Uunikute XXI Talveralli 2024. LÕPPTULEMUSED
#61

Tervist, kas varsti tuleb stardiaegade nimekiri ka ?
Vasta
#62

(12-02-2024, 16:57 PM)daqqer Kirjutas:  Tervist, kas varsti tuleb stardiaegade nimekiri ka ?

Stardinimekirja loodan täna hilisõhtuks kokku saada, samuti võistlusjuhendi.

Homme kell 19-21 toimub võistlusnumbrite jagamine Siili pubis Mustamäel, Kristiine piiri ääres.
Vasta
#63

Avapostitusse lisatud Võistlusjuhend ja Stardinimekiri.
Vasta
#64

Avapostitusse lisatud värskendatud ja lõplik stardinimekiri.

Ilmataat teeb meile küll korralikku vigurit tänavu, ärge siis jäänaeltega kummikuid koju unustage! Ja joonlaudu ka muidugi.

Stardis näeme!
Vasta
#65

(22-11-2023, 23:14 PM)CHRhmm Kirjutas:  Kui asi ikka koju kätte tuuakse, siis tuleb vana jawa360 maailmarändurile külka külge ning sõitma.
Kurb, kuid kahjuks rajale ei tule aga starti tulen ikka kiikama.

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta
#66

Nagu TV3 uudistest näha võis, kippus Talveralli seekord juba väheke romuralliks kätte minema.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#67

(17-02-2024, 21:33 PM)Mossemees Kirjutas:  Nagu TV3 uudistest näha võis, kippus Talveralli seekord juba väheke romuralliks kätte minema.
Näiteks Allani Volga oli veel mõned kuud tagasi pealtnäha igatepidi täitsa esinduslik ja korralik masin nii alt kui pealt (Link oksjonile). Sihipärase auto kasutamisega/talverallitamisega Eestimaa talvises soolas ja libedas on räämas olek ja olmemõlgid paratamatus. Näituseuatode jaoks on laias laastus pigem siiski suvised üritused ning eraldi on ju ka olemas mõiste "talverallikas" ja vastava suunitlusega autode turuosa, mis üldjuhul näituseauto mõõtu enam välja ei anna.
Vasta
#68

Autod on sõitmiseks, suur rõõm oli näha ka musta numbriga autosid ja rattaid osalemas. Roheline Mosse saab igatahes suvehooajaks sirgeks tagasi.
Vasta
#69

Ekipaaž 150 tänab korraldajaid ja kaasvõitlejaid. See oli vist nüüd suisa esimene kord, kus lõpetasime esimesena ja mitte käega. Tehniliseltvõttes ei sõitnud mööda vaid nendest, kes startisid pärast meid Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#70

Ports eilseid pilte on nähtavad siit: https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing.

Start, läbisõit Lasinurmest, Karkuse mõisa bussipeatuse AKP-5. Jäävad üles järgmise digikoristuseni. 

Kes mingil arusaamatul põhjusel mõnest pildist rohkemate pikslitega (mis ei tee oskamatu pildistaja kasutuses olnud kehvast aparaadist väljatiritud kaadreid kuidagi paremaks) versiooni soovib, võtke ühendust. Ma ei keela piltide kasutamist, aga nendega teenitud miljonist võiks siis poole mulle andaSmile

Tänan võistlejaid ja kaaskorraldajaid (eelkõige Marttit ja tema mõistvat kaasat) suurepärase asja eestvedamise eest. Oli meeldiv vanatehnikapäev heas seltskonnas.

Pisukese tõrvatilgana jäi siiski silma, et ralluritel kipub meelest minema kohalike elanikega (kuivõrd märkimisväärne osa teekonnast kulges väljaspool transiittrasse, sisuliselt kellegi tagahoovis) arvestamine. Üks stiilinäide teeristi kinniparkimisest:
   

Jäisel teeristil, vastassuunas, risti üle kellegi sissesõidutee (Lada seisab risti üle teeotsa). Sad Kuradi maakatel aega oodata küll! Seekord te küll kedagi ei seganud, aga sealt tuli õige mitu autot.

Ühtlasi pean avalikult paluma vabadust kahelt võistlejalt (tume mosse 2140 ja üks külkadest), kes tõlgendades valesti minu viipamist AKP-5 lähemale sõita ja spetsiaalselt bussipeatuse taskusse pargitud auto ette jäetud ruumi kasutada ootamiseks, peatumata edasi sõitsid. AKP on peatumiseks, silt oli ju väljas... Reegleid tuleb tunda!

Loodetavasti ei saanud ka maal praktiseeritava tava lükata teed suure lumega laiemaks, vajadusel isegi üle kraavi põldudele, et järgmist lund oleks kuhugi panna,  ohvriks langenud pisike Fiat põhjalikust pesust suuremaid kahjustusi.
Vasta
#71

Küll saand tore! Tiim Mustand tänab kõiki, isegi neid "jumalteabmitut" kraavi sõitnut, keda tuli vahetpidamata välja lükata ja pool aega kuluski sellele.
Edit: ise puhkasime ainult hetkeks kraavipervel  Smile
Vasta
#72

Tsitaat:Loodetavasti ei saanud ka maal praktiseeritava tava lükata teed suure lumega laiemaks, vajadusel isegi üle kraavi põldudele, et järgmist lund oleks kuhugi panna,  ohvriks langenud pisike Fiat põhjalikust pesust suuremaid kahjustusi.
Kusjuures seal ei olnud üldse kraavi, tee peale vallide vahele oli nii palju sulavett kogunenud. Parempoolses teeääres oli seda eriti sügavalt. 


Mis need õiged ristsõna vastused mägrapiltide ja Struve kaare kohta olid?
Vasta
#73

Jäärajal keegi tegi suure objektiiviga pilti. Kas need ka kuskil olemas ?
Vasta
#74

Mart Laanelepp ' Kirjutas:  Mis need õiged ristsõna vastused mägrapiltide ja Struve kaare kohta olid?

Struve kaare õige vastus oli TRIANGULATSIOONIPUNKT, aga, see oli üks neist, mille lõpust 2 ruutu oli jalutama läinud. Sobivate värdjate küsimuse ja selle lugesime kõigil õigeks.
Mägrapildi puhul lugesin õigeks LÕBUSADMÄGRAD, RÕÕMSADMÄGRAD ja mingi variant vist oli veel.
HOLLANDITÜÜPITUULIK tekitas ka väga paljudes segadust, seal leidus kõiksugu huvitavaid vastuseid.
Vasta
#75

Ja mis see põhjapoolne puuduv markeering oli?
Vasta
#76

(19-02-2024, 09:04 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Ja mis see põhjapoolne puuduv markeering oli?
Maakonna silt vast

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#77

(19-02-2024, 09:58 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(19-02-2024, 09:04 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Ja mis see põhjapoolne puuduv markeering oli?
Maakonna silt vast
Markeerimata oli MAAKONNAPIIR
Vasta
#78

https://www.wired.com/2010/02/0217vw-bee...s-model-t/
Vasta
#79

(19-02-2024, 10:14 AM)zazik Kirjutas:  
(19-02-2024, 09:58 AM)DevilDeVille Kirjutas:  
(19-02-2024, 09:04 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Ja mis see põhjapoolne puuduv markeering oli?
Maakonna silt vast
Markeerimata oli MAAKONNAPIIR
Tegelikult oli markeerimata Järva Maakond sest see on LOOGIKA! Kui sul on siltidel kirjas maakond ja vald, siis piir ei käi sinna loogikasse.
Puidust Hollandi Tuulik on sama mis kunagi TervailjaKombainNiva, RohelineLoomaVagun jms, mingid arusaamatud joonistatud tegelased ka. Eks ongi jube keeruline seda loogika/"mõtlenagumeie" suhet leida. See markeering oli EBAloogiline ehk üliheast leiust ei tulnud head loogilist küsimust. Samas isegi Legendi lugedes oli teeservades näha lõputult selliseid silte kuskohast saanuks kasvõi selle Tartu Tähetorni asja moodi küsida. See on mu häda et ka niisama kasvõi Poolas üksi sõites näeb mu silm 50 meetri kaugusel mingit mäletsukivi jms Big Grin Mul on siiski hingel 17 alati vähemalt ühe absoluutselt õige vastusega Risõna kogemus Big Grin 

Väga hea ralli oli, kohe jube mõnus!, aga nende Ristsõnadega PEAB alati ikka laskma mitmel ja kogenul üle vaadata koos täpsete piltidega + rajakontrollist sõltub meeletult ehk seda peaks tegema "proff". Mis oli HÄDA - lõputu UMBMÄÄRASUS küsimustes! Sama häda oli Alwaroga ja mõlemal puhul ei tulnud ju mitte ühte lõpuni õiget vastust. Tegu ei ole ikkagi geopeitusega ehk mingi suunav ja abistav sõna PEAB küsimuses ka olema. See 33,8km oli näiteks superküsimus! Aga KP26 oleks mina isiklikult vihjanud "onu Joel" vms mis vähemalt mõtte mägramängimisele viiks Big Grin  Ma olen 100% kindel et rajakontroll ei lahendanud peaaegu mitte midagi ehk nende Ristsõna lahendus oli pehmelt öeldes puudulik. Ma olen alalti tahtnud just rajakontrollilt tagasisidet küsimuste leitavusest ja arusaadavusest (Tiina teeb viimase reha keelelises sõnastuses Smile ), 1-2 vähe raskemat leida on OK. See eraldabki ja too postkastid-tahvel vs värav, mis jäi ka meil leidmata, on super. Nõus. Kas kulutad aega ja otsid kuni leiad või... 

Ehk see teema mis tuli jutuks: rajakontroll oleks ka see, kes rallipäeval viimasena raja kinni sõidab! Mõni selline tiim, kel ei ole sel aastal autot aga rallist tahaks osa saada. Ok, ilmaolud on teised ja auto liiga uus aga nad saavad just Ristsõna poolelt sama naudingu kätte! Ja päris tihti on olnud et viimane kontroll on ERITI mõnusates ilmaoludesse sattunud Big Grin Ehk meil on klubina ja korraldajatena veel paranemise võimalust küll ja näiteks oleks võindu Jannet "sundima" äkki rada läbi sõitma? 

Aga kõiges muus: Martti, Sa said koos oma Kohtunikega suurepäraselt hakkama! Need on ju tegeliklt kõigest nüansid ja Sa oled varem ikka sellsieid keerukusi kokku teinud et ega me Margusega ikka natuke kartsime ka Wink Aga me saime FUNi kogu raha eest ja erinevalt vist paljudest ühtegi kraavi ei külastanud. Üks pidurdus läks pikaks ja kalarootsul tegime "uue raja", sellise mille mina oleks teinud Big Grin Selline 20 minti Eestima Loodust vaadata Big Grin Ja ma ei tea mis fenomen see on aga Kalarootsul on ALATI teine TÄPSELT samasuguselt märgitav tee ka olemas, vähemalt esimesed 5 kilti Big Grin Mis veel: digiajavõtt on ju mõnus ja Legendi tarkvara on super aga liiklusmärke, mida reaalselt EI OLE, tuleb panna märkuste lahtrisse vastava täpsustusega. Tulip PEAB kirjeldama vaid ja ainult olukorda Looduses Big Grin See ongi jälle Talveralli fenomen et suvel on "pooled" ristmikud hoopis teistsugused... 

Mis oleks 22.Talveralliks parandamist:
* ralli natuke lühemaks tagasi sest peale 300 kilti hakkab väsimus tekkima ja läheb ohtlikuks. Lisaks pimedas ei ole Ristsõna lahendamine enam võrdne ERITI sisi kui vastuseid tuleb otsida ehk need pole mingilt asjalt otse autost loetavad. Rada oli SUPER!
* trükieelne VIIMANE rajakontroll kes PEAB Ristsõna vähemalt 90% täpselt suutma lahendada. 33 KPd siis 31 võiks olla enam-vähem täpselt õiged koos mingite täpsustuste ja parandustega. Ma ütlen et kui Alvar ja Helen kontrollisid, siis nii ka enamasti oli. "Mõtle nagu meie" käibki asja juurde aga neid saab olla pigem 1 ja too tuulik oli väga hea!! Kas "prits(i)ukuur" oli õige? Aga UMBMÄÄRASUS olematuks!!! Igal küsimusel peaks olema ikkagi mingi vihje, mäger ja pidur ei assotsieeru vist enamusele...
* Legendi vajadusel rohkem hoiatavaid märkuseid. Kuna eesmärk on ikkagi kõiki hoiatada ohtudest, siis verbaalne-loetav on alati abiks! See on nüüd minu kui kaks korda Kaardilugejana sõtnu tähelepanek. Kihutada roolis on üks asi, Legendi lugeda JA vastuseid otsida täiesti teine maailm.

PS: seal Jõgeval silla all olin ma küll täiesti loll ja suutsin tuvastada vaid teate et "Lits täis suuga ei räägi" vms elik "äramölise". Aga seegi oli valel pool märgistatust sillapostile soditud ja siis üle soditud. See o ntäpselt 200 meetrit ristmikult nagu kirjas. Seal me olime täitsa üksi ja ma loobusin. Ma tahaks täitsa pilti näha ja vastust teada.
Vasta
#80

Kommenteeriks siis pisut ka ristsõna ja paneks õige lahenduse välja.

Täiesti õigeid lahendusi seekord polnud, kuid kõikidele küsimustele leidus hulk õigeid vastuseid.
Esimene suurt segadust tekitanud küsimus oli loomulikult KP5 ehk Hollandi tüüpi tuulik. Seal võis näha kõiksugu huvitavaid variante.

KP6 puhul oli samuti massiliselt õiget asja valesti vastatud, kuna küsimust polnud õigesti loetud: Küsitud oli KELLE igavest liitu, seega vastuseks Viktoria ja Antsu. Väga palju oli kirjutatud Viktoria and Ants. Ja nende luku aas oli 0,5mm jämedam kui A+K oma, Vilukas mõõtis supleriga üle.

KP7 samamoodi, õige vastus on suitsetamise, mitte suitsetamine.

G-punkt leiti enamjaolt üles, sellega probleeme polnud. Tõenäoliselt pole proua Malle G-punkti kunagi varem korraga nii palju inimesi otsinud.

KP11 ja 18 langesid kahjuks formaatimise ohvriks ja kaotasid lõpust 2 täheruutu. 11 jaoks leiti sobiv vastus, mis ei sobinud põhisõnaga, 18 kirjutati enamjaolt õige vastus ainsuses. Õigeks lugesin kõik versioonid ja ka tühjad ruudud.

KP14 oli veidi trikiga, mille õnge paljud ka läksid. Antud toidupoest täna küll enam midagi värsket ei saa, mõne nälgasurnud roti vast parimal juhul leiab. Ja külaturu silt oli just täpselt selles kohas, kuhu ta legendi märgitud sai, s.t. sisenurgas enne sisenevat kõrvalteed.
Antud KP-ga seondus ka ainus kõrvaliste inimeste soovimatu tähelepanu sel päeval, nimelt helistas mulle mingi kohalik ja väitis et kõik autod käisid tema õue peal ringi keeramas. Otseselt ei pahandanud ega kurjustanud, lihtsalt vingus. Mina küll ei tea, miks te kõik pidite tema õue peal ümber keeramas käima.

Viaduktialune küsimus, Andro ja Kivi Magnuse suure mure kohta sai ka hulga valesid vastuseid ja määras ka esikoha saatuse. Kolmandaks platseerunud ekipaaž oli sinna kirjutanud (sarnaselt paljudele teistele) Me olime lollid, mis oli küll tala peal kirjas, kuid mitte see, mida küsitud.

Aidu järve infotahvlilt pakuti väga palju vastuseks Põltsamaa Lossi. Minu andmetel on küll Kaareperest Põltsamaale umbes kilomeetri jagu vähem maad, samas Struve meridiaankaare Kaarepere punkti tähisel on Tartu tähetorni kaugus kivisse raiutud.

Jõeküla sillalt tuli väga suur hulk vastuseid mingi palgivirna kohta, mida ma oodata ei osanud. Võibolla oleksin KP märgi pidanud asetama keset silda, sarnaselt Aravusele, olnuks lihtsam leida.
Mõeldud oli igatahes seda, et silla ühes otsas oli Maakonna piiri tähistav silt olemas, teises otsas oli tähistatud vaid vald.

Tulnuka tuvastamine Norra mõisast ei osutunud väga suureks probleemiks, samuti Kungla rahva 20-liitrine postkast.

Oodatult kõige värvikamad vastused tulid mägraküsimusele. "Lõbusad mägrad" oli nii minu kui Jüri esimene pakkumine nendele piltidele, nii ta sisse läks. Õigeks lugesime ka muud mäkrade positiivset meeleolu iseloomustavad variandid.

Glampingu küsimuse puhul lugesime õigeks nii "glampingut" kui "glampimist", aga kellegi poolt kirjutatud "glämpingut" mitte.

Kuie bussiliiklust mälestas pritsikuur, õigeks lugesime ka pritsukuur. Kuna tegu oli selgelt tehnika ja asjade hoidmiseks mõeldud kergehitusega, ei lugenud õigeks pritsumaja, see ei sobinud ka lõppvastusesse.

Roosna bussipeatuses seina kraabitud Trips-Traps-Trulli mänguväljad jäid paljudel märkamata, küll aga tuli ootamatult palju õhkrelvadega seotud vastuseid. Aga tagumises nurgas oli TTT selgelt olemas, seega õigeks vastuseks loeme just seda.

KP30 puhul juhtus poolkogemata nii, et vastust otsiti valest kohast, õige vastus oli teadetetahvlist 40-50m eespool aiavärava küljes. "sina valid suuna, mina kiiruse". Paljud leidsid ka.

Viimased kolm küsimust olid teadlikult valitud lihtsamad ja nendega suuri kõrvalekaldeid ei olnud.



Üldjoontes tundub, et ristsõna sai enam-vähem õige kangusega, kuna 3 ühe veaga ristsõna aitab parimad kenasti teistest eristada, ilma et lisakatsed või aja peale sõit hakkaks liiga palju määrama.


Manustatud failid
.pdf RISTSÕNALAHEND.pdf Suurus: 94.7 KB  Tõmbamised: 332
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne