automoto.ee foorumid
Ikka ja jälle seda automaksu! - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Ikka ja jälle seda automaksu! (/showthread.php?tid=24782)



RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hobiautod - 07-05-2024

Näitab küll kui oled numbri sisestanud tekib linnukese koht.

Mu 1500 eurose auto registreerimistasuks saab 1750 eurot Big Grin


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 07-05-2024

Selle uue kalkulaatori põhjal on sõbralikus naaberfoorumis kena pilt ja väga asjalik tekst ilmunud, autori loal avaldan siin ka. See võtab eranditevaba maksuprojekti lolluse ammendavalt kokku.

[attachment=102002]

Toksisin uudishimust kalkulaatorisse mõnede naabrite autode (või nende analoogide) numbreid, mida kasutatakse siin maal AINULT omal maal sõitmiseks. St peatatud registrikandega, pole üv/kindlustust, veetakse oma põllul-metsas-heinamaal asju kokku max 10km aastas. Neid hakatakse nüüd karistama nende autode OMAMISE EEST. Pildil on paar illustreerivat näidet.

Esiteks, omal maal (mitte teeliikluses) kasutatav auto on tootmisvahend nagu haamer või labidas, normaalne oleks osta tootmisvahendid OÜ-le, mitte eraisikuna. Eeldan, et peagi müüakse massiliselt selliseid autosid uuesti "iseendale", sest riik sunnib skeemitama ja kandma tootmiskulusid raamatupidamisest läbi natuke teistsugusel viisil, lisades juurde tohutult bürokraatiat.

Teiseks, mis saab siis, kui sellise põllumosse või -transporteri elukaar lõpeb? Viid paari sotiga emeksisse. Aga järgmise ostmiseks ca 500e hinnaklassis, et saaks tööd edasi teha, tuleb maksta (olenemata sellest, kas osta Eestist või tuua nt Lätist või Soomest) üle 3000 eurost registreerimistasu?? Kui võtta tööriist ilma skeemitamata oma OÜ arvele, siis sellise konkreetse auto registreerimistasu oleks 16.000 EUR!!!

Kolmandaks, kas see ei peaks olema riigiasutustes mitte avalik info, kes (nimeliselt!) sellist jama välja on mõelnud?
Kas seaduste väljatöötamine ongi nüüd Rallisõitja Jaanide, Kässarite ja Magistrite tase?
Kuidas on üldse võimalik, et seal ei leidu MITTE ÜHTEGI inimest, kes peataks säärase lolluse enne selle avalikuks tulemist?
Kuidas on võimalik, et selliseid inimesi ikka veel lahti pole lastud... sotsoravate toiduahelad?


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Talupoeg taluja - 09-05-2024

550TEE

Ma tahaks näha selle inimese nägu kes ostaks minult selle kaubiku ära ja maksaks üle kuue tuhande registreerimistasu!

T.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - TeeTL - 09-05-2024

Auto turuväärtust ületavate registreerimistasude puhul neid ilmselt maksma ei hakata, vaid auto läheb romulasse, kui on soov sellest lahti saada.
Ja see soov ilmselt tekib, sest, 40-50a vana N1 kaubiku/kastika eest 50-100€/kuus maksta on ka täielik absurd.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Talupoeg taluja - 09-05-2024

(09-05-2024, 22:13 PM)TeeTL Kirjutas:  Auto turuväärtust ületavate registreerimistasude puhul neid ilmselt maksma ei hakata, vaid auto läheb romulasse, kui on soov sellest lahti saada.
Ja see soov ilmselt tekib, sest, 40-50a vana N1 kaubiku/kastika eest 50-100€/kuus maksta on ka täielik absurd.
Riik paneb mind väga piinlikku olukorda. Ma ilmselt ei suuda kõigi oma sõidukite pealt makse maksta. See asjaolu arvatavasti ei huvita kedagi. Ei lugenud ka minu pöördumised automaksu komisjoni poole. Kuna hetkel veel asi toores siis ma midagi ette ei võta, vaid ootan seni kuni tuleb lõplik variant.
T.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hellrix - 10-05-2024

Kurb jah. Mul kastikas Bedford. Vist ainuke madel Eestis mis liigub. Aga 563 raha aastamaksu tasuda ei ole mõistlik. Eks siis läheb vanametalli.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Talupoeg taluja - 10-05-2024

(10-05-2024, 07:36 AM)hellrix Kirjutas:  Kurb jah. Mul kastikas Bedford. Vist ainuke madel Eestis mis liigub. Aga 563 raha aastamaksu tasuda ei ole mõistlik. Eks siis läheb vanametalli.
Masendav!

Ma peaksin siis hävitama kolm sellist kaubikut ja peale selle veel musta numbriga Ford TT  . Peale selle veel karja 50-seid. Pisut nagu paljuks läheb.....  
 
Mul esivanemad tsaari aegu vabatahtlikult läksid Siberisse sest seal sai tasuta maad. Kuna aga seal enam elada ei lastud kolmekümnendatel siis vanaisa tuli oma kahe naise ja mõlema lastega tagasi (praktiliselt põgenesid repressioonide eest jättes maha pea 40ha. talu). Ema ja vanaema saadeti Siberisse uuesti priiküüdiga 49-ndal... Samuti tulid tagasi. Ja nüüd kui siin jälle asi hapuks läheb, kas pean mina kui represseeritute järeltulija siit vabast eestist "hea elu" eest põgenema kas Siberisse või mujale...... kuna röövlid valitsuses tahavad oma rahvast orjaks maksustada, vaat see on küsimus?
T.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hobiautod - 10-05-2024

(06-05-2024, 00:06 AM)KertP Kirjutas:  Läänemets räägib automaksust vabastusest.
https://reporter.kanal2.ee/8013700/segadus-automaksu-umber-jatkub
Ja täna juba ei aita registrikande peatamine oli raadios kuulda.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - rulli - 10-05-2024

(30-04-2024, 23:15 PM)hobiautod Kirjutas:  
(30-04-2024, 19:49 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Eks siis siseriiklikud ostudmüügid hakkavad väljanägema vastutava kasutaja muutumisena registris.
Ehk honkomehe õudusunägu saabki tõeks oma liisingus kastika väljaostmisel.

Tundub, et see lollus töösse õnneks ei läinud:
https://www.err.ee/1609338726/automaksu-uus-versioon-registreerimistasu-laieneb-kuid-maarad-vahenevad
Tsitaat:Sõiduki liisingufirmalt väljaostmisel ja oma nimele kandes registreerimistasu maksta ei tule.



RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - suvasass - 10-05-2024

Samast uudisest veel üks oluline väljavõte:


Tsitaat:Oluline muudatus puudutab ka juriidilisi isikuid. Ehk kui seni vähendas vanusekordaja vaid füüsilisele isikutele kuuluvate sõidukite aastamaksu ja registreerimistasu, siis edaspidi kehtib sama reegel ka juriidilistele isikutele.

"Ehk kõik vanaautode kollektsionäärid ei pea ühe auto kohta aastamaksu maksma rohkem kui 50 eurot aastas," sõnas Liivamägi.



RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 10-05-2024

Vaatasin projekti uusversiooni ja pean tõdema, et kõige rämedamaid vigu on natuke tasandatud. Paraku ei ole registrist ajutiselt maas olevatest autodest mitte piuksugi, seega kogujate ja muuseumipidajate nurin on jäänud hüüdjaks hääleks vaid.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - deus - 10-05-2024

Ei ole vigu parandatud, sest see projekt endiselt eksisteerib.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Sm.Samajev - 10-05-2024

Ilmselt pannakse sind sund olukorda, kui sa autod ei suuda osta, siis rendid seda Bolti või muu sarnase teenusepakkuja käest.
Vähemalt selline kuvand tekib kõiki artikleid lugedes. Ehk rendi majandus ja mitte midagi omamine on parim lahendus sulle. 
Omand on saatanast. Isegi kui see pole teadlik tegevus, välja kukub küll nii. 

Automaksust hoopis hullem on see uudis: 
https://majandus.postimees.ee/8018211/valitsus-tahab-jargmisel-aastal-tosta-maamaksu-50-protsenti-edasi-voib-maamaksu-tosta-100-protsenti-aastas


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hobiautod - 11-05-2024

Ma ei ssa lihtsalt aru. Kuidas saab üks mees valitsusest rääkida, et saavutasid kokkuleppe ajutiselt registrist kustutatud autode maksuvabastusest ja rahandusmin. tädi räägib raadios vastupidist juttu!


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - aavu - 11-05-2024

(11-05-2024, 22:38 PM)hobiautod Kirjutas:  Ma ei ssa lihtsalt aru. Kuidas saab üks mees valitsusest rääkida, et saavutasid kokkuleppe ajutiselt registrist kustutatud autode maksuvabastusest ja rahandusmin. tädi räägib raadios vastupidist juttu!
Pole imet, pärast loevad "laigid" kokku ja kel rohkem, selle jutt läheb käiku ja tehakse seaduseks.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 12-05-2024

(11-05-2024, 22:38 PM)hobiautod Kirjutas:  mees valitsusest rääkida, et saavutasid kokkuleppe ajutiselt registrist kustutatud autode maksuvabastusest

Kas sellel kokkuleppel on ka mingi algallikas või niisama külajutt?
Või lepiti kokku selles, et maksuvabastust ei tule? Nii hellal teemal pole kohane musta huumorit viljeleda, eriti siinses foorumis! Siinne rahvas saab selle projektiga kõige valusamalt pihta!


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Naabrivana - 13-05-2024

Hommiku Tv-s tütarlaps ütles, et auto registreerimis tasu peaks olema 10% auto hinnast. Siit ka minu küsimus, kas keegi on nõus maksma S-max 2007, 103 kw diisli eest 17000.-€ Registreerimistasu on 1756.-€


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Sm.Samajev - 13-05-2024

Mind huvitab ka, millise turu hinna alusel siis registreerimise tasu hakatakse arvutama? Paljudel asjadel on selle turu hinnaga üldse väga imelikud lood. Eriti kui müüakse üks või kaks sõidukit terve dekaadi jooksul. Samuti turuhind on tihti ka ülespaisutatud pärmitaigen või allub ka mingil määral manipulatsioonidele.

Tegin ühe huvitava katse. Kuna siin on ilmselt erinevad valemid, ei maksa ära ehmatada. Aga näiteks sellest, kui jabur on süsteem sobib see hästi. 
[attachment=102051]
[attachment=102052]


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - honkomees - 13-05-2024

Ma saan aru, et uue seaduseprojekti järgseid kalkulaatoreid pole veel tehtud ... need vanad võib ära unustada.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hobiautod - 13-05-2024

(12-05-2024, 00:07 AM)Marko Kirjutas:  
(11-05-2024, 22:38 PM)hobiautod Kirjutas:  mees valitsusest rääkida, et saavutasid kokkuleppe ajutiselt registrist kustutatud autode maksuvabastusest

Kas sellel kokkuleppel on ka mingi algallikas või niisama külajutt?
Või lepiti kokku selles, et maksuvabastust ei tule? Nii hellal teemal pole kohane musta huumorit viljeleda, eriti siinses foorumis! Siinne rahvas saab selle projektiga kõige valusamalt pihta!
https://reporter.kanal2.ee/8013700/segadus-automaksu-umber-jatkub

Alates 40 sekumdist.