Kaugsidemagistraalide taristu ja tehnika
#21

Siis oli küll neil jama pidid kaablirullid kuidagi kätte saama. Aga kus kohas see kaabel Valgas lõppeb. Seda kaablid andis neil ikka vedada peaaegu tervele Eestile.

Selline oli siis kaabliader mida kaks T100M jossid vedasid.
Vasta
#22

(31-01-2013, 21:48 PM)deeremees Kirjutas:  
Selline oli siis kaabliader mida kaks T100M jossid vedasid.
Jah seesama.Osa sellest kaadervärgist oli maa-all.
Vasta
#23

Eesti ainuke selline riistapuu lõigati kahjuks vanarauaks.

http://www.youtube.com/watch?v=3A6lcNjFlMU
Vasta
#24

Ühel pildil on näha, et kaabel jookseb kahe kordselt maa sisse. Tavaliselt pandi üks jäme kaabel maa sisse. Kaaabliks oli koaksiaal kaabel KMB 4.
Vasta
#25

Kas kaabli panekuks kasutati ka traktoreid T 130, T 170. Või olid need mis siin eel nimetud on.
Vasta
#26

(31-01-2013, 23:21 PM)v126 Kirjutas:  Eesti ainuke selline riistapuu lõigati kahjuks vanarauaks.

http://www.youtube.com/watch?v=3A6lcNjFlMU

Selliseid videosid vaadates ikka imestan et kuidas ventikas vastu peab?

Vähe nooremana umbes 10a tagasi kui mingi 14-15 olin, siis kodus toimetasin t75-ga kui sattus üks kraav ette jääma millest tavaliselt läbi sai sõidetud, vesi aga oli kõrge ja nii kui ventikas vette jõudis tõmbas labad radikasse... esimene kokkupuude jootmisega oligi kohe olemas. Smile

Russiga sammuti mitmed korrad nina veealla pistnud aga viskosiduriga vent hoiab suurema kahju ära.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#27

Ventikas sellel mootoril hüdrosiduriga, lülitab järgi alles vist 75 kraadi juures, muidu pöörleb niisama vabalt
Vasta
#28

Ei tea jah võiolla tugevamad labad sellel masinal nagu siin videos, aga tegelt ei tohiks ju radikasse minna. Ma ka selliseid videosi näinud kui russidega vees sõidavad. Aga siis on küll jama kui vesi õhupuhastist sisse läheb. PALJU PAHANDUST SIISWink

Kas eestis oli siis tõesti selline K 701 baasil kaabli panija. Miks ta siis puruks lõigatiSad

Minu kodukandis pani kunagi K 700A telefoni kaablit maa sisse. Võtis küll natuke hingest kinni mõne koha peal.

Sellel pildil on näha kaugsidevõrk. Aga sellele pole märgitud Tartu Valga vahelist kaabel liini ei tea miks

Vaadades Elva EPT kunagisi pilte oli selline pilt kus oli kõrgepingevõrkude kopter Soosilla objektil (peale pauku) 1985. Mis juhtus siis
Vasta
#29

(01-02-2013, 18:17 PM)deeremees Kirjutas:  Sellel pildil on näha kaugsidevõrk. Aga sellele pole märgitud Tartu Valga vahelist kaabel liini ei tea miks

Vaadades Elva EPT kunagisi pilte oli selline pilt kus oli kõrgepingevõrkude kopter Soosilla objektil (peale pauku) 1985. Mis juhtus siis

Ilmselt see metallputka Valgeristil ei olnud siis kaugsideliin,enam mitte kasutusel vms.

Pilt ise ei räägi jah.Soovitaks läbi lugeda foorumiteema"Vene linttraktrorid ja muud mullatöömasinad"- seal palju huvitavaid lugusi.
Lugu oli aga selline:Kõrgepingeliini alt võsajuurimise käigus kärgatas järsku justkui äike ja toore lepa vms.latv põles ja särises nigu säraküünal.
Kusjuures puu ja traatide vahel oli õhuruumi ikka omajagu.Pauk oli kõva.Jossi ja jossimehe endaga ei juhtunud midagi(välja arvatud jossimehe ehmatus muidugi).Suht kiiresti aga oli kohal helikopter mingite tegelastega kes asja uurimas.
Ei oska öelda kas sellest tuli suur jama või mitte.
Igatahes peategelased(süüdlased) poseerisid rõõmsalt kopteri ees.
Koht kus see laks käis.
[Pilt: img147%2520Soosilla%25201985.jpg?gl=EE]

Üks neist meestest tegi kõrgepingega pauku,teised niisama poseerimas.
Egas iga päev kopterit objektil näinudBig Grin
[Pilt: img327%2520Soosilla%25201985.jpg?gl=EE]
Vasta
#30

Ma loen selle teema kindlasti läbi. Ma arvan et pauk tuli selle tagajärel, et puu võis kuidagi kõrgepinge liinile vastu traati minna ja käiski pauk siis. Ma youtubest ka videosi näinud kuidas venelased lasevad kõrgepinge liini traate kokku. Julged vennad ütleks maa.Cool
Vasta
#31

Krossifänni poolt postitatud pildil olev, äärmine parempoolne sell elas minuga ühes kortermajas. Ainus asi,mis peale tema surma alles jäi oli üks T-130M kasutusjuhend.Sad
Mina sain aru,et see puu lasti kogemata liinidesse ja see tekitas muidugi päris korraliku pinge languse. Miks muidu saadeti lausa helikopteriga meeskond välja, asja uurima.


Vasta
#32

Kas need teised on veel tänaseni elus kes siin pildil on.
Hea et ei tekkinud tulekahju peale seda pauku. Ise küll ei tahaks seal viibida kui see pauk käisWink
Vasta
#33

(02-02-2013, 08:58 AM)deeremees Kirjutas:  Ma loen selle teema kindlasti läbi. Ma arvan et pauk tuli selle tagajärel, et puu võis kuidagi kõrgepinge liinile vastu traati minna ja käiski pauk siis. Ma youtubest ka videosi näinud kuidas venelased lasevad kõrgepinge liini traate kokku. Julged vennad ütleks maa.Cool
Eh sind deeremees ,sa ei viitsind ju seda lugugi jäbi lugeda.Kirjutasin et puu ja traatide vahel oli ikka piisavalt õhuvahet mitte et kokku.
Tegu ju 330 kV kõrgepingeliiniga.Seal särisevad asjad juba mitmete meetrite kaugusel liinist.
Meenub et vihmase ilma korral undas see liin ikka korralikult ja jalgrattaga alt läbi sõites võis palja säärega särtsu saada rattaraamilt.Tee oli suht posti kõrval seega traadid kõrgel.Selles kohas kus jossid müttasid olid traadid juba palju madalamal.
Ja need kes elektriga/kõrgepingega mängivad on idioodid mitte julgedBig Grin
Vasta
#34

Eks ta ole jah Smile Seal Tartu kandis neid kõrgepinge liine ikka kõvasti. Kui juba hakata Tartu poole sõitma siis neid juba palju. Ja nad on ka samad nagu siin pildil näha. On ka 110 kV liinid. Mu kodukandis läbib 110 kV õhuliin. Rolleyes

Sul täiesti õigus et need kõrgepingega mängijad on idioodid.Big Grin AGA MIS TEHASad
Vasta
#35

Kuna enamus ajast olen ekskavaatorite peal loksunud siis kõiksugu liinid ja sellega kaasnevad ekstreemsused suht selgeks saanud. Liini all juhtub ikka et kasvõi induktsiooniga litaka kirja saad... Kõige ekstreemsem laks oligi komatsu buldooseriga kildu kuhjates, hunnik oli juba kõrge ja esitera keskpingest ca 3-4m kaugusel, ilm niiske ja tulevärk oligi olemas...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne