automoto.ee foorumid
KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Teema: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) (/showthread.php?tid=63541)



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - tõnn - 13-11-2020

Kas autoga, pikali asendis transportida kannatab atsetüleeni ballooni?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - muska71 - 13-11-2020

(13-11-2020, 19:00 PM)tõnn Kirjutas:  Kas autoga, pikali asendis transportida kannatab atsetüleeni ballooni?
minu teada elu aeg pikali veetud neid.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Daff - 13-11-2020

(13-11-2020, 19:00 PM)tõnn Kirjutas:  Kas autoga, pikali asendis transportida kannatab atsetüleeni ballooni?

Võib transportida kas pikali või püstiasendis.
Pikaliasendis peab balloon olema laaditud sõidukisse pikisuunas.
Kui balloonil pole kraed siis peab ventiil olema kaitstud kupliga.
Kindlast peab baloon  nii püsti kui pikaliasendis olema fikseeritud kindlalt oma kohale.
Ruum peab olema hea ventilatsiooniga.
Transpordil peab jälgima kokkulaadimise eeskirju.

Reeglina veetakse pikaliasendis ainult propaani. Ülejäänud baloonid transporditakse konteinerites püstiasendis.
Midagi sellist on ADR konspektis mul kirjas.

Atsetüleeniballooni kohta veel selline märge. !!!

Kui atsetüleeniballooni on transporditud horisontaalasendis siis lõpplattu jõudmisel tuleb ta tõsta püstisesse asendisse ja enne kasutama hakkamist tuleb balloonil lasta seista vähemalt pool tundi ilma liigutamata.!!!


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - v6sa - 14-11-2020

(13-11-2020, 19:00 PM)tõnn Kirjutas:  Kas autoga, pikali asendis transportida kannatab atsetüleeni ballooni?

Kannatab, kui ventiil ei leki ja seda pohhuismist ära ei lõhu. Lihtne õõnes metallmahuti, mille sees on plahvatusohtlik gaas, mis vaid ootab sita kokkukeermamiseks sobilikku võimalust. Mille see korralikult kinnitamata ka kenasti leiab.

Kas tohib, ütlevad targemad.

Miks ei tohi kinnitatud ballooni vedada ristipidi? Loksutab midagi vahtu sees? Aga miks siis pikisuunas vedamisel paratamatult liikumisega kaasnevad külgsuunalised loksutused seda ei tee? Et sedapidi paigutet balloon väga aldis veerema on, ma tean hästi.

20-liitrine rendikas ja propaan istuvad maru hästi tagaistme jalgaderuumiWink


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Daff - 14-11-2020

V6sal head küsimused. Tegelikult ta nii on aga teine asi on seadusandlus. 
Kui ma panen need balloonid ristipidi koormasse ja sukeldun oma roosa sildiga liikluskeerisesse siis ma olen nagu torreero härgade keskel punases ülikonnas.
Kindlasti tunneb keegi siis huvi mida vean. Ja kui avastatakse, et baloon teisipidi kui piiblis siis ma ei taha teada mis juhtub. 
Minu post on ärakiri piiblist. Elu on teine.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Kalts - 14-11-2020

(13-11-2020, 19:00 PM)tõnn Kirjutas:  Kas autoga, pikali asendis transportida kannatab atsetüleeni ballooni?
https://blog.airliquide.co.uk/united-kingdom/item/continuity/professionals-craftsmen/want-transport-gas-cylinders-safely-yourself-how-it-should-be-done


Atsetüleen: erilised ettevaatusabinõud
Atsetüleeni balloonide transport ja kasutamine nõuab eritähelepanu. Näiteks ei või balloone horisontaalselt transportida ega hoiustada.
Kui aga balloon on olnud lamavas asendis, siis peab enne avamist hoidma seda vähemalt ühe päeva püstiselt. Peale selle - isegi kui balloon ei ole olnud lamavas asendis - peab kraani avama sujuvalt. Kui neid ettevaatusabinõusid mitte järgida, siis võib atsetüleeni lahusti balloonist väljuda.
Kui atsetüleeni balloon kukub ümber, siis on parim kogu ümbritsev piirkond kiiresti evakueerida. Kui võimalik, siis jahuta ballooni rohke veega või oota üks päev enne ballooni püsti tõstmist, et olla kindel selle jaheduses.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - ahtos - 14-11-2020

Meenuvad suurte ratastega kärud millel hapnik ja ats lamavas asendis sõidu ajal,küll aga ei meenu,et peale töökohale saabumist oleks päeva oodanud ja alles siis tööga alustanud.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Daff - 14-11-2020

Vaadake, nende ohtlike ainete veo, hoidmise ja kasutamise eeskirjad on pidevalt täiendamisel  nendega juhtunud õnnetuste järgi. Neid täiehdataksn iga kuue kuu järel. Kontor asub vist prantsusmaal kus neid täiendusi ja muudatusi tehakse.
Kui näiteks selle sama atsetüleeni ballooniga on juhtunud õnnetus kus  tuvastati põhjuseks vedu horisontaalasendis või liiga kiire avamine peale transporti ning see õnnetus leiab kajastamist ka selles kontoris siis tehakse vastav täiendus ohutuseeskirjadesse. 
ADR eeskirjades on tohutult palju punkte mis on viidud sisse eeskirjadesse ühe ainsa õnnetuse tagajärjel. Väidetakse, et pole õigust riskida. Kunagi ei tea kuna järgmine kord võib olla.
Sellepärast mõned punktid seal võivad tunduda naljakatena või lausa idiootsetena aga paljude asjaolude kokkulangemisel võib tekkida olukord kus võimatuna näiv olukord saab võimalikuks.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - aavu - 14-11-2020

Ohtlike ainete veol, tänavaliikluses, elektritöödel, lennunduses ja paljudel aladel kirjutatakse eeskirju verega. Tavaliselt on asjad mitmekordse tagatisega ja üks pisike eksimus ei saa viia traagilise sündmuseni. Peab olema kaks või enam eksimust, et juhtuks õnnetus.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Kalts - 14-11-2020

(14-11-2020, 18:47 PM)ahtos Kirjutas:  Meenuvad suurte ratastega kärud millel hapnik ja ats lamavas asendis sõidu ajal,küll aga ei meenu,et peale töökohale saabumist oleks päeva oodanud ja alles siis tööga alustanud.
Hommikupoole sirvisin üht foorumit, seal oli väga sarnane jutt, aga alati mainiti ka spetsiifilist lahusti (atsetooni) haisu mis sellega kaasnes. Lahusti kadu balloonist on ohtlik. Üleüldse on seal lõimes palju huvitavat ja mõned inimesed teavad mida räägivad, teisalt mõned räägivad seda mida on kuulnud... No nagu mina praegu Toungue
https://bbs.homeshopmachinist.net/forum/general/46359-acetylene-bottles-lying-on-their-side


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - moscito - 15-11-2020

Maale tariti üks vene väike juhtmeteta kompressor. Mootor 0,6 kw , aga lüliti puru ja mootori peal ühenduskarbis ainult neli juhet turritamas. Vene tähtedega rõngad küljes P(mitte R) 1;2 ja C 1;2. Kas ja kuidas saaks valgusvooluga tööle panna, mis puudu või üle?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - MellMellMell - 16-11-2020

Äkki kondensaator puudu?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - aavu - 16-11-2020

(15-11-2020, 22:19 PM)moscito Kirjutas:  Maale tariti üks vene väike juhtmeteta kompressor. Mootor 0,6 kw , aga lüliti puru ja mootori peal ühenduskarbis ainult neli juhet turritamas. Vene tähtedega rõngad küljes P(mitte R) 1;2 ja C 1;2. Kas ja kuidas saaks valgusvooluga tööle panna, mis puudu või üle?
https://assz.ru/et/podklyuchenie-i-proverka-rabotosposobnosti-odnofaznogo-elektrodvigatelya-odnofaznyi-elektrodvigatel/ 
Seal mitmeid ühendamise skeeme.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Telc - 16-11-2020

Hei!

Vaja väiksema veoka katusele tuulesuunaja kinnitada.
Sirm on maha võetud lammutatud kabiini pealt, seal oli see kinni vaid mingi montaažiliimiga. Küsimused:
1) Kes Tallinna rajoonis selle teenusena ära teeks?
2) Kui üritada ise liimida, kas tegelikult liim on üldse aktseptaabel lahendus ja mis mögin oleks selline, et sirm maanteekiirustel oma kohal püsiks ja tööd teeks?
(kitsendusena puudub soe ruum, kuhu veokas sisse mahuks).


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - MeelisV - 16-11-2020

Küsi sealt. Leiavad liimi ja ruumi kui mahub. 

http://www.avvs.ee/contact


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - moscito - 16-11-2020

[attachment=84685][attachment=84686]
[attachment=84685 Kirjutas:moscito pid='509193' dateline='1605467972']Maale tariti üks vene väike juhtmeteta kompressor. Mootor 0,6 kw , aga lüliti puru ja mootori peal ühenduskarbis ainult neli juhet turritamas. Vene tähtedega rõngad küljes P(mitte R) 1;2 ja C 1;2. Kas ja kuidas saaks valgusvooluga tööle panna, mis puudu või üle?



RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Marko - 16-11-2020

Mootoreid oleme me kõik näinud sadu või tuhandeid. Paraku juhtmeotstel olevaid tähistusi ei näe. Kas tõesti on raske vähemalt üks normaalne pilt teha, mis ka infot annaks? Kui seal on mingeid kirjeid, siis pädev elektrik juhendab käivitamist loodetavasti. Mina see ei ole.
Makrovõte ühenduskarbist oleks pidanud olema juba esimeses postituses.


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - honkomees - 16-11-2020

(16-11-2020, 22:11 PM)Marko Kirjutas:  Mootoreid oleme me kõik näinud sadu või tuhandeid. Paraku juhtmeotstel olevaid tähistusi ei näe.
niipalju kui mina neid veneaegseid, st 1950-1970 toodetud ja ümbermähitud mootoreid olen näinud, siis on paljad juhtmeotsad ilma mingi tähiseta,
ise olen kutsunud alati koolivenna, kooliajast raadio- ja elektrispetsi, praegu elektritööde firma omaniku kohale ja too on mootorile otsa vaadates ühendused mulle ära teinud, meepurgi eest Toungue  
Mina elektriga niipalju sinapeal ei ole, ehkki nimetet koolivend kogu aeg naerab, et füüsikat õpetas meile ju üks õpetaja.
edit: See paistab uuem mootor olevat ja isegi mingid pressitud kraed juhtmete otsas, pole nii peent värki näinud.
Tsitaat:Vene tähtedega rõngad küljes P(mitte R) 1;2 ja C 1;2.
eeldant et tähised on siis
П1;
2;
С1 (vene elik slaavi S mitte tsee);
2?
2 korda tähis 2?


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - Marko - 16-11-2020

Õige! Kuna küsija ilmselgelt elektrotehnikat ei valda, siis oleks normaalsest pildist ehk abi. Võiksime siin ilusti koos oletada, kuhu kondekas ühendada ja kui suur. Preagu ma arvan, et vasakute vahele konde, paremale faas ja neljas juhe turvakinga ninasse Smile
ilma pädevate sisendandmeteta pole lihtsalt võimalik midagigi öelda.
Praegu on ju küsimus - kojamees saab 100 rubla palka, elab kolmandal korrusel, mis aastal sündis kojamehe vanaema?

EDIT: kae kuradit, veel on keegi, kes pika klobimise peale märkab, et juhtmed on tähistatud.......


RE: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3) - honkomees - 16-11-2020

(16-11-2020, 23:05 PM)Marko Kirjutas:  Õige! Kuna küsija ilmselgelt elektrotehnikat ei valda, siis oleks normaalsest pildist ehk abi. Võiksime siin ilusti koos oletada, kuhu kondekas ühendada ja kui suur. Preagu ma arvan, et vasakute vahele konde, paremale faas ja neljas juhe turvakinga ninasse Smile
ilma pädevate sisendandmeteta pole lihtsalt võimalik midagigi öelda.
Praegu on ju küsimus - kojamees saab 100 rubla palka, elab kolmandal korrusel, mis aastal sündis kojamehe vanaema?
ma küll ei usu, et ühelt pildilt saab KÕIKI 4 aluplönnile löödud tähist näha ... hea kui ühegi fotolt välja loeb, silmaga ja õige nurga all vaadates aga küll.