#1

Mul oli tegelikult desktopil üks txt fail, kuhu märkisin järjest autodega seotud filme, mida näinud olen ja vaadata tahaks. Kirja panin seetõttu, et ükskord SIIA foorumisse üks kokkuvõtlik artikkel kirjutada, kahjuks läksin ühes teises foorumis kõsimuse õnge ja kribasin oma loetelu ja arvamused sinna. Süümekad missugused! Teen siis siia teema ja paluks aktiivset vastukaja oma filmide/filmielamustega, kuna kindlasti on veel palju avastada Smile

Siit siis tuleb:

Gone in 60 seconds 1974 - kõvasti parem, kui uus versioon.
Kunagi, kui seda kõnealust sai vaadatud, siis sai otsitud ka sama mehe (Halicki) teisi filme ja järg pidi täiesti olemas olema. Tõsi küll, märksa kehvem.
Vaatasin siis korra Imdb.com-i ja leidsin esimese hooga:

Junkman, The (1982) - aka \"Gone In 60 Seconds 2: The Junkman\"

Christine 1983 - Autost, milles on saatanlik armukadedus ja kättemaksuiha kõigi vastu, kes Tema ja Omaniku vahele satuvad. Aastat 10-11 tagasi oli Tartus Thalia laenutuses olemas ja siiani meeldib.

Duel 1971 - Suvalisele sõiduautos maanteed neelavale mehele ilmub sappa vana roostes veoauto, mis üritab teda teelt välja rammida. Põgenemine bensiinijaamadesse on ainult ajutine abinõu, kuna veok jääb alati kuhugi valvesse... Väga kõva film tundus kunagi, sain nüüd lõpuks uuesti vaadata ja see film läheb mul küll \"riiulisse\" Smile
Kusjuures Spielbergi esimesi filme.

Maximum Overdrive 1986 - Nagu Christine, ka Stephen Kingi novelli põhjal. Sellest kuidas kogu tehnika, kaasaarvatud autod, \"elama\" hakkavad. Film keskendub tanklas asuvale seltskonnale, kes on \"kurjade\" veoautode poolt ümber piiratud. Sama stsenariumi järgi oli vist ka 97? vändatud \"Trucks\" Põhimõtteliselt annaks sellele filmile kümmnest pallist neli.

Vanishing point 1971 - Siingi foorumis laialt kajapinda leidnud. Meeldib, riiulis Smile

The Car 1977 - Pole veel näinud. Järgmiselt lingilt saab miskit juppi (reklaami) kaeda:
http://videodetective.com/home.asp?SpeedTestResults=334.11&PublishedID=922039&AltID=&CustomerID=97135&WM=False&Ads=True&Play=True

Bullitt 1968 - Samuti siin foorumis mainitud. Pole veel näinud. Sad

The French Connection 1971 - Pole näinud Sad

The Blues Brothers 1980 - Korduvalt ka TV-s näidatud. Tegelikult on film ikka üks suur tsitt küll aga millegi pärast on ta mul ikka riiulis ja vaatan teda iga aasta vähemalt korra. Mis selles filmis küll on? Vist autod/muusika ja tera legendi nendest kahest peategelasest, kes ka tavaelus suured sõbrad ja pullimehed olid.

Convoy 1978 - Film tõsisest seast võmmist ja rekkamehest, kellele võmmi sigatsemine hinge ei mahu, ning sellele järgnenud \"rekkameeste mässust\" Kaheksakümmnendate alul lapsed olnud poiste üks lemmikfilmem, mida kinos kordi vaatamas käidi. Teatud põlvkonnale sama südant soojendav nagu Europe - Final Countdown, mille refrääni pea igaüks tol ajal muusikaklassi klaveril ühe sõrmega toksida oskas. Pean siiski mainima, et taaskohtumine lapsepõlve lemmikfilmiga kujunes pettumuseks. Nostalgia tõttu hoian kuskil siiski alles.

Smokey & the Bandit 1977 - TV-st ka jooksnud. Peale kena Trans Am-i ei olnud seal minu jaoks suurt midagi.

Smokey & the Bandit II 1980 - Vt. eelmist kommentaari +seekord siis veelgi kehvem sisu. Oli ka vist kolmas osa aga toda hetkel enam näha ei taha

Cannonball Run 1981 / 1984 / 1989 - Vaadata ainult siis, kui vajadus kõik \"autofilmid\" läbi vaadata. Üritus, millel filmi idee seisneb on sisuliselt olemas. Vt. näiteks netist Gumball3000. Huvitavaid fakte. Esimeses filmis on üks tegelastest ka hilesem tuntud löömafilmide täht/tegija Jackie Chan pluss Roger Moore mängib playboyd, kes kujutab ette et ta on Roger Moore! (Roger Moore - eestlastele tuntud eeskätt kunagisest seriaalist \"Pühakud\" ja hulgas Bondi filmides peaosa mänginu.) Üks krdi labane \"naljafilm\" tegelt.

The Wraith 1986 - Annan kolm punkti kümmnest ja rohkem ei viitsi rääkidagi.

Vasta
#2

Kaks esimest Mad Max-i kõlbab kah ehk siia ritta lisada.
Vasta
#3

Ise ma televiisorit just eriti ei vaata,aga film \"Kadunud kuuekümne sekundiga\" sobib küll vaadata.
Vasta
#4

Teeks ühe täienduse veel filmide nimekirja:
Two-Lane Blacktop (1971)
Sisu ei hakka ümber jutustama - kes tahab, võib siit ise käsikirja lugeda. Keda Easy Rider (ja samas täisgaasil big blocki möirgamine) külmaks ei jäta, sellel tasuks üle vaadata.
Vasta
#5

mul üks vana usa film hullud maantepolitseinikud mis on viimasepeal ja põhinebki autodel...
Vasta
#6

on veel üks peris kihvt film The Driver (õige on vist 1978 versioon)

Vasta
#7

The Italian Job on IMO kõige parem

edit: 69 a oma ikka

M: Skoda Felicia 1995 osadena.
Vasta
#8

Ah mis te siin ikka parimad \"Plaan Õ\" ja \"Keskpäevane praam\" näeme vana invakäruBig Grin ok-ok Mulle on jääänud juhuskilult kunagi filmilindile ,sellised filmid, nagu \"Prantsuse Sidemees 1/2\" (Egas seal jah peamine ameerika autude rammimine) \"Tooge mulle Alfred Garcia pea\" Eriti haige film, väga nõme ,aga üks minu lemmikutest... ei tea miks. See küll seriaal aga A-Rühm kuhu on jääänud kõik Willis-M38-sad ja muud lahedad ameerika laevad.
Vasta
#9

Nonii NB: Täna hilisõhtul (öösel, mõne jaoks hommikul) kell 00:40 on Alts`i poolt soovitatud The Duel`71, olen filmi ise näind ja see tõesti vaatamist väärt ja väga \"psühh\"
Vasta
#10

Ja tuleb see siis TV3-st.
Vasta
#11

Siin oli minu autofilmi igatsus kirjas, millest keegi midagi millegi pärast ei tea.
Vaata:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=6643

See originaal \"Italian Job\" on väga lahe film kuigi lõpp veitsa jama, aga tehnikat 60nendatest näeb hästi liiklus ummiku kaadrites!!
\"Blues Brothers\" on USA roadfilmi klassika kuna selles enim autosid lõhuti ja hunnik super staare (näit.James Brown,Ray Charles,Aretha Franklin,jne) osades olid. Dan Aykroyd ja John Belushi (surnud teine nüüdseks) tegid reaal elus ka bluusi bändi Blues Brothers milles nüüdseks peale Dani ka Johni vend Jim esineb!

Ka TV sarju autodest on olemas ja päris normaalseid nagu Dukes of Hazzard ja Knight Rider meeldis ka omal ajal.

Just a man!
Vasta
#12

kalevpoeg Kirjutas:Siin oli minu autofilmi igatsus kirjas, millest keegi midagi millegi pärast ei tea.
Vaata:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=6643

See originaal \"Italian Job\" on väga lahe film kuigi lõpp veitsa jama, aga tehnikat 60nendatest näeb hästi liiklus ummiku kaadrites!!

Kuna suhtun igasugustesse \"uus versioonidesse\" suht kahtlustavalt, siis vaatasin enne uuemat varianti (2003) ära 69 aasta originaali. Mõlemad olid vaadatavad ja vanem versioon meeldis ikkagi veidi rohkem. \"Must have\" film mini fännidele Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne