automoto.ee foorumid
Ikka ja jälle seda automaksu! - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Ikka ja jälle seda automaksu! (/showthread.php?tid=24782)



RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - 2715 - 30-07-2023

(30-07-2023, 00:28 AM)kass Kirjutas:  
(29-07-2023, 18:10 PM)vant Kirjutas:  Kohati kisub jutt juba mölaklikuks. .........

Õhtust!
Hea ja vajalik teema! Aga tegelikult ikkagi head A-M foorumi tava järgides kisub jutt pigem mölaks, mitte ainult mölaklikuks. Muidu teema elas ja arenes, nagu viimati ka "Mõistusega midagi liiklemise vms" teema, aga ka seal lõpuks ma ei saanudki aru, kas peaks Konsumi parklasse sõitma nina või perse ees. 
Tore on jälgida tolerastide ja heiterite väitlemist, aga jutt kipub juba jah jamaks või lausa mölaks minema. Ise ka suure linna elanikuna valisin seekord rehvormi erakonna esindaja, rohkem valisin tuttavat tüdrukut kui maailmavaadet, aga ikkagi pigem valisin mitte konservaate, kuigi ise olen pigem täielikult mittelibaraal. Aga elu on näidanud, et mul on halb käsi ja ebaõnn nende valikutega, eelmine aasta suvel lõpuks valisin elektrienergia börsipaketti ja kohe läks börs hulluks, õnneks sain järgmisest kuust kohe tagasi fikseeritud hinna juurde.
Niipalju siis minult siia teemasse asjalikku sisu juurde!  Cool
Minu arvates teritab lugupeetud kass küüsi vale puu peal.
Majandus ja maksud, eriti autondust puudutavad mõjutavad selles foorumis kajastatavaid asju väga palju ja katse seda eirata lõpeb kuidagi teisiti kui planeeritud.
Te võite ju selle kuulutada saatanast olevaks ja ära kustutada aga ma võtaks julguse ja tegeleks majanduse käsitlemisega korraks et mõista taustsüsteemi lihtsas keeles.

Nimelt võib kõik majanduse taandada töötundideks.
Kui mina kasvatan porgandit ja kilo porgandi kasvatamiseks kulub mul tund ja isand Kass kasvatab kartulit mille kg kasvatamiseks kulub ka tund siis kuna mina tahan kartulit ja isand Kass porgandit siis me saame neid vahetada mis taandub tundide vahetamiseks aga me saame seda teha otse või ka raha vahendusel ning pole vahet mis number seal on seni kui me omavahel vahetame.

Kui me tahame aga seda porgandit müüa Sakslasele kes annab vastu autosid mille sees on ka tunnid.
Sakslane aga tüssab meid ja ei tee mitte rohkem autosid tunniga vaid teeb raha juurde ja me saame asja mille sees pole enam tunde.
Tegu on püramiidskeemiga mis püsib püsti ainult tänu laienemisele et tunde ette osta.

Tulles nüüd päriselu juurde tagasi, siis ERR-ist võime lugeda IMF-i hinnangut, mis on tõlgitud jättes olulisemad asjad tahaplaanile.
Kes keelt oskab siis seal on link õigele asjale, mis räägib asjast natuke erinevalt.

Lihtsas keeles kokkuvõte oleks, et oleme porgandi-kartuli eest võtnud palju raha ette ja see raha on vaja tagasi anda mis me saime koroonaajal et mitte kasvatada aedvilju.
Selle ressursi oleme aga pannud näiteks maanteedesse mis on põldude vahel, võtnud tööle need kes enne kasvatasid ka aedvilju aga nüüd pakivad meie omasid, valvavad ja turustavad ega tooda midagi mis teeb meie aedvilja liiga kalliks, ehk tootlikkus on madal.
Et asja parandada peaks laskma lahti pakkijad, turustajad ja osa valvureid sest valvata on vähem ning ülejääv rahvas hakkaks jälle aedvilju kasvatama.
Miskipärast on aga võetud teine suund ja aedviljakasvataja on otsustanud vanamoodi edasi minna aga võtta omale osa meie töötunde (maksutõus) selle asemel et vallandada ja palka alandada.
Praktikas siis neid, kes mõõdavad porgandi kõverust, teevad sellest graafikutega ettekande ja kes õpetavad neid kuidas seda ettekannet efektiivsemalt teha.
Lisaks on meil kaelas veskikivi millele annavad kaalu need ettevõetud töötunnid mis on pandud asfaldisse ja betooni.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - spitfire - 30-07-2023

https://epl.delfi.ee/artikkel/120220051/kolumn-janek-maggi-automaks-on-esimene-maks-mida-hea-meelega-maksan

Ega keegi ei keela ka präegu maksuameti kontole kanda talle meelepäraseid summasid, talle sobiva sagedusega, märkusega "automaks" või ilma. Ega see hundikurk üle ajama ei hakka.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - deus - 30-07-2023

Kunagi valisin, sedakorda kusjuures ei valinud ehk osaliselt patust puhas. 30 euri on odavam kui pudel viskit, see pole midagi aga asi on endiselt põhimõttes, loe terve teema läbi.
Kokkuvõtvalt:
Rahandusministeerium saab ilma kooskõlastamata 2025 aastal panna 30 asemel 100 euri.
Kõik autod pole antiigid
Kõik autod pole tutikad
Kõik autod pole liikluses
Kõik autod pole isegi olemas enam mitte.
Kõik autod pole kütuseaktsiisist vabastatud.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - edvard - 30-07-2023

Praegu kombatakse piire ehk kuhu maani võib minna ilma et hakkaksid toimuva nähtavad protestid , sellised mis jõuavad meediasse , siinne pahameele väljendamine võetakse teamiseks ja konstateeritakse : las jauravad ja lasevad auru välja , kui tekivad meediakajastust pälvivad protestid siis sinna tuleb reageerida , see näitab rahulolematust valitsuse tegevusega , seda lubada ei saa , see võib brüsseli sakstele teatavaks saada .


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - deus - 30-07-2023

Igaks juhuks mainin veelkord, ei EU ega Brüssel pole meile neid tingimusi seadnud!


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - deus - 30-07-2023

Nõus. See kliimakommunism on ka tegelikult head teinud. Näiteks kadus väga paljudel kaupadel ära kolme kuni 10 kordne pakendamine, mis on kliimaaktivismi seisukohast väga suur võit, kulub tootmisele vähem energiat ja pärast ümbertöötlemisele ka. Kindlasti leiab veel neid näiteid ja ärge hakake kohe siin näiteid tooma asjadest, mis on endiselt topeltpakendatud jne, ma tean, et nad on endiselt olemas aga võrreldes 20 aastat tagasi asjaga on asi tunduvalt parenenud. Siiski, praegune roheasi on vabandus, ärge tooge seda näidet, iga amööb saab sellest isegi aru, et lihtsalt loll vabandus, vist ainult iseenda jaoks välja mõeldud, EU ja Brüsseliga pole mitte mingit pistmist siin.
Automaksule EI!


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - spitfire - 30-07-2023

(30-07-2023, 14:29 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Ja nüüd käsi püsti, kellele tähendab aastas 30 € maksmine rohkemat, kui kärpsemusta?

Häda on ju selles, et enamusel vanatehnika harrastajatel või ütleme siis otse, et süvenenud sümptomitega harrastajatel on see autode hulk enamasti ikkagi  kahekohaline number, mis tihtipeale ei alga ka mitte ühega. Hapnik keeratakse kinni. Hobiauto omanikul oleks justkui ainult just see üks hobikas. Ei ole nii. Sellele (enamasti) kahekohalisele numbrile hobikaltele lisaks on ju veel igapäeva liikurid. Ja nende kõigi paagis on bens millelt on maksud makstud.
Valitsuse jopskid serveerivad kogu seda pläusti ka sellise garneeringuga justkui ühes "tavalises" peres oleks kõigest üks auto. No ei ole nii. Igal indiviidil on üldjuhul ikka oma.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - miniest - 31-07-2023

Meil on juba automaks olemas.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - deus - 31-07-2023

Tsiteeris Neivelti ja enamus siinset ja muid Eesti autofoorumite tegelasi:

https://www.err.ee/1609044935/neivelt-andis-havitava-hinnangu-valitsuse-maksupoliitikale


Tsitaat:Rääkides automaksust leidis Neivelt, et tema paneks maksu alla ka elektrisõidukid.

"Mina arvan selgelt, et täna me kõik maksame automaksu, kui kütust paaki laseme. Automaksu puhul tuleks alustada sellest, et tuleks elektriautod maksu alla panna. See oleks õiglane, sest nemad täna ei võta osa tee-ehitamise kuludest ja muust – see on ilmselgelt ebavõrdne kohtlemine nende suhtes, kes võtavad kütust. Sealt tuleks pihta hakata," rääkis ta.



RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - edvard - 31-07-2023

Kuskil oli selline pakkumine kus paluti aidata valitsusel kärpekohti leida , kas me siin ei võiks omalt poolt appi minna , paneme omapoolsed ettepanekud kirja , kogume kokku ja saadame hädalisele , pole ju kahju hädalist aidata .


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - KertP - 31-07-2023

Külvame raha laiali, aga surume rahvale uued maksud ja maksutõusud.
https://majandus.postimees.ee/7822404/rahahadas-valitsus-jagab-roheidudele-sada-miljonit-eurot


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - 2715 - 31-07-2023

(31-07-2023, 10:06 AM)KertP Kirjutas:  Külvame raha laiali, aga surume rahvale uued maksud ja maksutõusud.
https://majandus.postimees.ee/7822404/rahahadas-valitsus-jagab-roheidudele-sada-miljonit-eurot

Mis viga jagada kui sul on trükimasin.
Pane aga käima ja külva laiali.
Nüüd aga on trükk läbi ja see raha peab tagasi koonduma kuid ta ei taha seda kuidagi teha sest teda kogutakse sealt kuhu teda pole antud!

Koondus see suurfirmade ja suurärimeeste kätte ja seda sealt tagasi saada on praktiliselt võimatu.
Kes monopoli on mänginud siis mis juhtub kui üks mängija saab kõik vara oma kätte?
Mäng algab uuesti aga meil pole seda restarti tehtud kui kaua?
Igatahes mina näen, et majandusega on nüüd pikemalt halvasti.
Paljudel on kuidagi optimism, et kohe läheb paremaks ja viidatakse 2008 aasta kriisile mis kiirelt taastus aga nüüd pole nii...
Eeelmine kriis taastus sest hakati raha trükkima aga praegune sest rahatrükk pandi kinni.
Kes ei usu vaadake näiteks ehituspoodidesse kus varem olid järjekorrad aga nüüd saab kohe löögile.
Või puitmaterjali kes on ostnud siis varemalt olid autod reas ootamas aga nüüd on tühjus.

Just neil põhjustel ma olen kategooriliselt auto ja teiste varamaksude vastu, et sellega hakatakse seda raha tagasi võtma sealt kuhu seda pole jõudnudki!
Kasumeid oleks just vaja maksustada aga seda ei tehta sest nende ümber on moodustunud ringkaitse millest läbimurdmiseks oleks vaja laiapõhjalisi rahutusi ja konkreetselt teada anda, et püramiidi alumine rida ei anna enam järgmisele reale ehitusmaterjali kätte.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - edvard - 31-07-2023

Kahjuks on kehva jah , ma näen ehitusmaterjali tootmist , enne kriisi käis töö kolmes vahetuses siis nüüd on tootmine vähenenud mitte 3 (kolm) , vaid viis korda . Kurdavad ka teiste alade esindajad : transpordisektor , erinevad teenuste osutajad , kasvõi saagide teritajad , mingi osa langusest on arvatavasti seotud puhkuste perioodiga , aga nukker pilt on just tootmises , seevastu erinevad peod , folgid ja läbud toimuvad , ju siis "kultuurile ja meelelahutusele" on varuga raha antud .


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - PlyVal64 - 31-07-2023

On üks maks, mis peaks olema aga mida pole: ettevõtte tulumaks. 

Me oleme kõik ISIKUD, ettevõtted on juriidilised ja meie Kodanikena füüsilised. Aga kõiki ISIKUID kaitseb Riik ühtmoodi: alustades seadusloomest sõjaväeni, Politseist Päästeni jne. Ainus, mida jur.isik teõsti ei vaja, on meditsiin ja kõik muu tervise ja vanusega seonduv. Kuna ettevõtted teevad ka muudmoodi "suurt kasu" Riigile kui sellisele, peaks ettevõtte tulumaks olema väiksem aga ta PEAB olemas olema! Ma arvan, et 3-5% oleks kõik nõus aprioorselt ära maksma ja see on see osa, mille pärast ei hakata ei petma ega lolli mängima! Eesmärk on ju iseendale dividende maksta. Ja olles ise alustanud kunagi ajal, mil oli AVANSILINE ettevõtte tulumaks, siis sellegi taastamine, kui protsent-summad on väikesed, poleks paha plaan! Sest mis on ettevõtluse EESMÄRK - kasumi teenimine! Selge, et avansiline ei saaks olla nii nagu 90'te keskel, kus võeti elmise perioodi kasum ja sellest siis arvutati avansilist maksusuurust. See peaks olema ülimõistlik ja pigem väike/marginaaalne summa AGA see on distsiplineeriv! Nagu eeldatav automaks vanakesele a'la 30€. 

Tuletame aga meelde kahte maksu: paadimaks ja Tallinna müügimaks. Esimene oli totaalne BS, mis oli ju sama mis oodatav automaks! Ahjah, kül lka see luksusmaks tuleb, ei tasu mitte lootagi et ei tule... Kus närilised karjusid! Ja siisi müügimaks, mis oli olematu 1%, mis tõi Tallinnale kui kogu ülejäänud Eestile raha ja feimi tootev KOV raha juurde aga ka see ei sobinud! Põhimõtteliselt oli tegu ju turimsimaksuga. Rahvusvahelised sadamad ja lennujaamad on Tallinnas ja see määrab. Äri ja turism käib läbi selle õnnetu soolikaslinna. 2012 tähendas see 1% 300M EEK elik 16M €!!! See oli asi, mida ma IRLile kui näriliste puudlile, pole andestanud aga midagi paremat pole ka valida olnud. Müügimaksu kaotamise "heastas" muidugi kunagine kodualuse maa maksuvabastuse sisseviimine, mis on ju hea mulle maaomanikuna aga jällegi kahjulik KOVile Wink 

Kogu asi taandub maksude eest saadavatele teenustele ja kavandatava automaksu puhul isegi ei ole mingit teenuse-präänikut pakutud!!! Aktsiisiga pakuti tee-ehitustki... Kodualuse maa maksu kadumist võtan mina kui palka omaenda majaesise tänava koristamise eest! Uue kehtima hakkava maamaksu lahendusega oleks mul maksimummäär 655 eurot ehk 55 eurot kuus. See on täiesti märgatav summa, see on suisa täpselt kogu maja kuine/aastane elektriarve!!! See on 5 aasta vee ja kanalisatsiooni summa. See on päris mitme aasta oma metsast küttepuude linna toomise rahakulu. Jne. Aga MIDA mulle selle automaksu eest pakutakse??? See on lihtsalt terror Kodanike suhtes. Mis on olulisim: eraisikutena oleme ära maksnud ja tagasi ei saa küsida käibemaksu! Alustaks sellest, et ettevõte ei saa sõiduautodelt käibekat tagasi? Või ka traktorilt. Või haagiselt. Või ATVlt. Siis oleks ISIKUD ka natuke rohkem võrdsed.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - raulex - 31-07-2023

IMF prognoos Eesti tulevikule on suht roosiline.
Jah, ka see institutsioon on eksinud, aga pole ikka puu taga õllepudeli ääres arvamus.

IMF-i hinnangul jääb Eesti sisemajanduse koguprodukt sel aastal 1,6 protsendiga miinusesse, kuid kasvab järgmisel aastal 2,9 protsenti.
Eratarbimine väheneb tänavu 0,2 protsenti ja kasvab 2024. aastal 3,8 protsenti.
Inflatsioon on sel aastal keskmiselt 9,7, kuid langeb aasta lõpuks juba 5,6 protsendi peale ning on järgmisel aastal 3,7 protsenti. (mitte veel 2, aga suund õige)
Tänavuseks tööpuuduse tasemeks prognoosib IMF 5,8 ja järgmiseks aastaks 5,9 protsenti. (pm jääb samaks)
Keskmine kuupalk peaks sel aastal kasvama 11, 7 ja järgmisel 6,3 protsenti. (seoses indekseerimisega ka pensionid)
Eesti eelarve jääb sel aastal 4,5 protsendiga miinusesse ja järgmisel aastal on puudujääk 3,2 protsenti.


Peaks olema piisav , et eksinud lambukesed "ei tea kas seekord oravad oligi parim valik" juba järgmiseks sügiseks karja tagasi tuua.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - vant - 31-07-2023

(31-07-2023, 16:30 PM)raulex Kirjutas:  IMF prognoos Eesti tulevikule on suht roosiline.
Jah, ka see institutsioon on eksinud, aga pole ikka puu taga õllepudeli ääres arvamus.

IMF-i hinnangul jääb Eesti sisemajanduse koguprodukt sel aastal 1,6 protsendiga miinusesse, kuid kasvab järgmisel aastal 2,9 protsenti.
Eratarbimine väheneb tänavu 0,2 protsenti ja kasvab 2024. aastal 3,8 protsenti.
Inflatsioon on sel aastal keskmiselt 9,7, kuid langeb aasta lõpuks juba 5,6 protsendi peale ning on järgmisel aastal 3,7 protsenti. (mitte veel 2, aga suund õige)
Tänavuseks tööpuuduse tasemeks prognoosib IMF 5,8 ja järgmiseks aastaks 5,9 protsenti. (pm jääb samaks)
Keskmine kuupalk peaks sel aastal kasvama 11, 7 ja järgmisel 6,3 protsenti. (seoses indekseerimisega ka pensionid)
Eesti eelarve jääb sel aastal 4,5 protsendiga miinusesse ja järgmisel aastal on puudujääk 3,2 protsenti.


Peaks olema piisav , et eksinud lambukesed "ei tea kas seekord oravad oligi parim valik" juba järgmiseks sügiseks karja tagasi tuua.
On jah, ega see pole mingi lamemaalaste prognoos. Ma paneks julgelt veel paar korda juurde. Puhtalt optimismi pealt. Ei saa ju ometi olla, et midagi kehvemaks läheb.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - edvard - 31-07-2023

Ilmselt elan "vales" eestis , viimase 10 aasta jooksul pole kohanud kedagi , kes oleks teeninud eesti keskmist või seda ületavat töötasu töötades vaid põhitööl , pigem näen eelmise aasta algusest neid , kellel on töötasu vähendatud .

 Seda palju räägitud lisandväärtust luuakse tootmises , tootmist kägistatakse järjekindlalt erinevate koormistega , kasvavate energiahindadega , käibemaksutõus pluss aktsiisitõus paneb lõpptoodetele hinda juurde , valitsuse poolne soovitus tootjatele oli kasvanud kulud toote hinda paigutada , kuskil tuleb piir vastu , Meie toodang pole enam konkurentsivõimeline , pidev möga palgasurvest , see käib pigem riigipalgaliste kohta .


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - 2715 - 31-07-2023

(31-07-2023, 16:30 PM)raulex Kirjutas:  IMF prognoos Eesti tulevikule on suht roosiline.
Jah, ka see institutsioon on eksinud, aga pole ikka puu taga õllepudeli ääres arvamus.

IMF-i hinnangul jääb Eesti sisemajanduse koguprodukt sel aastal 1,6 protsendiga miinusesse, kuid kasvab järgmisel aastal 2,9 protsenti.
Eratarbimine väheneb tänavu 0,2 protsenti ja kasvab 2024. aastal 3,8 protsenti.
Inflatsioon on sel aastal keskmiselt 9,7, kuid langeb aasta lõpuks juba 5,6 protsendi peale ning on järgmisel aastal 3,7 protsenti. (mitte veel 2, aga suund õige)
Tänavuseks tööpuuduse tasemeks prognoosib IMF 5,8 ja järgmiseks aastaks 5,9 protsenti. (pm jääb samaks)
Keskmine kuupalk peaks sel aastal kasvama 11, 7 ja järgmisel 6,3 protsenti. (seoses indekseerimisega ka pensionid)
Eesti eelarve jääb sel aastal 4,5 protsendiga miinusesse ja järgmisel aastal on puudujääk 3,2 protsenti.


Peaks olema piisav , et eksinud lambukesed "ei tea kas seekord oravad oligi parim valik" juba järgmiseks sügiseks karja tagasi tuua.
Originaalallikas kirjutab asjast väheke teisiti.
Ärme unusta, et tõlkinud-avaldanud on riigimeedia... Eiei, midagi pole valesti kirjutatud aga rõhk on teistel kohtadel.
Muidugi päris võimatu pole, et need idufirmad kellele raha külvatakse teevad mittemillestki midagi ja kasvatavad SKP-d 2,9%.
Pigem hakkab rahvas autosid vanarauda viima, metsa müüma rikkamatesse maadesse ja SKP muudkui kasvab nagu pärm.
Toorainepuudust ei oleks siis ma usuks veel seda prognoosi aga praegu...
Selle valguses tööpuudus ei kasva siis langeb tootlikkus erakordselt madalale ma saan nii aru aga sellest hoolimata hakkame rohkem palka saama ning elu ongi lill.
Pigem tõusevad inertsist edasi palgad kus nad on millegagi indekseeritud. ja teised hakkavad poole kohaga tööle ning ime on sündinud-palgad tõusevad töötunni kohta ja tööpuudus ei suurene...
Hinnad aga ei taha meil kuidagi langeda ja kinnisvarahinnad seisavad erakordselt hästi üleval sest rahakülv on pandud betooni ja kipsi sisse.
Tuleb aga talv, energia läheb kalliks ja kui inimene ehitas-omandas elamispinna et üürib välja või kolib omaette elama siis järsku kaob üüriturg ära, kuna inimesed töötavad poole kohaga ega saa omale lubada kalli pinna üürimist.
Nüüd on need korterid-majad muutunud tulust kuluks ja inimesed hakkavad arveid saama mida peavad ise maksma.
Mingi hetkeni vaadatakse, et ah ma kannatan ära aga teised ei kannata ja hiinad hakkavad langema.
Ja siis käib inimese peast läbi mõte, et kui ma nüüd ei müü siis ei maksa varsti midagi!
Sealt edasi on juba vabalangus...
Infoks, et Annelinnas on korter praegu kallim kui Soome pealinnas!

See võib ka jama jutt olla sest ERR ju räägib et kõik on hästi ja ostke kinnisvara ning makske makse ja kõik on hästi ja siis saamegi omale uue maksu, millega luuakse pretsedent vallasvara maksustamiseks ja mis see 40 eur ikka maksta on!

Ega ei olegi - 40 eur auto, 40 laud, 40 toolid ja 35 ihupesu.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - marz - 31-07-2023

Kui sama panuse juures töösse muutub su töö ajas järjest odavamaks, hinnad kerkivad ning maksud tõusevad ning neid lisandub, siis jääb sulle kätte järjest väiksem osa mida oma äranägemise järgi kasutada. Huvitav olukord, maksad järjest enam makse, et elu läheks paremaks "suures plaanis" ja sinu eest hoolitsetaks, aga isiklikud valikud järjest kahanevad. Kollektiivi hüvang lõhnab jälle millegi olnu järele. Miks peaks sellega rahul olema kui sulle jääb vähem kätte, homne on seega sitem kui täna.


RE: Ikka ja jälle seda automaksu! - ZIL 131 - 01-08-2023

Tahame, et Eesti kuuluks Skandinaaviasse?
Norra.
Auto 44 kW.
Aasta autoabi + palju soodustusi = 129,41 €.
Ülevaatus kehtib 2 aastat = 136,45 €.
Aasta automaks + kindlustus = 238,86 €.
Bensiin on Norras odav Toungue