Zidile kiirust juurde!
#1

Sai endale suve algul ostetud 4t Zid Pilot. Kiirust peaks ta aretama veidi üle 60 ning kuna minu enamuste sõitude kiirus jääb vahemikku 50-60km/h siis mõtlesin, et võiks tippkiirust kasvatada. Põhjus selles, et alates 50km/h tekib mootoris liigsete pöörete pärast vibratsioon ja eelistaksin sõita sama kiirusega ilma vibratsioonita. Kõige lihtsam moodus oleks vist välja vahetada mootori poolne ketikas ja asendada see vähe suuremaga, aga ei tea kas neid ka kuskil kohe saada on või istub mõne sama mootoriga mopeedi(Honda Monkey vist) oma(nende suurst ei tea). Teine variant oleks ka vb tagumine ketihammasratas välja vahetada. Kui keegi oskab asjakohast informatsiooni jagada..ette tänades!

Varuosad, mis endal üle/puudu on http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=17396


Vasta
#2

motopoes müüakse ette suuremaid hammakaid.
Vasta
#3

Ise panin oma Monkeyle mingisuguse vanema mopeedi oma. Tuli vaid eemaldada needitud südamik ja läks kohe ilusti külge. Sisemine auk sobis ilusti ning kolm poldiauku on küll suuremad aga panna sai siiski.
Aga mulle ei meeldinud sellega sõita, sest kiirus kasvas kuni 10km/h aga kõikide käikudega muutus uimasemaks.
Äkki keegi tunneb pildi järgi ära mis mopeedi tagahammasrattaga tegu.

P.S mul full stock Monkey, mis millegipärast vaid 1,8hj ja max kiirus täpselt 45km/h (nii mäest alla kui ka üles).
Vasta
#4

Sorri,et OT aga siin räägitakse esimesest hammasrattast,taha suurem hammakas pannes kiirus väheneb
Vasta
#5

Endal praegu ees orig. 14 hambaga tundub, et Kloostrimetsa motopoest saan 16 hambaga. Hinnaks pidavat olema 100kr.

Varuosad, mis endal üle/puudu on http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=17396


Vasta
#6

Mina panin ka oma zidile taha väiksema hammaka. Enne oli 42 hammast nüüd on 35. Hammaka sain Võrus turul olevast tehnika poest .Keskmise ava lasin suuremaks treida ja puurisin teised poldi augud. Kiirust sain 78km/h GPS-i järgi.
Vasta
#7

n2utsu Kirjutas:Mina panin ka oma zidile taha väiksema hammaka. Enne oli 42 hammast nüüd on 35. Hammaka sain Võrus turul olevast tehnika poest .Keskmise ava lasin suuremaks treida  ja puurisin teised poldi augud. Kiirust sain 78km/h GPS-i järgi.

Mis su kiirus enne orginaal hammakaka oli?
braueris 16ne hambaga esi hammakas maksab 125.-
Vasta
#8

Kiirus enne vahetamist oli umbes 60km/h
Vasta
#9

Kui panna ette originaalis oleva 14 hambalise asemele 16ga peaks minu loogika järgi peaaegu sama välja tegema. 14:16=0,875
35:42=0,833
Aga kuna asun Saaremaal, siis suht kehv kaupadele ligi saada. Kloostrimetsalt peaks vist saama kas postiga tellida?

Tsitaat:Postitaja: n2utsu - 29.08.2006 10:10
Mina panin ka oma zidile taha väiksema hammaka. Enne oli 42 hammast nüüd on 35. Hammaka sain Võrus turul olevast tehnika poest .Keskmise ava lasin suuremaks treida ja puurisin teised poldi augud. Kiirust sain 78km/h GPS-i järgi.

Seda, et kas sõitmine muutus väga ebameeldivamaks nagu eespool on vastatud(jõudu jäi liiga väheks). Praegu mulle igatahes need lühikesed käigud ei meeldi.
Vasta
#10

Panin omale suure(Y) Vibra vähenes ,hulka parem.Kui kiirus ikka 50-60:S
Vasta
#11

Tsitaat:kiirus ikka 50-60:S

Pöördesse läheb sul masin hästi? Äkki võtab kuskilt lisaõhku, mu omal oli vahepeal karpa juures üks tihend katki.

Sain enda 16hambaga ketika kätte, kuid seal polnud sees neid vindiga kahte auku, millega ta kinnitub nüüd vaja kuskilt mõni treial otsida.

Varuosad, mis endal üle/puudu on http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=17396


Vasta
#12

Tee karpast küljepealt pilti,mul 2 auku ka seal mingit:S orginaalis vist vms
Vasta
#13

Nüüd siis uus ketikas peal. Paremaks/pikemaks muutusid käigud. Vibratsiooni enne 60km/h ei teki, aga lihtsalt selle kiiruseni jõuda on suht raske.
Tsitaat:ressu

Liitunud: 04 2004
Olek: Ära

Postitus: #10

Panin omale suure(Y) Vibra vähenes ,hulka parem.Kui kiirus ikka 50-60:S
Vibra vähenes minulgi, aga lihsalt jõu puudumise tõttu suuremat kiirust naljalt ei saagi. Kas sul oli originaalketikaga samasugune probleem või tekkis peale vahetamist.

Varuosad, mis endal üle/puudu on http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=17396


Vasta
#14

Niisis pikapeale kogub kiirus üle 60ne,spido jookseb põhja.kett jne istus ilusti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne