[poolita] Garaazi kütmine
#41

(26-11-2023, 11:30 AM)A.V.S.K Kirjutas:  Sketchupis tegin virtuaalse seina.
1200 kipsi ja 600 sammuga karkass (50x50 pruss) ei klapi kuidagi penoplastiga.

Peab hakkama penoplastist ribasid tegema.

Penoplast mis müüakse on 500mm lai.
Üks lahendus on panna kipsi servadesse topeltpruss, aga see on mõttetu materjali kulu ja lisaraha.

Kas ilma ribadeta ei saa tõesti?

Kips panna mitte püsti, aga "pikali" äkki?

Sa vaatasid Depost penot jah? Seal ongi miskit teist möötu plaadid.
https://www.ehituskaup24.ee/ee/eps60-fas...pakis.html
Täitsa 600ne olemas
Vasta
#42

Ja kui kasutada prusside asemel karkassi siis lükkad peno veel ühe küljega karkassi sisse ja saad sammu klappima.
Vasta
#43

Peno saab ka suuremates tükkides, ise olen kasutanud 1.2mx3m, vaja vähem vahutada.
 Võibolla saab nii teha et karkass, sellele peno peale ja kips otsa mis ka peno kinni hoiab .
Vasta
#44

Ma ei saa aru, et miks seda karkassi vaja on?  Peno  l tüüblitega seina ja kips liimiga järgi.
Vasta
#45

Puitkarkassile on lihtne asju kinnitada. Metallkarkassiga peab juba rehkendama ja ainult liimitud asjale ei riputa lihtsalt mitte midagi. Samas kõik kolm on "õiged", lihtsalt erineva maailmavaate tulemid. Vali see, millega end kõige kindlamalt tunned.

Metallkarkass ei kannata siis paigaldamisel vägivalda, on jube vedelSad Erinevalt puidust, mis on ettearvatav materjal.

Lauri_L ridu tasub mõttega lugeda - tal on, mida ette näidata!
Vasta
#46

Mismõttes ei riputa? Kipsi ja peno taga on ju kivi sein.
Vasta
#47

(26-11-2023, 13:32 PM)hobiautod Kirjutas:  Mismõttes ei riputa? Kipsi ja peno taga on ju kivi sein.

On-on sein. Big Grin

Kui riputamisel kinnitusvahenditega kenasti rehkendada rippuva koormuse järgi ja pidada meeles tekkivat konsooli (peno ja kips ei kanna vertikaalkoormust, ainult hoiavad seinast eemal seda), siis on kõik hästi. Säärasel seinal lihtsalt ei saa läheneda stiilis: tüübel seina ja kruvi järgi, kust ta läheb!

Kurvaks läheb siis, kui rehkendatud auk satub praoga või lihstalt tühja vuuki...
Vasta
#48

Kipsi taga oleva kiviseina jaoks tuleks juba mingeid pikemaid ankruid vms kasutada- kipsi enda tõmbejõu taluvus ju teab mis suur pole, seda nii piki- kui ka ristisuunaliselt. Jah, on spetstüübleid kipsile, see teeb olukorda mingil määral paremaks, kuid ei kaota seda probleemi lõplikult.
Mul omal oli vaja ka garaaži üks sein soojustada vaja ning ma panin ka ikkagi karkass-peno ja hoopis saepuruplaadi- seni ei ole ma küll midagi väga veel sinna riputanud, kuid vähemalt selle mõttega sai see nii teha, et kunagi võib vaja minna.
PS. ksf v6sa jõudis suht sama jutuga ette Smile
Vasta
#49

(23-11-2023, 18:12 PM)jaan mmc Kirjutas:  Kuidas siis klassilaline nn. sändvits paneel toimib kui vastu metalli ei või nt. vahtu või peno sissepoole liimida ? Kas pleki siseküljele hakkaks siis kondensaati tekkima kui nt. siseküljelt plekk eemaldada ? Suletud pooridega vahu puhul ei saa ju niskus pleki pinnani ?
 Vabrikus tõenäoliselt pannakse plekk ja vaht kokku kuumas ja kuivas. Samas kui need tingimused pole täidetud, oleks nagu auto küljekarpe makrofleksi täis lastes. Siis ei saa enam olemasolev niiskus välja kuivada ja roostetab kiirelt edasi.
 Plekist garaaziuks jääb vast nende kahe äärmuse vahele.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#50

Karkass kindlasti.
See olemasolev kivisein ei hoia juba midagi.
Eriti väline sein, kus teiselpool õu on.
Puurid perfoga ja lased nagu või sisse.
Ma ei tea mis sellega on.
Vist nii vähe tsementi krohvis.

Või on krohvi 2-3cm seal.
Võtan krohvi maha ühest kohast ca 5x5cm alas ja vaatan, mis seal toimub.
Miks see nii pehme on.

Ümarad tüüblid tulevad sellest seinast käe jõul välja.

Niiet küsimus ongi, millega karkass (50x50) pruss kinni lasta, et hoiaks?
Ma saan aru, et on spets klambrid. Need metallist. Mida kasutatakse kipsikarkassi jaoks.

Millega neid kinnitada, 10cm naeltüüblitega? Samas naeltüübel on sile., ta ei hoia vist midagi.
Peab katsetama. Suvalise 50cm prussiga ja erinevaid kinnitusi.
Kui käega saan ära tõmmata, siis ei jää see kips ka pärast seina vaid kukub koos karkassiga kaela.
Vasta
#51

(26-11-2023, 14:43 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Millega neid kinnitada, 10cm naeltüüblitega? Samas naeltüübel on sile., ta ei hoia vist midagi.
Peab katsetama. Suvalise 50cm prussiga ja erinevaid kinnitusi.
Kui käega saan ära tõmmata, siis ei jää see kips ka pärast seina vaid kukub koos karkassiga kaela.
 Ma saan aru et laes peab õieti kinni olema kuna kruvi tüübliga töötab otse tõmbele. Kuid seinas pmtslt hoiavad kruvid karkassi ümberkukkumast, raskus läheb ju otse alla karkassiposti mööda.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#52

(26-11-2023, 14:43 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Puurid perfoga ja lased nagu või sisse.
Ma ei tea mis sellega on.
Vist nii vähe tsementi krohvis.
Oot, kas puur läheb siis ainult krohvist nagu võist läbi või ka krohvialusest seinast? Sein äkki tuhaplokist sel juhul?
Vasta
#53

(26-11-2023, 16:20 PM)Aare R. Kirjutas:  
(26-11-2023, 14:43 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Puurid perfoga ja lased nagu või sisse.
Ma ei tea mis sellega on.
Vist nii vähe tsementi krohvis.
Oot, kas puur läheb siis ainult krohvist nagu võist läbi või ka krohvialusest seinast? Sein äkki tuhaplokist sel juhul?
Kui väidetakse,et krohvis tsementi vähe-ollakse terminist-kivisein väga kaugel.
Vasta
#54

(26-11-2023, 13:42 PM)v6sa Kirjutas:  
(26-11-2023, 13:32 PM)hobiautod Kirjutas:  Mismõttes ei riputa? Kipsi ja peno taga on ju kivi sein.

On-on sein. Big Grin

Kui riputamisel kinnitusvahenditega kenasti rehkendada rippuva koormuse järgi ja pidada meeles tekkivat konsooli (peno ja kips ei kanna vertikaalkoormust, ainult hoiavad seinast eemal seda), siis on kõik hästi. Säärasel seinal lihtsalt ei saa läheneda stiilis: tüübel seina ja kruvi järgi, kust ta läheb!

Kurvaks läheb siis, kui rehkendatud auk satub praoga või lihstalt tühja vuuki...

 Jutt vastikult õige! Kunagi ise jaurasin. Tuttav tädi sai linnalt korteri (teenete eest ja otsapidi sundüürnik vms.)  Nood ca. viie-kuuekümnendate lõpu "Hrustšovkad"....  Olnud ennemalt miski vana parmu korter, kes samakat ajades või niisama külma pärast neljanda korruse köögis lõket teinud ja tolle põlema lasknud. Nunuh linnavalitsus laskis odava kiirremondi teha ja pind järgmisele. Mina aidanud proual kolida. see selleks, aga "Sa niske meistrimees, tal köögimööbel tellitud, sätid need kapid ka paika." No, ju ma ikka aitan ja vähe teenistust ka... nälgiv titepapa ei võind väga valida. Big Grin

...Ja siis algas nuputamine.... odav Poola mööbel aga no suht moodne ikke, kapid põrandal ja tasapind ja kapid lae all. Mida kuradimoodi ma riputan nad sinna seinale. Kõik ju teavad kuipalju kapitäis portselani ja lauahõbedat kaalub... Toungue Egas sääl kiirremondis polnud keegi nuid seinu pahteldand-värvind. Plekk-karkass ja kips selga- valmis. Ühekordne, kusjuures... Natu niru kui kipsipinna ja kandva seina vahel 5 cm. tühja maad on.  Õud pusserdamine....

...Lõppeks, puurisin mina läbi kipsi sinne tellisseina vist miski 14 või 16 mm augud. Sinna voolisin sobivast puupulgast ead jämmed tüüblid, togisin need sisse, tõstsin kapi vasta lage, toestasin ära, et paigal püsiks ja kihutasin kapist seespoolt nurkadesse (sääl väljaspool need metal tugevdusnurgad ka)
 sihukesed 100-120mm.pikad ja miski 6-8mm jämmused puidukruvid/poldid sisse. Huh-huh.. pidama jäid. Kandsid oma kandamit ka aastaid, kuniks tädi minema kolis. Sinna nad igatahes jäid, võib-olla on tänapäevani sääl, sest paarkümmend aastat tagasi. Ütlesin, et vaat lahti mina neid enam võtma ei hakka.
 (kokkuvõtteks jube nuputamine, mõõtmine, et iga järnev liigutus nö. "pimesi õigesse auku" trehvaks ja tulemus siis kestaks ka.

 Pika heietuse kokkuvõte, et kui vähegi võimalik, tasub seokstel tegemistel ikka miski neli-viis käiku ette mõelda. Kiviseina olõss tõesti põrutand tüüblid ja kruvid sisse, riputand kapi oma kanduritega sinna otsa ja ahoi..!!!

Ps. Sorry, kütmisest läks nüüd tiba kaugele see lugu kuigi, talveaeg endal turjanahk auras, võiks öelda, et kütet polnd vajagi... Wink

loll on loll olla.
Vasta
#55

(26-11-2023, 14:43 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Karkass kindlasti.
See olemasolev kivisein ei hoia juba midagi.
Eriti väline sein, kus teiselpool õu on.
Puurid perfoga ja lased nagu või sisse.
Ma ei tea mis sellega on.
Vist nii vähe tsementi krohvis.

Või on krohvi 2-3cm seal.
Võtan krohvi maha ühest kohast ca 5x5cm alas ja vaatan, mis seal toimub.
Miks see nii pehme on.

Ümarad tüüblid tulevad sellest seinast käe jõul välja.

Niiet küsimus ongi, millega karkass (50x50) pruss kinni lasta, et hoiaks?
Ma saan aru, et on spets klambrid. Need metallist. Mida kasutatakse kipsikarkassi jaoks.

Millega neid kinnitada, 10cm naeltüüblitega? Samas naeltüübel on sile., ta ei hoia vist midagi.
Peab katsetama. Suvalise 50cm prussiga ja erinevaid kinnitusi.
Kui käega saan ära tõmmata, siis ei jää see kips ka pärast seina vaid kukub koos karkassiga kaela.

Õhtust!
Saan aru, et jutt on tõsiselt ja murega kirjutatud, aga minu arvates on õnnestunud valmistada ikka päris hea nali ehk huumor, mille vastu enamus naljanurga postitusi mitte ei ole võimelised seisma! Nüüd on sobilik minu postile vastata, et rumal ei ole see, kes küsib ja noored just siin saavadki teadmisi omandada ja ei tohi neile tekitada vaimseid traumasid ega solvata jne ... aga mina ikkagi kirjutan ja avaldan arvamust, et see "jutuajamine ehk teema" on paras naljateema ja võib minu arvamuse kustutada, sest ega mul tegelikult projekti ei olegi, aga ometi "vist nii vähe tsementi krohvis" teeb minu tuju palju paremaks, kui muud (samuti tõsised) jutud siin voorumis  Smile
Vasta
#56

Aga mis ma valesti kirjutasin?
Mis selles imelikku, et krohv nõrk või pehme.
Tegu välimise seinaga. Nõukaajast saanud vett ja vilet õuest.
Ja ruumis sees ka arvatavasti koguaeg niiske olnud (kütteta), nii see krohv arvatavasti pehmenes aastatega.
Laepaneelid on korralikud ja väga tugevas betoonist.

Krohv seintel on saast. Ja tundub, et seda on pandud sinna isuga.
2-3cm kui mitte rohkem

Pole seal mingit tuhaplokki. Tavaline silikaattellisest sein, mis ära krohvitud.
Kirjutasin algselt, et seinte paksus ca 30-40cm.

Proovisin seina lasta tavalisi tüübleid, need ei hoia.
Peab panema selliseid, milledel randid/kõrvad, et üldse seinas hoiaks.
Laua jaoks kasutasin ka 10mm tüübleid, 80 pikk, jämedaid ja sisse läks jalakruvi, mille otsas siis seib ja mutter.

Ja isegi need tüüblid pidi taguma rohkem sisse (3-4) mm, et veelgi paremini hoiaks.


Keegi siit mingit nalja otsib, siis vale koht.
Vasta
#57

Kas tüüblid paned krohvi sisse või ulatuvad tellisesse ikka? Kui ainult krohvi sisse, siis on muigamine õigustatud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#58

(26-11-2023, 23:25 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Keegi siit mingit nalja otsib, siis vale koht.

Tore on ju see, et isegi, kui nalja ei otsi, siis ikkagi leiad! Ja ilmselt olen veelgi rohkem ülekohtune ja halb inime, kui lisan, et minu arvates võiks see salapärane mitte päris tavaline hobisõiduk, mis seal garažeerima hakkab ja millele veidi ka vihjati, olla Mercedes ja garaaživälisel ajal võiks sellega muru niita! (väga vabandan, aga nüüd on "siin" ka väike nali minu poolt!)
Vasta
#59

Aga kui krohvi all on silikaatsein, siis ma ei näe mingit probleemi- lööktrelliga mingi 10cm sügavused augud sisse, vastavad tüüblid ja ongi tegu tehtud. Silikaat hoiab ju küll, palju paremini kui tuhaplokk. Krohv on ju lihtsalt fassaad, mitte kandev osa ja kui krohvi on 2-3cm, siis 7-8cm silikaadis peaks üsna piisav olema.
Vasta
#60

Kui sul tüübel silikaadis ei pea, siis on sul kas:

a) liiga jäme puur
b) liiga peenike kruvi, mis ei kiilu tüüblit korralikult laiali
c) sul ikkagi ei ole silikaat, vaid midagi muud - kärgtellis, tuhaplokk, mingi gazobeton jms.

Krohv ei puhu üldse pilli - tüübel peab ikka seina sees olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne