GAZ 24 tahab tegemist!
#21

Mina olen siiamaani arusaamisel, et kõige lihtsam forss on surveastme tõstmine. Seda saab teha plokikaant lihvides 1-2 mm. Tänapäeval on piisavalt head kütust saada, et surveaste 10:1 ei hakkaks detoneerima. Nõukogude liidu tanklates oli laeks vist AI-92 või midagi sellist. Volga mootori surveaste on tehasest kõrgem variant 8,2:1 sealt saab 73,5 KW ehk 100 hj
surveaste 6,7:1 annab 66,2 KW ehk 90 hj
info pärit siit http://www.autosoft.ru/directory/info/ga...model.html

Omaette küsimus on mida teeb surveastme tõstmise järel kolvigrupp ja saaled.

Lisaks infot volga mootorite kohta siit http://www.zmz.ru/products.html
Vasta
#22

2410 kaanel on suuremad klapid, ka nukkvõll on erinev (oli varem väga harva saadaval, pakuti ikka 24 omi).

Üks aga: see palju freesida saab, ei loe lambist umbes tuletatud surveastme ja saadava bensiini suhtest.

Bensiini ja õhu segu põleb siiski teatud tingimustel IMHO sama kiirusega ja kui on tegemist suurema põlemiskambriga, suurema silindri diameetriga, siis on asi tsipa detonatsiooniohtlikum ka, võrreldes sama surveastme juures väiksemat põlemiskambrit.

Ka põlemiskambri kuju võib asja mõjutada (ja mõjutabki).

Volgal saab 8,2 surveastmest ~ 8,5 kui paigaldada 93,5 mm ehk 3.rem kolvid. See annab juba tunda.

Kunagi sai põlemiskambreid ikka mõõdetud ja siis usinasti arvutatud, üldiselt üle 9 ei soovita minna. Olen proovinud ka ligi 10 surveastme ära, siiski kippus liiga detonatsioonialtiks.

Oletan, et suht stock võimaluste puhul aitaks kerge survestme tõstmine ja ehk leebe nuka modimine.

Esimeseks nõudeks on muidugi väga hea mootori komplekteerimine ja lõtkude kooslus. Paljalt see paneb mootori päris innukalt jooksma. Surveastmest tulenev kasu surveastme tõstmisel progressiivselt alaneb.



Vasta
#23

kuulge, asjatundjad!

Konkreetne ettepanek: annan oma volga mootori testimiseks/katsetamiseks. pange sinna 3. remondi kolvid, 2410 plokikaas (õhemaks freesitult), ehk annab hooratast kergemaks treida, uuem karpa jne. Korralikult tasakaalustada ja asi hästi liikuma panna. Kellel garaazis ruumi, endal piisavalt aega, tahtmist ja muidugi oskusi/kogemusi (!!!), olen nõus selle vaeva, noh, ütleme nii, motiveeritult kompenseerima Smile

kevadeks tahaks lihtsalt korraliku mootoriga ja hästi liikuvat isendit omada. Arvestades oma ajaressursse ja oskusi, ei suudaks ma seda nagunii ellu viia.

On siin mehi keda selline tellimus huvitaks?
Vasta
#24



On siin mehi keda selline tellimus huvitaks?

*****************************************************************
Ühesõnaga \" Na svoju zhopu prikljutshenie iskat.\".Mul selline plaanis. 2410moto viimasesse remonti+natuke kaant+veidike klappe modida+kollektorite poleerimine+
karpa??? mingine stendida.Järgmine kuu alustan.Wink
Vasta
#25

Tahtsid ühte kahest Volgast müüa. Millist ja mis hinnaga?

Harjutamine teeb meistriks (hiljem tsehhi juhatajaks).
Vasta
#26

hind on nii krõbe et kui ma seda ütlen siis jooksevad kõik laiali Smile

aga krt, kuna tõesti ei taha, et teine masin niisama läbi roostetaks, siis olen ka nõus teise auto korraliku töö eest töötasuna ära andma.

Korralik töö - korralik 77 aasta Volga tasuks.

Kis mehed arvavad?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne