automoto.ee foorumid
Koera raadiopiirde aed - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: Koera raadiopiirde aed (/showthread.php?tid=51739)

Lehed: 1 2


Koera raadiopiirde aed - karphe - 06-04-2015

Vajaks siis elektroonika meeste abi.... koera nö raadiopiire e sisteeem mis annab koerale hoiiatava signaali kui teatud  piirile läheneb või siis elektri suraka.Ühesõnaga piirdest alles  aint koerarihm a saatja puudu ja uus maksab ka hea eurorubla siis googles ringi vaadates  mehepojad ise neid nö saatjaid valmistavad [Pilt: lightbulb.gif]

http://www.instructables.com/id/PetSafe-Pet-Barrier-Transmitter/
 Seega  kuna ise peenelektroonika pealt suht tume siis  on äkitse mehepoega kes siukse junni valmistaks, lisaks veel et tasumatta heategu ei jää.....süsteemiks  oli algelisellt petsafe sistem...jutt segane vast a loodame , et arusaadav  viimased  päevad aint pitsude aeda kindlustand  et raiped jooksu ei panelks... ketis ei raatsi  hoida kuna vaba maad mis aiaga piiratud piisavalt  ,kuid koerad omandanud hämmastava nutikuse ja hüppevõime  et jehhat panna


RE: Koera raadiopiirde aed - klaave - 07-04-2015

Minu peni lausa naudib seda surakat mis kaelarihm peaks andma. Pikalt üle aia loivates ei tee väljagi et rihm piiksub ja surakaid lendab. Erilist abi sellest rihmast pikalt ei ole, koer lihtsalt harjub ära. Venna sakslane magab paar päeva aiale piisavalt lähedal, rihm piiksub kuni patareid tühjad ja tee vabadusse on olemas. Big Grin


RE: Koera raadiopiirde aed - saarrand - 07-04-2015

Minul kasutuses saksa lambakoeral, kolmas aasta läheb ja olen VÄGA rahul! Toimib ideaalselt, sul on võibolla see ala maasees olevast traadist kuni reageerimisulatuse lõpuni liiga lõhike, mul on pandud 15m ühele poole ja 15m teisele poole ja seda ala koer ei soovi kohe kindlasti läbida. Kõik sõltub ka sellest kui pikk on perimeeter, sellele vastavalt peab olema maasees oleva juhtme ristlõige jne.


RE: Koera raadiopiirde aed - Basilio - 07-04-2015

(07-04-2015, 07:56 AM)klaave Kirjutas:  Minu peni lausa naudib seda surakat mis kaelarihm peaks andma. 
Lausa niiviisi ve?

Olen kuulnud et mõned lehmad pidid õppima elektrikarjuse surakat nautima, aga minu peni(olgu muld talle kerge) sai kohe aru, et särtsurihmaga ei tasu tülli minna.


RE: Koera raadiopiirde aed - kilpkonn - 07-04-2015

(07-04-2015, 13:11 PM)Basilio Kirjutas:  ... aga minu peni(olgu muld talle kerge) sai kohe aru, et särtsurihmaga ei tasu tülli minna.

Kas siin on tagajärg ja põhjus ühes lauses? Wink


RE: Koera raadiopiirde aed - muska71 - 07-04-2015

Huvitav kas see ka kaukaaslast kinni peab?Muidu veel kuulab,aga kui mõnd metslooma nõeb siis läheb ja paar tundi mureta


RE: Koera raadiopiirde aed - Basilio - 07-04-2015

(07-04-2015, 13:45 PM)kilpkonn Kirjutas:  
(07-04-2015, 13:11 PM)Basilio Kirjutas:  ... aga minu peni(olgu muld talle kerge) sai kohe aru, et särtsurihmaga ei tasu tülli minna.

Kas siin on tagajärg ja põhjus ühes lauses? Wink
Ei ole. Peni-krõbil sai lihtsalt aeg lõpuks täis... 


RE: Koera raadiopiirde aed - klaave - 07-04-2015

Paigaldasin umbes 1,5 aastat tagasi, kuid ei mäleta, et saaks eraldi seada tundliku ala laiust. Seadmel üks nupp mis võimaldab reg. signaali tugevust ja seadme sees veel teinegi mis tuli ümberlülitada seoses aia (loe: traadi) pikkusega. Võibolla see signaalitugevuse nupp muudabki ala suurust, seda pole päris põhjani keeranud, seisab rohelises alas. Siis kui paigaldasin ja seadistasin ja lülitist traadi pikkusele parajaks lülitasin oli koer küll kõhuli maas ja kiunus, kuid see oli ka ainuke kord, millal ta seda rihma ei nautinud. Arvan muidugi teadvat ka põhjust miks asi ei tööta nagu peaks. Kohati pole traat maasees vaid võrkaiale riputatud. See pidi ka teatud tingimustel signaali nõrgendama. Endal niipalju julgust pole, et ise pihku võtta ja proovida, kuid komplektis olnud indikaator töötab umbes 8 meetri kauguselt ja umbes sama kaugelt hakkab ka rihm piiksuma, kuid särakat ise ei taha proovida. Olen näinud kui kaugele kaelarihm lendab kui prooviti.  Big Grin


RE: Koera raadiopiirde aed - saarrand - 07-04-2015

Metallaed nõrgendab seadet, samamoodi nagu ka maakaabel jms. Mina keerasin selle signaali tugevuse põhja ja siiani on olnud mureta. Üleeelmine aasta, kui väga palju lund oli, siis läks ka see ala väga kitsaks, kus asi toimis. Eks ilmselt sõltub koerast ka, mul alguses ta korduvalt proovis, aga ju oli piisavalt ebameeldiv, et ta ei üritagi enam läbi minna. Tõsi piiksuvas alas ta aeg ajalt ikka kooserdab, aga piir on väga selge ja teab kus tohib olla, kus mitte. Minul perimeetri pikkuseks pisut üle 600m. Patarei kestab umbes 2 kuud ja veidi peale, siis vahetan ära. Koer on nüüdseks 3,5 aastat vana.


RE: Koera raadiopiirde aed - maisalup - 07-04-2015

 Mul 2 koera, suht kutsikad, alguses 2 nädalat püsisid kodus ja piirile minnes oli õu koera kisa täis, kuid hiljem huiasid traadi kohal ringi, said särakat ja neil oli jumala savi sellest särakast Rolleyes


RE: Koera raadiopiirde aed - Rokikas - 07-04-2015

(07-04-2015, 13:11 PM)Basilio Kirjutas:  Olen kuulnud et mõned lehmad pidid õppima elektrikarjuse surakat nautima

Nautijaid pole ise näinud aga teise lehma lükkavad läbi elektrikarjuse või okastraadi küll.  


RE: Koera raadiopiirde aed - maitus - 07-04-2015

(07-04-2015, 15:43 PM)muska71 Kirjutas:  Huvitav kas see ka kaukaaslast kinni peab?Muidu veel kuulab,aga kui mõnd metslooma nõeb siis läheb ja paar tundi mureta

Just täna oli ühe sõbraga juttu sellest nö elektrikarjusest koertele. Tal on juba teine kaukaaslane ja mõlemaid on hoidnud see kaelarihm ilusti oma piirides. Aparaat on mingi prantsuse toode ja viie tugevusega. Enne seda oli ta ostnud hiinaka ja see olevat olnud mingi plastikukärakas, mille kaukaasane arvatavasti pilbasteks sügas, täpselt ei tea, aga tükid olid maas. Seda prantsuse oma oli üks ta poegasest esimese astme peal ise katsetanud- sai sellise laksu, et kaelarihm oli kõrge kaarega kraavi lennanud- võib siis arvata mis viiendal astemel toimub Smile . Mul on ka kindel plaan omale selline asi muretseda, sest viimane peni kes mul oli, jooksis hoovist välja ja otse rataste alla- enam ei tahaks sellist asja üle elada ja seega ei ole ka uut koera muretsenud Sad . Suurt tara ka ei jõua ehitada ja selline kaelarihm oleks hea võimalus jälle koer soetada.


RE: Koera raadiopiirde aed - Tift - 07-04-2015

Nautige õiget lähenemist:  Õige ja kasvatatud koer ei lähe inimeseta kuhugi. Ka siis, kui mitte midagi ees ei ole. Kui läheb, siis ei ole õige koer või on vildakas kasvatus. Smile 


RE: Koera raadiopiirde aed - karphe - 07-04-2015

no nii palju head infot antud rihma kohta kogemusi jne.. a vaadates vastuseid siis peab ikkagi uue  saatja ostma.....


RE: Koera raadiopiirde aed - maitus - 07-04-2015

(07-04-2015, 21:10 PM)Tift Kirjutas:  Nautige õiget lähenemist:  Õige ja kasvatatud koer ei lähe inimeseta kuhugi. Ka siis, kui mitte midagi ees ei ole. Kui läheb, siis ei ole õige koer või on vildakas kasvatus. Smile 

Kui isane koer jooksu ajal kodust ära ei kao, siis ta ei ole mitte hea kasvatusega koer, vaid impotent Big Grin ... !


RE: Koera raadiopiirde aed - maitus - 07-04-2015

(07-04-2015, 22:55 PM)karphe Kirjutas:  no nii palju head infot antud rihma kohta kogemusi jne.. a vaadates vastuseid siis peab ikkagi uue  saatja ostma.....

Ära siis vastuvõtjat ka unusta Big Grin !


RE: Koera raadiopiirde aed - viplala - 08-04-2015

Olenevalt koeratõust, ei annagi mõnda õpetada sitsima ja täielikult kuuletuma. Aga see juba teine teema.

Ma proovisin ka alguses hiina raadiopiiret. Sai koheselt üle õla visatud. Seejärel ostsin selle http://www.e-dog.ee/index.php/et/radioseta/product/49-raadiopiire-d-fence-1001-dogtrace Hinna ja kvaliteedisuhtega üks parimaid mu meelest. Patareid on odavad, hoiatusala saab ka kruttida. Hästi hea asi on veel see, et kui koer jääb hoiatusalasse seisma ja piire piiksutab hoiatust, siis mingi aja pärast annab ikka suraka ära, et lase aga jalga siit.. Ainus asi mis ma veel tegin oli see, et kaasa saadud traadist loobusin ning ostsin ehituspoest ühesoonelist el kaablit , kas 1 või 1,5mm läbimõõduga. Võin hiljem üle mõõta. Kaabli pikkust tuli 400 + meetrit ja enamuses maa alla. Asi töötab väga hästi ja tõrgeteta.

Teine asi on nüüd koerad ise. Mul on kolmel tiibetlasel need jubinad kaelas. Muidu istuvad ilusasti piirde piirides. Kui särtsu peaksid saama, siis on kiun lahti. Teavad täpselt kus joone pealt edasi ei tohi minna. Kui aga aiast peaks mööduma mõni teine koer, metsloom või inimene kellest tunnevad ohtu, siis ärkab neis kaitseinstinkt ja panevad läbi piirde, kiunuvad korra aga lähevad. Tegelikult piisab ka sellest kui üks läheb, teised järgnevad siis esimesele solidaarsusest juba. Ega sõpra ju üksi saa jätta Smile

Nüüd ongi mul see jama, et pean võrkaia ka tegema, kuna aed on ainus asi mis neil hoo maha võtab. Kui hoog on maha võetud, siis sunnib piire neid juba tagasi.  

Erinevad koerad käituvad erinevalt. Enamusi neist saab piirdega paigal hoida, kuid raskema iseloomuga ja suurema kaitseinstinktiga koerad, nagu kaukaaslased või tiibetlased, jääb piirdest üksi väheks. Ja alati võib mängu tulla ka jooksuaeg, kus ka kõige õpetatum koer paneb kiunudes minema. Ega looduse vastu ikka saa Smile


RE: Koera raadiopiirde aed - rocker - 08-04-2015

(08-04-2015, 11:57 AM)viplala Kirjutas:   Kui aga aiast peaks mööduma mõni teine koer, metsloom või inimene kellest tunnevad ohtu, siis ärkab neis kaitseinstinkt ja panevad läbi piirde, kiunuvad korra aga lähevad. 

Mis tähendab "kellest tunnevad ohtu" ? Tähendab, et kui sinu hoovist peaksin pisut vindise peaga mööda kakerdama, lõbus viisijupp huulil, siis saan kolmele kiunuvale lõvile lõunasöögiks?  Big Grin


RE: Koera raadiopiirde aed - Basilio - 08-04-2015

Selleks ei pea olema vindine sell ja kakerdama. Ohvriks võib olla ka suvaline mööduja, laps näiteks. Ebameeldiv on ka mõne peni komme möödujaid ehmatada. Võrkaed muideks ei pane peni aru saama, et tema piirkond sellega lõpeb, sest see paistab läbi. Nii ta käib selle ääres märatsemas kui keegi liigub. Naabri koertega läbitud etapp. Alles umbne plank tõi rahu maa peale.
Koerte agressiivsus on peale tõuomaduste ja isikliku iseloomu ka tugevasti kasvatuses kinni. Enamus koeraomanikke ei suvatse ennast karjajuhina kehtestada ja imestavad, miks koer on närviline, tige ja ei kuula sõna. Või valib ise, kellele lambist kallale minna, kellele mitte. Kui karjajuhti koera arvates pole, on ta sunnitud selleks ise hakkama ning olukordi oma mõistuse järgi lahendama. See on aga inimeste keerulises ühiskonnas talle selgelt ülejõu käiv ülesanne. Ma ise sain targaks ka alles kolmanda koera pidamise ajal juhuslikult kätte sattunud materjale lugedes. On selliseid pisiasju, mida ei oskaks tähelegi panna, aga penile on need olulised signaalid n.n. "karjaõigusest".
1. Kitsast kohast läheb karja juht esimesena läbi. Kui paljud lasevad koera enda ees aiaväravast läbi? Ilmselt enamus, sest nii on ju mugavam. Ei pane ju koer enda järel väravat kinni. Koer saab signaali "Sina oled boss".
2. Karja juht sööb alati esimesena. Kui paljud annavad koerale enne süüa, et see kiunumisega peremehe lõunat ei segaks? Ilmselt jälle enamus, sest nii on jälle mugavam. Koer saab jälle signaali "Sina oled boss".
3. Karja juht vastab alati väljakutsele ja paneb piiride kompija või rivaali alati paika. See on n.ö. karjajuhi kõlblikkuse test, mida aeg ajalt läbi viiakse, sest juhtki võib vanaks või muidu hädiseks jääda. Kui paljud lasevad mõnikord laiskusest või nunnutamise vaimus koeral endale "pähe istuda"? Arvata on et jälle üsna paljud. Siit saab peni omale lausa krooni pähe ja hakkabki ennast juhiks pidama. Ta võib pereliikmetesse edasi sõbralikult suhtuda, aga juba teises rollis. Kui kellegi arvamus tema omaga konflikti läheb, siis näidatakse hambaid. Parim viis penile füüsilist üleolekut näidata ei ole peksmine, nagu mõni arvab, vaid turjast õhku tõstmine ja raputamine. Nii karistab ema kutsikaid ja see on koerale stx solvav. Kui üritab ikkagi hammustada, siis kolakat. Ja oh imet, peni on mõneks ajaks madal nagu muru. Loomakallistaja jaoks tundub see sadismusena, aga tegelikult on peni asjade käiguga väga rahul. Karjal on tugev juht kes teeb kõigile tuule alla ja reeglid on paigas. Kõik on turvaline. Mina mürasin peniga profülaktika mõttes paari nädala tagant, miinimum korra kuus. Ei teinud miskeid vägitükke ega koerale haiget, aga andsin selgelt tunda, et olen jõu poolest kõvasti üle. Sellest piisas.
See mida paljud koeraomanikud peavad teadmatusest koerale õnneliku põlve pakkumiseks, muudab koera tegelikult õnnetuks ja närviliseks. Tal ei ole karja juhti ja seega ka turvatunnet. Arvatakse aga et kutsika võtmisest ja söötmisest on küll...
Targemad võivad selle jutu ümber lükata kui soovivad, aga ise olen saanud neid soovitusi rakendada ja toimivad.
P.S. Korraliku aia peaks ikka ehitama, kasvatusmeetodite rakendamisest üksi jääb kaasinimeste ohutuseks väheks. Eriti siis kui juht pildilt ära on.


RE: Koera raadiopiirde aed - Tift - 08-04-2015

Nu, lugupeetavad, isand Basilio postitus on kui koeraomaniku piibel! Koera omades tuleb alati meeles pidada, KES on peremees. Ka pisiasjades.