automoto.ee foorumid

Täisversioon: Vene pedaal autod.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Oma põngerjatele õnnestus mul selline mosse osta, esiklaas on puudu ja kummid natu "mõlkis", aga lastele meeldib.
veel yks pedaalikas laka pealt alla toodud

http://www.album.ee/node/15511852/50036056#browse
Kas selle ostmisega pole jällegi niisamuti, nagu kõikide asjade ostmisega siin Eestis....?
Kord Võru vanakraamiturul kohtasin üht suht hästisäilinud vene pedaalikat, mille eest küsiti à la miljon krooni. Saatsin müüja, muidugi, sinna, kust ta oli sündides tulnud ja tulin tulema...

Kodus hakkasin uurima, mis nad siis tegelikult tänapäeval maksavad. Selgus, et vähe lihtsam variant (aga kindlasti etem, kui vene oma):

[Pilt: gizmored1.jpg]

maksab 2000.- eeku + transport 400.-

ja vähe asjalikum

[Pilt: Modeltsilver350.jpg]

maksab 3980.-

Lähemalt vaata ise : http://www.classic-pedalcars.co.uk/
Mina ei paku midagi, ma stabiilselt rikun nende eestlaste elu, kes oma asju hingehinnaga müüvad.....

Oleme eu-s ju nüüd, vaadake, krt, pisut ikka ringi ka, enne kui mindagi müüte või teenust osutate.
MANKS Kirjutas:Oma põngerjatele õnnestus mul selline mosse osta, esiklaas on puudu ja kummid natu "mõlkis", aga lastele meeldib.

Mullegi ostis isa kord sellise, samasuguse sinise. Sõitsin sellega pidevalt koos naabritüdrukuga Big Grin
Kord tema, kord mina. Siis läks ta katki ja lükkasime niisama. Oli ka klaas isegi ees enne, aga siis järsku kadus.
Tuledki põlesid kunagi ees. Mäletan veel, et isa parandas neid ja sai põlema.
Aga siis ma olin nii väike ning mulle meeldis asju ümber teha ehk siis lõhkuda/lammutada.
Muidu liikus küll ja väiksena oli lahe sõita aga eriti hästi meenub see, et iste oli ikka väga ebamugav sellel mossel. Kõva ja kare. Kaua ei tahtnud istuda seal Sad
Ma ei tea kas te midagi nendest autodest ka midagi teate? Olid tehtud plastikust kerega,metallraami peale, valget värvi ja tuledega, mis ei põlenud. Kui ma päris pisi-pisi alles olin siis ühel sõbral oli selline. Mälestustes on auto kuju meeles, aga tänaseni pole ühtegi autot säilinud.
Pedaalimees Kirjutas:Kas keegi Eestis siis ei müü mõnda ripakil olevat?

Mopeedimuuseumi lastesõidukite vahetusfondis on osade topelt olevate mudelite osadoonoreid ja taastustoorikuid olemas... aga see ikkakgi vaid kaup kauba vastu variandina võimalik.
http://vasi.net/2008/07/18/mechta_ljubog..._sssr.html

Osad neist siin juba eksponeeritud. Osad mitte.
Üks isegi meie kodumaal tehtud klõpsuke Wink
Pedaalimees Kirjutas:Lihtsalt tore oleks, kui keegi Eestis müüks mõnda sellist!!! Kõik pakuvad pilte vaadata või välismaalt uusi tellida.

Pead ise hoolega otsima, soovitan rohkem pilke läti poole suunata, sealt meile tulnud pedaalautod põhiliselt vist saabunud on. Ise sain Valgast masina kätte, ka lätist pärit.
stihl Kirjutas:..........
Kodus hakkasin uurima, mis nad siis tegelikult tänapäeval maksavad. Selgus, et vähe lihtsam variant (aga kindlasti etem, kui vene oma):
..........
maksab 2000.- eeku + transport 400.-
..........

Siin kohapeal ka üks müügis http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=ads.item&id=52328
Sattusin kahe pedaalauto jäänuste peale. Oskab öelda keegi, mis ajast selliseid toodeti? On kellegil pakkuda orginaalist pilti?
MANKS Kirjutas:Sattusin kahe pedaalauto jäänuste peale. Oskab öelda keegi, mis ajast selliseid toodeti? On kellegil pakkuda orginaalist pilti?
Täpset ajastut küll ei tea. Paar pilti ka minu poolt.
[attachment=28782]
[attachment=28783]
Mul endal oli lapsepõlves selline viimasel postitusel olev asjandus.
EdR Kirjutas:Mul endal oli lapsepõlves selline viimasel postitusel olev asjandus.
Kas said sellse asjanduse uuena? Mis ajast selliseid isendeid toodeti?
Seda viimast kutsuti vanasti Kardiks. ka meil oli see, tõsi, kui olin 11, rohkem sai downhilli sellega tehtud Smile
MANKS Kirjutas:
EdR Kirjutas:Mul endal oli lapsepõlves selline viimasel postitusel olev asjandus.
Kas said sellse asjanduse uuena? Mis ajast selliseid isendeid toodeti?

Uuena sain vist jah ja oli see mingi päris 80-te aastate alul. Saatust ei tea aga tõenäoliselt läks prügimäele 80-te aastate keskpaigas. Mu perekonna albumist mõne pildi pealt on seda ka võimalik kohata.
1983 aasta reklaamprospekt.
[Pilt: 1983kartgs8.jpg]
Ise olen omanud lapsepölves ülevalt parempoolset autot.
Minu kogemustest selliste masinatega.
Kui noor ja ilus olin, siis sai vesise suuga neid vaadatud. Tallinnas Lauluväljakul oli ka võimalik neid laenutada kohapeal sõiduks, kui asi nii kaugel oli, et sinna mind viidi, siis selgus, et olen juba liiga suur, raske ja vana ning pidin ringi tiirutama hoopis jalgrattaga.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18