Energiakulu?
#21

(06-12-2012, 17:24 PM)v6sa Kirjutas:  Ning põrandaküte on Sul ju endiselt - lihtsalt endise kotrollimatu kontrolleri saatsid tagatkätt lepikusse ja asendasid selle nutikamaga.Toungue
E-lektriline põrandaküte on jah, endiselt. Ei hakka selle pärast hoole ja armastusega tehtud põrandat üles lõhkuma. Kiristan hambaid, kirun oma kunagist lollust ja kütan nii ökonoomselt kui saan. Ainus vahend ongi selleks nuti-kontroller.
Kui aga kunagi kaabel läbi peaks põlema, siis läheb põrandasse kütteTORU ja asi mutt! Seda 3 köetavat ruutmeetrit kütab ilusa ilmaga ka päikesekollektoriga ära. Muul ajal keskküttega.
Aga kirjeldatud taimerite kasutamine on ka täitsa OK lahendus. Kogemuste najal tead juba ära, millal midagi vaja lülitada on ja kaua soojeneb. Saab üsna ökonoomseks timmida. Ka minul oli vahepeal hädalahendusena põrandaküte lihtsalt taimeri taga.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#22

Puhurit ja õliradikat ei saa otseselt võrrelda, üks annab kohe sooja, teine alles teatud aja pärast, üks undab pidevalt, teine soojeneb ja lülitub teatud ajaks välja. Minu arust on kõige suurem raiskaja lahtise küttekehaga plekist kolu, mida ka nimetatakse elektriradiaatoriks, pealegi põletab see sisse sattunud tolmu.
Taimeri süsteem õigustab ennast päris kenasti, mul vesi öise elektri peal, boileri mahust piisab täiesti: kaks inimest võivad vabalt lobistada, lisaks saab nõud pestud ja muu vajaliku. Kui rahvast rohkem, siis tuleb vahel teha sundlülitusi. Pesupesemine ja küpsetamised toimuvad enamasti nädalavahetustel, sama muude elektri nõudvate töödega, olgu siis puude saagimine või muud sellised hobid.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#23

(06-12-2012, 16:13 PM)kass Kirjutas:  Aga seda ikka teate, et 1kW el.soojapuhur annab palju rohkem sooja kui 1kW el.õliradiaator? Wink

Mul proua räägib sedasama. Küllap magas füüsikatunnis energia jäävuse seaduse maha. Kuigi jah see vene aegne volta õliradikas on vist üldse 750W. Ütleb, et sokkide kuivatamiseks kõlbab.
12. 807
01. 721
02. 906
03. 605
04. 423
05. 399
06. 357
07. 383
08. 424
09. 388
10. 470
11. 531
---------------
=6414/12=534,5 kW/h keskmiselt kuus. Peakaitse 3x25A. Üks režiim on, st. pole päeva ega öö paketti.
Küsiks juurde, et mis paketi keegi on valinud ja millist soovitaks mul valida? Ise kaldun patriotismist EE poole.
Ja teemasse. Maja kaks korrust. Üleval 1,5 kW el radikas ühes toas ja põhiliselt selleks, et kui tüdrukud koju tulevad, oleks tuba soe. Üks tuba saab trepi kaudu alt sooja ja üks on "kamtšatka" - kütmata. All on Pioneer soemüüriga ja ahi. Tubade uksed on lahti välja arvatud "kamtšatka". Puid aastas ca12 ruumi ja pliidi briketti toome auto pagasnikus vastavalt vajadusele. El. boiler 80 l. No ja muud: kaks vene aegset külmikut, pesumasin, el. pliit, mikrolaine, muu pudi-padi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#24

paneme siis kõrvale samasuguse maja, renoveeritud, aga mitte nüüd väga passiivse maja.
120m2, 2korrust põhiküte: 2 ahju, pliit. Vannituba 10m2 (mis väga ebasobiva koha peal, välisnurgas) el. põrandaküttega. Igaks juhuks on põrandas vesipõrandaküte, mida ajutiselt katlamaja valmimiseni) kütab 6kw el. katel
kõik säästupirnid, el. boiler ja el. pliit.
suvel 300-400kw/h kuus, talvel suurte külmadega ajasin ka põranda soojaks ja regulaator on keeratud lülima +20 juures, st kui ahi jahe ja tuge vaja. Karmidel kuudel 6-700kw/h. korraks isegi 1000kw/h kui kütjaid ei olnud.
Kui katla kütma saaks, oleks prognoositav kulu maks 2-300kw...

Seega, kui ikka tervet korrust kütab elekter, siis külmal ajal tuleb see 1000 väga kergelt ära.


Vasta
#25

(06-12-2012, 23:10 PM)hulgus Kirjutas:  .......
kõik säästupirnid........
Seega, kui ikka tervet korrust kütab elekter, siis külmal ajal tuleb see 1000 väga kergelt ära.

No pole hullu, vähemalt säästupirnidega hoiad hea hulga kokku! Toungue
Vasta
#26

(06-12-2012, 23:19 PM)kass Kirjutas:  
(06-12-2012, 23:10 PM)hulgus Kirjutas:  .......
kõik säästupirnid........
Seega, kui ikka tervet korrust kütab elekter, siis külmal ajal tuleb see 1000 väga kergelt ära.

No pole hullu, vähemalt säästupirnidega hoiad hea hulga kokku! Toungue

Ma siiralt loodan, et see oli öeldud irooniaga, sest ma isegi suhtun neisse, hmmm...? (kastitäis 60w pirne a´3eek/tk vs. ca40 säästukat a 2€ tk, oioi kui kaua võtab aega, enne kui ots-otsaga saame, aga me oleme nüüd erikrdi rohelise mõtteviisiga vähemalt)
Olen isegi arvutanud seda kaudset säästu, mis noist säästupirnidest sündima peaks ja iga kord jõuan tulemini, et lihtsam oleks kord duši all käimata jätta, ehk söök el.pliidi asemel puupliidil valmistada, ehk siis põrandaküte vaid tunniks (6kw=133 säästupirniga kokkuhoitav energia) välja lülitada ja villaseid sokke kasutada.


Vasta
#27

Seda "varjatud" elektrikulu, mis suurendab elektriarvet, võib teinekord põhjustada asi, millest ei oska kohe aimatagi, et sinna koer on maetud. Meil oli kaks aastat tagasi selline juhtum - käes juba südasuvi, a elektrikulu ja arve peaaegu sama, mis talvel! Kui kõik kulutajad-tarbijad paberile ritta said, siis tuli süüdlane välja - see oli Saku Läte pudelivee aparaat, mille ühest kraanist ka tulist vett tuleb!
Elektrikulu oli üllatavalt suur. Olime vahepeal tolle firma reklaami ohvriks langenud ja selle endale tuua lasknud. Krt, pärast vedeles meil nurgas siin järgmise kevadeni, isegi Saku Läte ise ei tahtnud tagasiBig Grin...
Aga elektrikulu, seda peab kontrolli all hoidma - seotud ju sageli mugavustega, aga inimene, see tolvan, on mugavustega aldis kaasa minema, end lõdvaks laskma.


Vasta
#28

(07-12-2012, 09:32 AM)Tift Kirjutas:  Seda "varjatud" elektrikulu, mis suurendab elektriarvet, võib teinekord põhjustada asi, millest ei oska kohe aimatagi, et sinna koer on maetud.
Tavaliselt nii ongi. Suurim kulutaja on tihtipeale mitte võimas tarbija, mida harva kasutatakse, vaid piiiiisikeeeene aga mis tarbib 24/7. Smile Süütu olek petab! Arvutades saab muidugi ka, aga lihtsaim lahendus on elektrimõõtja. Nägin just kusagil poes, vist Koduextras neid mõne euro eest müügil. Selle raha hoiab tema abil kiiresti kokku. Hea jõulukingi idee! Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#29

(07-12-2012, 10:22 AM)Basilio Kirjutas:  
(07-12-2012, 09:32 AM)Tift Kirjutas:  Seda "varjatud" elektrikulu, mis suurendab elektriarvet, võib teinekord põhjustada asi, millest ei oska kohe aimatagi, et sinna koer on maetud.
Tavaliselt nii ongi. Suurim kulutaja on tihtipeale mitte võimas tarbija, mida harva kasutatakse, vaid piiiiisikeeeene aga mis tarbib 24/7. Smile Süütu olek petab!
Mis siis hõõglabi juures teistmoodi on?100 W hõõglamp (kui kellellgi veel selliseid vanast ajast järel on) korda 10 tundi päevas annab 30 kw/h energiat kuus.
Säästukas samas 6 kw/h,vahe 24 kw/h.See on näiteks kuus boileritäit sooja vett.
Vasta
#30

(07-12-2012, 11:12 AM)raulex Kirjutas:  Mis siis hõõglabi juures teistmoodi on?100 W hõõglamp (kui kellellgi veel selliseid vanast ajast järel on) korda 10 tundi päevas annab 30 kw/h energiat kuus.
Säästukas samas 6 kw/h,vahe 24 kw/h.See on näiteks kuus boileritäit sooja vett.

Kõik õige, aga see pole veel kõik!
Võtame 10 100W hõõglampi ja tühja sellest soojast veest! Ja 10 aastaga on võimalik endale vahelt teha 480 pudelit õlut! Cool (muidugi kui me alkoholiaktsiisiga ei hakka liialdama. Kuigi loodan, et selle suurenedes aidatakse ka elektriaktsiisiga järgi, sest asjad peavad olema proportsioonis. Ja kui ikkagi see asi nahka läheb ja majanduslik analüüs ei pea, alles siis tuleb mängu soe vesi, maltoosa või linnased, suhkur ja pärm...)
Muide, elektrienergia ühik on kWh, Wh jne... see kw/h on onu J. Watti suhtes väga lugupidamatu ja need kaldkriipsud - need ei lähe ka mitte!
Vasta
#31

No olgu siis kWh.Igaljuhul maksab see kWh Eesti Energia kindlas paketis uuest aastast 5,78 senti.See on siis ainuüksi elektri hind,võrgutasud jms veel juurde.24 kWh säästu on ainult elektri hinda arvestades 1,39 EUR.Osrami sooja valgusega 20 W säästukas maksab sel nädalavahetusel Ehituse ABC-s 3,66 EUR.Tasuvusaeg 10 tunnise kasutuse juures alla kolme kuu.Pirni etiketi järgi kestab 6000 tundi ja 5000 lülitust.
Minu peamine huvi altrernatiivvalguse vastu pole seotud rahaga.
Tallu tuleb lihtsalt üks faas 20 ampriga, sellest peab jätkuma kõigele.
Hõõglambiga lae soojendamiseks lihtsalt ei jätku.Vähem maksta on ju ka tore.
Vasta
#32

(07-12-2012, 14:21 PM)raulex Kirjutas:  No olgu siis kWh.Igaljuhul maksab see kWh Eesti Energia kindlas paketis uuest aastast 5,78 senti.See on siis ainuüksi elektri hind,võrgutasud jms veel juurde.24 kWh säästu on ainult elektri hinda arvestades 1,39 EUR.Osrami sooja valgusega 20 W säästukas maksab sel nädalavahetusel Ehituse ABC-s 3,66 EUR.Tasuvusaeg 10 tunnise kasutuse juures alla kolme kuu.Pirni etiketi järgi kestab 6000 tundi ja 5000 lülitust.
Minu peamine huvi altrernatiivvalguse vastu pole seotud rahaga.
Tallu tuleb lihtsalt üks faas 20 ampriga, sellest peab jätkuma kõigele.
Hõõglambiga lae soojendamiseks lihtsalt ei jätku.Vähem maksta on ju ka tore.

Ega ma ei vaidle, kõik õige! Ja hullem veel! Lisame sellele 5,78 sendile ülekandetasu 6,67 senti ja aktsiisi ja rohelistele mehikestele taskuraha ja saame kindlasti lisaks üle 8 sendi juurde...see teeb juba 24 kWh kohta üle 3,3 euro.
Minu peamine huvi pole ka seotud õllega, seda saan ainult siis, kui naised poest juhtuvad tooma või ütleme ksf! Armexi poole satun minema või saab mingi tasuta õlle talongi (see on kõige lahedam!). Seepärast ma ei teagi täpselt, palju maksab Säästu Kange või ksf! Väravamehaaniku lugudest kuuldud Sarvik (mida enam kahjuks ei toodeta, korvamatu kahju eesti vanatehnikaliikumisele!) või siis valge šokolaadi maitsega jõuluporter, aga ütleme, et selle 3,3 euro eest saaks juba 3 väga korralikku õlut kuus, 36 õlut aastas, 360 õlut 10 aastaga, kusjuures ksf! Armexi juures poleks üldse tarvis käia!
Minu eelneva elektriteemalise majandusanalüüsi viga oli seega jämedalt -33% õlle kahjuks. Sad
Vasta
#33

(07-12-2012, 14:21 PM)raulex Kirjutas:  Osrami sooja valgusega 20 W säästukas maksab sel nädalavahetusel Ehituse ABC-s 3,66 EUR.

Teemat absoluutselt mittevallates tekib küsimus: kas see 20W säästukas ikka annab samaväärset valgust võrdluses aluseks olnud 100W hõõgpirniga? Millegipärast julgen kahelda.

Kõige ebameeldiv osa kogu selle säästulampide saaga juures on muidugi selle sunniviisilisus. Kui mingi traditsiooniline ja kaua-kaua kasutatud asi lihtsalt toorelt ära keelatakse, siis tekib alati selline tunne, et "kusagil süsteemides on kallutatud jõud".
Vasta
#34

Hiljuti olid Maximas 20W Philipsi säästukad 40% soodusega ja tk hind tuli 1.49. Sai neid päris hulga ostetud, need 20W ikka valgustavad ka juba midagi, alla selle on ikka kole tuhmid.
Vasta
#35

aga kaua nad süttivad? Ma ostsin ka ühe 20w säästuka, mis süttib umbes 10 minutit +10 juures, madalamal temperatuuril kauem. Aga kui põleb, siis on päris hele. Alguses on ikka väga mannetu.
Vasta
#36

(07-12-2012, 16:31 PM)zazik Kirjutas:  Teemat absoluutselt mittevallates tekib küsimus: kas see 20W säästukas ikka annab samaväärset valgust võrdluses aluseks olnud 100W hõõgpirniga? Millegipärast julgen kahelda.
Luumenid olid poes pakendil kirjas küll, kahjuks ei mäleta.
Kodus 23 W Philips 1550 lm ja 22 W Panasonic samuti 1550 lm.
(07-12-2012, 16:43 PM)taavi Kirjutas:  aga kaua nad süttivad? Ma ostsin ka ühe 20w säästuka, mis süttib umbes 10 minutit +10 juures, madalamal temperatuuril kauem. Aga kui põleb, siis on päris hele. Alguses on ikka väga mannetu.
Garaazis on praegu -3 kraadi, kõik neli erinevat säästukat süttisid kohe.Valgus on tõesti alguses nõrk, hinnanguliselt vastab 1:1 hõõglambile.Seega siis 23 W säästukas = 23 W hõõglamp.Paari minutiga saavutavad säästukad juba päris korraliku valguse.Mõned odavad lambid ei sütti külmaga üldse.
Kui jahedas ruumis on vaja kohe maksimaalset valgust, siis säästukad ei olegi sobilikud.Kindlasti ei sobi nad ka kohtadesse, kus on palju lülitamisi ja vähene tööaeg nagu näiteks WC.
Vasta
#37

Enda majapidamises kõigub energiakulu 450-nest kwh-st(suve väiksem) kuni 1400 kwh-ni(eelmise talve kõige külmemal kuul). Selle aasta novembris kulus ümmarguselt 1000 kwh.
Maja soojustuses arenguruumi oleks(peale ühe 150mm kivivillaga soojustatud seina ülejäänud eestiaegne palk, tuuletõkkeplaat ja voodrilaud). Pakettaknad.
Pinda 144 ruutu ühel korrusel, põhikütteks õhksoojuspump(mis tänu külmakartlikule naisperele hoiab elutoas- köögis 24 kraadi ja endal on peaaegu et palav). Elektriline põrandaküte 14 ruudul(vanituba, wc ja koridor), kaks suuremat külmkappi, kolm telekat ja arvutit, kaks boilerit, pesumasin ,pesukuivati(külmal ajal ju väljas ei kuivata), pump kaevus, köögis enamus asju elektriga(puupliit ka olemas, aga enamus tegemisi ikka elektril). Kaks ahju ka, ühte külmal ajal ehk korra nädalas kütab, teise pole pumba paigaldamisest saati tuld teinud(vajab remonti ka). Kõige kaugemas toas sekkub kütmisse tõsiste külmadega õliradiaator. Valgustuses enamus säästulambid, mõni hõõglamp, kaks ledi(töö käib nende suurema kasutuse suunas), väljas veel halogeenprozed. Garaazis söövad kompressor jms ka kindlasti mõne kw kuus.
Enda esialgses elektrienergia säästukavas panustan enim külmemal ajal ahikütte suuremale kasutusele(nõuab arvestatavat investeeringut amortiseerunud suure ahju remondi/uue ehitamise näol) ja ülejäänud maja paremale soojustamisele(samuti arvestatav alginvesteering). Oleneb muidugi ka küttepuude hindadest, sest oma metsa ei oma. Mujalt nagu arvestatavalt väga kokku hoida ei mõistagi. Säästulambid kavas Ledide vastu vahetada, kuna säästukad meie majapidamises enamuses lubatud tööiga ei saavuta.
Vasta
#38

(06-12-2012, 16:41 PM)Romka Kirjutas:  Proovisin korra odava Handymanni energiakulumõõtjaga mõõta, aga juba ühe päevaga läks see lolliks ja viskas terve displei kaheksaid täis. Üritan täna uuesti. Oli mõte teha katse - nädala jooksul mõõta boileri kulu, siis see ära puhastada ja siis uuesti mõõdik vahele...
Kas oskab keegi pakkuda 3-faasilist energiakulu mõõdikut? Need 1-faasilised, mida kõikjal pakutakse jäävad natuke lahjaks küttesüsteemide mõõtmisel (max vool neil 16A ja 3-faasilisele vaja 3 tk vahele panna). Kuskilt poest sellise küsimise peale pakuti mingit arvutis jooksvat tarkvara lahendust + rauda kodumajapidamisse mittevastuvõetava hinna eest. Muidu läheb vana voolumõõtja käiku.Rolleyes

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#39

Kas ühele faasile kulumõõtja vahele panemine siis ei aitaks kulu määrata.
Hiljem lihtsalt korrutad kulu kolmega.
Ise plaanisin selliselt saunakerise kulu teada saada.
Vasta
#40

Minul on majas (pinda kokku140 rm ülakorrus 80 alumine 60) ülakorrusel kõik 7w ledid,kokuhoid on kõva,kui enne maksin kuus elektrit ca 50-60 eur,siis nüüd 35-45 vahel.Alumisel koorusel on osad ledid ja osad säästukad,mis ka varsti ledide vastu vahetan.
Led-i puhul hea,et neil pikk garantii,üks läks läbi pärast aastast kasutamist,viisin poodi tagasi ja sain uue.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne