automoto.ee foorumid
Mõistusevastased manöövrid liikluses - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Mõistusevastased manöövrid liikluses (/showthread.php?tid=49357)



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - alfredo - 21-07-2024

Sedavõrd põhjapanevale diagnoosile ei oskagi midagi asjalikku vastata : )


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 22-07-2024

(21-07-2024, 16:00 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Ehk on kuskil mujal viga, kui vihmavees tee peal?

Eile pealelõunase (ja mõne varasemagi) vihmase sõidu pealt tähelepanekuna, et enamasti on ebaloogiliselt käituva auto juhi pilk suunatud mitte esiaknast välja või tagasivaatepeeglitesse, vaid kuhugi rooli alla või kõrvale...

Tähelepanek Eestis liiga laialdaselt esinevate sõidujäljerööbaste kohta on siiski omal kohal, kuivõrd oodatust sügavam  vett täis sügav rööbas teeb elu liiga huvitavaks isegi valvsal ja heade rehvidega auto juhil. Juhtimisõigust on aga viimastel aastatel jagatud kõigile küsima vaevunutele ning liiga palju on liikvel SileStone rehvidel autosid. Sääraselt liikurilt võib halbade asjaolude kokkusattumisel säärane roobas küll juhtimise üle võtta.

Samas on veega roobas selgelt näha olev takistus ja midagi mõistusevastast sellega kohtumine ei tohiks küll olla.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 22-07-2024

Millised juhtimisseadmed rooli all või kõrval on ? Kuidas siis veega täidetud roobastega teel käituda , siin on ju nõue teel liiklejatele et lubatud kiirus spido järgi pluss 10 km/h või kui seda ei taha , ei suuda siis kobi kõrvalteele .
 Juhtimisõigust ei jagata sugugi kõigile niisama , ikka  raha eest .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - xa88 - 22-07-2024

Ma ei usu, et juhilube väga lihtne oleks saada (või noh.. natuke võibolla on läinud ka kergemaks, sest vähemalt Tartu linna liiklus on küll optimeeritud väga aeglaseks ja fookusega sellele, et saaks sõidetud ka need, kes sõita ei oska) - aga peamine vast on siiski - et ega testid või eksamisõit ei sisalda meetmeid kuidas kindlaks teha mingigi loogilise mõtlemise olemasolu ja tegelikult ega vist kuskil pole ka öeldud, et inimene kellel situational awareness (võime olukorda mõista) on 5 aastase tasemel ei tohi autoga sõita.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - Marko - 22-07-2024

(22-07-2024, 09:42 AM)edvard Kirjutas:  Millised juhtimisseadmed rooli all või kõrval on ?

Seal paikneb sotsiaalmeedia juhtpult, mida mõned ka nutitelefoniks sõimavad.
Selle kasutamine sõites käib enamusele inimestest üle jõu.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - v6sa - 22-07-2024

(22-07-2024, 09:42 AM)edvard Kirjutas:  Millised juhtimisseadmed rooli all või kõrval on ? ...

 Juhtimisõigust ei jagata sugugi kõigile niisama , ikka  raha eest .

Juhtimisseadmeid ei olegi. On juhtimiselt tähelepanu eemale tõmbavad seadmed. Nutitelefon, "infolustiseade" ja mõnel ka lausa läpakas. Aga mitmiktegumvõimekus on keskmisel inimesel (ka minul...) nadi. Sad

Vaadates meie ümber liikluses vohavat saamatust, enesekesksust ja ülbust, siis pole kusagil näha massihävitusrelva juhtimise õiguse saamise keerukust. Kui juhtimisõigus tuleks raskelt kätte, siis ei kiputaks piirkiirusel sõitjast pimedas kurvis mööda või ei manööverdataks poe parkimisruudule pihta saamiseks viisteist korda avaras vahes pisiautoga... Ilmselgelt säärased auto gabariite või vastutuskoormat ebaõigesti hindavad kodanikud on saanud juhtimise õiguse liiga väikese raha eest.

Kuidas saab vihmaga tulla veega täitunud roobas ootamatult? Et sääraseid liiklustõkkeid meie peateedel esineb, on tõesti kergelt mõistusevastane.  Vaadates muu riigiaparaadi eesmärgitut tõmblemist asendustegevuste leidmisel, siis paraku ootuspärane.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ZIL 131 - 22-07-2024

Eesti Vabariigis ju tavaline, et teeehitusmasinate vägi veetakse kohale, et teekate vahetada 700 meetri pikkusel teelõigul Big Grin Saaks aru, et 10 + km lõik uuendatakse Cool Teemasinate transport vist tasuta Big Grin


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 22-07-2024

Hea küll , kas need kõrvalised tegevused  sõidukit juhtides mitte keelatud pole ?
Kiiruse ületamise eest ju karistatakse , ühed liiklusväärteod ometi .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - kr8nik - 22-07-2024

(22-07-2024, 09:42 AM)edvard Kirjutas:  siin on ju nõue teel liiklejatele et lubatud kiirus spido järgi pluss 10 km/h või kui seda ei taha , ei suuda siis kobi kõrvalteele .

Kus kohas sellised nõuded kirjas on??? Sad Sad Sad


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - kass - 22-07-2024

(22-07-2024, 15:25 PM)kr8nik Kirjutas:  
(22-07-2024, 09:42 AM)edvard Kirjutas:  siin on ju nõue teel liiklejatele et lubatud kiirus spido järgi pluss 10 km/h või kui seda ei taha , ei suuda siis kobi kõrvalteele .

Kus kohas sellised nõuded kirjas on??? Sad Sad Sad

No nii, voorumit me ei loe, ainult kirjutame või mis!? Siin samas lühikeses asjalikus teemas on need nõuded ilusasti ära toodud, kusagil 48-nda ja 123-nda lehe vahel peaks olema, kui mälu ei peta...  Rolleyes


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 22-07-2024

Hea küll , tegelikult ohtliku olukorra kirjeldus ka : Järvevana tee suunaga Mustamäe poole seal arvas ühe  elektriettevõtte autojuht õigeks oma roheliseks kleebitud ja elektriväge liikumiseks kasutava kirjaga pirukakäru juht kiirendusrajalt teele liikuvale sõidukile teed anda sel moel et jättis oma elektrimobiili esimesel sõidurajal seisma , liiklusviisakus ja viisakus üldse kipub harvanähtavaks kujunema kuid selline ülepingutatud viisakus paistis mulle avarii provotseerimisena .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - ivo86 - 22-07-2024

Kas ikka mingi žesti ka käega tegid, et talle märku anda oma pettumusest?

Siin on hea võimalus ka arvamust avaldada, millised võimalused on liikluses teisele juhile arvamust avaldeda tema soorituse üle.
Ei tahaks ju, et ta keskmise sõrme nägemisega ära harjub ja siis enam sellst välja ei tee. Milliseid häid žeste veel on?


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - edvard - 23-07-2024

Ei , suhtlema ei hakanud , mõlemad sõidurajad olid vabad , sõitsin sest rohelisest pirukast teist sõidurada kasutades lihtsalt mööda . See ,  et mõlemad sõidurajad olid vabad , see oligi see mis minu jaoks selle tee andmise sellisel moel arusaamatuks tegi , liiklusummikus kellelegi teed anda ja selleks peatuda , pole probleemi , lasen teisi enda ette ja antakse mulle ka teed .
 Mingeid käemärke , hm , pigem mitte , ühiskond on nii perses , võib juhtuda et pärast peab selgitama et ei teinud ettepanekut astuda suhtesse või mida iganes ... .


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - mossepower - 23-07-2024

(29-09-2023, 10:34 AM)mossepower Kirjutas:  Lisan siia näitlikustamiseks ka ühe enda pardakaamera video, kus on näha kuidas ma 2019. aastal Tartus tänaval Kesk Kaar oleksid saanud ühe e36 BMW banaaniks sõita kui oma eesõigusele oleksin kindlaks jäänud... ...Alati pole muidugi avarii vältimine ka endapoolse 100% valmisoleku puhul võimalik, aga proovida tasuks ikkagi.
Mõned päevad tagasi ja jälle Tartus. Seekord siis üks heleda peaga naisterahvas oma Corollaga sõitis lihtsalt tuimalt ette anna teed märgi alt. Eks sisetunne ütles juba ette, et nii läheb ning seekord "äkkpidurdus ja signaal" sai juba üsna täpselt sätitud eesmärgiga juhis tähelepanu äratada, et ringteel olijale tuleb ikka teed anda. Kahjuks juht ei pannud vist isegi tähele, et mulle ette sõitis nii, et tartlastel tasub sellise hõbedase Corolla suhtes ettevaatlik olla.



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - alfredo - 23-07-2024

Kommenteerin, sest aiman tagamaid. Hõbedase peaga heledas gorillas naesterahvas soovib juba ammu uuemat autot. Küsitud on jõuluvanalt, linna pealt ja isegi oma vabaabielukaaslaselt. No Thing. Nüüd on mindud mõtetelt tegudele. Jälle No Thing. Mis inimesed meil küll on, kes ei oska õrna naesterahva soovidele piskutki vastu tulla.

Kui eelnev teooria ei meeldi, võib nähtud manöövrist ka idapoolset ümberasujat aimata.

Aga tõesti, olukord liikluses on sedavõrd põnevaks muutunud, et pea iga päev tekib hetki, kui kahetsen päeva, mil äärepealt oleksin autole sobiva kaamera ära tellinud.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - maaks - 24-07-2024

(22-07-2024, 22:32 PM)ivo86 Kirjutas:  ...
Siin on hea võimalus ka arvamust avaldada, millised võimalused on liikluses teisele juhile arvamust avaldeda tema soorituse üle.
Ei tahaks ju, et ta keskmise sõrme nägemisega ära harjub ja siis enam sellst välja ei tee. Milliseid häid žeste veel on?
Pole otseselt mõistusevastane, aga natuke "imelik" juhtum eilsest (või oli see üleeile) hommikust  Rolleyes
Peterburi teel, linnast väljuv suund Väo jaama juurest alates sõitis mul tagapampris kinni 5 seeria bmw. Ma pidasin rangelt kinni 70 (ja pärast 90) kiirusepiirangust (gps+3, nagu igal hommikul). Kusagil enne 110 algust reastus mu ette lasi kiiruse 90-le ja sõitis seejärel natuke aeglasemalt kui märgid lubavad kuni Põhjaranna - Maardu tee ristini, kust suundus Maardu poole.
Kuna ma seal ristil keeran vasakule, siis olid autod korraks kohakuti ja ma tõesti tahtsin talle plaksutada selle suurepärase etteaste eest  Big Grin, kahjuks tema isteasend ja eriti väike kasv vist ei võimaldanud seda aga näha.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - suvasass - 24-07-2024

(22-07-2024, 22:32 PM)ivo86 Kirjutas:  Kas ikka mingi žesti ka käega tegid, et talle märku anda oma pettumusest?

Siin on hea võimalus ka arvamust avaldada, millised võimalused on liikluses teisele juhile arvamust avaldeda tema soorituse üle.
Ei tahaks ju, et ta keskmise sõrme nägemisega ära harjub ja siis enam sellst välja ei tee. Milliseid häid žeste veel on?

Mul oli žestikuleerimisega seoses vahva juhtum, kus Ehitajate ja Kadaka ristmikul hakkas üks suur muurika pikap minu rajale kalduma, mille peale ma siis ohtlikust olukorrast juhti teavitasin - ehk ei märganud minusugust mutukat. Aga ei, vastuseks vaatas slaavi jõmm oma autost mulle otsa ja hakkas hoopis käe ja suuga fallose imemist imiteerima. Selle peale ei osanud ma enam kuidagi reageerida.


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - xa88 - 24-07-2024

(24-07-2024, 12:15 PM)suvasass Kirjutas:  
(22-07-2024, 22:32 PM)ivo86 Kirjutas:  Kas ikka mingi žesti ka käega tegid, et talle märku anda oma pettumusest?

Siin on hea võimalus ka arvamust avaldada, millised võimalused on liikluses teisele juhile arvamust avaldeda tema soorituse üle.
Ei tahaks ju, et ta keskmise sõrme nägemisega ära harjub ja siis enam sellst välja ei tee. Milliseid häid žeste veel on?

Mul oli žestikuleerimisega seoses vahva juhtum, kus Ehitajate ja Kadaka ristmikul hakkas üks suur muurika pikap minu rajale kalduma, mille peale ma siis ohtlikust olukorrast juhti teavitasin - ehk ei märganud minusugust mutukat. Aga ei, vastuseks vaatas slaavi jõmm oma autost mulle otsa ja hakkas hoopis käe ja suuga fallose imemist imiteerima. Selle peale ei osanud ma enam kuidagi reageerida.

ma usun, et ta lihtsalt püüdis sulle žestikuleerida, et ta väga vabandab, et valesse ritta kippus kalduma ning selle põhjuseks oli see, et ta ei saanud pulgakommi paberit hästi lahti


RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - mossepower - 27-07-2024

(23-07-2024, 22:10 PM)alfredo Kirjutas:  ...
Aga tõesti, olukord liikluses on sedavõrd põnevaks muutunud, et pea iga päev tekib hetki, kui kahetsen päeva, mil äärepealt oleksin autole sobiva kaamera ära tellinud.
Tõesti, täna kõigest poolt nädalat hiljem jäi sama auto kaamerasilma ette järgmine naisterahvas oma Subaru Foresteriga, kes proovis ristmikul vasakpöörajana parempöörde sooritajale ette keerata. Seekord oli siiski tugevast signaalist viimasel hetkel abi ning lasti nii mina kui ka järgnevad parempöördajad läbi enne oma manöövri lõpetamist.



RE: Mõistusevastased manöövrid liikluses - alfredo - 05-08-2024

Uudist ei näe minagi, kuid ilmselt ütleb aadressiriba ja isutajas näidatav pilt juba enamuse sisust ära.

https://elu24.postimees.ee/8068509/see-on-surmaloks-null-nahtavusega-laagri-jalakaijate-tunnelis-toimunud-rank-onnetus-tekitas-kohalikes-elava-arutelu

Kommentaariks sedapalju, et antud tunneli kasutajana on endalgi üle elatud korduvaid ehmatavaid momente. Olen küll täiskasvanuna piisavalt ettenägelik ja ka ettevaatlik, kuid tunnelist pimedad väljumised ja antud saatuslik ristmik on vaid riiklikult projekteeritud igapäevaohu üks väljendustest. Ei räägi ka hetkel keset kurvi midagi telefonist uurivatest koolilastest, kahe-või kolmekesi antud kohas kõrvuti sõitvatest jalgratturites, "naljaninast", kes sinna unustanud või lükanud renditõuksi, teele pudelirooside poetajatest jne.

Viimasel aastal, ehk pisut peale, on piirkonda tekkinud seltskond uljaid powertõukside kasutajaid, enamasti nooremapoolsed inimesed, kes lisaks tuntavale ohule endale, pakuvad ka kaaskodanikele närvinikkumise teenust. Paar korda olen isegi üritanud mõnda neist videole saada, et politseiametile tööd pakkuda, kuid ürituse lootusest saate isegi aru. Millal sa telefoni leiad, millal avaneb kaamera, on poiss juba täpiks teisenenud. See, kui kõnniteel jalutavad pisikesed lapsed koos vanematega ja mööda saab kimada(40-60kmh) raske tõuksiga varustatud teismeline, ei tundu just see Eesti, mida me kartulikoorte söömise tuhinas näha lootsime. Siinjuhul oleks mõistlik kivi ka ignorantsete vanemate kapsaaeda visata, sest tuhandelisi tõukse poisikesed ise vaevalt välja tinistavad.
Viimane trend nooremate elektriõuksikasutajate puhul üldiselt paistab olema sõidu ajal telo kratsimine, või siis võimalusel vähemalt ühe käega juhtimine. Tõuksist ju teadupärast stabiilsemat riista ei olegi ever(sõidan ka ise mõnikord). Seni on vist õnneks läinud, et meil igapäev laipu ei koristata. Aga nüüd tuleks see asi vähemalt mingigi kontrolli alla saada.

Vallavalitsuse asjapulgaga antud teemal enam diskuteerida ei viitsi, sest eelnevad kokkupuuted laste kooliteel võimalikele ohtudele viidates on vastuseks saanud viisakalt vormistatud perssesaatmised - sest soojast kabinetist aknast välja vaadates on kõik hästi. Ehk siis nüüd tõmmatakse pea sealtsamusest välja?

Kuigi ega selle pimeda s-kurviga suurt midagi teha pole ikkagi. Ei hakata seda laiemaks ehk ka sirgemaks ehitama, mis oleks olnud elementaarne lahendus juba projekteerijate peades. Peegleid küll riputati pärast õnnetust juurde, kuni mingid armuvalus homod markz ja chubby need oma mõttetuid autograafe täis kritseldavad, nagu ümbruskonnas kõik liiklusmärgid ja kõikvõimalikud silepinnad juba on pasandatud.

Welkommen suburbian hell