automoto.ee foorumid
Ikka ja jälle seda automaksu! - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Ikka ja jälle seda automaksu! (/showthread.php?tid=24782)



RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Talupoeg taluja - 05-07-2024

[Pilt: Transpordiamet_3lovi_est_rgb.png]
Hea sõidukiomanik, lase oma romusõiduk tasuta ära viia!
 
Kliimaministeeriumi eestvedamisel on taaskord käimas romusõidukite kokku kogumise kampaania, mille raames on võimalus tellida sõidukile (olenemata kui halvas seisukorras see on) lammutamiseks tasuta äravedu. Kui ka Sinul on kasutuseta seisma jäänud sõiduk ning oled mõelnud selle lammutusse viimisele, on selleks praegu väga hea võimalus!
 
Romukampaania raames äraveetavate romusõidukite eest raha ei maksta.
 
Sõiduki üleandmiseks tuleb võtta ühendust Autolammutuste Liiduga (kontakt 57877233) või Kuusakoski AS-iga (kontakt 13 660), kes tulevad sõidukile tasuta järele ning seisavad hea selle eest, et sõiduk saaks nõuetekohaselt lammutatud ja liiklusregistrist kustutatud. Kampaania kestab veel kuni 14. juulini. Täpsema info, kontaktid ja üksikasjalikud juhised leiab Kliimaministeeriumi kodulehelt: https://www.kliimaministeerium.ee/romusoidukid (oзнакомиться с информацией на русском языке можно здесь).
 
Turvalist liiklemist soovides,
 
Transpordiamet
 


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Telc - 05-07-2024

Selle kampaania puutumus automaksu on milline?

Põgusal veebiotsingul nentisin, et seda on korraldatud vähemalt alates 2018 vähemalt iga-aastaselt.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 05-07-2024

(05-07-2024, 21:24 PM)Telc Kirjutas:  Selle kampaania puutumus automaksu on milline?

Põgusal veebiotsingul nentisin, et seda on korraldatud vähemalt alates 2018 vähemalt iga-aastaselt.

Eks seal, et seoses ärahirmutatud autoomanikega on seekord profit ilmselt oluliselt rammusam.
Leebemad nõuded omandi tõestamisele juurde muidugi.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - hobiautod - 05-07-2024

(05-07-2024, 21:24 PM)Telc Kirjutas:  Selle kampaania puutumus automaksu on milline?

Põgusal veebiotsingul nentisin, et seda on korraldatud vähemalt alates 2018 vähemalt iga-aastaselt.

See puutumus on väga seotud  Eriti vanatehnika omanikega. See, et mul on ajutiselt kustutatud vanasõidukid ei pea seda kohe romuks pidama


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Talupoeg taluja - 05-07-2024

(05-07-2024, 22:15 PM)hobiautod Kirjutas:   See, et mul on ajutiselt kustutatud vanasõidukid ei pea seda kohe romuks pidama

Viimasel ajal kumab pidevalt välja see, et kui kuskil , kasvõi põllul seisab mingi auto, arvatakse see kohe romu olema ja hirmus häda, et reostab! Unustatakse see asjaolu, et reostamine hakkas juba ennem pihta, kui see auto loodi ehk valmistati. Ja isegi peale lammutamist ei lõpe reostus. See lõpeb alles siis, kui viimane inimene maamunalt on pühitud! Ja isegi siis reostab emake maa täie auruga edasi! Masendav.Big Grin


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - lauren - 05-07-2024

(05-07-2024, 18:41 PM)hobiautod Kirjutas:  Millejärgi MNT otsustab, et mul on romusõiduk ja võiksin selle lasta tasuta ära viia? Kas kõik museaalide omanikele tehti samasugune pakkumine?

Mul tuli lausa kaks kirja  Big Grin


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - 90Deville - 05-07-2024

Mulle tuli ka kaks kirja, äkki loendavad isendeid


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - wagoneer - 05-07-2024

Ma sain ka igaks juhuks kaks kirja MNT-lt. 
See aasta on see kampaania kuidagi eriti pealekäiv. Ühele inimesele kellel ka paar peldikut hoovis seisavad ja kes suurest kartusest oli rõõmus,et saab TASUTA ära anda autod enne maksu, tegin natuke selgitustööd. Tal on autode dokumendid ka kenasti olemas ja autod tema nimel. Miks peaks TASUTA ära andma? Metalli kokkuostus makstakse ju raha selle eest.
Sebisin talle tegelase,kes need romud tal kokkuostu viis ja volikirja alusel lasi ära vormistada. Treila vend teenis natuke sebimise eest ja romude omaniku nägu oli ka meeldivalt rõõmus. 
Ma pole nüüd natuke jälginud,et mis sellest jamast sai lõpuks. Kas üritavad mingi nipiga ikka 01.01.2025 kehtestada?


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Jesper - 05-07-2024

Nojah, see ei ole nii ühene tehe - kui kokkuost on lähedal, siis muidugi, aga kui see "põld" asub kuskil karulaanes, kuhu treila saamiseks peab kahe otsa eest maksma, selle vastu võtmiseks vaba päeva võtma ning vanaraua hind juhtub madal olema, võib tehing vabalt ka punases lõppeda. Andsin ka vanasti laia suuga samalaadset nõu, kuni ükskord pooltuttava käest põhjalikult sõimata sain, edaspidi olen kuss Smile


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - wagoneer - 05-07-2024

Seda küll jah. Mul tuttav siin kodukandis(Viimsi) ja kokkuost betoonis vist(mitte Kuusakoski). Üks auto oli USA buss ja teine oli mingi konnasööjate suurem sõiduauto. Aga jah kui kusagil karu mustikas romud on,on asi teine. Aga alati kannatab kalkuleerida natuke.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - suvasass - 06-07-2024

(05-07-2024, 23:09 PM)wagoneer Kirjutas:  Ma pole nüüd natuke jälginud,et mis sellest jamast sai lõpuks. Kas üritavad mingi nipiga ikka 01.01.2025 kehtestada?

1. jaanuar 2025 on normaalse õigusloome korral võimatu eesmärk. Üldiselt jõustuvad maksumuudatused tõesti 1. jaanuaril, kuid mu teada peab maksumuudatuse vastuvõtmise ja rakendamise vahel min 6 kuud olema, aga ei viitsi hetkel otsida, kas ja kuidas see seadusesse kirjutatud. Realistlik aeg on ilmselt 1.juuli 2025, kui kellegi käed väga teerulli järele sügelema ei hakka.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 07-07-2024

On mingi tagauks, mis ka meediast läbi käis, kahjuks ei salvestanud artiklit, minu paha. 
Seega on praegu veel reaalne, et jõustub järgmise aasta alguses.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - honkomees - 07-07-2024

(07-07-2024, 01:45 AM)Marko Kirjutas:  On mingi tagauks, mis ka meediast läbi käis, kahjuks ei salvestanud artiklit, minu paha. 
Seega on praegu veel reaalne, et jõustub järgmise aasta alguses.

Pole mingi tagauks, lihtsalt sõna "üldjuhul" maksukorralduse seaduse § 41 ja põhjendus, et antud juhul on juba pikka aega olnud teada maksu tulek ...


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - deus - 07-07-2024

Täpselt, see sõna "üldjuhul" ei välista juriidiliselt erandit.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Sm.Samajev - 10-07-2024

https://www.postimees.ee/8055123/riigikogu-komisjonid-toetavad-automaksu-seaduse-muutmist

Paistab,et tulemas on uus arutelu. Kuidas see kõik saab olema kooskõlas uue koalitsiooni lepinguga?
Kas automaks mitte ei piira ettevõtlust, selle soodustamise asemel? Eks saame varsti teada, milles tõde seisneb.

Ning kuhu on jäänud välja reklaamitud ülemineku aeg, peatatud registri kandega autodele?
Lootus siiski on aga?
https://majandus.postimees.ee/8044595/uus-seadus-lihtsustaks-omanikel-romu-ja-fantoomsoidukitest-vabanemist

Siin ka mõned hiljuti ilmunud artikkel kus tegelikult võiks ka rääkida ebavõrdsest kohtlemisest
https://arvamus.postimees.ee/8053482/tuve-karner-automaks-annab-vanatehnika-kogudele-surmahoobi


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Talupoeg taluja - 15-07-2024

Õhtust!
Keegi kes ligi pääseb, palun tutvusta sisu lühidalt.

https://www.ohtuleht.ee/1110883/automaks-tuleb-ikka-koalitsioon-teeb-koormisele-remonti


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Marko - 15-07-2024

(15-07-2024, 23:06 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  palun tutvusta sisu lühidalt.

Hetkel siis selline plaan:

Tagasi saadetud seaduse oleks võinud riigikogu võtta uuesti vastu muutmata kujul. Sel juhul oleks vaidlus läinud edasi riigikohtusse. Koalitsiooni saadikute toel otsustati siiski kõrvaldada vastuolu, aga seda viisil, mis puuetega inimestele ilmselt ei meeldi. Nimelt otsustati üldse kaotada puuetega inimeste maksuerisus ehk nemadki hakkavad teistega samadel alustel automaksu maksma. Olukorra leevendamiseks lubab koalitsioon neile suunatud toetust.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - DevilDeVille - 16-07-2024

Seoses autovargusseaduse ümbertegemisega on nüüd nendel tublidel koalitsioonisaadikutel võimalus oma sirgeselgsust näidata, kes teatasid, et nemad pole nõus ajutiselt arvelt maas masinate maksustamisega aga, et see asi klaaritakse hilisemate muudatustega ära. Julgen ennustada, et saame oodata veel hilisemaid muudatusi...


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Sm.Samajev - 16-07-2024

Kohati jääb mulje, et puudega inimesele antud toetus on nagu riigi poolt antud laen, et teist laenu ehk siis automaksu kustutada? Kus on loogika?

Sama naljakas seis on riigi enda autopargiga, kas riiik maksab siis ise endale kõigi ministeeriumite hingekirjas olevate autode pealt maksu? Kui need pole alarm või invasõidukid?


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - Talupoeg taluja - 18-07-2024

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120308537/ametiuhingute-lahendus-automaksule-sissetulekuga-seotud-korgem-maks-linnas-ja-kutusekulu-huvitus-maal

Ametnike armee peab veel suuremaks minema, et kõike seda "ajuhiiglaste" plaanitut suudetaks kontrollida ja täide viia. No ei ole minul enam sõnu...