automoto.ee foorumid

Täisversioon: Liivapritsi ehitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Nii siis soovist mitte risustada teist teemat oma liivapritsi küsimustega,tegin uue teema. Asi siis selles et ehitasin ühe primitiivse pritsi valmis Smile plekk kanister ja kumbagi otsa toru diam 7 mm ja pikkusega 4,5 cm ja siis panin sutsu liiva sisse ja lasin kompal surve üles ja tuld aga liiva välja ei tuld liiv keerles sees aga välja ei tuld ?? survet nagu oli sest selle plekkpurgi surus suht ümaraks.. õhku ta kuskilt välja ei aja.. milles oli mu viga et liiva ei tuld..kas on tähtis ka kui palju liiva sees peab olema ?
Liivaprits on täpselt samasuguse ehitusega ja tööpõhimõttega kui näiteks värvipüstol...


-----------------------------
....õhk ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;õhk+liiv
-----------:::::-------------
..........l:::::l
..........l:::::l
..........l:::::l
...........liiv

Torus liikuv õhk haarab lihtsalt tänu tekkivale hõrendusele liiva kaasa...

Vaja on lihtsalt sobivat T toru ühte otsa ühendad kompressorivooliku, teise paned kas liivaanuma või vooliku, mille otsapidi liiva sisse ja annad minna...

Tähtis on liivaterade suurus, õhu hulk ja rõhk, püstoli sisemõõtude sobivus nende kahe eelneva näitajaga jne
üks jama see ka et ma ühendasin vooliku sisse tuleva kompa õhupüstoliga.. millel on otsa düüsi läbimõõt umb 1.5 mm ehk saab õhku vähe pääle ? ja kust kohast ma sellise T kujulise toru saaks ?
See T kujuline toru ongi see \"liivaprits\".

allla 4-5 mm pihustusdüüsi pole mõtet proovidagi...

õhu- ja liivavoolikud ikkagi vähemalt 8mm sisemõõduga
st et välja tuleva liiva toru läbimõõt peaks olema 4-5 st T kujulise pritsi õhusissetulek ja liivatoru (mis alt võtab) võivad jämedamad olla peaasi et otsik oleks peen ?

g3arh3ad

Muide liivapritsides kasutatakse spetsi liiva. See sellepärast parem, et teda kulub vähem.Samas kui omast käest liiv võtta siis pane selle samaga Cool
Mida selle liivapritsiga ültse tehakse?
puhastatakse töödeldavat pinda p\"sast.
erka suruõhuall pritsitakse liiv töödeldava pinna pihta ja see eemaldab värvi ja rooste Smile ehk siis ei pea liivapaberiga segaseks minema
ja ärge unustage raaminumbriplaati kinni katta. see ju õhukesest alumiiniumplekist.
Kõige ilusama tulemuse annab numbriplaadi eemaldamine. Lakkisisnpeale numbriplaadi puhastamist selle veel üle ja siis peale raami värvimist uuesti külge. Nagu tehasest.
mul oli plaanis aint porikad ja küljekarbid oma koduse pritsiga teha aga praegu asi katki.. kuni leian sobivad torud ja siis oma vahel kokku joota.. kuigu arvan et see joode kulub ära ruttu Sad
Selleks ,et liiv välja tuleks peab tekkima hõrendus just liivatoru otsas. Kui sul düüs liiga väike tekib kogu torus surve ja ohuvool jookseb hoopis liivapaaki nagu sul toimus. Selleks ,et hõrendus oleks just toru otsas tuleb toru panna põlvega niipalju õhutoru sisse et ta seal keskel oleks augugaõhu liikumise suunas. Otsa düüs pane mingist kõvast materjalist (näiteks kolmnurkne treitera millel keskel auk). Õhukulu liivapritsil väga suur. Selleks peab ikka väga suure tootlikkusega kompressor olema. Tavalised poes müüdavad ei sobi. Vene ajal oli üks sort kahe paralleelselt töötava kolviga millel peal 4kw mootor. See toitis vaevalt ära.
? ee sõbral toitis küll ära kahe ballooniga (zili omad) ja suhk rahulik kompa ka muidugi vahepääl pidi koguma rõhku aga töö saab tehtud ..sõber ei saa ise pritsi ka anda sest pritsil kulus see väljundtoru ära Sad
[Pilt: C:\\Documents%20and%20Settings\\user\\Deskto...liivaprits]
Kas selline asi hakkaks tööle?

Edit--->kas ma olen ainus kes pilti ei näe, või ei saagi pilti otse arvutist panna???
Jah kahjuks me ei saa näha SINU KÕVAKETTAL olevat faili ..........kahjuks ja samas õnneks !

c:/Documents%20and%20Settings/user/Desktop/maiko/MOOTORRATTAD/liivaprits

lööb tagasi Kirjutas:[Pilt: C:Documents%20and%20SettingsuserDesktopmaiko...liivaprits]
Kas selline asi hakkaks tööle?

Edit--->kas ma olen ainus kes pilti ei näe, või ei saagi pilti otse arvutist panna???
See tähendab siis et arvutist ei saagi siia pilti panna?
saab..aga mitte sellisel moel !!!

ja sellise kysimuse jaoks on siin forumis eraldi koht !!!

lööb tagasi Kirjutas:See tähendab siis et arvutist ei saagi siia pilti panna?
kas selline liivaprits hakkaks tööle?
Lehti: 1 2