automoto.ee foorumid

Täisversioon: mille kaan see on?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

feliks85

vabandan piltide kvaliteedipärast.
piltidel on veel mingi spidokas?
tuula mootor vist?kui on siis mis tuula?
ja mingi jawa süütelukk.mis jawa?

feliks85

automoto ei lase millegipärast pilte läbi. vabandan.homme proovin uuesti

feliks85

vabandan et asja nii keeruliseks ajan aga pildid sellel aadresil
http://www.pilt.ee/view/246875/
ja moootor sellel
http://www.pilt.ee/view/246847/
(mootori peal on kirjas T200M)
Akki Tuula 200M,ega ma ka tapselt ei tea

feliks85

kas neil mingi aasta or sm ka oli millal välja lasti selliste mootoritega.minuteada neid tuulasid oli igasuguseid...
Selline süütelukk koos ampermeetriga käis 40-50-date aastate Jawadel (\"Perakil\" ja vanematel 353/354-l) paagi peal. Toodeti aastani 1957, siis tulid välja mudelid 353/04 ja 354/04, millel oli süütelukk juba tavapärases kohas spidomeetri juures.
See mootor on küll Tula oma ,aga minu arvates on keegi seda kohendanud millegi muu jaoks, nt. aiatraktorile

feliks85

jap.motoblokil oli see peal.
aga mis mopeedi kaan see on?oskab keegi öelda?
Esimene spidomeeter: Gaz-AA/MM/67/ZIS-5.
Ampermeeter koos võtmega: Jawa perak, 353/354 (kuni 1959.aprill), motoroller CZ.
Küljekaan: mopeed.
Mootor: Muravei, Tuula \"pesuvann\". Tõenäoliselt on seda kasutatud mõnel aiatraktoril

PS: kui võimalik, tee palun pilti selle Jawa süüteluku võtit. Mul sellise süüteluku/ampermeetriga Jawa, originaalvõti on aga kunagi rändama läinud.

Asp

feliks85

ok.tänud info eest.proovin võimalikult kähku pilti teha. sellest ampermeetrist.
küsimus veel. mille mopi kaan see on?
numbrite ja tähtede järgi võiks nagu järeldada et tegu pole tavalise mopi kaanega.

w6rrimeez666

T200m mootorid olid peal rolleritel Tula, Tulitsa, Turist, Murovei.
Esimesed mootorid, mida pesuvannidel kasutati, olid markeeringus T200 ja olid ainult starterkäivitusega, paar aastat hiljem tuli T200M (M=modifitseeritud), millel oli lisaks starterile ka käivitusvänt. Põhimõtteliselt sama mootor, kergete muutustega, on muroveidel peal siiani.

Mopeedimootori küljekaan, nagu sealt pealt ka lugeda on, on Siauljai tehases \"Vairas\" toodetud mopeedimootorilt S-62 . Seda mootorit kasutati mopeedidel Riga22, Riga20Ju, Karpatõ ja esimestel Minidel. See mootor on esimene selle sarja elektronsüütega mopeedimootor, selle otsesed järglased on V-50(M) ja V-501(M).

feliks85

asjalik jutt(Y)-tänud
Mis pesuvannidest jutt käib?

Tom.

w6rrimeez666

Kasutasin lihtsalt aspelundiga sama terminit vanema, ümara kerega Tula rolleri kohta, kuna ka kandilise kerega tehti neid osasid Tula nime all. Vabandust segaduse tekitamise pärast.
[quote=w6rrimeez666]
Kasutasin lihtsalt aspelundiga sama terminit vanema, ümara kerega Tula rolleri kohta... .

Minu \"pesuvannil\" ka sama mootor peal. Täiesti kindel olen, et 1960 a. olid Tulad veel T-200 mootoriga ja 1965 a. T-200M mootoriga. Tootmine algas 1957 a.. Peast rohkem kindlaid daatumeid ei oska pakkuda.

Tom.