üles, kas ma saan nüüd raha tagasi? Mul on 6 masinat registris peatatud misiganesiga, 180 rubla aastas! See teeb 6 kasti õlut, võtame 1 pudel päevas, tuleb ca poole aasta õlu!  Sad 
Mina iseenesest ei ole automaksu vastu, kuigi vb tõesti ei tohiks seda Pandora kastikest lasta lahti teha, sest valitsus on nagu väike laps, ta ei saa aru, millal tuleks mängimine ja lollitamine lõpetada, seda käitumismustrit on ka siinses foorumis  näha saadud...
Aga nagu jällegi siin ennemalt korduvalt räägitud, ma ei suuda mõista ja aksepteerida seda täielikku idiootsust ja ignorantsust, et maksustatakse liikluses mitteosalev sõiduk, maksustatakse sõiduk, mida ei ole olemas, maksustatakse mootorratas samaväärselt autoga, maksustatakse museaalid  Toungue  , on nad värvitud või roostes jne. Ka kogu see rohepöörde jama jms, hõõglampide keelustamine, mis hiljem sai lubatud, kui tööstuslambid jne jne, see sama, et Aasia, Ameerika ja Venemaa teevad mis tahavad ja Euroopa ning eriti Suur - Eesti püüavad midagi kuhugi pöörata, nii et song tagumikust väljas, oimaeivõi...
Aga automaksust - isegi see vanaema, kelle juures ma elan, oli tund aega tagasi valmis minema kuhugi, ilmselt ikkagi siis Toompeale autokumme põletama (no on meil jäänud Nissanist mingeid 14 " rehve), kuigi omal on ainult see hall universaaltojoota, mis ma talle ostsin, siis, kui veel raha oli. Ütles, et tema arvates ei ole õige neid masinaid maksustada, mis ei sõida. Imelik on see, et tavaliselt on kõik minu mõtted ja plaanid kuulutatud valeks ja jamaks, ei tea, mis siis nüüd lahti on?

tervitades, Priit Näljakülast
Vasta
#11

Oleks mõistlik ka siin selekteerida postitusi . Osa postitusi huumori või õhtuse õllenurkka ümber tõsta . Adekvaatsed teema käsitlused jäävad kaduma .
Vasta
#12

(30-07-2023, 22:41 PM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Oleks mõistlik ka siin selekteerida postitusi . Osa postitusi huumori või õhtuse õllenurkka ümber tõsta . Adekvaatsed teema käsitlused jäävad kaduma .

Siin ei ole enam võimalik jupitada.
Õnneks olen suutnud kirjutamisest loobuda. Siin on liiga palju rahandusspetsialiste, mis ma oma puuduliku haridusega ikka tunglen...

Automaks vajab erisusi!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#13

(30-07-2023, 22:41 PM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Oleks mõistlik ka siin selekteerida postitusi . Osa postitusi huumori või õhtuse õllenurkka ümber tõsta . Adekvaatsed teema käsitlused jäävad kaduma .

Jälle õigus! Rohkem modereerimist võiks alati olla! Ja rohkem neid tabeleid ja uuringuid, mis näitavad kui suur maksukoormus ikkagi Eesti Vabariigis on, et kas on siis kõige suurem maailmas või suhteliselt väike, mõlemat väidet on vist siin juba tõestatud!?
Tavamaksumaksja või foorumlase igapäevaheietused pole muidugi adekvaatne teema käsitlus. Aga selge on see, et keegi makse maksta eriti ei taha, vb mingid tolerastid, kes ka siin teemas on väidelda võtnud, välja arvatud. Aga kui tuleb maksta, siis maksavad kõik, sisu on ikkagi selles, et mille eest ja miks! Ja huumoriteemasse lähevad siiski ikkagi youtube kvaliteetnaljad ja vanad, järeleproovitud anekdoodid!
Vasta
#14

(31-07-2023, 17:12 PM)edvard Kirjutas:  Ilmselt elan "vales" eestis , viimase 10 aasta jooksul pole kohanud kedagi , kes oleks teeninud eesti keskmist või seda ületavat töötasu töötades vaid põhitööl , pigem näen eelmise aasta algusest neid , kellel on töötasu vähendatud .
Soovitan tutvusringkonda laiendada.
Vasta
#15

Ei soovi tutvust , osta "ajakiri" .
Vasta
#16

(31-07-2023, 18:59 PM)iisak Kirjutas:  
(31-07-2023, 17:12 PM)edvard Kirjutas:  Ilmselt elan "vales" eestis , viimase 10 aasta jooksul pole kohanud kedagi , kes oleks teeninud eesti keskmist või seda ületavat töötasu töötades vaid põhitööl , pigem näen eelmise aasta algusest neid , kellel on töötasu vähendatud .
Soovitan tutvusringkonda laiendada.
ksf!iisak, aga tutvusta siis kasvõi iseennast! Et töötad 8 tundi päevas, 40 nädalas, mitte sekundit kauem, saad kenasti 28+7 päeva puhkust kätte ja ei ole mingit probleemi ka terve kuu korraga puhata, tööl-tegevuselt on otsene käega katsutav ja rahas mõõdetav kasu jne??? Ja muidugi netopalk on palju tuhandeid. Omades üüratut tutvusringkonda, mis on koristajast tippetetvõtjateni, lasteaiakasvatajast põllumeheni, sõjaväelasest rantjeedeni, surnumatjast lihtsa pensionärini jne, siis jah - on ka selliseid! Muidugi 8-tunnisega ei saa keegi hakkama, kuuajalist puhkust saavad üksikud omale lubada jne.
Mida ma olen aga täheldanud, et nutikamad tõmbavad kulusid kokku. See kajastub ka erinevates uudistes jaemüügikäivete langusest jne. Reaalsus on see, et tehnoloogia areng, paremad töövahendid jms on pannud inimese ajalislet ROHKEM tööd tegema, et saaks elatustasemele väärilist tasu kätte. Number tundub suur aga jagades selle teeenimisele kulutatud ajaga läbi, saad orja tunnitasu.
Vasta
#17

(31-07-2023, 19:39 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ksf!iisak, aga tutvusta siis kasvõi iseennast! Et töötad 8 tundi päevas, 40 nädalas, mitte sekundit kauem, saad kenasti 28+7 päeva puhkust kätte ja ei ole mingit probleemi ka terve kuu korraga puhata, tööl-tegevuselt on otsene käega katsutav ja rahas mõõdetav kasu jne???

Nii on tõesti, kust teadsid??????

Veider lugeda kuidas mõni kohe mitte keda ei tea.
Veel veidram, et automaksust on teema üpris kaugele purjetanud ja moderaatori reha üldse siit enam üle käi.
Vasta
#18

(31-07-2023, 20:13 PM)iisak Kirjutas:  
(31-07-2023, 19:39 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ksf!iisak, aga tutvusta siis kasvõi iseennast! Et töötad 8 tundi päevas, 40 nädalas, mitte sekundit kauem, saad kenasti 28+7 päeva puhkust kätte ja ei ole mingit probleemi ka terve kuu korraga puhata, tööl-tegevuselt on otsene käega katsutav ja rahas mõõdetav kasu jne???

Nii on tõesti, kust teadsid??????

Veider lugeda kuidas mõni kohe mitte keda ei tea.
Veel veidram, et automaksust on teema üpris kaugele purjetanud ja moderaatori reha üldse siit enam üle käi.
Las rahvas veel räägib. Kaudselt puudutab veel automaksu, ning sellega kooskõlas jutuajamist.
Varsti sügisel panevad vasakäärmuslastest liberaalid meil suud üldse kinni oma vihakõneseadusega. Siis hakkame vastu näppe saama ja kandma putinistide nimetusi, kui kritiseerime kõige maksustamist, mida liberaalid nimetavad euroopalikeks väärtusteks.
Vasta
#19

(31-07-2023, 20:52 PM)KertP Kirjutas:  
(31-07-2023, 20:13 PM)iisak Kirjutas:  
(31-07-2023, 19:39 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ksf!iisak, aga tutvusta siis kasvõi iseennast! Et töötad 8 tundi päevas, 40 nädalas, mitte sekundit kauem, saad kenasti 28+7 päeva puhkust kätte ja ei ole mingit probleemi ka terve kuu korraga puhata, tööl-tegevuselt on otsene käega katsutav ja rahas mõõdetav kasu jne???

Nii on tõesti, kust teadsid??????

Veider lugeda kuidas mõni kohe mitte keda ei tea.
Veel veidram, et automaksust on teema üpris kaugele purjetanud ja moderaatori reha üldse siit enam üle käi.
Las rahvas veel räägib. Kaudselt puudutab veel automaksu, ning sellega kooskõlas jutuajamist.
Varsti sügisel panevad vasakäärmuslastest liberaalid meil suud üldse kinni oma vihakõneseadusega. Siis hakkame vastu näppe saama ja kandma putinistide nimetusi, kui kritiseerime kõige maksustamist, mida liberaalid nimetavad euroopalikeks väärtusteks.
Millest selline kibestumus? Elus kõik perses? Kas halbu valikuid tegi mõni poliitik Sinu eest või ikka ise?

Eduardile: Minu tutvusringkonnas on küll üsna vähe inimesi, kes alla Eesti keskmise palga saavad, ma arvan. Kindlalt ei julge väita, sest ega seda ei aruta ka kogu aeg.
Eesti keskmine on mingi 1800 bruto. See teeb 1430 euri kätte vms. Sa tahad öelda, et su tutvusringkonnas ei ole KEDAGI, kes põhitööd tehes saaks 1430 euri kätte?
Ma jälle ei tee väga paljusid, kes kahte töökohta peaks. Äkki peaks siis oma põhitööle rohkme pühenduma?
Vasta
#20

Mis kibestumisest kodanik ivo86 räägib?
Mina tõin välja planeeritava valitsuse plaani. Sõnumitooja kõigest.
Olete "vihakõneseaduse" pooldaja? - Ok, siis arvestage sellega, et võibolla siin samas foorumis nurisemine muutub ka kuriteoks. Me ei tea, mis üllatusi valitsemist mängivad tegelased meile pakuvad.
Sotsialisti kõnetoonist sai küll välja loetud ähvardus " Küll te varsti nüüd saate tunda".
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne