automoto.ee foorumid
Tööriistadest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Eesti Vanatehnika Ajaloo ja Teadmiste Kogumik (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=108)
+--- Foorum: Klassikalise auto ekspluateerimine (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Teema: Tööriistadest (/showthread.php?tid=2672)



RE: Tööriistadest - Telc - 30-01-2024

(30-01-2024, 10:05 AM)muska71 Kirjutas:  
(29-01-2024, 19:48 PM)huvi5 Kirjutas:  Kas mitte ei peaks nt. M12 jne olema kolm eri pulka. Et 1 hakatuseks, teine nagu poolvalmis ja kolmas viimistluseks. Umbava põhjad jäävad ju kehvakesed selle 1 universaalsega.
Minu komplektil on kõiki pulki 2 tk,poolvalmis ja viimistluspulk.

Vaheküsimus üldteoreetiline.
Kas kahe pulgaga keermestamine algab mingist kindlast ø? Või on kurja kapitalismuse avastus, et keermed saavad täpsemad ja pulgad ei lähe pooleks?
Mõttes, et keskkooli ajal olid meil ka kutseõpetuse tunnid, kus muuhulgas sai ka mõni vint lõigatud, aga ei mäleta küll, et selle tarbeks oleks kahte pulka pruukinud.
Tõsi, M8 sisekeermest jämedama lõikamist ka ei mäleta.


RE: Tööriistadest - honkomees - 30-01-2024

Vene ajal oli kolme pulga süsteem, uuel ajal vahtisin ka tükk aega neid komplekte arusaamatuses ...


RE: Tööriistadest - Daff - 30-01-2024

Venelasel oli ka üks pikk pulk mis kolme pulga töö ära tegi.

Aga nendes kahe pulgaga komplektides olevad pulgad ei taha hästi hakata poest ostetud mutritele peale. 
Proovige. Näpuga kumbagi pulka mutrisse ei keera. 
Pead ikka võtmed appi võtma ja jõuga peale lendama.


RE: Tööriistadest - M.R. - 30-01-2024

Daff, kas sul on kahtlus pulkade halbduses või poemutrite hääduses?


RE: Tööriistadest - Daff - 30-01-2024

(30-01-2024, 13:19 PM)M.R. Kirjutas:  Daff, kas sul on kahtlus pulkade halbduses või poemutrite hääduses?


Lihtsalt väike ääremärkus, et millestki see diferents tuleb. 
Kumb halb on seda peab selgitama juurdlus. Ilmselt euro kilo maksvad mutrid.

Mul PM kaubamaja komplekt. Sisult sama mis Mannesman. 110 osa.

Ümber traktorite ja muu koduse raua nurinat pole.


RE: Tööriistadest - Mart Laanelepp - 30-01-2024

"Kahe pulgaga" komplekte ei ole mulle kätte sattunud, tavaliselt on kolmega- kõigepealt ühe kriipsuga, siis kahega ja siis "puhas" või siis  nn. masinkeermepuurid, mis keermestavad ühe läbimisega. Umbava jaoks on veel spets keermepuurid olemas.


RE: Tööriistadest - linnuke - 30-01-2024

Vene ajal sai nn .umbaugu jaoks viimane pulk lihtviisiliselt otsast parasjagu lühemaks lõigatud.Läks teinekordki vaja.Ehk nii. Smile


RE: Tööriistadest - huvi5 - 31-01-2024

Vahtisin ka pisut täna külastatud butiikides selle pilguga ringi. Põltsu decoras oli m3-m12 komplekt mingi üle sota natuke raha kõiki pulki kolm, samuti würthis leti peal kolme pulgaga süsteem. Ma siiski kaldun arvama, et ei tasu raha raisata komplektile, kus on küll eri peen keermed ja jumal teab mis asjad, mida kunagi vaja ei lähe(peaaegu), vaid selle asemel oleks oluline mitu pulka on standardkeerme lõikamiseks. See muide peaks pikendama eluiga. Ja keermega on lihtsam alustada algfaasis.


RE: Tööriistadest - Gravity - 01-02-2024

Mõtlesin natukene nüüd filosofeerida käsi-tööriistade koha pealt. Kes tahab jagagu ka mõtteid.

Umbes 15a karjääri jooksul oleks väga palju eri tootjate tööriistu kasutanud. Kui vanasti sai öelda ja praktikas näha, et on oluline vahe kas Saksa/USA või Hiina/Üldse Aasia tootja siis nüüd on vahe olematuks muutunud. Mõnikord isegi vastupidine.

Kuna endal on vaja isiklikuks kasutamiseks hankida asju siis vaatasin, et igasugused "premium" brändid pole enam oma hinda väärt. 

Seega narred/padrunid/võtmed/pikendused tulevad Yato brändi oma. Yato-ga olen tööalaselt ka kokku puutunud, otseselt ei saa midagi paha öelda.  Hind on olematu.

Ainult osad lõikurid ja kullinokad+poldi tangid tulevad Knipex-ist. Hetkel nendele head asendust pole ning google aitab leida soodsaid pakkumisi + VDE käepidemed on väga mugavad.  

Knipexi puhul ka see häda, et viimasel ajal on kvaliteedis alla lastud näppude vahele satub liiga palju praaki. Teravad servad eemaldamata , tutikatel tangidel lõuad nihkes , teisel paaril näpitsatel liite-koht logiseb. Isegi 3 korda odavamatel alternatiividel pole seda muret täheldanud seega olen väga valiv, mis mudelit võtta. Enam pole nii, et bränd tagab kvaliteedi kogu tootevaliku ulatuses.  

Samuti on Amazonis suur valik meie jaoks no name bärande(näiteks Duratech) , mis üllatavad kvaliteedi/hinna suhtega. Mõned pulgad sealt juba saabunud.

 
Üldiselt minule tundub, et Euroopa tootjad on käsitööriistade osas turgu kaotamas kui 3-5 korda odavam alternatiiv teeb sama hästi tööd siis pole see enam jätkusuutlik. 

-------------------------

Ma ei tea, miks siin Würth-i kiidetakse või tuuakse kvaliteedi etaloniks. Kehvad nad üldiselt pole aga jällegi vastupidavus sama hea kui suvalisel keskpärasel Aasia tootjal. Osad head tooted(Time Sert) on neil lihtsalt ümber pakendatud. Samuti on tootevalikus liiga palju auke sees, et katta töökoja kogu vajadus. Mind isiklikult häiris paljude tööriistade ergonoomika ja käepideme kuju.

Endale ei ostaks Würthi tööriistu . Polte ja mutreid küll hea võtta. 




---------------

Keermepuuride koha pealt ma ütleksin, et lõikuri bränd on teisejärgulise tähtsusega. Würth ja pilusilm toimetavad ühte moodi. Mina pigem paneks raha selle alla, et:

*täpse mõõduga puurid - mitte +-0.5 mm(heal juhul) nagu keskmises töökojas kombeks.
*Seejärel puuri juhik või abivahend - kui ava on puuritud nurga alla ja läinud ovaalseks siis head nahka sealt ei tule
*Kahjuks komplektides kaasas oleva keermepuuri hoidjaga ei mahu igale poole. Siis on kaval kasutada pikendusi, et tagada ristseis. 

Eestis pikendusi ja üleminekuid keerukas leida aga välismaa netipoed aitavad. Hind kohati krõbe.


RE: Tööriistadest - vant - 01-02-2024

Ma kiidaks Kamasa Toolsi võtmete koha pealt.


RE: Tööriistadest - CHRhmm - 01-02-2024

Olen sarnaste valikute ees olnud. 
Pigem on siin selline asi, et kiri tööriistal ei pruugi olla sama, kes on tootja. Teisisõnu võltsinguid on piisavalt palju. 
Selles osas tuleks lähtuda müüjast, kes tarnib sulle neid asju. Kui tema tagab selle, et müüs nihkes kullinoka (knipex või midagi muud) mingi komplektiga koos, siis vahetab oma kuludega ringi.

Samas on no name asjadele piisavalt turgu, sest 90% ostavad ju hinda.

Just siin valisin pistikute avamise tööriistu - võtmekibus 6€ vs karbis 70+€ . Suuretõenäosusega on karbis olevad korraliku käepidemega asjad palju efektiivsemad, kuid.... mul on vaja avada ehk 5 juhet kvartalis, kui sedagi. Loomulikult, kui need 6€ asjad seda ei võimalda panen selle õpirahaks - loodan, et ei pane õpirahaks pistiku rikkumise aga ikkagi.

Võtmesõna on müüja, mis peaks tagama asja kvaliteedi. (Amazon-eBAY jne seda ju pole)


RE: Tööriistadest - Mart Laanelepp - 01-02-2024

Selle foorumi ehk kodukasutaja kontekstis on küll teemaväline aga meil on tööjuures palju tööriistu würthist pärit ja millegi üle kaevata väga ei oska, näpitsad on rebranditud knipexid ehk väga head, kruvikeerajaid oleme katsetanud palju erinevaid tootjaid ja würthi omad on vastupidavaimad, lehtvõtmed on ka täitsa ok-d. Üks asi mis meelde tuleb on suuna vahetajaga silmusnarred, mis kiiresti üle hakkasid andma, samas ilma suunavahetajata liigend-silmusnarred on väga head.


RE: Tööriistadest - Gravity - 01-02-2024

Mina on nihkes mokkadega Knipexi sain Stokkeri pakiautomaadist. Pole ju nurgatagune koht. Eks vaatan, mis garantiist välja tuleb.

‐--------

Kuna Würth paneb oma kirjad ja rahalise katte Knipexidele peale miks siis mitte otse osta?

‐---------

Eestis garantii tähendab, et istud mõnda aega ilma tööriistata. Tulemus on ikka varu võtme vms omamine. 10 ja 20e asja puhul aja ja käitluskulu ületab "garantiist" saadava kasu. Würthi T käepideme tüüpi torx võtmetest ka loobusime kuna kokkuvõtteks oli soodsam kasutada 50 sendiseid otsikuid kui garantii järgi oodata. Ühtemoodi lähevad katki. Neid näiteid on mul hulgi.

‐---------------

WÜRTH oma mõtet kui on suur firma ja valik igasuguseid tööriistu(ka keerukamad/kallimad kui käsitööriistad)+ firma oma töötaja ei pea aega kulutama. Aga väiketegijatele ma ei suuda õigustust leida.


RE: Tööriistadest - pannkook - 02-02-2024

kuna uus vastuvõtja maksab üle 400eur ja saad tõenäoliselt samasuguse rämpsu, siis otsustasin klaasid välja vahetada.
Normaalselt seade lahti ei käi, seega on kõige lihtsam klaasid välja lõigata.
Uued võiks peale kleepida. Süvistada on kole suur töö
Aga kust klaase saada? Eelistatavalt mineraalklaas, aga võib ka proovida mõnda orgaanilist, ehk kestab paremini, kui HILTI inseneride pask.
[spoiler][Pilt: 420585419_904437741159219_7656434750360513611_n.jpg][Pilt: 422555305_364548196320053_4864574814968657885_n.jpg][Pilt: 422565983_1104935313875288_6854102506829312120_n.jpg][Pilt: 422679378_1755894488251581_9074567335697887058_n.jpg][/spoiler]


RE: Tööriistadest - olli - 02-02-2024

Keevituskiivri välimine kaitseklaas? Maksab kopikaid. Eeldatavasti kõigis poodides, mis keevitustarvikuid müüvad, kohe letis midagi võtta.


RE: Tööriistadest - pannkook - 02-02-2024

hea vihje. Tänan
Miski on ka pritsmeklaas, eks neid peab katsuma


RE: Tööriistadest - tõnn - 02-02-2024

Mõne nutitelefoni kaitseklaasi saaks sinna külge kleepida, isegi lõikama ei pea, kleebid ülekattega.


RE: Tööriistadest - pannkook - 02-02-2024

Neid kaitseklaase ei saa ju lõigata, augu mõõt on 30x50mm, klaas mis ära mahub võiks olla 40x60mm.
Lisaks on neil kaitseklaaside all liim, kardan et see leiab sealt seest miskit tomu ja kleebib selle enda külge Rolleyes


RE: Tööriistadest - Marko - 02-02-2024

(02-02-2024, 16:51 PM)pannkook Kirjutas:  Neid kaitseklaase ei saa ju lõigata, augu mõõt on 30x50mm, klaas mis ära mahub võiks olla 40x60mm.
Lisaks on neil kaitseklaaside all liim, kardan et see leiab sealt seest miskit tomu ja kleebib selle enda külge Rolleyes

Kas varuosana uut korpust ei saa? Tihti on originaalosa kõige odavam kuna igasugune leiutamine jääb ära.
Kui ei, siis võib ju panna kõige tavalisema aknaklaasitüki, serva peab muidugi lihvima enne.


RE: Tööriistadest - pannkook - 02-02-2024

see ei käi lahti see on kokku sulatatud ja siis kummi valatud.
HILTI müüb vaid uut.
Pult / laserkiire vastuvõtja PRA 30 - Vastuvõtjad, sihtimisplaadid ja reflektorid - Hilti Eesti