automoto.ee foorumid
Foorumi suunitlusest - Printerisõbralik versioon

+- automoto.ee foorumid (https://forum.automoto.ee)
+-- Foorum: Varia (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Foorum: Vaba teema (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Foorum: Testimiseks (https://forum.automoto.ee/forumdisplay.php?fid=88)
+---- Teema: Foorumi suunitlusest (/showthread.php?tid=66894)

Lehed: 1 2 3 4 5 6


Foorumi suunitlusest - v6sa - 29-03-2024

Ajendatuna järjekordse asjaliku inimese edukast tõrjumisest püstitan küsimuse.

Kas sootsiumi arvates peaks auto-moto foorumi teemakäsitlused edaspidi püsima rangelt pealkirja sees?

Ehk arutelu oleks lubatud vaid TRAM klassifikatsiooni alusel autode ja kergmootorsõidukite ümber?

"Põllumehed" kebigu elustama Rodnase foorumit ning ehitusküsimustega marss Vennad ehituse ehitusfoorumisse? Mitteautomotoelektroonika siis Elfasse? Üldfilosoofilised küsimused perekooli?


RE: Foorumi suunitlusest - edvard - 29-03-2024

Mina oma väheste teadmiste juures pakun : Inimese kiusamine  / diskrimineerimine tema usu , poliitiliste veendumuste , rassi , nahavärvi , jõukuse jne järgi on keelatud , seega oksad koomale


RE: Foorumi suunitlusest - honkomees - 29-03-2024

(29-03-2024, 09:02 AM)v6sa Kirjutas:  ...
Kas sootsiumi arvates peaks auto-moto foorumi teemakäsitlused edaspidi püsima rangelt pealkirja sees?

Ehk arutelu oleks lubatud vaid TRAM klassifikatsiooni alusel autode ja kergmootorsõidukite ümber?
...
Kui lühidalt siis EI!

Lahtiseletatult olen mõistnud seda foorumit kui (vanema) tehnika ümber käivat arutelukeskkonda. St et kõik sellesse puutuv on teemaks sh nt vanatehnikat hävitav valitsuse poliitika.
Veel laiemalt mõistan nii, et lambist mingi poliit-teema sissetoomine pole aksepteeritav aga kui see areneb välja tehnika arutelust, siis pole õige postitusi ära kustutada.
No selline näitlik jutt, et ksf tegeleb vana bellaka turbotamisega ja selle käigus tekib teadmine, et omal ajal on neid turbotatult tehasest välja lastud ja neegritele eksporditud. Nüüd arutelu, miks need masinad neegrite käes imekiiresti otsa said, kas tehase s!ta töö tulemusena või neegrite ajuehitusest tulenevate käelise tegevuse eripäradest tingituna ja siit edasi arutelu neegrite vaimsete võimete üle - see on tulenev teema arengust ja peaks jääma alles.
Ning vastupidi, lambist püstitatud teema neegritest kui eriti lollidest ja väärakatest tüüpidest peaks kohe prükkarisse minema.
Selline on minu arusaam modereerimisest.
Tsitaat:Inimese kiusamine / diskrimineerimine tema usu , poliitiliste veendumuste , rassi , nahavärvi , jõukuse jne järgi on keelatud



RE: Foorumi suunitlusest - v6sa - 31-03-2024

Kurb.

Vaikimine on nõusolek.

Vaid kaks kaasfoorumlast (ja needki korduvalt nuuti saanud pahade foorumlaste nimekirjast) on nõus laiendatud käsitlusega ja ülejäänud seltskond ootab siia vaid puhast autot ja motot.

Saab olema hea ja vaikne sussisahistamise kohake.

Suur tänu Toomasele telefonitsi jagatud mõtete eest, aga ühe moderaatori minemalöömine ei muudaks tema veendunud toetajate meelsust. Neid on aga kümnetes. Kõik noogutavad AMF juurte juurde tagasipööramise peale nõusolevalt.


RE: Foorumi suunitlusest - Peeter2 - 31-03-2024

Foorumis arutatagu mis iganes teemadel, aga kui tegelane postitab järjekindlalt ebameeldivat nutulaulu kuidas siin riigis kõik halvasti on, saab selle eest nina pihta ja solvub, mis siis teha?


RE: Foorumi suunitlusest - olevtoom - 31-03-2024

(31-03-2024, 08:37 AM)v6sa Kirjutas:  Kurb.

Vaikimine on nõusolek.

Vaid kaks kaasfoorumlast (ja needki korduvalt nuuti saanud pahade foorumlaste nimekirjast) on nõus laiendatud käsitlusega ja ülejäänud seltskond ootab siia vaid puhast autot ja motot.

Saab olema hea ja vaikne sussisahistamise kohake.

Suur tänu Toomasele telefonitsi jagatud mõtete eest, aga ühe moderaatori minemalöömine ei muudaks tema veendunud toetajate meelsust. Neid on aga kümnetes. Kõik noogutavad AMF juurte juurde tagasipööramise  peale nõusolevalt.

Ooda noh, nii äkki ei saa...

Ma annan ka oma hääle selle poolt, et foorum peaks olema laiema temaatikaga kui ainult puhtalt vanade autode ja tsiklitega tegelemine. Võtkem näiteks Ukraina abistamise teema.


RE: Foorumi suunitlusest - Daff - 31-03-2024

(29-03-2024, 09:02 AM)v6sa Kirjutas:  Ajendatuna järjekordse asjaliku inimese edukast tõrjumisest (püstitan küsimuse.)
 

Võtaks vaatluse alla osa  juhtlausest ja üritaks filossofeerida teemal "Tõrjumise anatoomia".  Miks asjad just nii on läinud nagu nad on läinud?

Siin foorumis on palju tarku inimesi ja nende poolt loodud  häid teemasid aga mõned targad ei oska targad olla.

Minu jaoks algas tühistamise teema Talupoeg talujast kui osad targad talle kallale kargasid oma ütlemata heas  tarkuses. Ja läinud ta oli.

Teine mitte vähem dramaatiline seis oli DIY ga seonduv.  Poiss ehitas igasuguseid põnevaid asju. Aga näed, tulid targad ja kukkusid kraaaksuma mingite tolerantsidega ja materjaliteadusega ja kurat teab millega peaasi, et ise tark välja näha. No ja kuhu te oma tarkuse ja targutamisega jõudsite?
Sõite poisi siit välja. Ma arvan, et sealt "veskist" oleks tulnud veel palju huvitavat. 
Spekulatsioonina käiks välja tõenäolise majaehituse teema.  Poiss lõi uue maja püsti. Sõidan sealt tihti mööda ja hea oli vaadata kuidas asjad  edenesid. Maja on püsti.  Ja kõik peale seda kui te ta siit välja sõite.  See pole mingi garaage ehitus. 

Naljanurk on vaikseks jäänud sest keegi ei julge enam eriti sõna võtta kuna eesti keele grammatika jättis paljudel soovida ja oli neid kellele see ei meeldinud.  Nüüd loeme mingeid copy pastesid.

Või siis veel üks huvitav suund. Viimane selle liikumise näide on vastus honkomehele kui viimane küsis tehnika foorumis, et kuidas koonusega asjad käivad. Vastus oli igati ootuspärane mis kõlas umbes nii: "Sa ei pea sellest midagi teadma, telli kataloogist".  Rsk, raha eest oskab iga mees asju tellida aga on iseehitamise ja isetegemise rõõm. Paljud ei saa sellest aru ja arvavad, et raha ainult ruulib. 

Tehnikafoorum on minu arust selleks, et küsida tehnika kohta ja teadjamad mehed seletavad asja lahti. Näiteks venelaste Fermeris oleks sellise vastuse eest saadetud veerandaja lõpuni pingile. Võiksite käia seal lugemas kuidas kannatlikult tehakse ka kõige rumalamale küsijale asi selgeks ilma teda tühistamata.


RE: Foorumi suunitlusest - Marko - 31-03-2024

(31-03-2024, 18:51 PM)Daff Kirjutas:   


 See pole mingi garaage ehitus. 

Alustaks ehk sisekaemusest? Selles lauses on selge pilge foorumi KÕIGE PAREMA vormistusega teema pihta!
Honkomehele antud nõuandeid oled kah diagonaalis lugenud või lihtsalt ei hooma, millest jutt?
Väga suures plaanis on enamus postitusest muidugi õige, aga need nüansid....


RE: Foorumi suunitlusest - aavu - 31-03-2024

(31-03-2024, 18:51 PM)Daff Kirjutas:  
(29-03-2024, 09:02 AM)v6sa Kirjutas:  Ajendatuna järjekordse asjaliku inimese edukast tõrjumisest (püstitan küsimuse.)
 

Võtaks vaatluse alla osa  juhtlausest ja üritaks filossofeerida teemal "Tõrjumise anatoomia".  Miks asjad just nii on läinud nagu nad on läinud?

Siin foorumis on palju tarku inimesi ja nende poolt loodud  häid teemasid aga mõned targad ei oska targad olla.

Minu jaoks algas tühistamise teema Talupoeg talujast kui osad targad talle kallale kargasid oma ütlemata heas  tarkuses. Ja läinud ta oli.

Teine mitte vähem dramaatiline seis oli DIY ga seonduv.  Poiss ehitas igasuguseid põnevaid asju. Aga näed, tulid targad ja kukkusid kraaaksuma mingite tolerantsidega ja materjaliteadusega ja kurat teab millega peaasi, et ise tark välja näha. No ja kuhu te oma tarkuse ja targutamisega jõudsite?
Sõite poisi siit välja. Ma arvan, et sealt "veskist" oleks tulnud veel palju huvitavat. 
Spekulatsioonina käiks välja tõenäolise majaehituse teema.  Poiss lõi uue maja püsti. Sõidan sealt tihti mööda ja hea oli vaadata kuidas asjad  edenesid. Maja on püsti.  Ja kõik peale seda kui te ta siit välja sõite.  See pole mingi garaage ehitus. 

Naljanurk on vaikseks jäänud sest keegi ei julge enam eriti sõna võtta kuna eesti keele grammatika jättis paljudel soovida ja oli neid kellele see ei meeldinud.  Nüüd loeme mingeid copy pastesid.

Või siis veel üks huvitav suund. Viimane selle liikumise näide on vastus honkomehele kui viimane küsis tehnika foorumis, et kuidas koonusega asjad käivad. Vastus oli igati ootuspärane mis kõlas umbes nii: "Sa ei pea sellest midagi teadma, telli kataloogist".  Rsk, raha eest oskab iga mees asju tellida aga on iseehitamise ja isetegemise rõõm. Paljud ei saa sellest aru ja arvavad, et raha ainult ruulib. 

Tehnikafoorum on minu arust selleks, et küsida tehnika kohta ja teadjamad mehed seletavad asja lahti. Näiteks venelaste Fermeris oleks sellise vastuse eest saadetud veerandaja lõpuni pingile. Võiksite käia seal lugemas kuidas kannatlikult tehakse ka kõige rumalamale küsijale asi selgeks ilma teda tühistamata.
Jutt õige. Teisalt võtavad need head teemad ja asjakohased nõuanded kellegi laualt leiva ära. Võibolla asi ongi selles, et inimene pöörduks asutusse tasulise nõuande järgi, mitte ei küsiks siin tasuta nõu? Konkurendid tuleb mättasse lüüa! Traktori-auto ja muud ehitusfirmad ei salli konkurente, kes tasuta nõu annavad. Hakkavad ise traktorit remontima või kivipurustajat ehitama.


RE: Foorumi suunitlusest - Daff - 31-03-2024

(31-03-2024, 20:34 PM)Marko Kirjutas:  
(31-03-2024, 18:51 PM)Daff Kirjutas:   


 See pole mingi garaage ehitus. 

Alustaks ehk sisekaemusest? Selles lauses on selge pilge foorumi KÕIGE PAREMA vormistusega teema pihta!
Honkomehele antud nõuandeid oled kah diagonaalis lugenud või lihtsalt ei hooma, millest jutt?
Väga suures plaanis on enamus postitusest muidugi õige, aga need nüansid....


No nii. Kes otsib see leiab. Mul ei tulnud Lauri garaaž meeldegi kui ma seda majaehitust mainisin. 

Aga kui seda lauset loete siis on siin silmas peetud lihtsalt kujundliku nägemust garaaž versus maja.

Ja ma mõistan miks Sa nii ärritusid ja eriti selle honkomehe teema peale. Kuid temapoolne teemapüstitus oli ju hoopis teise suunaga kui  vastus tuli.


RE: Foorumi suunitlusest - v6sa - 01-04-2024

(31-03-2024, 18:51 PM)Daff Kirjutas:   ...
Minu jaoks algas tühistamise teema Talupoeg talujast kui osad targad talle kallale kargasid oma ütlemata heas  tarkuses. Ja läinud ta oli.

Teine mitte vähem dramaatiline seis oli DIY ga seonduv.  Poiss ehitas igasuguseid põnevaid asju. Aga näed, tulid targad ja kukkusid kraaaksuma mingite tolerantsidega ja materjaliteadusega ja kurat teab millega ...


Palun ärme tiri asju kontekstist välja: Talupoeg Taluja lahkumise taga oli moderaator 13piisab sihikindel tegevus: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=52422&pid=534348#pid534348 Mitte linliku eluviisiga kaasfoorumlaste viltuvaatamine vanade saagide elustamisse või väikepõllumajanduse viljelemisele.  Erinevalt teistest näiteks toodud õrnhingest oskas ta enda eest avalikus foorumis vajadustmööda seista. Aga tsiteerides klassikuid: "kui turvamees ei meeldi, ei ole vaja peole trügida".

Samas püüan mõista puristide pahameelt: mootorsaag ei ole ei auto ega moto, seega pole selle foorumi suunitlus ja siia teretulnud.  Käivitusmootoriga traktor on ikka täiesti saatanast!

Mis puudutab DIY lahkumist pöördust pauguga kinni lüües, siis see on puhas moodsa põlvkonna viis (vanusele vaatamata Toungue ) asju ajada.  On minu viis ja on vale viis ja kui te ei kiida takka minu viisile, siis järelikult halvustate ka mind. Mingid küsimused ei saa ju olla siirad ja kantud uudishimust või teadasaamise soovist. Samuti on äärmiselt tagurlik ja ahistav rääkida mingitest reeglitest, valemitest ja headest inesenritavadest inimesele, kes heast tahtest asja tegema asub. See on praegusel ajal lihtsalt kohatu! Eriti siis, kui neid esitab mingi oma aastakümnetepikkusesse kogemustesse kivistunud inimene.

Samas oli tema lahkumiseni viinud küsimuse teema jälle foorumiväline asi: kivipurusti. Ei auto ei moto, vaid ehitustehnika. Vennad ehituse ehitusfoorumi teema ilmselt.

Võtan mütsi maha AKF! Lauri_L ees. Nauditav kannatlikkus nii endale meelepärase töökeskkonna loomisel, selle kajastamisel kui ka küsimustele-nõuannetele vastamisel. Ei mingit solvumist ka teravate küsimuste peale.  Lihtsad ja selged vastused, vajadusel stiilis:"mulle lihtsalt meeldib, teie katsuge üle saada". On muidugi kerge kahtlus, kas see ikka sobib siia foorumissse, kuivõrd seni on autot olnud vaid servapidi piltidel näha ja motot üldse mitte.  Ma siiski loodan, et Lauri_L jätkab oma mõistlike toimetamiste nauditavat kajastamist siin puristide kiuste.


RE: Foorumi suunitlusest - edvard - 01-04-2024

See foorum siin on oluliselt "vaesemaks" modereeritud , on seal põhjus isiklik või ideoloogiline , ei tea arvata , ilmselt nii ühte kui teist .


RE: Foorumi suunitlusest - Envir - 01-04-2024

Panen ka oma väikse mõtte siia kirja.

On paratamatus, et foorumitel on teatav subjektiivne suunitlus. Ehk siis foorum on omanike/moderaatorite nägu, sellest ei pääse. Ja paratamatult mõnele sobib see nägu rohkem, mõnele vähem. Ise pean tunnistama, et valdavas osas mulle suunitlus sobib. 

Siin on juures väga suur aga: elame ajal, kus ühiskond on tugevalt polariseeritud ning see jõuab paratamatult foorumisse. Selle pärast oleks parem püsida algse tehnilise suunitluse juures, mis ei peaks niiväga suuri polariseerumisi võimaldama.

See linlik vs maalik, liberaalne vs konservatiivne, lollid vs targad viib kiirelt tülideni. Peaks foorumit ses mõttes tunnustama, et modereerimine on ikkagi suhteliselt leebe ja heatahtlik (sõltub muidugi vaatenurgast eksole), küllalt palju on lubatud teemavälist juttu. On olnud arvamusi, et modereerimine võiks veel oluliselt rangem olla: kellelt aga poliitiliseks või isiklikuks kiskuv sõnum tuleb, saaks eluaegse bänni ja nii ongi. Et mitte foorumit ära tappa, siis nii range vist ei saa olla, aga kui ei taha foorumit tülitsemiste ja solvumiste pesaks kätte ära lasta, siis minu arvates võiks rangemaks keerata küll.

Pikemas perspektiivis võiks mingi veapunktide süsteem vms foorumi hoopis elujõulisemana hoida.


RE: Foorumi suunitlusest - KertP - 01-04-2024

Näiteks automaksu teema ongi poliitiline teema ja sellest ei saa üle ega ümber, sest probleemi algatajad ongi poliitikud. Piltlikult öeldes elevant on tuppa astunud, kuid tema olemasolu ei tohi tunnistada. 
Me ei jõua kuskile, kui sõnavabadus kinni keeratakse kriitilistel teemadel. Ma reaalselt mõistan, et osad nõustuvad minuga, teised jällegi vaidleks vastu.
Minule on elu õpetanud seda, et parem on lasta inimestel oma arvamus välja öelda, kui teda eirata või siinse kogemusi järgi postitusi riisuda. Mittesobilikust kommentaarist võib igaüks edasi kerida ja lugeda ainult sobivaid.
Kahju on neist kodanikest, kes siin foorumis on loobunud sõnavõttudest ja piirduvad lugemisega või siit lõplikult välja visatud. Motamees vist ka bänniti ära ja tõenäoliselt just eelpool nimetatud juhi poolt.


RE: Foorumi suunitlusest - Envir - 01-04-2024

(01-04-2024, 13:04 PM)KertP Kirjutas:  Näiteks automaksu teema ongi poliitiline teema ja sellest ei saa üle ega ümber, sest probleemi algatajad ongi poliitikud. Piltlikult öeldes elevant on tuppa astunud, kuid tema olemasolu ei tohi tunnistada. 
Me ei jõua kuskile, kui sõnavabadus kinni keeratakse kriitilistel teemadel. Ma reaalselt mõistan, et osad nõustuvad minuga, teised jällegi vaidleks vastu.
Minule on elu õpetanud seda, et parem on lasta inimestel oma arvamus välja öelda, kui teda eirata või siinse kogemusi järgi postitusi riisuda. Mittesobilikust kommentaarist võib igaüks edasi kerida ja lugeda ainult sobivaid.

Ma ei vaidle vastu, aga mul oleks küsimus. Foorumis on automaksu-teemade eksperiment ära tehtud juba. Kuidas vältida laussõimu või sisutut halamist?

Jah, teatud piirini saab kasvõi postitaja nime järgi igaüks kommentaaridest mööda kerida. Samas lihtsalt on teemasid, mida pole võimalik kontrollida. Kas niisugused teemad peaksid foorumi ära vallutama? Kõik on oma silmaga näinud, kuidas endast väljas inimesed võivad toota lehekülgede kaupa üsna sisutuid pahameeleavaldusi. Teine kontrollimatu voog on poliitilised väljendused. Kui üks pool välja käiakse, tekib teisel poolel kohe õigustatud küsimus, miks mina vastu öelda ei või?


RE: Foorumi suunitlusest - KertP - 01-04-2024

(01-04-2024, 13:23 PM)Envir Kirjutas:  
(01-04-2024, 13:04 PM)KertP Kirjutas:  Näiteks automaksu teema ongi poliitiline teema ja sellest ei saa üle ega ümber, sest probleemi algatajad ongi poliitikud. Piltlikult öeldes elevant on tuppa astunud, kuid tema olemasolu ei tohi tunnistada. 
Me ei jõua kuskile, kui sõnavabadus kinni keeratakse kriitilistel teemadel. Ma reaalselt mõistan, et osad nõustuvad minuga, teised jällegi vaidleks vastu.
Minule on elu õpetanud seda, et parem on lasta inimestel oma arvamus välja öelda, kui teda eirata või siinse kogemusi järgi postitusi riisuda. Mittesobilikust kommentaarist võib igaüks edasi kerida ja lugeda ainult sobivaid.

Ma ei vaidle vastu, aga mul oleks küsimus. Foorumis on automaksu-teemade eksperiment ära tehtud juba. Kuidas vältida laussõimu või sisutut halamist?

Jah, teatud piirini saab kasvõi postitaja nime järgi igaüks kommentaaridest mööda kerida. Samas lihtsalt on teemasid, mida pole võimalik kontrollida. Kas niisugused teemad peaksid foorumi ära vallutama? Kõik on oma silmaga näinud, kuidas endast väljas inimesed võivad toota lehekülgede kaupa üsna sisutuid pahameeleväljendusi. Teine kontrollimatu voog on poliitilised väljendused. Kui üks pool välja käiakse, tekib teisel poolel kohe õigustatud küsimus, miks mina vastu öelda ei või?
Kui ühelt poolt midagi välja käiakse, siis las käib ka teine pool. Läheb vaidluseks siis läheb, lõpuks saavad argumendid otsa ja asi vaibub maha, või siis keegi kolmas paneb veel huvitavama poole, mis teema uuele kursile viib. Me ei saagi lootma jääda, et siinsed kommenteerijad on täpselt ühe maailmavaatega ja sõnavõtud kõigile meeldivad. Niiöelda "sisutud pahameeleavaldused" ei ole sisutud, kui sellest areneb pikem arutelu. Minu arust sisutu postitus on selline, kui keegi midagi vastu ei oska öelda. Postitaja näeb ja teeb järeldused, millised sõnavõtud järgmine kord teha. Põhimõtteliselt nagu Facebookis kommenteerimine, kui mõni saab 500+ meeldimist, samas teine ainult 5. 
Minu arvamus asjast, loomulikult ei pea see kõigile sobima. Kasutame sõnavabadust, kuniks valitsejad seda ära ei keela   Wink


RE: Foorumi suunitlusest - deus - 01-04-2024

Kordan ennast nagu mitmes teises teemas:
Sõnavabadus on vabadus väljendada ennast kuid koos sellega võtad ka vastutuse enda sõnade eest.
Sõnavabadus ei ole roppuste sodimine plangule.

Kui on öeldud, et rääkige aga jätke otseselt erakondade mustamine välja, siis see pole sõnavabaduse piiramine, see on selle asukoha reegel. Kui see reegel ei istu, siis saab minna oma spna reklaamima kuhugi sinna, kus see on aktsepteeritud. Trahvi selle eest sulle ei kirjutata kuniks ei hakka julgolekut ohustama.


RE: Foorumi suunitlusest - Envir - 01-04-2024

(01-04-2024, 13:49 PM)deus Kirjutas:  Kordan ennast nagu mitmes teises teemas:
Sõnavabadus on vabadus väljendada ennast kuid koos sellega võtad ka vastutuse enda sõnade eest.
Sõnavabadus ei ole roppuste sodimine plangule.

Kui on öeldud, et rääkige aga jätke otseselt erakondade mustamine välja, siis see pole sõnavabaduse piiramine, see on selle asukoha reegel. Kui see reegel ei istu, siis saab minna oma spna reklaamima kuhugi sinna, kus see on aktsepteeritud. Trahvi selle eest sulle ei kirjutata kuniks ei hakka julgolekut ohustama.

Kõik õige, aga mulle isiklikult tundub, et kõigil foorumi kasutajatel pole nii palju intelligentsi nagu Teil. Lähemast minevikust meenub see "käigupealt" lollide tuvastamine (https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=66163&pid=565033#pid565033) jms avaldused. Peame ikka nõrgemate peale ka mõtlema.


RE: Foorumi suunitlusest - wax - 01-04-2024

Kui lähed külla, siis ei viska sitaseid jalgu lauale ega sülita nurka nagu omas kodus. Kui intelligentsi pole, siis ei oodatagi sind enam külla. Lihtne.


RE: Foorumi suunitlusest - Peeter2 - 01-04-2024

(01-04-2024, 13:49 PM)Envir Kirjutas:  Kõik õige, aga mulle isiklikult tundub, et kõigil foorumi kasutajatel pole nii palju intelligentsi nagu Teil. Lähemast minevikust meenub see "käigupealt" lollide tuvastamine (https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid565033) jms avaldused. Peame ikka nõrgemate peale ka mõtlema.
ja konkreetne postitus oli Ukraina-vastasuse kohta Big Grin Kas loll või tiblameelne. Väga muud varianti pole. Kas astusin varbale? Big Grin