Metsatehnika
#61

Nokiaks sobivad igasugused asjad, kasvõi Tallina "Estonia" klaverid.
Kui kaugele see Metsis arenenud on, kas suur firma või väiketegija? Kui ma ei eksi, siis on nende toodangut ka foorumist läbi käinud.
Vasta
#62

Timm Kirjutas:Nokiaks sobivad igasugused asjad, kasvõi Tallina "Estonia" klaverid.
Kui kaugele see Metsis arenenud on, kas suur firma või väiketegija? Kui ma ei eksi, siis on nende toodangut ka foorumist läbi käinud.
Viimasel ajal neist suht vähe kuulnud... Ja kodulehe http://www.metsis.com/ uuendamisega nad vast ka ei tegele...
Vasta
#63

Enamus toodangut liigub arvatavasti eesti piirest välja. Varem tehti siin Mõisakülas Metsise väljavedajatele kabiine, aga kuidas nüüd lood, seda ei tea öelda. Isa tegeles nende valmistamisega.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#64
Question 

Kirjutaks siia ka selle abipalve.
Seoses TDT-40 maketi ehitamisega on oodatud igasugused andmed, mõõdud, detailide pildid, erinevad pildid ja kõik muu sarnane.

PS: Eriti on vaja teada, kuidas kinnitub koormaplaat raami külge!

Juba ette tänades, Timo.
Vasta
#65

Kas mitte Lavassaare raudteemuuseumis TDT-40 pole. Paari aasta eest oli miskit taolist seal platvormi peal...
Vasta
#66

Selle tdt -40 kohta on pilte google pildiotsingus. Mõned läbilõikejoonised isegi. Vast on abi.
Vasta
#67

(29-03-2009, 18:58 PM)via Kirjutas:  Kas mitte Lavassaare raudteemuuseumis TDT-40 pole. Paari aasta eest oli miskit taolist seal platvormi peal...

Lavassaares on tõesti TDT-40M, mis peaks isegi töökorras olema. Selle lindid on aga väga kulunud. Meistrimehele - Google't olen kasutanud ning skeemid on olemas. Osad mõõtmed (rataste läbimõõt, rataste omavaheline kaugus, kabiini andmed jne..) on aga puudu.
Vasta
#68

KT-12 (mis TDT-40 eelkäia) on roomikute tugipinna pikkus 2160mm,
TDT-40 p/l/k 4500/1830/2430, kliirens 540, laadimiskilpm1700 pikk
Vasta
#69

Valmet.
Üks tuntumaid metsamasinamarke kahtlemata.
Seekord võimalus esitleda teile suurimat mudelit 890.3
See "punkt kolm" näitab, et tegemist kolmanda uuendusega/modifikatsiooniga 890 mudelist.
Pikka juttu ei tee, lihtsalt palju pilte:

               

Juhi töökoht:

   

Näidikute plokki asendab Maxi arvutikuvar:

   

Lisaks minikangikestele asub käetugedes veel hulgaliselt nupukesi navigeerimiseks arvutis, käikude sisse-väljalülitamiseks, koormavõre liigutamiseks, sahateraga opereerimiseks jne... :

   

Ja selline on pilt, mida näeb selle kolaka esiaknast:

   

Paras koljat kokkuvõttes.
Viiemeetrine palk annab koorma mahuks ilma kuhjata,stoikaotstega triiki olevana tiba üle 19tm. Tegelikult pole see teab-mis-suur koorem.
Ise olen vanale 862-le suutnud peale pakkida üle 25tm 5,2meetrist kuusepalki. Lahe juhus oli. Poolhaakega Kamaz sõitis ette, ladusin ta täis ja endale jäi veel paras ports palke "kojuviimiseks" selga Big Grin. Lühike vedu oli, maastik suurepärane.
Vasta
#70

Veel üks Logman.

   

Eespool oli põgusalt juttu mudelist 801-6. See viimane number tähistab mootori silindrite arvu. Uuemad tulevadki kõik 6-silindriliste Sisu diislitega. Varemkasutatu, esimene Logmani mudel üldse, Iveco neljapütasega on jäädavalt eilne päev - ajalugu (801-4 oli peal).

Aga nüüd siis võtsin ette Logman 821H põhjalikuma jäädvustamise.

       

821H on edasiarendus mudelist 811H.
Värskem mudel on raskem, raskuskese on allapoole toodud seega ka stabiilsem ja seda tänu tagaossa kahele poole raami lisatud kütusepaakidele.
Kui 811 ülal asuv paak mahutab ca. 200 liitrit kütust, siis 821H alumised paagid mahutavad lisaks veel samapalju.

           

Tegemist jällegi lätlaste kasutuses olnud masinaga ja tähelepanelikum silm leiab mõlke nii siin kui seal.
Käsi südamel, mina pole neid sinna teinud Big Grin, pigem vastupidi.
Möödunud 2008. aasta märtsis käis seesama masin mu käe alt läbi - tõime ta Eestisse remontida täpselt samuti nagu pool aastat hiljem 811F vedajagi. Kapott oli üsna kõver, samuti hüdropaagi peal asuv kaas. Sellid olid haava suutnud endale pähe lasta Sad. No juhtub ikka, sellepärast veel kedagi seinaäärde ei panda, endalgi paar taolist juhust olnud.
Kõik plekid said tookord taas sirgeks pekstud ja üle värvitud. Paariks nädalaks siis tookord seda ilu jätkuski....
Sellele radikavõrele ja kapotile tehtud voldi eest annaks küll autorile paraja tohlaka torni pihta - tehtud veotraktori poolt niisama "pulli pärast". Harverimees jäi tukkuma ja vedajakutil oli hädasti vaja minna teda oma masinaga "äratama" - nagu lasteaed Toungue.

               

Lõikepeaks on sellise massiga pillil juba suurem Keto Supreme kui vanematel mudelitel. Muidugi võib sinna riputada ka väiksema pea, aga ju siis oli tahtmine proovida seda jurakamat.
Ma ei ütle midagi - minu jaoks lihtsalt kole agregaat - nagu suure sangaga ämber Big Grin.

Juhi töökohtalt ei leia suurt erinevust midagi võrreldes teistega. Otsesõitmist ja head väljavaadet segab endiselt mast, aga see on kõikide masinate viga. No Valmet ja Ecolog (end. CAT) on tiba teisemad, aga nondel jälle parempoolne küljeaken "mastiga kaetud". Igal omad head ja vead Wink.

   

Tööarvutiks Motomit IT, andmesidel ja failide hoidmisel abiks soomlaste Sunit. Lätis on kaarega rangem süsteem riigimetsa liinis töötamisel kui meil, seepärast ka need kallid Sunitid Logmanitel peal.
Alusmasina tööd juhib ja kontrollib Parkeri IQAN.
IQAN'i ekraanilt saab vaadata temperatuure, rõhke ja teisi mootori ning hüdraulika tööd iseloomustavaid parameetreid. Samuti käib tõstuki ja muu tööhüdraulika häälestamine läbi selle karbikese.

           
Vasta
#71

Küsimus .
Miks pannakse mtz tüüpi traktoritele käigu kasti külge gaz 66 ja zil - i vintsi välja võteid kas need on odavamad kui mtz - ti enda oma või on asi milleski muus.
Vasta
#72

Aasta eest mängis juhus kätte võimaluse juba ei-tea-mitmendat korda võtta üksipulgi lahti, remontida ja taas kokku laduda Keto-150 tüüpi lõikepea ning seekord tegin siis ka mõned pildiklõpsud.
Tegemist oli tellimustööga, eesmärk saada pea, mis oleks "odavast vanast rasvast", aga kvaliteet enam-vähem uue sarnane.
Omaette põnev ja huvitav kuid väga aeganõudev tegevus.
Pool päeva lammutamist, siis nägi pilt välja selline nagu tööpea oleks lennukilt alla kukkunud:

       

Seejärel leotasin päevakese riideid ja iseennast ning tegin "pipi näo" pähe ehk käisin survepesuri ja vastava ainega üle kõik agregaadid. Asjad oli tarvis piinlikult klantsida, et iga idanev mõranatuke oleks paremini näha.

Kogu raudmaterjali osa sai seejärel üksipulgi, lausa sentimeetrihaaval läbi uuritud.
Kõik mõrased kohad faasi käiatud ja uuesti keevituse teel täidetud.
Põhiraam läks vahetusse - ei kõlvanud enam millekski ja vedeleb siiamaani, sest metalli kokkuostuhinnad on kah langenud Big Grin.
Pildil ringiga ümbritsetud vana:

       

Uus raam sai kasutatud, kuid korralikum kui endine. Sama lugu juhtus saekojaga - vana oli hullult puruks, korduvalt keevitatud, kõver ja üldse õhemast materjalist, kui seinaäärest leitud kasutatud asjandus.
Silindritele uued tihendid, silmadesse uued puksid.
Vigased silindrisääred uute vastu vahetatud.
Hoobadele uued puksid.
Täielikult uus tapiring.
Hüdromootoritele (4tk) uued tihendikomplektid.
Mitukümmend meetrit uusi voolikuid, natuke vähem kulus "traati" uue elektrijuhtmestiku ja signaalikaablite peale.
Veolintidele uued puksid ja rullid. (Sarnaneb tööle, mis tuleb teha kui hakata rullpuksketti remontima. "Hea" töö! ) Võib-olla läks alla üks uus lint, ei mäleta enam Toungue.
Loomulikult läksid väljavahetusse kõik mutrid-poldid, sest aeg oli teinud vanadega juba oma töö. Vibratsioon ja töömeeste oskamatus või lohakus mutrivõtmetega ringi käia lubas päris paljudel kinnitusvahenditel ülemääraseid kulumisjälgi leida.
Kuu aega oleks olnud tihedat tööd, vahel ka varuosade ootamist ja tulemus lõpuks siis säärane:

           

Tegelikult kulus aega rohkem, sest ei olnud vahepeal mitu nädalat asja juureski mitte.
Tõsi, värvimisele ei hakanud kah erilist rõhku ja kvaliteeti panema, sest nagunii on see üks hetkerõõm, ülearune kuluartikkel ja tänamatu töö - varsti on okstega kõik haljaks hõõrutud.

       

Kokkuvõttes - täielik remont, et saaks jälle aastakese muretult tööd teha, siis algab masinaomanikul kõik otsast peale.... Toungue.
Mitte et peaks nüüd uuesti sama mahuka operatsiooni tegema, aga puksid vajavad uuendamist, siit-sealt keevitada, siis ei lähe järg käest ning kulutused on kokkuvõttes väiksemad Wink.
Vasta
#73

Juba ammu on mulle huvi pakkunud palkide virnastamiseks ja üldiselt ka veoks möeldud seade ''Muravei''. Olen otsinud, aga pole midagi erilist leidnud. Asjast sain esimest korda teada ajakirja ''Sotsialistlik põllumajandus'' kaudu, aga seal ka eriti ei kirjuta sellest midagi ja artikli kõrval on üks hädine pildike. Tahaks teada, kas keegi äkki kasutab sellist masinat või oskab midagi rääkida neist? Agregaat ise haagitakse traktori külge ja palgi transpordiks surutakse see haarade vahele.
Vasta
#74

Antud piltidel oleval haagisel peaks veoseade "Muravei" olema.

[Pilt: dsc0017usi.th.jpg] [Pilt: dsc0018zuo.th.jpg]

Edit: Lisan ka pildi, millest Reymo rääkis.

[Pilt: mtz52palgid.th.jpg]
Vasta
#75

Saagem tuttavaks, Sifor.

   

Kodukamaral siiani kõigil kindlasti nägemata ja ei tea kas lähivälismaal Soomes-Rootsiski leidub.
Aga toodetakse neid masinaid Euroopas ja sünnimaal üsnagi levinud riist.
Jutt on siis masinakomplektist, mida valmistatakse Prantsusmaal. Sõna *komplekt* minu kõnepruugis seepärast, et Prantsusmaa metsaga kaetud piirkonnas (edelaosas, Aquitaine provintsis) võib tihti kohata Sifori nime kandvat nii harvesteri kui ka vedajat ehk forwarderit.
Ise sellisega tööd pole teinud ja pildidki said üles võetud põhjusel, et too harverihakatis, täpsemalt nood (kaks tükki) jäid platsil fotosilma ette, kui oli asja Ponsse esindusse.
No eks mõtlesin natu ka siinsetele lugejatele Smile.

Üpris omapärane masin, sest tõstuk asub kabiini taga ja vaateväli peaks tänu sellisele asetusele kindlasti vaba ja igati lahe olema.

           

Selline tõstuki asend seab aga omaette nõudmised ja kindlasti ei tohi lekkida mitte ükski tihend, voolik ega muu hüdroõliga seotud tuts või ühendus. Olen töötanud kunagi ülikihvti, vaata et lausa omavalmistatud Valmetiga, millel tõstuk oli katusel ja pean tunnistama, et ega ei ole hea, kui aknad pidevalt rasvast leemendavad.
Arvestades veel seda, milline kuumus Edela-Prantsusmaal suuremal osal aastast valitseb, siis võin kindlalt garanteerida, et siinne harveripiloot saab tõstukilt tilkuvat määret akendelt rookida küll ja rohkemgi veel Toungue. Isegi siis, kui hüdrosüsteem väljastpoolt laitmatult kuiv on....

Peaks ehk langetusagregaadiks tundub olevat miskine AFM-i aretis, aga võin ka eksida, nii et väga suure häälega selle koha pealt igaks juhuks ei kilka (ei mäleta, mis birkal kirjas oli, pildid said tehtud oktoobrikuus k.a.).

   

Vedajast kahjuks pilte pole, kuigi oli võimalus jäädvustada.
Ei teagi mispärast too temp tegemata jäi.... Vist lootsin, et neid Sifor'e on siin (Prantsusmaal) kõik nurgatagused täis, aga nagu tänaseks päevaks selgunud - ega ikka eriti pole. No on, aga sisemaa pool, milleks peaksin sadakond kilti ida suunas tagasi liikuma, kus juunikuus sai ringi liigutud.
Läänerannal askeldab kohalik tegija suuremalt jaolt samade riistadega, millega meie, kogenud põhjamaalased, harjunud oleme - Ponsse, Valmet, John Deere.
Aeg näitab, kas koperdan mõnele Siforile veel otsa või mitte ja eks sellest saab siis siinne foorumis resideeruja kah kunagi aimu Big Grin.
Vasta
#76

Siin vist pööratakse rohkm tähelepanu vanemale metsatehnikale,aga lisan siia Janka eeskujul ka midagi tänapäevasemat:
[Pilt: 2mari002.jpg]
[Pilt: 2mari005.jpg]
[Pilt: 2mari024.jpg]
[Pilt: volvo120.jpg]
[Pilt: volvo135.jpg]
Vasta
#77

Paari päeva pärast saan oma masina ka kätte. Aga kuidas siia suuri pilte panna saab`? Paneks mõne klõpsu ylesse.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#78

(23-02-2010, 11:57 AM)kasekas Kirjutas:  Siin vist pööratakse rohkm tähelepanu vanemale metsatehnikale,aga lisan siia Janka eeskujul ka midagi tänapäevasemat:
[Pilt: 2mari002.jpg]
[Pilt: 2mari005.jpg]
[Pilt: 2mari024.jpg]
[Pilt: volvo120.jpg]
[Pilt: volvo135.jpg]


See 1110 õigustab end päris hästi metsas,samuti olen noore poisina saanud 810 puldis olla mis oli samuti päris asjalik asi mudas.
Vasta
#79

Eks teema on ammu muutunud juba igasuguse, juba töökogemuse kätte saanud metsatöömasinate pärusmaaks. Et aga teema viia veidi vanemate masinate juurde, lisan pildi veel ühest "Muraveist", mis mul suvel pildile õnnestus saada. Seekord isegi traktori haakes.

[Pilt: 0655304510ba7d.jpg]


Jaanus, pilte saab lisada näit Fotoalbum.ee abil. Nagi.ee tundub isegi mugavam.
Vasta
#80

Leidsin natuke vanema masina pildid ka üles :
[Pilt: scaniatreiler011.jpg]
[Pilt: scaniatreiler012.jpg]
[Pilt: scaniatreiler014.jpg]
[Pilt: scaniatreiler024.jpg]
[Pilt: scaniatreiler009.jpg]
[Pilt: scaniatreiler008.jpg]
See masin peaks Viljandimaal toimetama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 18 külali(st)ne