automoto.ee foorumid
Ikka ja jälle seda automaksu! - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Ikka ja jälle seda automaksu! (/showthread.php?tid=24782)



RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - KertP - 24-05-2024

Eestis tahetakse kõvasti olla läänemeelne või euroopalik, aga miks siis automaksuga neist õppust ei võtaks?
Las omanik hoiab varandust või vanarauda omal krundil ja mitte keegi ärgu õpetagu, mis ta nendega tegema peab. Mingite sümboolsete maksude kiitmine põhimõtteliselt tähendab ju plaanitavale maksule kiidusõnade jagamist...
Kui see jama sellel kujul läbi surutakse, siis loomulikult mõned rõõmustavad, kui saavad kellegi käest odavalt uue projekti, aga võibolla eelmine omanik peab sõidukist loobuma vastutahtmist?
Kelle jaoks õnn, kellele masendus.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Talupoeg taluja - 24-05-2024

Ah et siis sõidetakse mööda eestimaad ringi ja nähakse igas õues liiga palju autosid. Kadedus juba peale tulnud....

 Tegelikult pole see kellegi asi, kui õuepeal hulga autosid on. Need seisavad sellepärast, et omanikud on pidanud neid säilitamisväärseteks! Ega siis kõik inimesed pole veel lolliks läinud, vaid mõtlevad ikka peaga! Ebamõistlikke otsuseid targad inimesed ei tee. Ei pea hävitama oma vara sellepärast, et keegi kuskil arvab midagi! 
 "tehnikatalud" , no mis siis. See annab tunnistust sellest, et seal elavad tehnikaga sina peal olevad inimesed. Keegi ei hoia mingeid "autoraipeid" oma maal niisama, vaid kindlal põhjusel! Ja mis reostamisse puutub siis selle peale linnasaksad ja preilnad ei mõtle, et iga liikuv sõiduk reostab igapäevaselt. Seisev auto reostab sadu kordi vähem!

T.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Sm.Samajev - 25-05-2024

"Tahtsime head aga kukkus välja nagu alati"

Nõnda võiks kogu selle tsirkuse automaksu ja autode maksustamise teemal kokkuvõtta. Kui midgai üritatakse sinult jõuga äravõtta või vastu tahtmist peale suruda, siis selline asi
on juba oma loomult vale lähenemine. Tagajärjeks on varjatud viha, vimm, trots ja passiivne vastuhakkamine repressiiv organite vastu. Kahju, et meie juhid ei mõista sellise tegevuse pikemaid ja ebameeldivamaid tagajärgi. Igasuguste poliitiliste eksperimentide tegemine võinuks jääda minevikku. Olen veendunud,et küll kuidagi suudetakse see maks läbisuruda, ise asi palju uusi muudatusi veel tehakse juurde, kui üldse.
Igatahes need, kes pole selle vastu midagi ettevõtnud või lausa ignorantsed olnud saavad siis päris ebameeldivaid üllatusi tulevikus.

Kokkuvõttes tegelikult on teistel kaasfoorumlastel õigus, mis on mingi ametniku või eraisiku asi, mis mul hoovis seisab ja miks ma sellega midagi ei tee? Siit kuvab läbi liigne ametnike agarus ja eestlaslik kadedus. Kahjuks pole me selles osas suutnud edasi areneda ei indiviidide ega ühiskonna tasemel.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - aavu - 25-05-2024

Tsitaat:Igatahes need, kes pole selle vastu midagi ettevõtnud või lausa ignorantsed olnud saavad siis päris ebameeldivaid üllatusi tulevikus.
Need, kes tuliselt poolt ja vihaselt vastu on olnud - neile siis polegi ebameeldivaid üllatusi? Kõik tuleb oodatult?


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - edvard - 25-05-2024

Masendavaks teeb see autoomanike väänamine ka selle pärast et , riigiaadel peab suvepäevasi , sõidetakse erinevatest eesti nurkadest õppepäevade sildi all kuhugi peenesse häärberisse kokku ja peetakse pidu mis muidugi on motivatsioonipaketi osa , samas käib ulgumine eelarvetasakaalu teemal , kuidas raha ei ole , raha on neil liiga laialt käes , kui karm kokkuhoid siis 20% kulude kokkuhoidu saaks nipsti , lihtsalt soovi pole .


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Talupoeg taluja - 25-05-2024

Kui kokkuhoiu peale läheks siis kõigepealt mainin ära, et mul seisavadki osad sõidukid siin reservis, et kui vaja siis kunagi saan omale varuosi või teen ehk kordagi, et teha oma hädavajalikke sõite. Seega olen ettenägelik ja kokkuhoidlik. Selle eest aga tahetakse hakata karistama. See ei ole mitte õige!

Vahepalana mainin veel ära, et jäi  mainimata asjaolu, et naisterahvad, minu arvates kindlasti üle pooltel juhtudel (ehk üldistan liialt) ei salli seda, kui kuskil mingeid "rauakolisid" vedeleb. Kui nüüd mõni "selline" ametnik peaks ka automaksu leiutamise juures olema, no siis on asi vääga hull.... Ja vahest tekib mõtteid, et kas mingi tuntud vanaraua kokkuostufirma pole käinud külas mõnel "suvepäeval"..... sest hirmsasti tahetakse peale suruda seisvate ja registrist ajutiselt eemaldatud autode hävitamist ( julgustatakse  viima autosid  ümbertöötlemisele) või muditakse-nügitakse omanikku maksudega niipalju, et see vabatahtlikult-sunniviisiliselt siis viibki oma lemmiku platsile...
T.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Sm.Samajev - 25-05-2024

(25-05-2024, 09:52 AM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Igatahes need, kes pole selle vastu midagi ettevõtnud või lausa ignorantsed olnud saavad siis päris ebameeldivaid üllatusi tulevikus.
Need, kes tuliselt poolt ja vihaselt vastu on olnud - neile siis polegi ebameeldivaid üllatusi? Kõik tuleb oodatult?
Kõik saavad seda suppi helpida kahjuks ja väga pikka aega. Eks kui me laseme endile selle maksu peale määrida, ilma igasuguse opositsioonita sellele. Siis see näitab ka, et olemegi nõus orjad edasi olema.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hobiautod - 30-05-2024

Vormistamise küsimus,,,,,,,

https://www.err.ee/1609356735/automaksu-eelnou-jouab-juuni-alguses-riigikogu-suurde-saali


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 30-05-2024

(30-05-2024, 11:59 AM)hobiautod Kirjutas:  Vormistamise küsimus,,,,,,,

https://www.err.ee/1609356735/automaksu-eelnou-jouab-juuni-alguses-riigikogu-suurde-saali

Uudis eimillestki. Mis siis kokku lepiti?


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Peeter2 - 30-05-2024

Uudis on selles, et registrist maas autode eest tuleb ikkagi hakata maksma 50 eurot aastas ja fantoomidest tuleb lahti saada.
Mul endalgi selliseid 2 tükki...
Samuti saime teada, et seisev auto reostab igal juhul loodust, olenemata selle seisukorrast ja asukohast.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 30-05-2024

(30-05-2024, 14:38 PM)Peeter2 Kirjutas:  Uudis on selles, et registrist maas autode eest tuleb ikkagi hakata maksma 50 eurot aastas ja fantoomidest tuleb lahti saada.
Mul endalgi selliseid 2 tükki...
Samuti saime teada, et seisev auto reostab igal juhul loodust, olenemata selle seisukorrast ja asukohast.

Uudis on vahepeal hakanud infot sisaldama jah, algses versioonis oli lihtsalt et saime kokkuleppele. Ma hetkeks kahtlesin juba oma vaimses tervises uuesti lugedes, siis märkasin täiendamise märget Sad
Seakari, muud pole öelda.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - DevilDeVille - 30-05-2024

Korraks juba mõtlesin, et tõmbaks 2020 uuena ostetu peatatud registrisse aga siis tuli mõistus koju - isegi õpikunäite eest ei ole ma nõus väljapressijatele maksma. Eks tuleb ikka kõik asjad piiritagusele kehale või kolmanda riigi kodanikule "mahamüüa", et saaks varganägude registrist priiks.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - maaks - 30-05-2024

Hea uudis (autoomanikele) kah, peaminister ütles, et 2025a-st ei jõua uusi makse kehtestada.
VIDEO | Kaja Kallas: järgmiseks aastaks ei jõua uusi makse kehtestada, aga suurest eelarvest on vara rääkida - Delfi


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hobiautod - 02-06-2024

Mul on jäänud segaseks üks asi. Juhul kui hakkab kehtima registreerimis tasu siis kas sinna otsa lisandub ka riigilõiv?


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - mossepower - 02-06-2024

(02-06-2024, 23:32 PM)hobiautod Kirjutas:  Mul on jäänud segaseks üks asi. Juhul kui hakkab kehtima registreerimis tasu siis kas sinna otsa lisandub ka riigilõiv?
Mitte riigilõivud ainult ei lisandu, vaid teevad seda uute suuremate summadega, nt. esmane registreerimine büroos 130 EUR pealt 150 EUR peale. (Link)
Samas tuleb ära märkida, et riigilõivud ei tõuse otseselt mootorsõidukimaksu pärast, vaid tegu on ajalise kokkusattumusega, need oleks vast niikuinii lähiajal tõusnud. Jällegi teiseltpoolt lõpptarbija jaoks pole vahet, et kes täpselt ja millega seoses otsustas kuna suuremad kulutused ikkagi summeeruvad tarbija jaoks lähedases ajaaknas.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - honkomees - 03-06-2024

(14-05-2024, 06:40 AM)honkomees Kirjutas:  
(13-05-2024, 11:31 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ...
Postimehe kalkulaator on uus, pirukamosse aastamaks on nüüd 50 EUR, see roheauto näitab veel vana.
... nüüdse järgi vanal 115 ja uuel 848  Sad , rohkem kui kuupension. ...
Nüüd ka roheautol uus kalkulaatori variant ja selle järgi hoopis teised numbrid, palju väiksemad.

Kas on ka mõni kalkulaator, mis praeguse seaduseprojekti järgi tõeselt arvutab selle maksu suuruse?


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 03-06-2024

Kas tõesti on vaja joonistatud tonti karta?
Seadust ei ole veel, saate ikka aru? Loodame, et ei tule ka.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hobiautod - 03-06-2024

(03-06-2024, 01:04 AM)Marko Kirjutas:  Kas tõesti on vaja joonistatud tonti karta?
Seadust ei ole veel, saate ikka aru? Loodame, et ei tule ka.
Ei ega ma ei karda midagi ma lihtsalt küsin targematelt!
 Keeruline on lihtsalt elada sedasi teadmatuses. Tuleb ei tule. Leppisime kokku aga ei ole kokkuleppinud. Ma tahaks teada millal siis otustatakse? Saaksin oma valikud teha. Mida jätta mida võtta. Kas sõidan oma "risudega" edasi või utiliseerin? See valitsus on nagu Jaan Üksjalgvärav Kreisiraadiost. Millal te otsustate küsib reporter. Saage aru me ei jõua igalepoole meil on mitu seadust pooleli!


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 03-06-2024

Jajah muidugi, aga see prognooskalkulaatorite põhjal elu muutvaid otsuseid teha pole ka õige.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 04-06-2024

Keegi siin pahandas, et foorumlased ajavad tühja vahtu ja maksuvanker veereb omasoodu. Praegu vaatan muudatuste ülevaadet ja rõhuv enamus sellest on siit foorumist maha kirjutatud:

https://www.delfi.ee/artikkel/120297974/ulevaade-automaksu-seadus-laheb-riigikogus-teisele-lugemisele-mida-eelnous-muudeti

Loomulikult ei muuda see tõsiasja, et maks on ebaõiglane ja läheks krtteabkuhu, aga nimetada siinset foorumilõime kasutuks ma küll ei julgeks.