Muu rahva suhtumine vanatehnikasse ja nende omanikesse
#21

stihl Kirjutas:AGA, kallid kaasfoorumlased, vaadake hetkeks endale sisse ja tunnistage üles, kui paljud Teist tegeleksid TÄPSELT sama hobiga kui praegu, JUHUL, kui teie kuusissetulekud oleksid ntx 3 KORDA suuremad praegustest....?

Ma arvan, et sul oleks siis 3x rohkem seda rauda Wink
Nagu ka Dr.Haug ütles ... see on haigus Wink Nii et kui sul on 3x rohkem raha, siis ostad sa ka 3x rohkem rauda, sõltumata sellest palju sul seda olemas on Wink
Samas ... ostad sa siis ka kallemaid ja ilusamaid asju ... nii et vahet pole ... rauahunnik hoovist ei kao kuhugi Wink

Dad@teabmidaräägib
Vasta
#22

dad Kirjutas:Ma arvan, et sul oleks siis 3x rohkem seda rauda Wink

Olen Sinuga selles osas täiesti nõus. St kui mu sissetulek suureneks äkitsi kolm korda, siis kas mul oleks kolm korda rohkem projekte, kolm korda rohkem taastatud projekte (eriti mis sisaldavad kallieid töid, nt kroomimisi) või oleks haruldasemaid asju.

Või mis kõige tõenäolisem - ma suudaksin asutada ja ülal pidada era-jalgrattamuuseumi, kus ma saaksin oma 70 jalgrattast nii 30 vaatamisväärsemat avalikkusele näidata. Võhmasse sain kaasa võtta vaid ju 8...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#23

Pean tunnistama, et olen samuti viimasel ajal era vanarauamuuseumist hakanud unistama...Wink

...Eriti teravalt tuleb see mõte siis esile, kui vaadata herr Kirsi kollektsiooni Palmses ja samal ajal olla kursis ka väikeste eramuuseumidega Soomes-Saksas...

VK kohta ei julgeks küll midagi paha öelda, aga BMW Dixi`le \"made in ussr\"-rehvide allapanek ja siis selle \"Riias taastamiskonkursil esikoha võitnud auto\" demonstreerimine kisub suu muigele küll....

Aga teema juurde tagasi tulles....tundub, et need, kes on \"tõsihaiged\" antud alal, ei pane seda muu rahva halvustavat suhtumist niiväga tähele....või, õigemini, polegi teda õieti...

Kes aga on sunnitud vana autot igapäevaselt kasutama, kuna tal muud võimalust pole, võib teistmoodi tunda....

Vasta
#24

valdo Kirjutas:Või mis kõige tõenäolisem - ma suudaksin asutada ja ülal pidada era-jalgrattamuuseumi, kus ma saaksin oma 70 jalgrattast nii 30 vaatamisväärsemat avalikkusele näidata. Võhmasse sain kaasa võtta vaid ju 8...

Endal ka korduvalt sama mõte olnud ... AS EW ei suuda ju mitte midagi ära teha, et peaks ikka ise tegema.

Dad.
Vasta
#25

Nuaga, milles küsimus. Ega ei saagi oodata, et EW kõik ära teeb....
Teine asi on see, et EW käest võiks proovida mingit toetust küsida...võibolla isegi eraldavad midagi...

Paar nädalat tagasi käisin Soomes neid asju vaatamas. Riiklik ja eramuuseum asusid Kangasalal praktiliselt kõrvuti; paarkümmend kilomeetrit vast oli vahe....
Ja huvitav point: riiklikus muuseumis oli sissepääsutasu (miski paarteist euri), aga eramuuseumis lasti ilma rahata sisse....??? Ainsa sissetulekuallikana paistis, et muuseumiomanikul on kohvikupidamisest, mida tõenäol. terve perega tehti, tekkiv tulu...ja võibolla küsis ta ka autoomanike käest, kes oma sarasid sääl eksponeerisid, mingit tasu...Noh, ikkagi aastaringselt soe tuba ja akud laetud. Lapiga tolm ka kokku korjatud.

Niiet, mõtleme, mehed...Wink
Vasta
#26

Kangasala eramuuseum ei küsi autode hoidmise eest raha vaid hoopis kindlustab kogu tehnika ja põhiline sissetulek tuleb neil jah kohviku pidamisest.

Dad.
P.S. Ja riigilt pole küll midagi saada ... kunagi sai uuritud aga selle kohapealt saadeti pikalt pimedasse kohta.
Vasta
#27

Inimesi on maailmas väga erinevaid, iga ürituse jaoks on oma publik.
Mina sõidan päevas vahemalt kaks korda mööda psühhoneuroloogilisest hooldekodust, kus asukad jalutavad ajas ringi. Minu tee läheb aiast mööda! Kui ma sealt kaasaegse autoga möödun on kõik rahulik, vana Volgaga sõites kõik lehvitavad rõõmsalt. Tsikliga sõites läheb aga asi päris pööraseks, patsiendid vehivad hullunult kätega, raputavad võrkaeda ja huilgavad täiest kõrist - neile meeldib!
Norm intellektiga inimesed püüavad oma emotsioone rohkem varjata. Tihti lööb neil välja ka enesekaitse refleks mis väljendub totaalse eitamisena. Ka veendunud uue tehnika huvilised prooviksid vahel vanatehnikat, aga tundes, et see on võimatu (kulukas, aega nõudev jne.) ,nad pigem eitavad oma huvi.
Mosse istme vahel kükitava tütarlapse mure on mõistetav, see oleks võrreldav sellega kui mina peaksin roosa nabapluusiga läbi linna kõndima!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#28

Piibur Kirjutas:Mosse istme vahel kükitava tütarlapse mure on mõistetav, see oleks võrreldav sellega kui mina peaksin roosa nabapluusiga läbi linna kõndima!

Viimasena nimet harrastusegi tarbeks korraldati ju alles-alles pealinnas spetsiaalne üritus, milles siis küsimus? RolleyesToungue

loll on loll olla.
Vasta
#29

\"proletariaat\" on rumal. Aga ega nemad süüdi pole, et neid \"valgustatud\" pole.

ise vaatasin ilmselge vastikustundega pilte paar nädalat tagasi toimunud sugulase pulmast, kus pulmasõidukiks oli mingi harju keskmine pesukott 407. Ning keegi oli sellest veel nõnda palju pilte klõpsinud, et pani mind suisa ohkama. Ise häbeneks sellises sõidukis oma pulmarongi juhtimist, tavainimene on aga sigarahul, et masin \"lõppnormaalselt-tutikas\". Erinevad maailmavaated lihtsalt - 20aasta pärast ei saa fotode autor ilmselt üldse aru, miks ta sellisest sarast nõnda palju klõpse teinud...

rääkides lihtsalt natuke vanematest igapäevasõidukitest - tehnikavõõrad inimesed arvavad tõsimeeli, et üle 10aasta vana masin oskab vaid laguneda. Ning seda arvamust on oi-kui-raske välja juuridaSmile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#30

13piisab Kirjutas:\"
rääkides lihtsalt natuke vanematest igapäevasõidukitest - tehnikavõõrad inimesed arvavad tõsimeeli, et üle 10aasta vana masin oskab vaid laguneda. Ning seda arvamust on oi-kui-raske välja juuridaSmile

Jutt 100% õige. Kus juures minu MB124 `91/92 on tehtud ka märkusi teemas, et: \"loll oled või, vaata kui vana pann. osta uus. liising väga soodne jne.\" Aga ma olen õnnelik, et mul on kaks kõrva - ühest jutt sisse ja teisest välja. Mis kõige huvitavam - pärast tulevad tuttavad millegi pärast kurtma, et nende uuel autol see jubin laguneb, varuosa on kallis ja masin hinda ka ei hoia.
Ja kui nad saaksid teada, et sugulane hoiab heaskorras ja sõidab iga päev MB123 (nagu Indrekul MBclub), siis ei kujuta neid \"häid\" tähelepanekuid ette.
Jutt tuli pisut OT kuna vanatehnikast polnud siin juttu.

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta
#31

13piisab Kirjutas:\"proletariaat\" on rumal. Aga ega nemad süüdi pole, et neid \"valgustatud\" pole.

ise vaatasin ilmselge vastikustundega pilte paar nädalat tagasi toimunud sugulase pulmast, kus pulmasõidukiks oli mingi harju keskmine pesukott 407. Ning keegi oli sellest veel nõnda palju pilte klõpsinud, et pani mind suisa ohkama. Ise häbeneks sellises sõidukis oma pulmarongi juhtimist, tavainimene on aga sigarahul, et masin \"lõppnormaalselt-tutikas\". Erinevad maailmavaated lihtsalt - 20aasta pärast ei saa fotode autor ilmselt üldse aru, miks ta sellisest sarast nõnda palju klõpse teinud...

rääkides lihtsalt natuke vanematest igapäevasõidukitest - tehnikavõõrad inimesed arvavad tõsimeeli, et üle 10aasta vana masin oskab vaid laguneda. Ning seda arvamust on oi-kui-raske välja juuridaSmile

aga selle eest, kui need pildid veel 60a seisavad, siis vaatd pildi pealt uunikumi ja tunned uhkust, et minul oli kunagi selline unic
Vasta
#32

13piisab Kirjutas:\"proletariaat\" on rumal. Aga ega nemad süüdi pole, et neid \"valgustatud\" pole.

ise vaatasin ilmselge vastikustundega pilte paar nädalat tagasi toimunud sugulase pulmast, kus pulmasõidukiks oli mingi harju keskmine pesukott 407. Ning keegi oli sellest veel nõnda palju pilte klõpsinud, et pani mind suisa ohkama. Ise häbeneks sellises sõidukis oma pulmarongi juhtimist, tavainimene on aga sigarahul, et masin \"lõppnormaalselt-tutikas\". Erinevad maailmavaated lihtsalt - 20aasta pärast ei saa fotode autor ilmselt üldse aru, miks ta sellisest sarast nõnda palju klõpse teinud...

rääkides lihtsalt natuke vanematest igapäevasõidukitest - tehnikavõõrad inimesed arvavad tõsimeeli, et üle 10aasta vana masin oskab vaid laguneda. Ning seda arvamust on oi-kui-raske välja juuridaSmile
Ja peale selle oskavad kodanik \"Põhimass(hallmass)\" veel väita et vanad autod võtavad rohkem kütust. Aga see pole üldsegi tõsi. Näiteks isa Oldsmobile 5.0 võttis mnt-l 9,6l ja linnas 11, keskmine siis natulke üle 10l/100. Ja ma lugesin \"Autolehest\" et mingi täitsa uus auto(ei tule meelde mark) võtab linnas 13l. Siis ma küll mõtlesin miks peaks sõitma sellise autoga mis laguneb ja plekk on niiiii õhuke, kui saaks vähema raha eest sõita suure USA autoga. Aga inimesed lihtsalt ei saa aru sellest et saab sõita ka väiksema kuluga ja ei pea iga valgusfoori tagant kiirendades vajutama gaasipedaali peaagu põhja. Pealegi on sellel autol(1984) ära vahetatud esimene piduriketas sest see lihtsalt roostetas keskelt läbi, mitte ei kulunud ära. See jutt ka ei lähe väga selle teemaga kokku aga asi on põhimõttes.
Vasta
#33

Siinkohal annan vihje kallitele vanatehnikasõpradele ehk mööda Tallinna tänavaid sõidab sinine Gaz-24 ja tagaaknal roheline vahtraleht. Ja meeldiva üllatusena märkasin, et roolis istub blondiin. Eile õhtul Haabersti ringil professionaalsest kretinismist silmasin kõigepealt muidugi Volgat ja siis vaatasin, kes rooli taga.... Täna hommikul jälle Mustamäe teel ja suurel kiirusel, sama blondiin, st. Volga.......
Vasta
#34

Midagi pole teha, Eesti inimene on väga uuendusmeelne ja tänapäeva eduka inimese imago juurde ei sobi uunikum, kui just tegu pole viimasepeal taastatud prestiiz´ika margi haruldase mudeliga. Kahjuks aga on kergem ja mõnikord ka odavam autosalongist uhiuue liikuriga välja sõita, kui lasta uunikumi taastada. Just nimelt lasta, selt trendikas ja edukas inimene ju oma käsi ei määri. Üldiselt võib öelda, et Eesti Wabariik ja enamik tema kodanlasi on puberteedi eas. Vaadatakse ila tilkudes Rikkaid ja Ilusaid. Näiteks võiks tuua televisioonist kasvõi saate Nurgakivi. Saate põhi tegevus on rikaste disainitud kodudes ringi käimine ja ahhetmine. Sry aga enamus disainitud nn kodusid näevad välja nagu kontorid. Vaadates samas aga näiteks Soome samasisulist saadet \"Jokan kodin asuntomarkinat\", tegeletakse seal hoopis maisemate probleemidega, tutvustatakse iseehitajatele kehtivaid seadusi, õpetatakse lihtsamaid asju tegema, õpetatakse remontides vigu vältima jne. So saadakse aru, et sellise saate vaatajaskond on ikkagi vaesem inimene, kes sisearhidekti juured ei lähe.
Sry, kui teemast väga mööda panin
Vasta
#35

kooma Kirjutas:... tänapäeva eduka inimese imago juurde ei sobi uunikum, kui just tegu pole viimasepeal taastatud prestiiz´ika margi haruldase mudeliga...

trendikas ja edukas inimene ju oma käsi ei määri. Üldiselt võib öelda, et Eesti Wabariik ja enamik tema kodanlasi on puberteedi eas.

Olen nõus, et (varakapitalistliku) Eesti lastehaigused on välja kasvamata - selleks on vaja lihtsalt teatud aega.

Teaduslikus keeles - enamikel diferentsiaalvõrranditel on üldlahendi kõrval ju ka see pagana erilahend, mis kõigub/väriseb niisama tühja ja mille mõju teatud aja jooksul erinevalt üldlahendist nulliks muutub. Miks ei peaks tegelik maailm sellele vastama... ? Wink

Teine näide samast vallast - võrrelge nt Soome ja Eesti liikluspilti ja tehke järeldused, kus esineb seda tühja kõikumist/värisemist/tõmblemist ning kannatanuid rohkem?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#36

valdo Kirjutas:Teaduslikus keeles - enamikel diferentsiaalvõrranditel on üldlahendi kõrval ju ka see pagana erilahend, mis kõigub/väriseb niisama tühja ja mille mõju teatud aja jooksul erinevalt üldlahendist nulliks muutub. Miks ei peaks tegelik maailm sellele vastama... ? Wink

Tavaliselt aga kipub olema nii, et see erilahend on palju huvitavam, seda just oma erilisuse tõttu. Seda aga teavad ainult need, kes sellega tegelevad. Teised, kes aga rahulduvad üldlahendiga ja erilahendile (mis tõepoolest üldisel foonil erilist tähtsust ei oma) tähelepanu, kui mittetarvilikule ei pööra, tunduvad erilahendi otsijad pehmeltöeldes imelikud.
Ühesõnaga, miks ujuda vastuvoolu, kui pärivool kannab niigi hästi.

Oma kogemused suhtumisest on järgmised (opeli kohapealt). Kuna (s)tudeerimise tõttu olen sunnitud vanematega ühe katuse all elama, siis on eriti huvitav just nende suhtumine. Isa viskab aegajalt omaarust nalja, et millal ma ta kuurialuse vabastan(muidu üldiselt minu poolt). Ema ühmab, kui sealt kuurist tulen \"jälle nühkisid seda romu, kas sul tõesti midagi teha ei ole\". Ainuke kes vähegi normaalselt suhtub on elukaaslane, tema kommentaar on järgmine \" parem ikka , kui l... (loe kerglaste elukommetega naised) istud ja sinna raha vead\"
Vasta
#37

Mõnda postitust siin lugedes võiks avada juba uue teema:\"Vanatehnika omanike suhtumine muusse rahvasse.\" Seda siis selle alusel,et\"muud rahvast\"on siin nimetatud ka:matsirahas,imbetsill,proletariaat,põhimass,hallmass.Ei kõla just eriti sõbralikult ja seda siis oodates head suhtumist oma harrastusse,mis ei kuulu veel maailma kõige tähtsamate asjade hulka.
Ükski haritud,laia silmaringiga inimene saa halvustavalt suhtuda ükskõik millisesse teise inimese harrastusse.Olgu see siis liblika püüdmine,margi kogumine,vana ja ka uue tehnika kogumine!Need kes on kogenud halvustavat suhtumist,peaksid eelkõige vigu endas otsima.
Ei saa öelda,et pole üldse lolle,kitsarinnalisi inimesi kes ei oska hinnata teiste püüdlusi,kuid ärgem kuulugem siis ise nende hulka.
Loodan,et eel mainitud,imeliku alatooniga sõnad ei olnudki sõna sõnalt mõistmiseks ja ainult mina sain valesti aru.


Ikkagi üks eredatest laikudest halli massi seas.Tom.
Vasta
#38

väike-tom Kirjutas:... \"muud rahvast\"on siin nimetatud ka:matsirahas,imbetsill,proletariaat,põhimass,hallmass.Ei kõla just eriti sõbralikult ja seda siis oodates head suhtumist oma harrastusse,mis ei kuulu veel maailma kõige tähtsamate asjade hulka. Ükski haritud,laia silmaringiga inimene saa halvustavalt suhtuda ükskõik millisesse teise inimese harrastusse.

Olen Sinuga 100% nõus, aga see reegel pole üldkehtiv kõigis tingimusis. Nt praeguses Eesti ühiskonna on viimastele aastatele iseloomulik äärmuseni viidud tõusiklikkus, millega käib muude negatiiv-ilmingute seas kaasas ka põlastav suhtumine (Vene päritolu) vanatehnikasse. Samuti ei paindu mu keel nimetama tõusikuid haritud ja laia silmaringiga inimesteks.

Ma usun, et selliseid inimesi oli mõeldud Sinu poolt osundet nimetuste all ja neid on kahjuks massiliselt - kas just enamuses, ei julge sõnada. Noh... ka termin hall mass kõlbab nende jaoks Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#39



Tõusik-st. uusrikas, mammonainimene ei ole tõesti tavaliselt eriti laia silmaringiga inimene. Selles suhtes olen Valdoga täiesti nõus, aga neid saa ju olla teab mis palju. See tähendaks ka väga heal elujärjel olemist ja sellise rahva rikkuse poolest Eesti praegu just ei hiilga.
Ma tahtsin lihtsalt öelda, et kui inimene ei oska eriti kõrgelt hinnata minu haiglast huvi vanarauas tuhnimises, siis ei saa teda kohe ajukääbikuks sõimata.Temal on hoopis teised hobid ja ootab minu poolt samavõrd tunnustust oma liblika või lille kogule kui mina temaltki.
Ja kui tänaval sõidab vastu hoole ning armastusega taastatud M400 näiteks, oskab ta vähemalt hinnata seda tööd ja vaeva mis sinna alla pandud on.

Tom.
Vasta
#40

Ilmselt ei ole siiski õige vastandada liblikapüüdjaid ja vanatehnikahuvilisi või üldse millegi vastu rohkem huvi tundvaid inimesi. Pigem on ühiskonnas probleemiks see, et üle poolte inimestest, ei oma ühtegi püsivat huvi millegi vastu. Suur hulk lapsi ei käi üheski huviringis ega trennis ja paljud täiskasvanudki käivad heal juhul ainult tööl raha pärast, et end elatada.
See inimrühm vihkab nii vanatehnikuid, ihtiolooge kui ka numismaatikuid ja tagatipuks ka iseennast. Püsivate huvide puudumine mistahes vallas on ka kuritegevuse või suitsidaalse käitumise peamiseks põhjuseks.
Mitmedki avalikuelu tegelased on ankeetides oma hobideks märkinud raadio kuulamise või interneti kasutamise. See näitabki, et puudub mingisse teemasse süvenemise oskus ja elu põhiväärtused on valitud majanduslikel kaalutlustel.
Seega tasakaalustatud maailmapildiga inimene ei vihka kedagi, ega midagi, paraku kõik ei pruugi olla tasakaalus või on tasakaalud suuremates mastaapides, mis üksikisikut niiväga ei mõjuta.
Ja kõik emad, kellele ei meeldi oma poegade vanatehnikahuvi, on oma probleemides ise süüdi. Pojad on teadupärast emade käe järgi kujundatud. Tegelikult meeldib emadele poegade tegevus, aga keskmiste eestlastena ei julge nad kiita. Ükskõik mis teemal sõnavõtt tuleb lugeda tähelepanuavalduseks ja seega tunnustuseks.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne